PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Damper Seti ve Yayları

atinch
29-01-2007, 00:32
Merhaba arkadaşlar,

NTC3+ RTR için Yeah Racing Ayarlı Damper Set'i aldım. Ancak içinden çıkan sertlikleri farklı 3 set yayın (sarı, mavi, kırmızı) neyi dikkate alarak takacağımı bilemiyorum. :ühühü:

1- Pist'te kullanmak için bu 3 farklı yaydan hangisini seçmeliyim :ddd:

2- Öne ayrı bir set arkaya ayrı bir set takabilirmiyim? Orjinal NTC3 RTR'de olduğu gibi yoksa illaki tüm takım aynı sertliktemi olmalı?

İnterneti araştırdım ama pek detaylı bir açıklama bulamadım. Bu konuda bilgisi olup paylaşmak isteyen olursa çok memnun olurum.

Herkese kırımsız bol eğlenceli günler dilerim. :hannhan:

traxxas
29-01-2007, 00:55
hangı pıste hangı araca hangı lastıge gore ayar yapıyorsunuz bunu aslında su sekılde acalım
her pıstın bır ayarı vardır herkes onu yapar ve ıyı gıder dıye bır sey yok her arabanın her pılotun kendıne aıt ayarları vardır onları yapar ve pıstı ıyı zamanlarda doner

ben sızın yerınızde aracınızı pıste cıkarın ve deneyın hangı yayla hangı derece acılarla ıyı tutyorsa o sekılde ayarlarını yapın
ayrıca bır araca tek tıp yay takmak dıye bır sey yok onlere ve arkalara farklı sertlıkte yaylar kullanırsınız

cem7
29-01-2007, 01:08
Tamamen piste göre uygun yayı kullanmalısınız..
ben factory team ntc3 kullanıyorum.. aracım şuan autodrom a göre ayarlı(gerçi kapandı ama :) )..
hpi yaylarda önlerde 1.65mm yaylar var.. arkada 1.4mm..
tamiya yaylarda önlerde beyaz extra stiff arkada sarı medium kullanıyorum
ön lastikler 37 sertliğinde arkalar 35.

tabi bu ayarlar tamamen piste dayalı.. pistte aracınızı kullanarak eksi durumlarını çözerek ayar yapapmanız çok daha yararlı olucaktır.

atinch
29-01-2007, 13:42
Öncelikle verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim.
Aracım NTC3+ RTR ama ufak modifiyeler var üstünde (Şase, çeşitli karbon parçalar v.s.) Kullandığım lastikler genelde önde 37 arkada 35 sertliğinde, Aracımı Ankara'daki Yavrupist ve Ahlatlıbel'de kullanıyorum. Anlaşılan havalar ısınınca pistlere gidip test ederek çözecem bu durum.
Tekrar teşekkürler