PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nereden bulabilirim

Thanes
05-08-2004, 11:45
bu hobby baslamak gelistirmek istiyorum cok eglenceli gozukuyor siteyi iyice inceledim ilk once yavas bir onroad touring tarzı bir elektrikli araba ile baslamak istiyorum fakat buyuk bir sorun var konyada oturuyorum ve burada bulabilecegim nikon marka toysrus ta satılan arabalar ve onlarla baslamak istemiyorum biraz daha yi bisey ile baslamak istiyorum zaten onlara milletin bakıs acsıda pek iyi degil 6-12 yas oyuncak gibi goruyorlar bu ise baslayabilecegim bir arabayı nereden bulabilirim ilgilenirseniz sevinirim

!Amorfy.BaRoS+
05-08-2004, 11:57
www.towerhobbies.com Sana yeterli olucaktır yani direk yabancı ülke veya 2. el de düşünebilirsin ama ikinci elde ne kadar temiz bir şey bulabilirsin biliemem Nikkoları gec derim.Konyada olman dezavantaj sayılmaz çünkü towerdan getirttigin mal oranın posta binasına veya evine kadar bile gelebilir Towerdan begen biz sana yardımcı oluruz birde rcacemiyi okumanda fayda var :)

Thanes
05-08-2004, 12:24
İlgilendigin tesekkur ederim simdi towerhobbies den onerebilecegin bir model var mı? ilk baslayanlar işcin mesela bir de bilgin var mı bilmiyorum ama mustanghobbies diye bir magaza varmıs istanbulda internet adreslerinden buldum az once fiyatlar biraz zorladı ama istersen bir bak onerilerini bekliyorum cok saol

!Amorfy.BaRoS+
05-08-2004, 12:38
Thanes önerebilceğim model tabi ki var mustangi bilirim çok pahalıdır sakın ordan alma derim çunku towerdaki fiyatın 2.5 katına ordan aynı aleti alırsın bunun için towerı dusun dedim... MUstangi gec yani :)
Elektrikli olarak yakıtlı olarak
1.Araba 1.araba
2.Kumanda 2.kumanda
3.Esc 3.buji ateşleme sistemi
4.Pil 4.yakıt
5.doldurucu
yeterlidir kısaca
Zamana göre hızı yetmiycek ve modifiye yapıcaksın :) tamıya tb02 iyi bir model.Bunlar yanlız parça parça geliyo ve sen topluyosun( kitlerde ) .
http://www2.towerhobbies.com/cgi-bin/wti0091p?&C=CAD&V=TAM
Burdan tamiya modellerine bakabilirsin .
Buda önerdigim model http://www2.towerhobbies.com/cgi-bin/wti0001p?&I=LXGHJ9&P=0
Doldurucu pil esc konusunda parana göre birseyler bakman gerekir.Esc 50 $ pi 20 $ doldurucu 30 -40 $ veya daha fazla birde ilerde veya şimdi turnlü motor o da 15 -50 $arası bunlara mustang hobbide baksan baya pahalı ama tower dedigim gibi daha avantajlı :) İstersen tb02 sayfasında aşşagıda onerılen esc pil ve doldurucu var onlarıda dusunebilirsin msn veya icq varsa baros_31@hotmail.com 335831136 dan da konusabiliriz.

Thanes
18-08-2004, 19:38
tesekkur ederim bir sorum daha var 4wd bir sey mi onerir sin yok sa 2wd yeterli olur mu otamiyalar arsinda bir tane mini var cok hosuma gitti tavsiye eder misin ilgilendigin icin cok saol

engine02
18-08-2004, 19:50
USTA 4wd tavsiye ederim bn cunku arkadan itisli olanlar cok kopuyor toparlamasıda bayagı zor oluor onun icin 4wd al sn

Walkman
18-08-2004, 19:50
Araya atladım ama :) Ben her şekil 4WD tavsiye ederim çünkü 2WD nin kontrolü zor olur zaten eğer fark etdiysen 2WD araç pek yok..4WD İyidir yani

!Amorfy.BaRoS+
18-08-2004, 19:52
Thanes 4wd her türlü daha iyi yol tutar bence bunların oyuncaktan ayrılmasındakı en onmlı yerlerden birisi bu noktadır.tamıyanın onden çekişli ff modelleri vardır.arkadan çekişli modelleri ise M modellerinden iki tanesidir.arkadan çekişliler kolay spin atar onden çekişliler çok patinaj çeker hızlıyken donmezler.İkiside m 03 ArkadaN ÇEKER.Gormedim gidişini ama spin aatar gibime geliyor.Kep Olarak çok tatlı ama işte tek çeker.Ginede bir tb02 ta03 gibi 4wd şaseleri tercih etmen daha iyi olurr....

traxxas
18-08-2004, 19:52
tamıyaların arabalarını tavsıye ederımm ben mesela ıkıncı el bulabılrısen ta 03 pro ta 02 de olabılırr bunlar o serının neredeyse en cok tercıh edılen arabasıdır oonun ıdıınsda 2 ceker bence alam 4 ceker varken hem 4 ceker al olmadıı cıkartın kayısı veya saftı 2 ceker olur yanee

bu arada sen sıfırmı ıstıyorsunn
eger sıfır ıse 89 doalra tt 01 var
250 doalr cıvarına ta 04 prıo var
139 dolar cıvarı ta 02 var
450 doalr cıvarı trf 415 var su anda sec bırını

Thanes
18-08-2004, 20:01
arkadaslar ilgi super bir de bi olay forumun genelinde var yarı turkce yarı fransizca okuyomusum gibi geliyor size karsı bir lafim yok sorun bende pek tecrubem yok mesela esc ne demek ayrıca tamiya arabalar kumanda ile mi geliyor yok sa ayrıca kumanda da alyomuyuz needed accessories bolumundeikileri alsam yeter mi? 4wd alacam onu kafaya koydum sayenizde.Birde tb02 ta03 bunlar ne model isimleri falan mı?

!Amorfy.BaRoS+
18-08-2004, 20:06
http://php.hobbyrc.com/forum/forumdisplay.php?f=47 baksan iyi olur hiç üşenme oku yardımı olucaktır.tb02 filan şase türleridir.

viaconme
18-08-2004, 21:36
bence forumu soyle bi gozden gecir bende 1 senedir bu hobby ile ugrasiyorum ama hala bilmedigim cok sey var...bu is biraz zamanla oluyor... acele etmek heyacana kapilmak seni zarara sokar... simdi kafanda hersey ucusuyordur... bence bi model araba almak icin en az 2-3 hafta arastirmak okumak resimleri incelemek ve forumda neler konusuluyor takip etmek gerekir sonunda sorularina ve anlamadigin yerlere gecersin siparis icin acele etme...

M_tech
18-08-2004, 23:49
benim gibi yanlış araba alırsan astarı yuzunden pahalıya gelir mesela,o arabaya harcadığım paraya serpent alırdım ya

Thanes
22-08-2004, 15:06
ben de direk serpent mi alsam ne yapsam kafa allak bullak en iyisi uygun zamanda bulusmaların birine katılmak yardımlarınız icin cok saolun

100kmh2sn
25-08-2004, 16:19
Thanes,
12 Eylüldeki buluşmamıza bekleriz,hem kafandaki soru işaretlerine çözüm bulabilirsin,hem birçok farklı markada arabayı görebilirsin hemde forumdaki arkadaşlarla tanışma fırsatın olur
http://php.hobbyrc.com/forum/showthread.php?t=1268

Thanes
30-08-2004, 22:44
butunlemelrim var o zamanda ama gelcek bulusmanıza mutlaka gelecegim ilginiz icin cok tesekkurler herkese 12 eylul de iyi eglenceler