PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : uçak sola çekiyor :(

progman90
04-07-2007, 18:18
merhaba almanyadan ACMEnin D700 ucagını aldım yalnız tekerlek üstünde karadan giderken sola dönüyo sürekli ne yapmam lazım
teşekkürler

Scorpion_King
04-07-2007, 21:18
İlk başta rudderı kontrol edin, eğer düzse kanadı kontrol edin, yani kanmat yatık falan mı duruyor diye. Eğer bunlarda problem yok ise motorun sağa veya sola meyilli olup olmadığını kontrol edin. Aslında açı vermek gibi bir seçenek var ama ben olsam pekde uğraşmayıp kumandadan ruddera biraz trim verirdim. Kolay gelsin

myssba
04-07-2007, 22:15
Berkay beyin dediklerine katılıyorum..Ayrıca komik gelecek ama rot ayarına da bakmak gerek sanırım.:lol: :lol:
Tekerlerkleri kontrol etmekte gerekir.

progman90
04-07-2007, 22:33
tekerler biraz yamuk gibi trim ayarı yok kumandada :(
tekerleri düzeltemiyrm dandk zaten 40 euroya aldım

damnedd
04-07-2007, 22:39
uçağın resmini değişik açılardan çekip koyarsanız sanırım daha objektif yardımcı olabiliriz.

myssba
04-07-2007, 23:45
tekerler biraz yamuk gibi trim ayarı yok kumandada :(
tekerleri düzeltemiyrm dandk zaten 40 euroya aldım

Modeli kırılma ihtimali olmayan bir yerde: çim vs. elden atarak deneme yapın gidişine bakın. Çekme filan varmı diye. Eger düz uçabiliyorsa elden atarak uçurmayı deneyin.

red_fin
05-07-2007, 09:04
O uçağın düz gitmesini beklemek bir yana, sola çekebilmesi bile mucize bence. :)
Hiç elleme, en azından bir tarafa doğru çekebiliyor.

hako d
05-07-2007, 10:11
Kuna! Gemi solamı çekiyo biraz ?

red_fin
05-07-2007, 10:15
Kuna! Gemi solamı çekiyo biraz ?

:lol::lol::lol::lol:

Boeing
05-07-2007, 11:31
Hocam

Buyuk ihtimalle sol tekerlek stoper'i asiri derecede sıkıştırılmıştır.Dolayisiyla sol tekerlek donmekte zorlaniyordur.
Size zahmet sağ ve sol tekerin donus hizini bir kiyaslayin derim.
Cunku cekme hareketinin yerde oldugundan bahsediyorsunuz.Eger lastiklerde degilse motor acisinda problem var demektir.Bu sorunu mount altina birkac pul atarak cozebilirsin,Modelin resmini ve sol tekerin baglantilarini gosteren bir resim atarsan daha cok yardimci olabilirim

taxi yolunuz acik,ruzgariniz bol olsun.

Sevgiler

Scorpion_King
05-07-2007, 13:01
elden atmayı deneyebişlirsiniz, tekerlekten kaynalı olup olmadığını öğrenmek için. Birde ilginç, trim ayarsız kumanda görmemiştim. Neyse yinede yolu var, sadece biraz daha dolambaçlı. Lastikten kaynaklı olup olamdığını denedikten sonra eğer kaynaklı değilse şunu yapın;
Rudder servosunun vidasını sökün, b oynuzunu çıkartın, ruddera hafif açı verecek şekilde yeniden takın. Böyle deneme yanılma yoluyla bulunabilir.

progman90
05-07-2007, 23:25
sola dnuyo elden atıncada :( motorları kontrol edicez artık acemiyim ilk ucagm:(