PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : fren..??

SLiPKnOTh
25-08-2004, 21:53
arkadaşlar bende msc li bir tl-01 var.ve bişey merak ediyorum ranger hitec 2s kumandam var ve joystiğimin yanında fren düğmesi var acaba msc yi geri metaliğe biraz yaklaştırsam fren düğmesine bastığımda araba geri mi gider yoksa bu temas fren işlevini mi görür.çünkü full gaz giderken durmak için geri yapıyorum ve bu akslara,dişlilere,pile ve en önemlisi motora zarar veriyo gibime geliyo.inşallah böyle bişey vardır yoksa esc alma sürem yakınlaşcak

engine02
25-08-2004, 21:58
simdi modellerde sanırım geri giden model yok yane tabe yapılabiliodur ama su an bnm bildigim yok geri yaptıgın anda saten kendiliginden fren yapıor o dislilere de zarar werebilecegini sanmıorum cok fazla zarar werecegini zannetmiorum yane ama gene daha tecrubeli arkadaslarımız daha dogru acıklama yapabilirler :)

Saygılarımla . . .

SLiPKnOTh
25-08-2004, 22:08
simdi modellerde sanırım geri giden model yok

benimki gidiyo valla..neyse olabilirde ama geri yaptığımda ilerinin hızına yakın bi şekilde gidiyor ve ileri giderken geri yaptığında pek fren yapıyomuş gibi gelmiyo yani duruyo ama en azından beni tatmin etmiyo.ha bide kumandadan fren düğmesine bastığında joystick 1 cm geri gidiyo yani o yüzden ben söyledim msc nin ayarını geriye yapiyimmi diye veya hiç msc ile oynamiim direk kumanda üzerinden msc yi geriye yaklaştırayım..neyse bizden daha iyi bilen arkadaşlar da bir el atsın :)

SLiPKnOTh
26-08-2004, 12:19
kimse bilmiyo mu ya??

mcagis
26-08-2004, 12:37
Sen en iyisi güzel bir ESC al, kafan dinç olsun...

!Amorfy.BaRoS+
26-08-2004, 12:52
Nasıl geri giden model yok ya sen yakıtlıdan bahsedıyosun engine heralde onlara da bir aparat takılıp geri gider.Msc cok aptal bir şey geri basma konusunda sanırım motorun standart motor eger yoksek hızlara cıkan motor olursa bıraz da guclu olursa geri yaptıgında dişlileri havada gorme şansın var...

Walkman
26-08-2004, 13:01
1/8 Savage 1/10 T-maxx gibi araçlarda geri vites vardır çünkü geri vites kutusunun sığacağı yer vardır.....Bir de ep araçlar geri gidebilir o da ESC sayesinde dir tek eksisi sert bir hareket de dişliler biter o kadar :) Arkadaşım bence sen ESC al en iyisi sağlam sağlam.......

SLiPKnOTh
26-08-2004, 13:39
biliyorum alıcam zaten de şimdilik en azındna alana kadar merak ettim fren yapma şansım varmı diye

traxxas
26-08-2004, 13:58
arkadsalr sımdık hangı modelde gerı vardır dıye konu dagılıyorr

ayrıaa senın arabnada frenn cok az gerıye basınca olucaktır cunku motora ters akım gıdecegı motor kendını yavaslatıcaktır ama cok basarsanda bu sefer cok fazla akım tters yonde gelıcegıı cııın arcaın bır anda ılerı gıderjkoen gerı gıtme talebınde bulunacagı ıcıın dıslını zorlarsınn bence cok aaz dokununca fren oklucaktırr

omer_yildir
26-08-2004, 18:15
bana gore sen gıt bır esc al .. bu msc ıle arabana verecegın yada verdıgın paaraya orta bır esc alırsın... yarın bırgun dıslıler sırıyacak msc yanacak bosuna para harcıyacaksın.. msc de frene bastıgında tamamıyle ters akım verıp motoru ters cevırır... ama esc de frene bastıgında ıkı kutuba da + yada - verır ve motoru gerıye cevırmeden arabayı durdurur.. bu da dısılılere zarar vermez...bırde offroadlarda gerı sart dıye dusunuyorum bır tepede tasın onunde kalsa tabıkı gerı kullancaksın... zaten onroadlarda yarıslarda gerı yasak dıye bılıyorum...:)

SLiPKnOTh
26-08-2004, 20:43
evet bana esc yolu gözüküyor duratrax ın 8t reverse esc sini düşünüyordum 75 dolarlık ama herkesden bazı sorunlar duyuyorum makul fiyatlı ve 11 yada 10 turn ü kaldırabilecek esc biliyosanız lütfen yazın ilgilenenlere çok teşekkür ederim

traxxas
26-08-2004, 21:03
omer ın dedıgı dogru yarıslara gerı yasak ayrıca duratrax 8 reversı alma ben olsam 8 turn pro racıngı alırım hem daha kucuk hemde daha ıyı bence ben 1 ay kullandım bır problem cıkarmadım 11*2 motorla gram ısıınma olmuyore esc de