PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : arabama vurup kactılar

facafalcon
11-06-2007, 14:43
arkadaslar dun yanı pazar gunu sabah 34au524 pilakalı yesil reno 21 park yerinde duran arabama vurdu kactı... ben kayserideyim daha once basına gelen varmı ne yapmalıyım pilakadan adamın adresini isim veya numara bulmam mumkunmu....

burakk7
11-06-2007, 15:03
arabayı bulursun ama suç duyurusnda bulunmadığın için sen suçlu durumuna düşersin. sen kısa yoldan git polise şikayetini yap onlar halletsinler

facafalcon
11-06-2007, 15:11
bugun cok ugrastım emniyet rapor tuttu raporu sigortaya ver halleder onlar biz sadece rapor tutuyoruz dedi sigortacıya gittim karsı tarafın russat ehliyet fotokopisi yoksa biz bisi yapamayız dedi trafige gittim bu raporla bisi yapılmaz vuran aracı ve soforunu bulman lazım dedi.....

cem
11-06-2007, 15:13
Normalde karsi tarafin evraki olmadan halledebilirsin,sonucta aracin park halindeyken vurup kacmislar,senin arastirma yapmana gerek yok,sigorta odeme yapmak zorunda.

facafalcon
11-06-2007, 16:03
arkadaslar ankara sigortanın genel mudurunu aradım yapacak bisi yok yaptıracan dediler... neyse buna sukur allah daha buyugundan korusun...

Kaancan
11-06-2007, 16:10
Geçmiş olsun; o sigortacıya sormanızı istiyorum siz aracınıza vuranları görmeseydiniz (plaka belirtmeseydiniz) sigorta ödeme yapmıyorum diyebilecek miydi? Sigorta ile malınıza bir hasar gelmesi durumunda ödeme yapmak için iki taraflı bir akit yapıyorsunuz. Alkollü değilsiniz ehliyetsiz araba kullanmıyorsunuz neticede ödeme yapmak zorunda , sigortanın avukatları gidip kendileri alsın araba bilgilerini. Bizler bu tür konuların üzerine düşmediğimiz için bu tür kişiler cart curt diyerek geçiştirmeye çalışıyorlar. Yazın şikayet sitelerinin birine. Paşa paşa yapacaklar. Müdürü de aradığınıza göre müşteri olarak danışmanlarınız kalmamış karşı tarafla ilgili. Demek ki siz de hakkınızı arayacaksınız. Bu sitelerin avukatları size yol gösterecektir. Yİneliyorum bu tür olaylarda sonuç alamasanız da tepkinizi gösterin ki firmalar artık bizlerin saf kişiler olmadığımızı anlayıp hizmetlerini ona göre düzenlesinler.

mesut akın
11-06-2007, 17:07
benim aracımdada park halinde vurdular...sigorta exper yolladı baktılar tüm masrafımı ödediler..ama arabayı servise bıraktım servis sigortayı aramıştı..bence bide öyle dene...zararını karşılamak zorundalar...ya zaten bu yüzden sigorta yaptırmıyomuyuz arabalarımızı... bence biraz sesini yükselt

HolyGhost
11-06-2007, 17:09
Arkadaşım, öncelikle geçmiş olsun, Aracına 1991 model açık yeşil renk renault 21 marka bir araç çarpmış. Sahibi ise Gülşen Keser, Adresi: Halayıkdere mh. Taşlı geçit sk. No:22 AnadoluFeneri-İstanbul' dur.
Bu arada sigorta şirketine (kaskonuzun bulunduğu) olayı anlatan bir beyan yazıp aracınızın hasarını karşılayabilirsiniz. Ancak bu şartlarda varsa hasarsızlık indiriminiz bozulur. Tabi tüm bu söylediklerim eğer kaskonuz varsa geçerli. Kasko sigortanız yoksa, bu aracın yani çarpan aracın trafik sigortasından birşey alamazsınız. Alabilmeniz için bu şahsı bulup karakolda ifade vermesini sağlamanız gerekmektedir. İfadesinde de kusurunu kabul etmesi gerekmektedir.
Umarım yardımcı olabilmişimdir.

devilmc
11-06-2007, 17:21
babamın volvoyada çarpıp kaçmışlardı çarpan belli değildi ama exper yoladılar bi kısmınıda ödediler

facafalcon
11-06-2007, 17:34
kaskom olsa sorun yok ama sigorta odemem diyoo.
arkadasımız saolasın adres isim bulmus ama isme kayıtlı numara bulamadım nası konusabilirim acaba
gerci aracı kayseriye satmıs ama kime sattıgını ogreniriz...

mam
11-06-2007, 17:34
Şayet sizin arabaya değilde bir yayaya çarpmış olsa idi araç, Kazayı geçiren yaya mı bulup teslim edecek kendisine çarpan aracı polise ? Yahut yaya ölmüş olsa idi ee olan olmuş zaten kimse görmemiş denip katılıyormu olaylar ? bu işte farklı bir iş varmış gibi geliyor bana açıkçası. Poliste git bul getir mi dedi oda acaib bir durum . Sigorta şirketinin yaptıgı ve polisin çarpan aracı bulman lazım bu raporla bir şey yapılmaz demesi tuhaf bir durum türkiyede hak ve hukuk bu şekilde bulunmaz. bir avukat bulmanıza bile gerek yok siz sigortaya dilekçenizi verin poliste görevini yapmak zorunda sizin plakasını belirttiğiniz araç aracınıza gerçekten çarpıp kaçtı ise bu araç sahibi sürücüsünden şikayetçi olabilirsiniz.
Geçmiş olsun.

HolyGhost
11-06-2007, 17:47
İyi ya , kaskom yok diyosun, sigorta ödemem diyo diyorsun. Sen hangi sigortadan bahsediyosun, çarpan aracın sigortasımı?

facafalcon
11-06-2007, 17:50
cogu arkadas benim arabayı kaskolu gibi dusunuyo ama kaskom yok sigorta var... kaskosu senelik1.300ytl pahalı diye yaptırmadım... arkadasın biri tskkrlr adresi ismi bulmus ama ben istanbula gelip takip edemem nuumarasını 118den istedim kayıtlı bi no yok dediler.. en azından kayseriden kime satmıs ogrenir bulup cokerdik...

simdi normal bi kaza olsa mesela adam vurdu beni evden cagırsaydı kardes arabana vurdum trafik geldi assagı in dese trafik rapor tutar ben haklı oldugum icin vuran adamın sigortası benim aracı oder oda kendi arabasını yaptırırdı... keske soyle bisi olsa benim sigorta ankara sigota benim aracı odese idi vuran adamdan veya sigortasında alsaydı olması gerekende bu ama yokk.

HolyGhost
11-06-2007, 17:59
kendi aracının trafik sigortası senin çarpıp zarar verdiğin aracın yada yayanın hasarını karşılar. kendi aracının hasarını alamazsın.

facafalcon
11-06-2007, 18:03
acıkcası 1stop arka camurluk tanpon = 700ytl bagıra bagıra bizemi yıkılacak

cem
11-06-2007, 18:06
Iste o yuzden pahali dedigin kasko yapiliyor,kaskon oldugu zaman hicbirseye karismana gerek kalmiyor.

atambay
11-06-2007, 20:57
trafik sigortası karşı tarafın zararını ödemek amaçlı yapılan zorunlu sigortadır. size çarpan arabanın sigortası limit dahilinde sizin hasarınızı karşılayacak normal şartlarda. ama durum normal değil. böyle durumda hasarınızı ödeyecek bir kurum var. Bir çok kişi bilmediği için bu fonda bol miktarda para birikmiş durumda. Hatta televizyonda bazı avukatların 10-20 dosyayla gelip paraları alıp gittiğinden bahsetmişlerdi. internetten bir araştırsanız kolayca bulursunuz. tam adı aklımda değil ama sigortalar birliği veya sigortacılar birliği gibi birşey olabilir. Fazal bir belgeye de gerek yok hatırladığım kadarıyla

atambay
11-06-2007, 21:12
http://www.sigortacilik.gov.tr/06SSKI/6.11-KT_Garanti_Sigortasi/Garanti_Hesap.htm

sanırım yukarıdaki adres sizin sorununuzu çözecek

Car_Maniak
11-06-2007, 21:16
aynısı daha yeni benim başıma geldi, yolda giderken vurup kaçtı hemde birisi bana... orda suç duyurusunda falan bulunman büyük hata... karşı tarafı çağırırlar karakola sen mi yaptın derler, %99 hayır der, iş uzar mahkemeye gider 3-4 sene boşu boşuna beklersin, bir şey çıkmaz oldu bittiye gelir iş... onun yerine yapacağın en güzel şey çağırırsın polis, görmedim duymadım çarpmışlar arabama dersin rapor tutar götürür kaskondan alırsın parayı veya aynı benim yaptığım gibi örneğin efe honda ya gittim, ordaki sigorta masasına gittim dedim böyle böyle, bir kağıt aldım, şu tarihte şu otoparkta arabamı hasarlı buldum diye el yazısı bir rapor isim imza, şimdi araba serviste tamirde... yani karşı taraftan alacam falan yaparsan bu tür davalarda iş uzar gider...

çok çok geçmiş olsun

edit:
internetimde bi sorun olduğu için çok zor oluyor okumak ve yazmak dire cevap yazdım, kaskonun olmadığını şimdi görebildim... üstte yazdıklarım da bir örnek olsun artık...

kardeşim çok geçmiş olsun ama bütün masraf büyük ihtimalle sana kalacak tabi ki atambay arkadaşın dediği şeyi bilmiyorum onun haricinde sana kalır... büyük geçmiş olsun

Kaancan
12-06-2007, 10:29
Ben de kaskonuz var şeklinde anlamıştım. Evet belki masrafınız çok ancak bu konuda biraz hatalı davranan biziz sanırım. 20-30 milyarlık bir araç alırız ancak 1-1,5 YTL ye heli ki Türkiye'deki trafikte bunu yaptırmayız, ya da araç için dünyanın parasını öderiz de 5 milyon verip bir reflektör 20 YTL verip bir yangın söndürücü almaktan azırganırız. Sözüm size değildir bu genelde yaptığımız bir ihmaldir. Kazasız günler dileklerimle.