PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kimler Yarışıyor?..

MR.RC
02-01-2008, 14:30
Zamanında çok gereksiz konu açmışım... Forumu boşuna kirletmişim... Moderatörlerden silmelerini rica ediyorum...

ersunsoz
02-01-2008, 17:30
Meriç beni biliyorsun yarış olduda biz mi girmedik modundayım.Atınç abiye teşekkürler burdan:D
Şu yavru offroad açılsın o zaman görücez anladığım kadarıyla sen de yaza lst alıyorsun?

ALI
02-01-2008, 20:56
lst al en guzeli ;)

bende yarıştım offroadcu olarak bu sezon uss pistinde. 1 turluk farkla 4. cu oldum :)
talihsizlikler peşimi bırakmadı.ilk yarışta motor emanetti bilmiyordum huyunu suyunu. ilk başta one way sonra pullstart problem çıkartı hiç yarışamadım. aynı şekilde 4. etapda oyleydi. diğer etaplarda kimi zaman aynı yarışta 2 defa lastik çıktı ki benim acemiliğim. kimi zamanda egzoz :)

ama pistte yarışmanın tadına vardım. sokakta kullanmakla uzaktan yakından alakası yokmuş. birçok şey tecrube ettim. 1 daha yarışırsam daha hazırlıklı giricem.

yarışta en ufak ayrıntı bile çok onemli oluyor. 4. etapta filtrenin tire up ını (kablo bağı yada cırt diyede geçiyor) sıkmadığım için filtre çıktı. karburatorden baktığımda sadece kum taneciklerini goruyordum. bu yuzden motorumdan oldum.

5. etapta egzoz çıktı. fakat ben once çok ısınır diye istop ettim motoru. keşke etmeseydim. sonra motorun zaten pert olduğunu hatırlayıp zorla geri çalıştırdım.zira yarış esnasında her saniye onemli sıcak olduğu için egzozu tutupta geri takamadım. oyle devam ettim yarışa orda kaçırdığım.150 derecelik bir motorla bitirdim yarışı :)burda kaçırdığım 1 turda benim 4. olmama sebep oldu:)

gibi gibi şeyler. bu bağlamda arabası yeni olan yada sık sık bakım yapan kontrol eden kişiler daha başarılı oldu.

bunlarıda ekliyim paylaşıyım dedim:)

ersunsoz
03-01-2008, 18:04
Meriç al işte lstyi de rakip olsun:D

speedy4141
03-01-2008, 18:57
Meriç, bende Serdar'ı epey geriden de olsa tüm yarışlarda bıkmadan takip ediyorum. Yarışmayı seviyorum.
Sertaç

red_fin
03-01-2008, 19:23
Meriç al işte lstyi de rakip olsun:D

Vaay, T-Maxx'i rakip kabul etmiyoruz yani öyle mi...:cool:

ersunsoz
03-01-2008, 19:29
Egemen abi benim kabul edip etmemem değil sorun senin rakip olup olamayacağın sinek gibi vızıldayan motorunla:D

arda_
03-01-2008, 19:45
ali abi yarışı izlemiştim senin araç ne zaman yakınımdan geçse kendimi gülmemek için zor tutuyordum egzos çıktı diye öyle bi barıyoduki nerdeyse o ses savage in motorunun iki kat yükseğiydi :D ben uss e normal stock savage la geldim zevk olsun diye yarışmadım sadece pistte sürdüm aracı yarış için modlamaya gerek yok sonuncu olsanda zevki çıkıyor:D

ALI
03-01-2008, 20:03
ali abi yarışı izlemiştim senin araç ne zaman yakınımdan geçse kendimi gülmemek için zor tutuyordum egzos çıktı diye öyle bi barıyoduki nerdeyse o ses savage in motorunun iki kat yükseğiydi :D ben uss e normal stock savage la geldim zevk olsun diye yarışmadım sadece pistte sürdüm aracı yarış için modlamaya gerek yok sonuncu olsanda zevki çıkıyor:D

evet egzozsuz yarışmak durumunda kaldım. zaten motor pertti kaybediceğim birşey yok diye susturdupum motoru zorla geri çalıştırıp devam ettim yarışa :)

rcdrift
03-01-2008, 20:37
Egzozsuz arac ile yarisamayacaginizi, bunun hem sizin ve araciniz icin sakincali oldugunu ama daha onemlisi rakiplerinize dezavantaj olusturduğunu kimse soylemedi anlasilan

rcdrift
03-01-2008, 20:49
Ne zaman çıktığını gayet iyi anladım.
Ben derdimi anlatabildim mi?

Risk
03-01-2008, 21:50
Egzozsuz arac ile yarisamayacaginizi, bunun hem sizin ve araciniz icin sakincali oldugunu ama daha onemlisi rakiplerinize dezavantaj olusturduğunu kimse soylemedi anlasilan

RcDrift

Verdiğin cevapları biraz daha yumuşak ve alaycı olmayan bir dille yazman hepimiz için daha faydalı olacaktır. Zaman zaman çıkıp ortamı geren cevaplar vermenin kime ne faydası var merak ediyorum.
Bilgine ve tecrübene güveniyorsan ve paylaşmak istiyorsan bunun metodu bu olmamalı.

orhantekkan
03-01-2008, 23:25
Arkadaşımızın egsozunun çıkması her kesin başına gelebilecek bir durum ve bizim açımızdan bir sorun teşkil etmedi. Dediğiniz doğru bu yarış her türlü kuralların harfiyen uygulanabildiği bir yarış olabilseydi yarışamazdı bu doğrudur ama yarışların hangi ortamda gerçekleştiğini bile bile böyle bir cevap vermenizi yadırgadım doğrusu...

s*h*a*r*k
04-01-2008, 00:27
Arkadaşlar ve abilerim merak ettim forumda acaba profesyonel olarak yarışlara katılan kaç kişi var? Ve hangi araçlarla, setuplarla yarışıyorlar öğrenmek istedim. Benimde hayalim yarışmakta Serdar Aytemiz abiyle epey sohbet ediyoruz ve beni bilgilendiriyor... Bende sizlerde ne var, nerde yarışıyorsunuz, kimler yarışıyor diye merak ettim... Cevap yazarsınız diye düşünüyorum... Onroad Offroad fark etmez... :)

Ben Türkiye şampiyonası yarışlarına ve diğer yarışlara katılıyorum. Aracım mugen mtx4 world champion limited edition. Aracın ayarlarını babam Safa Toral yapar. Bana standart ayar yaptığını söylüyor ama inanmıyorum :(. Arabayı kullanırken bir sorun olsa hemen ayar değiştirir zaten. Geçen sene yarıştan önceki gece pistte arabayı topladı yarışta araba fazla yol tutmaktan takla atar oldu:rolleyes:.

Birde bizim yarışlarda egzoz yerinden çıksa ses yapsa hakemler hemen uyarır zaten uyarmasına gerek yoktur kural olarak tamir edilmeden yarışılmaz yoksa hemen diskalifiye ederler.

notorious
04-01-2008, 01:12
Yarışlarda hepimiz bazı aksaklıklar yaşadık ama Ali biraz fazla yaşadı.Hatırladığım kadarıyla diff problemi yüzünden bir yarışıda iki çeker olarak bitirdi.Yinede başımıza gelen olaylar yarıştan aldığımız keyif ve heyecanın tuzu biberi oldu.Yarış keyfini yaşamak için bu sene herkezi bekliyoruz, paylaşımın üst seviyede olduğu bu organizasyonlarda bilgili arkadaşlarında bilgilerinden faydalanmış oluruz.

ALI
04-01-2008, 19:42

egsozsuz yarışmanın bana, arabama yada rakiplerime ne zararı olabilir bunu anlayamadım. onceki mesajımdada belirttiğim gibi 4. etapta motoruma toz girmesinden oturu piston çizildi. zor ayar tutuyordu bende kaybedicek birşey yok diyip egzozsuz yarışa devam ettim. iyikide devam etmişim benim için guzel bir tecrube oldu.

ayrıca rakiplerim sesten rahatsız olsalardı ben yarıştan çekilirdim zaten.

bende size birşey soylemek istiyorum.
her mesajınızda olduğu gibi alaycı ve aşağılayıcı davranmak yerine,yardımcı olmak amaçlı, yarışlarda hangi arabayı kullandığınızı, kazandığınız onemli tecrubelerinizi, nelere dikkat etmemiz gerektiğini soyleseydiniz daha mutlu olurduk heralde...

Risk
04-01-2008, 21:32
Polemik yaratmayalım arkadaşlar olurmu ??

Syg.

s*h*a*r*k
04-01-2008, 22:40
Yağız seni hatırlıyorum yarış raporlarında vardınız. Babanda da galiba MCD var yanlış mıyım? Birde keşke bizde de seninki gibi baba olsa da RC işine bu kadar laf söylemese oda yarışsa :D

Sağol, ben genelde her yarış raporunda varımdır.:) Türkiye şampiyonu oldum, 2.si oldum, 3.sü oldum.... diğer yarışlarda da birçok derecem var. Ev kupa doldu:)
Safa (ben ona Safa derimde alışkanlık) sadece bu sene 1-2 yarışa MCD ile katıldı. Aslında 1/8 Mugen MRX4 ile yarışır. Bir de Mugen Türkiye distribütörü oldduğu için laf söylemez.;)

Bir de egzoz çıkınca yüksek devirlerde motora yaterli yakıt gitmez bu yüzden sizin için sakıncalı olduğunu yazdılar sanırım.

ALI
04-01-2008, 22:46
Bir de egzoz çıkınca yüksek devirlerde motora yaterli yakıt gitmez bu yüzden sizin için sakıncalı olduğunu yazdılar sanırım.

evet haklısın egzozdan gelen basınç olmayınca motor yuksek devirde istediği benzini alamıyor. haliyle daha fakir çalışıyor. bu yuzden bende ara ara gaz vererek surdum. yarış bitiminde motor 150 derece olmuştu. ki buda egzozsuz bir araba için çok kotu değil.

ersunsoz
04-01-2008, 23:06
meriç ben yazınki yarışlarda şöyle birşey düşünüyorum.Aracın diferansiyellerine kalın ve ince yağ kombinasyonları yaparak savageın dönmeyen şasiyi biraz döndürücem:)ama kalınlıkları söylemiyeceğim kusura bakma;)