PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : After Run oil!!!

jrcem
21-10-2004, 20:20
3-motor temızlıgı
motor temızlıgı dıs kısımdan tozları alınmalıdır ardından bujı sokulmelıdır motorun ıcıne wd-40 sıkıldıktan sonra (pas ve oksıtlenme olmasın dıye) bujı yerıne sıkıstırılmalıdır

arkadaşlar bu wd-40 ile after run engine oil aynı şeymi?

değilse after run engine oil ne işe yarar arkadaşlar???

jrcem
21-10-2004, 21:39
aaa kşmse bilmiyormu şaşırdım doğrusu:(

cem
21-10-2004, 22:46
HAyir diiller,after run oil arabayi kosturduktan sonra motora koydugun kirmizi renkli bir cesit koruyucu yag.Tower gonderiyor,sadece patlama ihtimali olan urunleri gondermiyorlar.

jrcem
21-10-2004, 23:36
cevap için teşekkür ettim... saol

traxxas
22-10-2004, 10:48
wd 40 motor ıcıne sıkıyorsunher zaman sıkmana gerek dıyelımkı 1 ay kullanmıyacaksın o zaman sıkarsın motorun ıcındekı kalmıs benzın motor blogunu oksıtlenme yapmamsııcın zmanala bu yag sıkılır vede omrunu arttırırsın aracının

jrcem
22-10-2004, 11:18
anladım, motor için bir nevi bakım yağı

ersin
23-10-2004, 01:24
ikisinden birini kullan, motorun temiz kalsın da ne kullanırsan kullan çok önemli değil. ikisinin de amacı aynı zaten, ben ikisini de kullandım ama wd-40 daha kolay temin edilebildiği için wd-40 kullanıyordum

mcagis
23-10-2004, 10:28
Aynen Ersin'in dediği gibi, ikisinden herhangibirini kullanmakta sakınca yok. WD40 hem oksitlenmeyi önleyici, hem nem alıcı, hem de yağlayıcı özelliği olan bir ürün ve hemen her benzin istasyonu veya büyük markette falan bulunabiliyor ve oldukça da ucuz...Arabanı kullandıktan sonra, deposu tam boşalana kadar motoru çalıştır ve yakıt bitip motor kendikendine dursun, sonra hava filtresini çıkarıp tam gaz modunda karbüratörün içine biraz WD40 sık veya After-run oil'den 3-4 damla damlat. Daha sonra pull-start'ın ipini motoru çalıştırıyormuş gibi birkaç kez hızlıca çek ki yağ motorun içine iyice dağılsın. En sonunda da arabanı başaşağı tutup, motor volanını elinle birkaç tur yavaşça çevirdin mi, artık uzun süre arabanı kullanmasan da motoruna birşey olmaz...

jrcem
23-10-2004, 11:34
hepinize tek tek çok teşekkür ediyorum daha model gelmedi hiçbir parçayı aslında tanımıyorum ama sayenizde her konuda ufak da olsa bilgim oldu çok sağolun...
bu kadar yardımdan sonrada cortlarsak vay halime. Artık herhalde pazartesi arabam gelmiş olur dikkatlıce birleştirip rodajıda sağlaim atlatırsam ooohhh diyeceğim, sanki o kadar forumu okumama karşın rodajda tecrübem olmadığı için bi sorun yaşıyacakmışım gibi geliyor.