PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : fade out ve fade in ler....

Car_Maniak
30-12-2006, 20:19
selamlar,

bu sitedeki fade in ve fade out olayları siteye ayrı bi güzellk katmış, herkesin ellerine sağlık

ancak

bir şey farkettim sanırım siteye baya bir yavaşlatmış gibime geliyor. eskiden tıkladım mı geliyordu şimdi biraz süre alıyor...

doğru muyum acaba??

Cydia
31-12-2006, 12:37
yok eskiden şak diye bi boş sayfa geliyordu sonra içeriğinde mesajları avatarları falan bekliyorduk gelmesi için...

şimdi şak die sayfa yüklü hali ile geliyor ama içeriğindeki ekli resimler falan sonradan açılıyor...

eski sistem ile yenisi arasındaki tek fark; eski sistemde sayfayı fırından kızarmış olarak alıp sofraya götürürken yolda sosunu tuzunu biberini katıyorduk şimdi ise sayfayı fırında kızarmış olarak ve sosları eklenmiş olarak alıp tuzunu biberini serperek sofraya koyuyoruz...

sitemiz ve forum sayfalarımızda karşılaşacağınız temel yavaşlama sebebi veritabanımızın büyümesidir.. bunun dışındaki yüklenme sürelerini zaten tasarım aşamasında test ediyoruz... kontrol ediyoruz...

ayrıca önemli bir detay daha.. farklı siteler resimlerini - videolarını - forumdaki eklentilerini vs.. imageshack - rapidshare gibi ücretsiz resim ve dosya serverlarından kullanıyorlar.. hobbyrc olarak biz bütün dosyalarımızı kendi bünyemizde tutuyoruz... ayrıca forumdaki eklentileriniz için de farklı alanlar kullanmanıza ve buraya link vermenize zorlamadan forumun eklenti özelliğini sınırsız olarak kullandırıyoruz... bu detaylar siteler için hem maddi hemde manevi (hız olarak sayalım :) ) ayrı bir yüktür.. bu yükümlülüklerin hiçbirini sizlere yansıtmadan bu ortamı ayakta tutuyoruz ve tutmayada devam edecez...

genel olarak anlatmaya çalıştım umarım yardımcı olmuştur burakçım... k@y@'nın selamı var, hala bizim avatardan şaşmamış diyor :)

Car_Maniak
31-12-2006, 13:42
sağol taci abi açıklama için çok teşekkürler...

ya ben de ne zamandır kaya abiye ulaşmaya çalışıyorum ya...

şaşar mıyım ben o avatardan,büyük bir emek, mütiş bir hediye o bana, bir ömür öyle kalacaktır heralde...

kaya abiye de çok selamlar...