PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : :cool: Bujimin hali (resim var)

sedatcet
23-04-2007, 20:00
Arkadaşlar Merhaba,

Buggy bölümünde yazmıştım, pull startımda sorun vardı, neyse onu halledip motoru çalıştırmayı denedim. 20-30 kere pull start ipini çektim fakat çalışmadı, sonrada pull startın oneway rulmanı bozuldu.

20-30 kere çekmeme rağmen neden çalışmadığını anlamak için bujiyi ve gömleği söktüm. Gömlek piston biraz pis ama sıkıştırma gayet iyi. buji ise aşağıdaki gibi. daha önce böylemiydi yoksa son çalıştırmamda çok oynayıp aşırı ısınıp eriyen pull startla birlikte mi bu hale geldi bilemiyorum. Sizce bu buji çalışır mı?
Bide bozuk bir bujiyi nasıl anlarız?

http://sedatcet.sitemynet.com/mynet_resimlerim/buji.jpg

cem
23-04-2007, 20:23
Bujiyi sokup buji isiticisini takarsin,eger icindeki tel kizariyorsa calisiyor demektir,ama resimlerden gordugum kadariyla o bujiyi cope at,yenisini al,pahali bir parca degil.

sedatcet
23-04-2007, 20:26
Bujiyi sokup buji isiticisini takarsin,eger icindeki tel kizariyorsa calisiyor demektir,ama resimlerden gordugum kadariyla o bujiyi cope at,yenisini al,pahali bir parca degil.

evet bende bunu denemiştim hiç bir tepki yoktu.. o zaman bi buji alayım ben... Teşekkürler.

cem
23-04-2007, 20:31
Buji alirken bir seferde 2-3 tane alin ve yedekte tutun,bujilerin ne zaman sorun cikartacagi belli olmaz,keyif kacirirlar

erhanzeynel
09-07-2007, 21:36
evet bujilerin cidden ne zaman sorun çıkaracağı hiç belli olmuyor. Acemi arkadaşlar için örnek olsun diye anlatıyorum

OS .18 motorumla birlikte gelen bujiyi rodaj için taktım motoru çalıştırdım.
15 depo rahat yaktım o bujiyle o buji bozulunca yine bir os no 8 buji taktım
2. depoda o buji bozuldu
sonraki bujim 5 depo idare etti
don bujimde bu güne kadar 10 depo yaktı daha sağlam.

Cidden ne zaman bozulacakları belli keğil o yüzden artık yanımda sürekli 5 yedek buji taşıyorum.