PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : saf su moturun isisini düsrüyormus....???

38fatih88
05-04-2007, 17:28
Merhaba arkadaslar

bir hafte önce rc arabami sürerken birisi gecerken bana nitronun icine biraz saf su,yani kirecsiz, katarsam motorun harareti fazla yükselmezmis :ddd:

siz bu konu hakkinda ne düsünüyorsunuz sizce dogrumu ?? ben simdiye kadar hic denemedim

cem
05-04-2007, 18:38
Gene birileri sallamis,olucak is var olmayacak is var.Motorun hararet yapmasini istemiyorsan fazla kismazsin olur biter.Bunu hic kimsenin denememis olacagini umuyorum,oldukca sacma.bu nitro benzine saf benzin koymaktan bile daha yanlis ama tabii senin anlayisina gore yeni seyleri denemekten zarar gelmeyebilir,secim senin....

TheMISFIT
05-04-2007, 20:31
Yakıtın içinde bulunan methanolün havadaki nemi (su buharını) absorbe etme özelliği olduğu için, yakıt şişesinin ağzını uzun süre açık bırakmak dahi motorun sağlığı açısından zararlı iken, yakıtın içine saf su karıştırmaktan bahsetmeyelim.

Herhalde hiçbir saf su, su buharından daha saf bir su değil, kimya bilgimiz bize bunu söylüyor.

Bir de, suyun motorun içinde yaratacağı korozyonun, sudaki kireçle ilgisi olmasa gerek. Suyun kendisi yeter herhalde.

cem
05-04-2007, 20:55
Ben bu zamana kadar her hangi bir icten yanmali motora yakit olarak veya karistirilmak uzere "su" konuldugunu duymadim,mucitler deniyor olabilir,ayri bir konu.(buharla calisan motorlar disinda)
Bu tip fikirler kimlerden nasil cikiyor hakikaten anlamiyamiyorum.Nedense de bizim forumlarda cikiyor.

TheMISFIT
05-04-2007, 21:03
Abi geçen gün bir taksiye bindim...

Bak valla ciddi, dalga geçmiyorum, şimdi aklıma geldi mucit deyince...

Şoför dedi ki, "Necisin?"

dedim, "Mimarlık öğrencisiyim"

Biraz beton - demir vs. muhabbeti yaptı...

sonra dedi ki "Ben yıkılmayan bina icad ettim"

"Nasıl?" dedim, çıkardı torpidodan bir kağıt bir kalem, direksiyonun ortasına koydu, bir yandan çiziyor bir yandan sürüyor...

Anlattığı şey özetle dört tane piramidin birleşerek oluşturduğu bir küp...neyse...

İnmeye yakın dedi ki "Ben bir de suyla çalışan motor icad ettim"

Tam da hatırlamıyorum ne anlattığını ama çok heyecanlıydı yav. :)

Suyu ısıtıyoruz, genleşiyor, silindirleri itiyor falan...

Anlattı baya... :)

freesky
05-04-2007, 21:56
Ülkemizin dolmuş şöförleri ve taksi şöförlerinin böyle bir özellikleri var nedense :)
Sözüm yanlış anlaşılmasın,ancak bu tarz sohbetleri genelde onlar yapıyorlar hep.Ve inanılmaz,her konuda da bilgi sahipleri bu kardeşlerimiz.
Yolculardan birisi hasta olsa,''şu ilacı kullan'' diyip doktorluk yapıyorlar,örnekte de mimarlık ve makina mühendisliğini biraz daha aşıp mucit olmuşlar.Hiç şaşırmadım :)

supraa
05-04-2007, 23:20
vay anasını be ne cehverlerimiz varmış da haberimiz yokmuş