PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : recevıer

aytugcaglar
02-05-2004, 14:42
bı sorun daha ya bu nıtro rs4 benım basımı cok agrıttı sımdı bazen servolar sasırıyor kendını kendı kendıne oynuyor acaba recevıerda mı sorun var??????

WOLF
02-05-2004, 15:06
Servoların kendi kendine oyması şu durumlarda olur;
1- Verici kapalıdır veya sinyali zayıftır.
2- Verici ve alıcı birbirine çok yakın mesafededir
3- Servo dişlilerinde problem vardır ve nötral durumu kaçırdığını düşünüp tekrar ayarlama yapıyordur.
4- kumanda parazit alıyordur. 27AM en hassasıdır. 75mhz daha iyi olmasına rağmen yurdumuzda askeri amaçla kullanıldığı için bazen parazit alması normaldir.
5- Anten kısa veya uzun olabilir. Sinyalin dalga boyuna göre, antenin belli bir uzunluğun katları şeklinde olması en ideal olanıdır denildiğini çok okudum.

aytugcaglar
02-05-2004, 15:10
saolsın ozan abı bı kontrol edıyım sırayla dedıklerını

cem
02-05-2004, 16:44
Alici ve vericinin pillerinide kontrol etmeyi unutma;)

!Amorfy.BaRoS+
02-05-2004, 16:51
En hassas koNu bence bu bu yuzden bır benzınlı araba devamlı ıstop edıyordu dıkkatlı ayarlanması onemlıdır

mcagis
05-05-2004, 18:09
Benim de HPI nitro RS4 arabamda Hi-Tec kumanda varken servolarda bu oynama zaman zaman oluyordu. Buna "Glitch" deniyor ve frekans karışımıyla ilgisi yok. Kumandamı başka bir markayla değiştirdim ancak gaz servom hala aynı marka ve çok seyrek de olsa bazen yine aynı şeyi yapıyor. Firmanın sitesine mail atıp sormuş ve bazı öneriler almıştım. Mesela birtanesi, receiver pilinin dolu olmasına dikkat edilmeli. Ayrıca karbon fiber üst şase parazit yayıp anten kablosundan receiveri etkileyebiliyormuş, bu yüzden anten kablosunu karbon fiberden olabildiğince uzak tutmak gerekiyormuş. Bir de, servoların kablolarını kısaltmak iyi olabilir, hem de fazlalık kablo karmaşasından kurtulmuş olunur. Sevgiler,saygılar...

M_tech
06-05-2004, 23:38
pil olayi cok onemli ben kac defa arabayş o yuzden vurdum.

aytugcaglar
07-05-2004, 11:01
evet haklısın mtech o yusden oguz abının arabasındada gordum pılın durumunu gosteren ledlı meter alıcam baya faydalı