PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiyede İlk Ve TeK Gs StorM Ev0

////\/\-TecH
19-08-2007, 15:40
Gs Storm Üzerinde Bir Kaç Değişiklik Yapmaya Karar Verdik Ve Karşımıza Böyle Şirin Bir Makina ÇıkTı...Üzerinde Yapılan İşlemleri Görmek için an ve an resimleri video linkindedir... http://www.youtube.com/watch?v=KZWo6ScjtNs

cem
19-08-2007, 17:22
Renk secimi guzelde,bir kac sorum var;Sasenin alti atlama ziplamada cizilince boya gidicek,motor kafasini boyatmissin isiya dayanicakmi?Ve son olarak videoda sonlara dogru bir baska sase var siyah,o nedir?

rapor
19-08-2007, 18:50
m-tech'in klasik şase renk seçimi ..güzel olmuş umarım ömrü tt 01 -d kadar kısa olmaz

////\/\-TecH
19-08-2007, 20:31
Renk secimi guzelde,bir kac sorum var;Sasenin alti atlama ziplamada cizilince boya gidicek,motor kafasini boyatmissin isiya dayanicakmi?Ve son olarak videoda sonlara dogru bir baska sase var siyah,o nedir?

Cem abicim hemen sorularına cevap vereyim..

Öncelikle bu attığım özel bir boya..Hoplama zıplamda kolay kolay çizilmez.Kendim bizzat elime aliminyumu alarak yere sürrtüm boya atacakmı diye biraz matlaşma oluyor ama boya kalkmıyor.
2.soruna gelince bu boyanın özelliği Elektro Statik boya olmasıdır ve 270 derecede fırınlanır.(yani her hangi bi boya atma sözkonusu değildir)
3.soruna geleyim resimdeki şase traxxax 4tec modeli için yaptığım bir şase.onuda koymak istedim.çok yakında storm un ////\/\ şasesini çıkartıyorum

prinsdrift
20-08-2007, 18:33
Cem abicim hemen sorularına cevap vereyim..

Öncelikle bu attığım özel bir boya..Hoplama zıplamda kolay kolay çizilmez.Kendim bizzat elime aliminyumu alarak yere sürrtüm boya atacakmı diye biraz matlaşma oluyor ama boya kalkmıyor.
2.soruna gelince bu boyanın özelliği Elektro Statik boya olmasıdır ve 270 derecede fırınlanır.(yani her hangi bi boya atma sözkonusu değildir)
3.soruna geleyim resimdeki şase traxxax 4tec modeli için yaptığım bir şase.onuda koymak istedim.çok yakında storm un ////\/\ şasesini çıkartıyorum

////\/\-TecH kardeş nerden bulunur o dediğin boya ve nasıl atılır?

demirci
20-08-2007, 18:56
evet bu boya türü ısıya dayanıklıdır ama ısı iletkenliği azdır onun için motorunun çalışma sıcaklığını kontrol etmeyi ve ayarlarını tekrar yapmayı unutma..

////\/\-TecH
24-08-2007, 16:55
////\/\-TecH kardeş nerden bulunur o dediğin boya ve nasıl atılır?

Kardeş her yerde satılan bir boya diil bu bunun bi makinası var ve tabanca ile elektrostatik elektriklenme ile atılıyo.Yani konyada bu boyayı satan 2 yer var ama diğer illeri bilmiyorum..Yani demek itediğim şey kendin atamazsın bu boyayı

Saygılar...

jön
24-08-2007, 17:38
Güzel olmuş ;)

DjMucit
24-08-2007, 17:56
benzinli motorun soğutmaya yardımcı soğutucu kafasını boyamak ve bu nedenle havadan soğuyan bu parçanın hava ile irtibatını azaltmak böylece motorun çalışma sırasında soğumasını engellemek kimin fikriydi bilmiyorum ama iyi 1 fikir değil ben olsam o boyayı sökerdim ve hiç boyamazdım bile herşey görüntü değildir arkadaşlar iyi sürüşler :cool:

By.AbsoLuT
25-08-2007, 21:00
ne alakası war Dj mucit? motor ısınndıında boya ısınmıcakmı? senin dediine gore araba bidepo yaktktan sonra elimizi motora degdrdiimzde soguk olcak cunku boya ısınmıcak icindeki demr ısncak...hem zaten motorların cogu boyalı gelio bişde boya neden ısı alsverisini azaltsnki? sonucta yani boya souduunda motorda souyacak
zaten boyayla motor ayrı ayrı soguyacak ısınacak die bisi olmaski...öle olsa butun motorlar boyasız gelrdi...

gercekten gusel boyamssn bayaa beğendmm parlak flm şekil yani...;)

DjMucit
26-08-2007, 12:34
ne alakası war Dj mucit? motor ısınndıında boya ısınmıcakmı? senin dediine gore araba bidepo yaktktan sonra elimizi motora degdrdiimzde soguk olcak cunku boya ısınmıcak icindeki demr ısncak...hem zaten motorların cogu boyalı gelio bişde boya neden ısı alsverisini azaltsnki? sonucta yani boya souduunda motorda souyacak
zaten boyayla motor ayrı ayrı soguyacak ısınacak die bisi olmaski...öle olsa butun motorlar boyasız gelrdi...

gercekten gusel boyamssn bayaa beğendmm parlak flm şekil yani...;)
1. yaşın kaç 2. nekadar bilgin var 3. bilseydin bu şekilde cevap yazmazdın
yaşım 28, elektronik okudum,power anfi üretimi yaptım sattım ve ısı silikonu diye 1 malzeme var bilmem biliyormusun (tahminim ismnini bile duymadın) yarıiletkenlerin soğutucuya bağlantısında yüzey iletkenliğini arttırmak için kullanılır birde plastik şeklinde var ki kaliteli markalar hep o malzemeyi kullanır
şimdi eğer 1 malzemeyi soğutmak istiyorsan mutlaka soğutucu bağlamalısın bunu da 2 şekilde yaparsın 1. si büyük soğutucu yada ufak soğutucu + fan hava silkülasyonunu artırarak küçük alanda büyük soğutma yaparsın ve fan mutlaka soğutucuya üflemeli
boya dediğin o kaplama aslında bildiğin boyalardan değil yani fırçayla sürülen o boyalardan değil, firma dışında şahıs boyarsa üzeri kaplanacak ve aliminyumun hava ile teması azalıcak ve ısı eskiye göre daha yüksek seyredicek
bu forumda eğer bilgisizce yazı yazıcaksanız buyrun ama insanları cahilce yanlış hatalı bilgilerle doldurmayın kısacası insanlara bilmediğiniz konularda yorum yapmayın LÜTFEN

////\/\-TecH
27-08-2007, 09:17
1. yaşın kaç 2. nekadar bilgin var 3. bilseydin bu şekilde cevap yazmazdın
yaşım 28, elektronik okudum,power anfi üretimi yaptım sattım ve ısı silikonu diye 1 malzeme var bilmem biliyormusun (tahminim ismnini bile duymadın) yarıiletkenlerin soğutucuya bağlantısında yüzey iletkenliğini arttırmak için kullanılır birde plastik şeklinde var ki kaliteli markalar hep o malzemeyi kullanır
şimdi eğer 1 malzemeyi soğutmak istiyorsan mutlaka soğutucu bağlamalısın bunu da 2 şekilde yaparsın 1. si büyük soğutucu yada ufak soğutucu + fan hava silkülasyonunu artırarak küçük alanda büyük soğutma yaparsın ve fan mutlaka soğutucuya üflemeli
boya dediğin o kaplama aslında bildiğin boyalardan değil yani fırçayla sürülen o boyalardan değil, firma dışında şahıs boyarsa üzeri kaplanacak ve aliminyumun hava ile teması azalıcak ve ısı eskiye göre daha yüksek seyredicek
bu forumda eğer bilgisizce yazı yazıcaksanız buyrun ama insanları cahilce yanlış hatalı bilgilerle doldurmayın kısacası insanlara bilmediğiniz konularda yorum yapmayın LÜTFEN

DjMucit:Soğutucu kafayı boyadık ama her hangi bir ısı problemi yaşamıyoruz.Çünkü daha önceki araçlarımda da aynı işlemi uygulamıştım.Ayrıca soğutucu kafalar fabrikasyon olarakda aynı işlemden geçiyor.(Elektrostatik boya)

portakalci
27-08-2007, 11:00
arabanın sahibi benim nasıl soğuyacak diye sizin kadar sıkıntıya girmedim walla :D

aranel
27-08-2007, 11:17
ben bu aracı biyerden tanıyorum:cool: değişik ve güzel bi çalışma olmuş.kırımsız sürüşler.:cool:

portakalci
27-08-2007, 16:11
ben bu aracı biyerden tanıyorum:cool: değişik ve güzel bi çalışma olmuş.kırımsız sürüşler.:cool:

geri satiyim beğendiysen :P

////\/\-TecH
28-08-2007, 09:26
geri satiyim beğendiysen :P
:D:D:D