PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yeni başlıcam 710 alayım mı

uçarlar
28-09-2004, 20:04
nikkodan benzinliye geçiyorum ama almışken iyisi olsun istiyorum sizce 710 nasıl bi fikir yedek parça filan bide fiyatı nasıl

yigit1905
28-09-2004, 20:18
uyyhhh biraz yavaş başla.710 daha yeni başlıosan sana pro nun prosu gelir yaw.heee serpent alcam diosan illa ipulse alırsın bence.ama yenisin pilotaj önemli yedek parçası bol olan bir araba kesinlikle tavsiyemdir.ör: sen düşün bilirsin artık ;)

100kmh2sn
28-09-2004, 20:23
710 almanı tavsiye etmem,araba senin için çok ileri seviye bir seçim olur,illede serpent istersen yiğitin dediği gibi impulse falan alabilirsin

uçarlar
28-09-2004, 20:35
ama araba kontrollerim filan iyidir uğramayı severim bide işi çabuk kaparım yani 710 beni zorlamaz gibi geldi vasın tam gaz kullanmayız 1 ay filan alışana kadar çok araba değişmek istemiyorum.ayrıca yiğit konuşmalarında ciddiyeti koru lütfen

uçarlar
28-09-2004, 20:37
fiyatı ne kadara bulsam normal istanbulda 710 u bide rtrleri var mı 710ların

M_tech
28-09-2004, 21:00
al gitsin arada bi ton araba değişmek zorunda kalmassın.

M_tech
28-09-2004, 21:03
hadi ortasını bulalım 705 al sen bak ,hem onun takımıda var,ozan abiyidi sanırım.705 le yarışıyorlar,yardım ederler sana...

100kmh2sn
28-09-2004, 22:07

bu nasıl bi tavsiyedir be ! adam nikkodan geçiş yapıcam diyor sen adama 710 al diyorsun,birde bu hobinin içindesin,zorluklarını az çok biliyorsun..
forumda acemi birini yönlendirirken o kişinin bu hobiyle ilişkisini,ne kadar zamandır uğraştığını ve kullandığı modelleri gözününde bulundur ondan sonra tavsiye et
al gitsin demek kolay,ya gerisi ! alan adam 710 gelince apışıp kalıcak,belki iyi bir arabası olacak ama setupları kurulumu vs.. derken zorluklarını görecek ve belki bu hobiden soğuyacak..hiçmi düşünmüyorsunuz bunu..

100kmh2sn
28-09-2004, 22:08
uçarlar ;
sen 710'u unut...başlangıç için kesinlikle yanlış bir seçim

traxxas
28-09-2004, 22:11
710 ck gelır bence hpı rs4 type ss veya team assocıated ntc3 e bakmanı tavsıye ederımm

uçarlar
28-09-2004, 22:19
ama biraz kullanıp kendimi geliştirince değiştirmek isteyeceğim o yüzden bide bu 710 u ben towerdan getirtemeyeceğim yok çünkü istanbulda da fiyatı ne kadardır

traxxas
28-09-2004, 22:23
bence bu konuda bılenlerın lafını dınle cunku ılerıde basın agrır ama ıllede serpentdıyorsan www.rccarinternational.com (http://www.rccarinternational.com) buraya gır bı bak burada var
turkıyeden alma 800 euro fılanm ıstıyorlar cunkıı

platy
29-09-2004, 01:35
Hımmm... Bence ,
başlangıç için 710 u direk olarak aklından çıkar. Düşünme bile. Nasılsa towerda yok iyip çıkma işin içinden. Towerda yoksa başka sitelerde var. Bu arada illa serpent alıcaksan impulse al gibi fikirler okudum. Tamam impulse artık eski bir model çünkü üstüne 710 çıktı. Tamam 710 da komplike bir model ama bu impulse ın kolay olduğunu göstermez. İmpulse ta kesinlikle başlangıç arabası değildir.
Bu arada olsun ilk bir ay basmayız demişsin. Ama öle olmuyor işte... Parmağın 1 mm fazla ittirse çubuğu araba uzuyıp gider zaten. Sende arkasından bakarsın. Ondan sonra dişlileri toplarsın sağdan soldan. Kısacası impulse , 705 , 710 ... Bunları düşünme bence başlangıç için. İlk alıcağın benzinlide en iyisi olsun , en hızlısı olsun gibi bir istek olabiliyor bazen insanın içinde fakat inanki bu doğru değil. Bunu bu güne kadar sadece 3 tane benzinli arabası olmuş olan ben bile direk olarak söyleyebilirim sana....

Diğer bir söylemek istediğimde şu ,
bende bu topicte en mantıklı cevabı M_tech vermiş...

Neden diyecek olursanız , uçarlar arkadaşım foruma 144 mesaj atmış gözüküyor. 144 tane mesajın üstüne hala ,

nikkodan benzinliye geçiyorum ama almışken iyisi olsun istiyorum sizce 710 nasıl bi fikir yedek parça filan bide fiyatı nasıl

diyor ise ,
verilebilecek en mantıklı cevap budur çünkü...

skyline
29-09-2004, 19:56
uçarlar: 29 yaşındayım ve iş yerinden arkadaşım iknası ile birer 1:14 nikko aldık sıf iş sonrası kapalı salonda stres atalım diye baya beni sardı, daha sonra internette model siteleri ile tanıştım, ve ikinci el bir 1/10 benzinli megatech aldım arabayı sadece 2 saat bakarak inceledim hayran kaldım, 2 ay kullandım, ayar falan yoktu sadece pistte dolanıp durdum motor ayarını bikere yap gerisi tamam sadece direksiyon gaz gibi kumanda hakimiyetimi geliştirdim. ve şu anda serpent 705 sahibiyim. arabayı gördüğümde aklım şaştı, sadece yürüyen aksamda kamber, kaster, teo, amartisör, yere yakınlaştırma, sertlik ayarları, rot ayarları vs, gökhan gencerin (rcracer) setup ayarlarını yaptığı bir kutu dolusu alet edevat, daha bende hiç biri yok ve olmadanda nasıl yapacağımı bilmiyorum, sadece son ayarları ile her pistte kullanıyorum. (her pist için ayrı bir ayar gerektiriyor, bunlaı yazarken seni kırmak, yermek, veya yaşınla becerinle ilgili bir art niyetimde yok, 29 yaşında meslek motor bölümü mezunu, 6 sene bobinajda çalışmış, 1 sene gemi de motor makinistliği yapmış biri olarak bile zorlanmaktayım. biraz kendine zaman ver, hiç arabası olmamış birisi direk ferrariye binse başka hangi arabadan zevk alacakki, bu sitede sana ne alman gerektiğini arkadaşlara bırak söylesinler, 1 sene sonra en iyisini al, ve tadını çıkar, :ımmm: :ımmm: :ımmm:

uçarlar
29-09-2004, 22:38
zaten bu sene 3 senedir 1/10 nikko kullanıyorum extra motoru taktık ve ort 40 km yapıyo çok yavaş geliyo artık ve nitrolu araba almaya karar verdim.gelecek yaza alacağım kısmetse şimdiden kendimi maddi olarak hazırlıyorum ama diyorumki almışken en iyisi olsun ve 1 sene sonra bidaha değiştirmek zorunda kalmayayım arabayı satma alma ile uğraşmak istemiyorum.lütfen benide biraz anlayın

skyline
29-09-2004, 22:52
pistlere gidebiliyormusun? nerede oturuyorsun? arabayı nerede kullanacaksın?

100kmh2sn
30-09-2004, 10:27
uçarlar: 29 yaşındayım ve iş yerinden arkadaşım iknası ile birer 1:14 nikko aldık sıf iş sonrası kapalı salonda stres atalım diye baya beni sardı, daha sonra internette model siteleri ile tanıştım, ve ikinci el bir 1/10 benzinli megatech aldım arabayı sadece 2 saat bakarak inceledim hayran kaldım, 2 ay kullandım, ayar falan yoktu sadece pistte dolanıp durdum motor ayarını bikere yap gerisi tamam sadece direksiyon gaz gibi kumanda hakimiyetimi geliştirdim. ve şu anda serpent 705 sahibiyim. arabayı gördüğümde aklım şaştı, sadece yürüyen aksamda kamber, kaster, teo, amartisör, yere yakınlaştırma, sertlik ayarları, rot ayarları vs, gökhan gencerin (rcracer) setup ayarlarını yaptığı bir kutu dolusu alet edevat, daha bende hiç biri yok ve olmadanda nasıl yapacağımı bilmiyorum, sadece son ayarları ile her pistte kullanıyorum. (her pist için ayrı bir ayar gerektiriyor, bunlaı yazarken seni kırmak, yermek, veya yaşınla becerinle ilgili bir art niyetimde yok, 29 yaşında meslek motor bölümü mezunu, 6 sene bobinajda çalışmış, 1 sene gemi de motor makinistliği yapmış biri olarak bile zorlanmaktayım. biraz kendine zaman ver, hiç arabası olmamış birisi direk ferrariye binse başka hangi arabadan zevk alacakki, bu sitede sana ne alman gerektiğini arkadaşlara bırak söylesinler, 1 sene sonra en iyisini al, ve tadını çıkar, :ımmm: :ımmm: :ımmm:

çok güzel yazmışsın eline sağlık

cem
30-09-2004, 12:01
Aklin yolu birdir,kesinlikle 710la baslama,3 sene nikko kullanmis olman sana sadece genel bir fikir verebilir ancak gerisi bambaska bir dunya.En iyi araba ayarlarini tutturabildigin,kullanmaktan zevk alabilecegin arabadir.En hizli araba diil.Bunu unutma.Skyline cok guzel soylemis ayar yapamadiktan,motordan randiman alamadiktan sonra paranada yazik,vaktinede.

M_tech
30-09-2004, 15:50
610 euro rs4 3 evonun tr fiyatı ona göre düşün işte serpent kaç liradır..

RoCCo
30-09-2004, 16:52
motorsuz ve startbox olmadan 495 euro

uçarlar
30-09-2004, 17:13
küçükyalıda oturuyorum genelde hafta sonları auto dramdayım pist sorun değil hem babamda makina mühendisi araba sektöründe onunda çok yardımı olacaktır.ama ntc4 çıkınca belkide onu düşünürüm galiba ocakta geliyomuş

YoL_GezeR
30-09-2004, 19:55
Hımmm... Bence ,
başlangıç için 710 u direk olarak aklından çıkar. Düşünme bile. Nasılsa towerda yok iyip çıkma işin içinden. Towerda yoksa başka sitelerde var. Bu arada illa serpent alıcaksan impulse al gibi fikirler okudum. Tamam impulse artık eski bir model çünkü üstüne 710 çıktı. Tamam 710 da komplike bir model ama bu impulse ın kolay olduğunu göstermez. İmpulse ta kesinlikle başlangıç arabası değildir.
Bu arada olsun ilk bir ay basmayız demişsin. Ama öle olmuyor işte... Parmağın 1 mm fazla ittirse çubuğu araba uzuyıp gider zaten. Sende arkasından bakarsın. Ondan sonra dişlileri toplarsın sağdan soldan. Kısacası impulse , 705 , 710 ... Bunları düşünme bence başlangıç için. İlk alıcağın benzinlide en iyisi olsun , en hızlısı olsun gibi bir istek olabiliyor bazen insanın içinde fakat inanki bu doğru değil. Bunu bu güne kadar sadece 3 tane benzinli arabası olmuş olan ben bile direk olarak söyleyebilirim sana....

Katılıyorum yazdıklarına 710nu görmedim ama 705'in kontorlü zor dokundunmu uçuyor araba 710 nu kontorlü nasıldır kimbilir :eyaaaaa: öle bir mm olacak iş değil.

yigit1905
30-09-2004, 21:25
ama araba kontrollerim filan iyidir uğramayı severim bide işi çabuk kaparım yani 710 beni zorlamaz gibi geldi vasın tam gaz kullanmayız 1 ay filan alışana kadar çok araba değişmek istemiyorum.ayrıca yiğit konuşmalarında ciddiyeti koru lütfen

Hata bendeymiş ki yazmışım.İyi niyetle önermeler yapıoruz karşılık süper sağol ya........Besle kargayı oysun gözünü ;oleeea:

uçarlar
30-09-2004, 22:14
iyi niyetle laubaliliği birbirine karıştırma lütfen

traxxas
30-09-2004, 23:33
ya arkadalar tamam madem kontrolleın ıyı vede 1 ayda alısabılecegıne ıannıyorsun al o zaman kardesım nıye burya o kadar yazı yazıyoruz o zamn bosuna burada deneyımlı olnaları bıraz dınle dedık sen ıllakı serpent dıyorsun neyse konu tartısmaya gıdıyor bence artık kımse bır sey yazmasın arkadas kafasına koymus alıcak bırakalım alsın ama sonra pısman olma

platy
01-10-2004, 01:45
motorsuz ve startbox olmadan 495 euro

Türkiye de hea ? O kadarcıkmı fiyat çekmişler.... :)

M_tech
01-10-2004, 01:54
yok tr fiyatı değildir o galiba.. mugen şasiye 900 euro diyorlardı burda...

RoCCo
01-10-2004, 13:43
:) bilmiyorum en son mail atmıstım 3-4 ay olmustu atalı o kadar yazmıslardı yanlıs hatırlamıyorsam . bu arada kredi kartına 3 taksit ve vade farkı da var (odeme kolaylıgı olsa gerek) . hollanda'dan 400 euroya getirtebilirsiniz bu arada .

RoCCo
01-10-2004, 13:47
ya zaten satan adamında idrak edebilmesi lazım artık yani yuksek fiyatlardan satılmayacagını . insanlar artık aptal değil hepimiz neyin gerçek fiyatının ne kadar olduğunu az çok biliyoruz . dükkana gidince suratımıza 400 dolarlık seye 700 dolar demenin bir anlamı yok . cocuk kazıklar gibi . ayıp seyler bunlar . 500 euro + motoruna da 400 civarı bi sey solemislerdi . ıvırı zıvırı sizin anlayacagınız 1000 euroyu bulur (kumanda haric) :)

mrserhan
07-10-2004, 14:26
arkadaşlar sahrayıcedit teki dukkanda gecen hafta uradıgımda sordum 749yuro motor dahil sıfır 710 nun fiyatı

platy
07-10-2004, 15:12
Duyduğum kadarı ile satamıyolarmış . Hepsi kalmış. Bu gün böyle etrafı sel götürmese gidicektim tükana ama bu havada gidilmez...

RoCCo
07-10-2004, 16:11
ewt bende ortakoye ugradım orada da oyle ayrıca starter istiyorsanız 100 euro daha feda edeceksiniz 850 euro

RoCCo
07-10-2004, 16:13
aslında yurt dısında da her sey dahil 670 euro yol parası vergisi 750 euro falan yapıyor degisen bi sey yok yani .

uçarlar
07-10-2004, 17:27
tamam ya 1000 euro yu duyunca zaten otomatik vaz geçtim yav:)

platy
07-10-2004, 18:54
şase türkiyeye 450$ gibi bir paraya geliyor diye biliyorum ama... motormuş starterbox mui derken fiyat çıkar tabi ama 1000 euroya çıkmaz...

uçarlar
07-10-2004, 19:23
platy varya abicim sana kanım ısındı yaw içimi rahatlatıyosun:) ama 710 hakkaten benim için hevesti ve vaz geçtim Associated Nitro TC3 Factory Team Kit nasıl kardeşim toplam ne kadara gelir herşeyi ile

baRCo
11-10-2004, 15:45
bencede ntc3 iyi olur zaten gitgide sardı ortalığı ntc3 sorunun olursa sorabileceğin çok kişi olur hem fiyatı serpente göre çok çok daha ucuz sana az gelmez çünkü az bir araba değil isteklerini karşılar bence ntc3 çok ideal bir araba ( yaa arkadaşlar benim araba yok ama bildiğim kadarıyla sizlerle bilgimi paylaşıyorum bir sakıncası yok değilmi!!! ) :)