PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rs4 İÇİn Yardima İhtİyacim Var

bulentdul
16-10-2004, 14:44
DOSTLAR SELAM
BEN 1-1,5 AY ÖNCE İKİNCİ EL BİR RS4 NİTRO 2OOM ALDIM VE İKİ ÜÇ KEZ HİPODRUMDA KULLANMAYA ÇALIŞTIM BİR İKİ SIKINTIM VAR
:confused: ARAÇ ÇOK GÜZEL HIZLANIYOR AMA İKİYE GEÇİNCE YOLDA DÜZ TUTAMIYORUM KENDİNİ DAĞITIYOR NEDEN OLABİLİR
:confused: :confused: ÇOK BENZİN YAKIYOR NORMALMİDİR OS 12 CV+JR+TUNE PİPE VAR BİR DEPO 5 -7 DAKİKADA BİTİYOR
:confused: :confused: :confused: EN İYİ PERFORMANS İÇİN AYARLARINI NASIL YAPABİLİRİM YARDIMCI OLAN OLURSA SEVİNİRİM

ARAÇIM AŞAĞIDA

cepcity
16-10-2004, 14:47
başka sorunlar olabilir ama bence bu aracın lastiklerini değiştirip FOAM alman şart bendede ntc3 var 2 ye geçtiğinde arabayı tutamıyodum şimdi foam lastik aldım araba yağ gibi gidio.

bulentdul
16-10-2004, 14:51
dostum iyi dedinde birde foam ın ne olduğunu yazarsan sevinirim

bu arada bir takımda sünger lastik var

bulentdul
16-10-2004, 14:53
bu arada özür

fark etmeden büyük harf yazmışım

traxxas
16-10-2004, 14:59
senın lastıklerın normal araba lastıgın de oldugu gıbı dıslı yane radyal lastıktır
dogukhanın dedıgı foam ıse sunger lastıktır arabanın yol tutusunu ılerı duzeyde arttırır
2 vıtese gecınde arabanın yerde durmuyor bunu cok gordum lastık acıları dısa donuk olarak yane toe out olarak ayarklar bır aprca daha yardımcı olur sana foam lastık ılede takvıye edersen sorunun kalmazz

benzın yakma konusunda 75 cc lık depoyu 8 dk gıbı normal dır daha
eger sen daha fazla dayansın ıstıyorsan ust gaz ayarını hafıf bır aprdca kız 1/16 gıbı yane 1-2 mm gıbı kıs man yeterlı ama cok da kısma bu sefer hararet yaparr

bulentdul
16-10-2004, 15:07
birde bu araba ile yarışılırmı yarışlar için ne gerekli nasıl katılırım

engine02
16-10-2004, 19:40
bu araba ile katılırsın dedikleri gibi arkadaslarımızın foam lastik(sunger lastik) daha ii yola yapıstıgı icin aarabanın savrulmasını bir nebzede olsa engellior kesin alman lasım aldıktan sonra arabada ayarlı rot kolu warsa onlardan camber ayarı yaparak yol tutusunu artırabilirsin onu da sole yap kendi arabamdaki ayarı soyleyeyim ama once bi camber olcer alcan

on ve arka lastikleri /-------\ su sekil yapcan o rot kollarından on lastikleri o camber olceri koydugunda 2 numaralı yere dimdik oturacak

arka lastikler ise /-------\ gene bole olcak bu da camber olceri kodugunda 3 numaralı yeri kodugun saman dimdik oturacak

analayamadıgın daha detaylı anlatmamı istersen msn weya icq ya gelebilirsin daha cok yardımcı olrsun ama anlamayacagını sanmam :)

msn : nitrors4type@hotmail.com

Saygılarımla . . .

sana tavsiyem su sayfaya bakman camber konusunda sana anlamadıgın yerleri cvplayacaktır ama gene anlamadıgın bi yer warsa gene yardımcı olrm merak etme :)

http://www.rctek.com/handling/camber_angle_basics.html

orada benzin az gidio demisin onu uzatmak icin high speed ignesinden ayarlayacaksın onu saat yonunde yarım tur cevire cevire istedigin hız ve benzin gitme zamanını ayarlarsın

!Amorfy.BaRoS+
16-10-2004, 20:19
Arkadaşlar ne kadar dogru bilmiyorum ama(bi yazıdaydı) toe out normal hızla dengeli gitmesi için uyugundur yüksek hızlarda (2 vitese geçtıkten sonra) araba gezme yapar ve bu gezme sonucu arkadaşın dediği sapıtma olur yanı banada mantıklı geldi toe outun yuksek hızda gezdırme yaptıgı :)
Perpofrmans ıçın bir suru parça alabilirsin motoru değiştirebilirsin.yakıt gitme süresi hortumdan filan sızabilir yada bir yer moor vidası filan sıkılmamış olabilir 10 dakıka filan gitmesi gerekir diye dusunuyorum kı ınanılmaz fakırde ...

engine02
16-10-2004, 20:26
eet o tekerlerin dısarı bakması sapma yaptırıor arabaya bnm ki ole yane ama abartı deil sonucta onu da ayarlayabiliorsun sonucta onu duz konumda yaparsın ama camber verince ciddi fark edio yol tutus bnm izlenimim bu onur ama o toe out ta sapma oluo onu farkındayım bnde :)

SeeRHaaT
25-08-2005, 11:20
Bu Rs4 lerin 1.el ve 2. el Fiyatları ne kadardır simdiden tskrler

RoCCo
25-08-2005, 11:30
merhaba . kullandığın lastikler yanlış . o lastikler elektrikli arabalar için üretilmiş lastikler . Arabayı o lastiklerle yolda tutman çok zor . Dirft lastiği gibi :) . Bende o lastiklerden almıştım bu hobiye başladığım ilk zamanlar . Sağ olsun hobi shopun teki baya güzel satmıştı bana . Tabi o zamanlar anlamıyor etmiyordum ama araştırdıktan sonra öğrendim ki benzinli araba için değilmiş . Bu arada onlar carson marka olması lazım . Lastikler , janta yapışık olarak çıkıyor .

Bu arada arabanın resimlerinden anlaşılıyor ki araç HPI'In eski modellerinden . Yani en az 3-4 senelik bir araç . Çünkü egzoz sol tarafta , motor yan monte edilmiş vs... Çok benzin yakıyor ve güzel hızlanıyor demişsin . Hızlanması iyiyse (Tabi göremediğim için bir şey söyleyemiyorum) , karbüratör ayarı kısık demektir zaten . Üzerindeki motoru daha önce kullanmıştım . 1-1.5 tur arası en verimli performansını verebilecek bir motor . Bence motor bitmiş olabilir . Yıpranan motor çok benzin yakar aklında bulunsun .

mcagis
25-08-2005, 12:48
Selam, aynı şaseden bende de var ve zamanının oldukça iyi bir modeliydi ancak şimdiki Serpent, Mugen, Kyosho gibi markaların ve HPI'ın daha yeni model yarış makinaları ile başetmesi çok zor hatta imkansız. Yine de uygun ayarları tutturdun mu, zevkle kullanacağın bir şasedir ve oldukça da sağlamdır bence...
1-Öncelikle arka tekerleklere 30mm genişlik ve 35 derece sertlikte, ön tekerleklere 26mm genişlik ve 38 veya 40 derece sertlikte foam (sünger) lastikler alarak başlamalısın. Resimde görülen lastikler, kuru ve temiz asfalttan ziyade tozlu veya ıslak yollarda daha iyi tutunma için kullanılır, ancak yine de senin işini görür.
2-Ön kamberi 1 derece, arka kamberi 2 derece ayarlayarak işe başla. Ön toe açısını ise sıfır olacak şekilde ayarla.
3-Genelde ön amortisör yağı ve yay sertliği, arkalardan biraz daha fazla olmalıdır.
4-Eğer arabaya takılı ise ön ve özellikle arkadaki "sway bar" denilen viraj stabilize çubuklarını sök, gerekirse sonradan takabilirsin.
5-Motor ayarlarını fazla kısma. Kısarsan, aşırı ısınmadan dolayı motorda geri dönüşü olmayan hasar oluşabilir. Ayrıca o 12'lik OS motordan çok fazla bir güç bekleme, olsa olsa yarım ila 1 beygir arasında bir gücü var ve diğer turbo motorlar kadar güçlü ve devirli değil. Bu arada ideal ayarlarla ve yarış harici kullanımla, 7-8 dakika bir depo için normaldir kanımca. Önemli olan motoru öldürmeyecek ayarlarla kullanmaktır, yakıt sarfiyatı değil...Forumda karbüratör ayarının anlatıldığı bir başlık mevcut.
6-Kep üzerinde gerekli olan hava giriş deliklerini mutlaka açmak gerekir. Estetik kaygılarla kep üzerinde açılması gereken hava delikleri açılmazsa, motora hararet yaptırmak kuvvetle muhtemeldir.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar, kolay gelsin...