PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : lastik ve jant

aksak_ritim
06-08-2004, 15:38
HPI RS4 ümün lastikleri artık iyicene kullanılmaz hale gelmişti. Birde üstüne jantlarımdan bir tanesi çok sert bir viraj alırken tam göbeğinden kırıldı. Yani Benim için berbat bir gündü arkadaşlar :) kır dök parçala ....
şimdi ise yeni bir jant lastik takımı düşünüyorum. Fakat oturduğum yer nedeni ile bu parçaları bulmam imkansız. Ankara daki bir hobby shopdan sipariş vereyim dedim fakat onlarda yaz tatiline girmişler... :confused: bildiğim diğer hobby shopların internet sitelerinde malesef ne lastik nede jant bulabildim.

Lastik ve jant seçiminde tavsiyelerinizi bekliyorum. (aman ekonomik bişey oldun:))
Ayrıca bildiğiniz bir hobby shop internet adresi varsa bana atabilirmisiniz? ( lastik ve jant bulabileceğim)

towerhobbies demeyin 10 gün beklemek istemiyorum :)
şimdiden teşekkürler.

RoCCo
06-08-2004, 23:08
HPI'IN 6 kollu corsa jantları var . gene tower diycem ama :) orada cifti 5 dolardı . gayette kaliteli ben kullanıyorum cok memnunum . bir de beyaz renkli olanlarından alırsan jantlar cizildiginde falan falcatayla duzeltebiliyorsun fazla da belli olmuyor . tavsiye ederim .

aksak_ritim
06-08-2004, 23:17
peki lastik olarak ne önerirsin? Ben radyel düşünüyorum ama nasıl olur bilmiyorum. Tower da çok beklemem gerekiyor. şu anda arabayı kullanamıyorum. idarelik bi jant ve lastik olsa neysede... biraz acil lazım. Neyse ben ginede tavsiyeni alayım çünki pek tecrübem yok. :) anca 2.5 litre yakıt harcadım. yakıtada ihtiyacım var. Ya şu ankaradaki hobby shop da tatile girecek zamanı buldu. daha 10 gün var açılmasına :)

omer_yildir
07-08-2004, 20:51
ankaradakı obur yerlere bakabılırsın.. burada 4 adet jant lastık 30 dolar ben olsam towerdan getırırdım.....

traxxas
07-08-2004, 23:09
lastıkler ıcıın radral fılann alma ben olsam gıdıp foam lastık alrıdım yane serrt sunger olanından otekınden daha az dayanır belkı ama cok daha ıyı bır sekılde yola tutnuyorr bılgın olsunn

aksak_ritim
08-08-2004, 01:55
Zaten kullanılmaz hale gelen lastik takımın foam. Radial hiç kullanmadım. Hiç bir fikrim yok. arabayı pistte kullanmıyorum. Hafif tozlu oluyor genelde kullandığım yerler. Ankarada diğer firmalar derken ben topu topu 2 tene biliyorum. biri tatilde birindede benim aradığım şey yok. Towerdan sipariş verirsem 10 gün beklemem lazım. Yani 10 gün model arabam yatacak. Zaten yakıtta almam gerekiyor. bu yüzden türkiyeden alsam iyi olur. ben şu anda zonguldak dayım. en büyük sorunda bu. Bi hobby shop a gidipde alış veriş yapma imkanım yok. o yüzden internetten siparişle almam lazım.

aksak_ritim
08-08-2004, 01:58
foam da çok dayanıksız ya... 2 litre benzini bitirmeden dağıldı benim arkadakiler. oyüzden radial alayım dedim fakat onun hakkındada hiç bir bilgim yok.

RoCCo
08-08-2004, 02:37
radial lastikler asfalt ve hafif tozlu zeminde cok guzel yol tutuyor haberin olsun . ozellikle piste gidersen virajlarda falan lastiklere iyice alısınca cok guzel yanlarsın . yarıslara ciddi olarak katılmayı düşünmüyorsan sürüş zevkini daha çok artırıyor ama arabayı düzgün kontrol edebilmen lazım . 2 tip radial lastik kullanıyorum ikisinden de cok memnunum . tamiya ve hpi'ın radial lastikleri mevcut . ben mart ayından beri kullanıyorum fazla deforme de olmadı ilk aldıgım radialler. bana sorarsan tamiya al derim . onunkiler daha bi kaliteli . fakat fiyat bazında türkiye arasında pek fark yok onu da belirteyim . cifti 20 dolar yaklasık .

aksak_ritim
08-08-2004, 15:07
ozaman ben radial almalıyım :) foam ile yanlamak için çok hızlanmak gerekiyor. buda baya bir tehlikeli oluyor.

Ben carson un radiallerini alcaktım. yağmur lasği deseninde 4 tanesi 20euro. carson da herhalde tamiya nın yam ürünü gibi bişeymiş duydugum kadarıyla.
Fakat alacağım firma tatile girmiş. 10 gün sonra falan açılacakmış :( beklemek çok kötü bişey.
Aslında sizlerden biri müsaitse bana alış verişde yardımcı olsa ya :( diyeceğim fakat kimseyide zahmete sokmak istemiyorum... bulunduğum yer zonguldak. burda hobby shop ne gezer... :(

traxxas
08-08-2004, 18:44
arkadaslar radyal lastıkler yol tutssu foam kadar ıyı degıldır fakat foam ın dısı sert sunger oldugu ıcıın foam dadyal lastıge gore daha cabuk bıterr ama ben olsam gıne foam alırıdım cunkuyol utusu abartı guzellestırıyorr

aksak_ritim
08-08-2004, 20:09
peki çokmu kotudur radial sence? Ya bi yanlış yapmayalım. Gerçi bu gidişle ben lastik falan alamıyacağım :) yanlış falanda olmayacak :D

omer_yildir
08-08-2004, 21:21
o carsaon nun lastıklerını bılıyorum... benıom arabada pıstte kullandım cok sıcaktı bır gunde bayagı bır asındı.. sadece onlerde vardı.. bır de ankarada o lastıkler 30 dolar dı yalnız....bır de benzınlıde daha cabuk eskır dıye dusunuyorum....

RoCCo
08-08-2004, 21:27
carson'un lastiklerini almayın asfalt zeminde hiç bir işe yaramıyor.. dışı sanki kauçuk değil de plastik kaplı . radial alacaksanız tamiya veya hpi tercih edin .

WOLF
08-08-2004, 23:17
Aksak ritim;
Yarış filan olmayacak demişsin de
5 Eylül ve 26 Eylülde istanbulda yarışlar var.
Aklında bulunsun

traxxas
08-08-2004, 23:32
radyal lastıklerı kotu degıller ben arabamda hpı ın radyal lastık jantını kullanıyorum gayett guzell yol tutsu var ama arabalra gore degıım gosterırı ben senın yerınde oolsam foam tercıh edersımm

platy
09-08-2004, 17:36
Pistte kullanmıcaksan foam almana hiç gerek yok. Sokakta foam lastik kullanmak yazıktır. Tamiyanın normal radial leri kazık gibi. Super grip radialleri bir derece daha yumuşak. Ama pistteki yol tutuşu resmen berbat :) Hpi ın V leri var. Aşırı yumuşak lastikler. Pistte araba yanlamıyo bile. Virajda yan verince çat diye yavaşlıyo araba. O derece sağlam tutuyo. Hele ıslak zeminde inanamazsın ne kadar sağlam tuttuğuna. Tabi bu kadar sağlam tutmasıda arabanın virajda yavaşlamasına sebep oluyo o ayrı.

Aslında sokak kullanımı için bunların çok ta önemi yok. tamiyanın veya hpi ın normal radiallerini alabilirsin...

aksak_ritim
09-08-2004, 20:08
evet ya ıslak zeminde foamlar tam bir faciya şimdi aklıma geldi.

aksak_ritim
12-08-2004, 12:33
Lastik sorunu çözülmüştür arkadaşlar ilgi ve alakanız için teşekkürler.:)

denizfeneri
12-08-2004, 13:23
Pistte kullanmıcaksan foam almana hiç gerek yok. Sokakta foam lastik kullanmak yazıktır. Tamiyanın normal radial leri kazık gibi. Super grip radialleri bir derece daha yumuşak. Ama pistteki yol tutuşu resmen berbat :) Hpi ın V leri var. Aşırı yumuşak lastikler. Pistte araba yanlamıyo bile. Virajda yan verince çat diye yavaşlıyo araba. O derece sağlam tutuyo. Hele ıslak zeminde inanamazsın ne kadar sağlam tuttuğuna. Tabi bu kadar sağlam tutmasıda arabanın virajda yavaşlamasına sebep oluyo o ayrı.

Aslında sokak kullanımı için bunların çok ta önemi yok. tamiyanın veya hpi ın normal radiallerini alabilirsin...
Bu tavsiye ettiğin lastiğin linkini verebilirmisin?

M_tech
14-08-2004, 17:40
pro rc ye bir sor en optimum lastik icin sana ipucu verir

Tebol
15-08-2004, 18:49
Beyler sakin olun alttan alın uzatmayına rtık şu konuları burası forum yardım alma ve verme yeri hertürlü yardımı ala bilceğiniz yerde saçma sapan tartışmalar yapamyın lütfen.

aksak_ritim
15-08-2004, 20:09
Tebol mesajları neden sildin? :) Seni hardwaremania forumdan tanıyorum sanırım ya... yabancı gelmiyorsun :) modifiye bölümünün modusun galiba?

aksak_ritim
15-08-2004, 20:13
Bu arada arkadaşlar. Lastik ve Jant lar tamam. İç lastiklerini de (sünger) taktım. Ama aklıma takılan birşey var... bu lastikleri jantlara yapıştırmak zorundamıyım? Yani bu endişe yüzünden arabayı daha kullanamadım :D

Walkman
15-08-2004, 20:15
Lastikleri jantlara yapıştırmak zorundasın eğer yapıştırmassan arabayı kullanırken lastiklerin yerinden fırlar....(fırlıyor :) )

aksak_ritim
15-08-2004, 20:42
yapıştırırken ne kullanayım. Japon kullanırsam bir daha sökemem sanırım ve süngerleri değiştiremem değilmi? Sert sünger ilede demek istiyorumda.

traxxas
15-08-2004, 21:23
lastıklerıy pıstırman sart cunku duz gıderken cok bır sey oolmuyor ama son surat saga sola donuslerde lastıkler yerınden cıkabılıyorr heryerde 6 tanesı 1 mılyon olann japonlşardan var onlarla yapıstır zaten cok guclu olmadıkları ıcıın 5-10 kullanımda cıkıyorlar

Tebol
15-08-2004, 22:35
Ewt hardwaremania da modum. Tartışma içerikli konuşmaları siliyorum.

M_tech
16-08-2004, 01:11
hakkaten baya bir mesaj arada kaynıyor,

aksak_ritim
16-08-2004, 13:27
baya baya :) bana göre pek bişey yoktu ama... neyse afiyet ziyede olsun tebol :)

chems
20-09-2004, 16:37
tamiyanın düz lastikleri var rs4 3 kullanıyorum çok iyi.perfonmans veriyor.

denizfeneri
20-09-2004, 17:47
Lastik sorununu sanırım çözdüm. Bu gün önlere 26.37 arkalara 30.35 Arrow marka foam aldım. Henüz denemedim ama umarım iyi sonuç alırım...

omer_yildir
20-09-2004, 18:50
ısallah ıyı olur araban eskısı gıbı vırajlarda sapıtmaz:D ama belkı daha cok sapıtırsa cok gulerım:)

denizfeneri
22-09-2004, 08:09
Sapıtmaz sen hiç merak etme motorda bir gelsin hayırlısıyla o zaman göreceksin sen pistte toz yutmayı!!!

!Amorfy.BaRoS+
22-09-2004, 12:41
Uu mehemet abi ünün buralara yayıldı yakıtlılarla filan kapiştıgın ama ben gelince havan söner biliyosun yakında gelme ihtimalim var 15 tatilinde o zmn görüşürüz ...

denizfeneri
22-09-2004, 13:32
Uu mehemet abi ünün buralara yayıldı yakıtlılarla filan kapiştıgın ama ben gelince havan söner biliyosun yakında gelme ihtimalim var 15 tatilinde o zmn görüşürüz ...
Valla pek sevinme arabayı hepten yeniledim. Yeni motor http://www2.towerhobbies.com/cgi-bin/WTI0001P?&I=LXRT67 ve novak dually dual aldım. Lastiklerde yeni. Kumandayı zaten biliyorsun. Bakalım bakalım dört gözle bekliyorum...

!Amorfy.BaRoS+
22-09-2004, 13:35
BEn ep ile gelmicemki 710 3 port turbolu nova mega motor 150 euroluk modıfıye parçalar kıl yün şansın olmaz bile... :)

denizfeneri
22-09-2004, 17:14
Gel gel, geçemesem bile yarışmak keyifli olur. Ne de olsa bu hobi paylaştıkça güzelleşiyor keyif veriyor...

!Amorfy.BaRoS+
22-09-2004, 17:21
Tabi sizin gibi önemli kişilerle bir arada olmak banada mutluluk veriyor askere gitmeden görüşsek iyi olur tmm iyice bozuldu konu görüşmek üzere...

aksak_ritim
22-09-2004, 21:23
arkadaşlar bu arada ben bundan sipariş vericem nedersiniz?
http://www2.towerhobbies.com/cgi-bin/wti0001p?&I=LXM982&P=7

denizfeneri
23-09-2004, 01:02
Towerdan lastik almaktansa bulunduğun şehirdeki bir hobby shoptan foam almanı tavsiye ederim eger pistte kullanacaksan. Lastik towerdan alındıgında pahalıya geliyor...

aksak_ritim
23-09-2004, 19:21
ben pistte kullanmıyorum. ama foam lastikde alıcağım. foam lastik takımım vardı fakat kullanılmaz hal aldılar. radial de gerekiyor bana.
Soruma cavap verecek biri var mı? :) seçtiğim radial lastik nasıl? iyimidir?

uçarlar
23-09-2004, 21:39
ya biraz acemi bi soru sorcam ama merakımdan:)ya bu foamlar sünger lastik bide parçanıyo normal lastik daha iyi tutunmaz mı silik kauçuk

aksak_ritim
25-09-2004, 21:03
kesinlikle hayır :) slick rubber hiç kullanmadım ama radial lastik foamdan iyi yol tutmuyor.

M_tech
26-09-2004, 02:52
foam toz bezi gibi birşey oluyor biraz tozlu yerde gezdinmi.boyuna kayıyor sonra,arada bir su emdirmek lazım.

uçarlar
26-09-2004, 12:43
anladım bilgileriniz için teşekkürler

mrserhan
28-09-2004, 14:33
arkadaşlar eger pistte yarışmayı dusunuyorsanız muhakkak foam kullanın
eger sokakta da kullanmayı dusunuyorsanız (eskiden oynardım artık yapmıyorum:) slick kullanabilirsiniz. sokak suruculeri ise boşu boşuna foama bi dunya para vermeyin derim.
10 dakka sonra param parça olacaktır.

ama foamlastigin yol tutusundan dolayı verdiği mutlulugu hiç bi yerde bulamazsınız.

mcagis
28-09-2004, 16:35
Temiz ve high-traction pistlerde ya foam, ya da çok yumuşak belted-slicks lastikler iyi sonuçlar verir. Ancak, tozlu pist ya da cadde-sokakta herhangi bir desenli radial lastik işinizi görür. Bir de tavsiye: dört lastiği de aynı marka ve karakterde kullanın, önlere farklı, arkalara farklı marka, ölçü veya desenler arabanın dengesini etkileyebilir...

traxxas
28-09-2004, 19:23
lastık kalıtelı olduktan sonra zatı cınsı seklı cok onem tasımıyor bende hpı radyal lastık jant var ta 03 pro la kumda betonda asfaltta pıstte karoda bıle kullandım cok ıyı sonuc aldım para kıyıp ıyı lastık aşlın sonra basınız agrımasın