PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1/8

TeamMRP
10-01-2005, 17:48
Yol canavarı 1/8' ler hakkında ne düşünüyorsunuz?,
Hız, Performans, Kullanım, Görünüş, Yarış, v.s. v.s.

mcagis
10-01-2005, 17:56
Henüz kullanma fırsatım olmadı ama, bence Nitro sınıfındaki yarışların seyretmesi en zevkli olanı. Hastayım o aletlere, umarım yeni sezonda bu sınıfı da yarışlara dahil ederler ve çok sayıda araba yarışır, biz de zevkle seyrederiz...

engine02
10-01-2005, 18:05
bnde 1/8 hastsıyım walla cok gusel gidisleri hızlanmaları sesleri bile insana zevk werior walla bnce de bu kategori mutlaka olması gerekli cunku yurtdısında yapılan yarıs videolarını izledigimde bizde ndn olmuo die soruorm yane :D

TeamMRP
10-01-2005, 22:01
TeamGO' daki 1/8 yarışını her izlediğimde ekrana kilitleniyorum. Hızları müthiş.
Biz burada 1/8 kullanıyoruz. Önümüzden geçerken neredeyse başımızı çevirme hızımız yetmiyor. Hele o ses yok mu... 2.82 hp'lik motor bir anda maksimum devire ulaşıyor, tabi araba da hıza.
Görmenizi isterim..Anlatılacak gibi değil.

!Amorfy.BaRoS+
10-01-2005, 22:18
1/8 ler güzel aletlerde hem parçaları hem motorları kısaca herşeyi diğerlerinden çok daha pahalı haliyle şampiyonada alanlarının olmayışı insanların sadece hastalarının kullandıgı ve sayılı olan araçlar haline getiriyor ne biliyim bir Serpent 950 ,Serpent VETEQ , Mugen MRX4 gibi müthiş araçları izleme olanagı bile anca video ama ne biliim bir tgx filan insanlara inanılmaz düşük gelio bence her şey dünyada PARA .para olursa bir şeyler oluyo olmadımı da olmuyor.İşallah 1 küsür milyara gelen araçlar daha da aşşagıya çekilir fiyatları ve bir klasman açılırda hem sesi hem hızı her modelcinin keyfi olur...

TeamMRP
11-01-2005, 00:19
Onur çok haklısın. Para olmadan hiçbirşey olmuyor. Hobi bir yana bazen sağlığımızı geri kazanmak için bile tonla para harcıyoruz.

TGX diğer yazdığın araçlarla aynı olmadığı için fiyat kıyaslamak çok doğru değil ama 1/8 lerin fiyatları 1/10 GasOnRoad' larla çok yakın. Hatta kaliteli bir 1/10 Touring' den biraz fazla. Boyutu ve performansını göz önüne alınca fiyat orantısı ters olmuyor.

Crim
11-01-2005, 00:38
Çok neşeli aletler, gelecek sezon sözüm sözdür sayın Safa Bey :)

cguckan
11-01-2005, 00:43
Ya Arkadaşlar Ben şimdi bir GasOnRoad araba toplasam bana kaça patlar. Yeni gümrük yasası veya türkiyeden alımı göz önüne alırsak??

unalsel
11-01-2005, 02:20
Mushroom'da falan 650 dolar civarı bişeydi 1/8 şaseleri bi yerde 950yi 590 dolara görmüştüm sanırım,marka modele göre değişiyor tabi. Lastik, kep, motor, monifold, tuned pipe dahil değil tabi.Bir de 300 dolarlık motor alsan ayrıca lastikti falan 1.5 milyarı bulur gibi,bunlar yurtdışı fiyatlar ayrıca. Neyse satıcısı daha doğrusunu söyler tabi. İnşallah bu sene yarışları olur, model otomobillerin formulaları gerçekten 1/8 ler. Harbiden 100km2.

TeamMRP
11-01-2005, 11:31
100km<2 olarak düzeltmek istiyorum. Ayrıca fiyatlar için siteye bakmanız yeterli.

unalsel
11-01-2005, 11:57
Ya ben siteye baktım fiyat uygun bence yurtdışına göre çok iyi özellikle de o set halinde olan ama daha deha hesaplı bir motor getirseniz, belki başka firmalarla anlaşıp ya da novarossinin bi modelini yine iyi olur gibi. Fiyatı çok yükseğe çıkarıyor bence yoksa şase fiyatı çok uygun(Alıcı değilim ama düşünenler için yazıyorum). 1/8 lerde EFRA'ya göre port sınırlaması 8 mi?

TeamMRP
11-01-2005, 12:16
Bildiğiniz gibi insanlar arabalarını aldıktan sonra daha fazla hız için modifiye etmeye çalışıyorlar. Modifiye için yapılan masraf az olmuyor. Bu nedenle biraz daha ucuz olsun diye düşük performanslı bir motor ithal etmeyi düşünmedim. Hani denizden geçip derede boğulmak diye bir söz vardır ya.Böyle bir arabanın gaza basınca gitmesi gerekiyor.
Teammrp' de satılan ürünler yurtdışında bütün yarışlarda kullanılan legal ürünlerdir.

unalsel
11-01-2005, 12:21
Evet öyle ama ben bi müşteri olarak novarossi dışında başka marka bir motora daha az para vererek belki çok az daha az performansı ve dayanıklılığı vs göze alarak diğer firmanınkini alırım. Bu sizin kime hitap ettiğiniz ve stratejinizle ilgili tabi ki. Ben ilerde bun araçlardan düşündüğüm için bir müşteri olarak fikrimi belirttim, tabi ki her yapılan alışverişde müşteri böyle düşünür.

cguckan
11-01-2005, 12:32
Peki bu olay şimdi türkiyede mi daha ucuz yurtdışında mı???

TeamMRP
11-01-2005, 13:26
Evet öyle ama ben bi müşteri olarak novarossi dışında başka marka bir motora daha az para vererek belki çok az daha az performansı ve dayanıklılığı vs göze alarak diğer firmanınkini alırım. Bu sizin kime hitap ettiğiniz ve stratejinizle ilgili tabi ki. Ben ilerde bun araçlardan düşündüğüm için bir müşteri olarak fikrimi belirttim, tabi ki her yapılan alışverişde müşteri böyle düşünür.Çok haklısınız. Her müşterinin seçme özgürlüğü vardır.
Ancak herkes yurtdışından araba getirsek nerede ucuz, nasıl gelir, vergisi ne olur, v.s. hesapları yaparken her bir araba için hangisi satılırsa diye farklı motor seçenekleri sunmak çok ciddi stok maliyeti getiriyor. Bu nedenle en iyi konfigürasyonu satmak daha uygun oluyor.

engine02
11-01-2005, 17:09
bnce artık turkiye yurt dısına gore daha ucuz olcak gibi bu gumruk den dolayı yane herkes turkiye den alcak hatta sıfırlar pahalı oldugu icin 2. ellere yonelcek gibime gelio :D ama su an ki duruma gore turkiye daha ucuza gelio hele safa abi bayagı ii oluo :D

skyline
12-01-2005, 16:22
Yol canavarı 1/8' ler hakkında ne düşünüyorsunuz?,
Hız, Performans, Kullanım, Görünüş, Yarış, v.s. v.s.

pistlerimiz bu araba için yeterlimi?

!Amorfy.BaRoS+
12-01-2005, 19:00
Neden yeterli olmasın ki bence asıl soru pilotlarımız yeterince Yeterlimi bu arabalar için.Çünkü pistlerimiz bilinmesede avrupa standartlarında yani kesinlikle pisten yana sorun çıkmaz gerçi 10 tane pistimiz olsa tamam dicez ama topu topu kaçtane varki :)

TeamMRP
12-01-2005, 19:19
Yurtdışındaki 1/8 yarışları bizimkilerden daha küçük pistlerde de yapılıyor. Önemli olan aracın iyi tutunması için pistin temiz ve bakımlı olması.

yusufcetin
11-04-2005, 10:48
Vallahi ben TeamMRP'nin pilotajını gördükten sonra tamam dedim. Araba yetişemiyordu artık yoldan kopuyordu.

Bence pilot var bu işi kotaran.

Neden yeterli olmasın ki bence asıl soru pilotlarımız yeterince Yeterlimi bu arabalar için.Çünkü pistlerimiz bilinmesede avrupa standartlarında yani kesinlikle pisten yana sorun çıkmaz gerçi 10 tane pistimiz olsa tamam dicez ama topu topu kaçtane varki :)

traxxas
11-04-2005, 22:28
sadece pılot degıl arbalrda cok ıyı lk basta yere neredeyse 0 gıdıyorlar ayrıca setupları cok ıyı yapılmıs aracların amartısorlerı cok yatık oldugu ıcın yol tutusları ıyı ayrıca amartısor salınımlarıda cok az lastık genıslıklerı arkalrda cok fazla nerdeyse t-maxx kadar genıslıklerı var boyle bır arac vıraj alamıcakta bızım araclarmı alıcak aynı adama 1/10 versenız bırde 1/8 versenız 1/8 le cok daha ıyı bır tur zamanı cıkarır ( bu arada arbalr aynı performansa sahıp olucaklar)

engine02
11-04-2005, 23:14
abi 1/8 lerin ivmelenmesi gercekten mukemmel hızları performansları bnce kusursuz yani tabi bu aracları kullanabilmek icin pilotaj + cooookkk ii setup gerekir ki pzr gunku yarısta gercekten cok ii setup yapılmıstı we pilotların hepsi birbirinden profesyonellerdi hepsini ayrı ayrı tebrik ediorum :D

TeamMRP
11-04-2005, 23:39
1/8' lerin yarışı konusunda bir-iki noktaya değinmek istiyorum.
Öncelikle 1/8 leri beğendiğiniz için teşekkür ediyorum. İlk başlarda tepki alan bu araçların beğenilmiş olması gerçekten sevindirici.
Bildiğiniz gibi yarışta 5 Mugen ve 1 Serpent vardı. Mugen'ler yarıştan önce hiç kullanılmadı. Sadece motor rodajları ve setupları yapıldı. 4 tanesi yarış öncesinde (c.tesi günü) gördüğünüz kadarıyla 1-2 depo kullanıldı. Diğer 2 araç zaten Pazar günü gelmişti.
Bu araçların setup ayarları tamamen standart kitap ayarları. Yani hiçbirimiz henüz kendimize göre setup değişikliği yapamadık. Bu halleriyle bile yol tutuşları gerçekten mükemmeldi. Daha önce GasOnRoad türü araç kullanmamış olmama rağmen hiç zorlanmadım. Çünki araç ne istersem onu yapıyordu. Aslında tam refleks geliştirici bir makina. Bence hızları hiçkimsenin gözünü korkutmamalı. Kullanımı çok rahat.

Teknik olarak,
Evet arabalar yerde gidiyor gibi. Çünki şasenin yerden yüksekliği sadece 5.5mm. Lastikler eridikçe bu mesafe azalıyor.
Motoru 2.82 hp ve 47.000 devir. 1.7 sn.' de 100 km hıza ulaşıyorlar. Sanıyorum düzlükte anlık olarak 140 km sürate eriştiler.

Hezarfen pisti ile ilgili olarak,
Geçen sen Tr şampiyonasında bu pistte 1/10 GasOnRoad' lar ile en iyi pist zamanı 19.350 ve en çok tur sayısı olarak 81 tur atılmış. 1/8' ler ile bu ilk yarışta en iyi zaman 17.500 ve en çok tur sayısı olarak 88 tur yapıldı. Eminim ki bir sonraki Hezarfen yarışında bu zaman ve turlar yenileri ile değişecek.

yusufcetin
12-04-2005, 13:22
Safa abinin hastasıyım bu yolların ustasıyım der sefa abiye selam ederim.

Sıralama turlarını izledim ben sadece koptum gittim vallahi.

Sırama esnasında birinin ayağına çarptın dı ne işi vardı pistte adamın allah aşkına.

TeamMRP
12-04-2005, 18:45
Safa abinin hastasıyım bu yolların ustasıyım der sefa abiye selam ederim.

Sıralama turlarını izledim ben sadece koptum gittim vallahi.

Sırama esnasında birinin ayağına çarptın dı ne işi vardı pistte adamın allah aşkına.
Çok sağol.
Finali seyretmediğine üzüldüm. Gerçekten çok güzeldi. Arabalarımıza henüz alışamadığımız için bu yarışta çok zorlamadık ama Autodrom yarışını mutlaka seyretmelisin. Hepimiz yardırmaya hazırlanıyoruz.

engine02
12-04-2005, 20:14
walla safa abi bnde sıralamaları izledim arabların arkasına gectim foto cekiim die daha bn basana kadar deklansore araclar gitti cekemedik icimde kaldı walla :D ama olsn zaten giderlerken foto cekilmior hele duzlukte kaptırıp gidiorsunuz iste o zaman hayran kaldım daha da fazla araclar gercekten cooooookkk hızlı safa abi walla :D bnm bisey daha dikkatimi cekti safa abi bi kac kez saglam takla atti ama alete hicbisi olmadı boyle de bi saglamlık konusu war walla tek kelime ile ; HAYRANIM 1/8 lere . . .

MAD FOR TAMIYA
12-04-2005, 21:35
1/8 'ler neden önceden o tepkileri aldılar bilmiyorum ama şimdi herhesin tepkisi aynı galiba:
Hayranlık!...

Arabalara, Gidişlerine , Pilotajlarına, standar bile olsa:) set-up'larına... tek kelime "hayranlık..."

Bu 1/8 ziyafetini yapanlara,
RcCup2005'i organize edenlere,
katılımcıların hepsine çok teşekkür ederim.
Çok hoş bir gündü...

omer_yildir
13-04-2005, 15:18
tepkılerın nedenı tamamen duygusaldı :D :D :D :D

ha_racing_team
23-04-2005, 23:52
Selamlar ;

1/8 kategorisine gosterilen tepkilerin bir kismi yarisan kisi sayisinin azligi ve kategorilere bolunmenin iyi olmadigi dusuncesi sonucu ortaya cikmisti. Secme hakkinin son kullanicida oldugu gercegi gozardi edilemeyecegi icin onemsenmeyen bir dusunce olarak katilimci bulamadi. Kimilerinin tezide bu araclari kullanmak cok zordur bunun icin secilmemesi gereken bir sinif meselesidir buda sehir hikayesidir. Suan 1/8 sahipleri olarak ilk yarisimizi guzel bi sekilde yaptik. Bunun icin uygun platformu elbirligi ile olusturduk ve RC Team Go 2005 icerisinde bu kategorinin acilmasi mumkun oldu. Darisi tum yarislarin basina. Umarim bu forumu okur ve tepkileri gorurler.

mrserhan
24-04-2005, 00:01
kullanmadım ama duydugum kadarıyla eli biraz kumandaya hakim olan elinin ayarını bilen bir pilot için sanırım 1/8 ler bahsedildiği kadar pilotu zorlamıyormus...

yol tutma denge vs. 1/10 araclara gore cok daha iyiymiş. yanlışmı acaba ?

TeamMRP
24-04-2005, 00:28
kullanmadım ama duydugum kadarıyla eli biraz kumandaya hakim olan elinin ayarını bilen bir pilot için sanırım 1/8 ler bahsedildiği kadar pilotu zorlamıyormus...

yol tutma denge vs. 1/10 araclara gore cok daha iyiymiş. yanlışmı acaba ?
Serhan çok doğru. Ben daha önce GasOnRoad sınıfı bir araç hiç kullanmamıştım (1-2 tur dışında). Açıkcası 1/8 kullanmadan önce ben de bu kaygıları duyuyordum. Ama arabayı piste koyup ilk virajı döndüğümde gördüm ki gerçekten tutunma kabiliyetleri diğer arabalar ile mukayese bile edilemez.

Türkiye' de senelerdir kullanılan ve her yeni yarışta daha iyi zamanlar çıkartan 1/10 GasOnRoad sınıfı araçların Hezarfen pistindeki en iyi zamanı ve tur sayısı ile, daha ilk kez piste konulan ve sadece standart kitap ayarları ile kullanılan 1/8 lerin aynı pistteki tur zamanları ve sayıları göz önüne alındığında 1/8 lerin ne kadar daha iyi oldukları çok rahat anlaşılacaktır. Hatta birkaç yarış sonra, gelişecek tur zamanları ve sayıları ile çok çok daha iyi anlaşılacaktır.

!Amorfy.BaRoS+
24-04-2005, 21:50
Wall safa abi standart ayarlarla o haldeyse yani o kadar varyasyona girdi senin araç takla attı düzeldi birilerine çarptı ters kaldı ama motor olsun diğer oganlar olsun saglam kaldı ve arabanın uzamasında motor ayarında hiçbir problem yoktu ki Full ayarlı bir 1/8 neler yapmazki diye düşünmekten kendimi alamıyorum işş kategorisi açılırda bidahaki yaza niyetim gerçekleşir ve başka kategorilerde de boy gösteririm :) Tekrar tebrikler böyle bir markayı böyle bir sınıfı bize tanıttıgın için.

TeamMRP
24-04-2005, 22:11
Wall safa abi standart ayarlarla o haldeyse yani o kadar varyasyona girdi senin araç takla attı düzeldi birilerine çarptı ters kaldı ama motor olsun diğer oganlar olsun saglam kaldı ve arabanın uzamasında motor ayarında hiçbir problem yoktu ki Full ayarlı bir 1/8 neler yapmazki diye düşünmekten kendimi alamıyorum işş kategorisi açılırda bidahaki yaza niyetim gerçekleşir ve başka kategorilerde de boy gösteririm :) Tekrar tebrikler böyle bir markayı böyle bir sınıfı bize tanıttıgın için.Onur çok sağol.
Evet çok varyasyona girdim gerçekten. Kendi becerimle :) pist dışına çıktım ama ya yolda yürüyen adama ne demeli? Sanki evinin salonunda geziyordu. İnsan bir yola bakar. O kadar sesli bir alet geliyor ama adam koşmuyor bile. Görenlerin söylediğine göre uzun süre adam ayağını ovuşturmuş. Umarım kırık çatlak yoktur. Gerçekten sonuç facia olabilirdi adam açısından.
Arabayı setup aletine bağladım. Bu kadar varyeteye rağmen hiçbir ayar değişikliği yoktu. Şasedeki çizikler ve plastik tamponun biraz eğilmiş olmasının dışında problem yok. Zaten onu da elimle düzelttim.
En kısa zamanda seni de aramızda görmeyi diliyorum. Tekrar teşekkürler.

nitro_rs4
11-05-2005, 11:33
Safa,
1/8 ler inanılmaz. Bulaşmamak için kendimi zor tutuyorum diyebilirim.:)

TeamMRP
11-05-2005, 11:58
Safa,
1/8 ler inanılmaz. Bulaşmamak için kendimi zor tutuyorum diyebilirim.:)İstersen kendini çok zorlama. Çünki sen bulaşmasan da o sana bulaşacak nasıl olsa:).

nitro_rs4
11-05-2005, 13:42
Son zamanlarda çok kullanılan bir tabir var. Kendini boşuna kasma diyosun yani... :D
Abicim 1/8 hasta olmayacak gibi değil ki, hele birde sizin gibi üstadların yarışını seyredince! Bence RC Car Hobby= 1/8 Gas On road. İnşallah bir gün...

SpaceWalker
14-07-2005, 23:44
3 şey gördüğümde gözümden 1 damla yaş süzülür.

1.Çoook Güzel bir kız gördüğümde.
2.Fast and Furious lari izleyince
3.1/8 Rc car gördüğümde :P:P:P

Allah her isteyene nasib eylesin...

TeamMRP
15-07-2005, 11:32
Amin...
Yarışlara geliyorsan sana mendil getirelim. 8-10 araba görünce durum kötü yani.

cursed_crafty
03-11-2005, 21:44
ya arkadaşlar elimde ep 1/8 arac var saatte 130 km yapıyor. Şimdi sizlere bir 1/8 sever olarak soruyorum. Aracı aşağıdaki malzemelerden yapsam bu araç ne olur?
1. Motor:.21 VZ-R Turbo II
NovaRossi (.21) 3.5cc On Road Engine 8P EFRA
45000 rpm
2.MRX4
Özellikleri:
Belt Drive 4WD
+Double Shoe Type Clutch
+Shoe Type 2 Speed Gear Box
+Adjustable (Body Position) F/R Body Mount
+Adjustable (Angle) Front Anti-Roll Bar
+Adjustable Front Bump Stop/Rebound Stop
+Adjustable Rear Bump Stop/Rebound Stop
+Adjustable (Ackerman) Servo Saver
+Ventilated Brake Disk
+Low Gravity Battery Holder
+Carbon Radio Plate
+F/R Carbon Damper Stay
+5m/m (A70-75) Chassis
+125 c.c. Low Height Fuel Tank, Filter-equipped
+Belt Tensioner
+Full Ball Bearing
3. Lastik
New Arrows 30 Sertliğinde, 0 Offsetli, 30 mm
4. Yakıt
Sidewinder %30 Nitrolu Çeyrek Galon Yakıt (0.95 Litre)
Üzerinde tabiki birkaç değişiklik olacak. Öncelikle bir plastik fabrikası bana 5000 cc depo hazırlıyor. Onun haricinde kumanda benim ve bir arkadaşımın tasarımı olacak. 2000 yılında aldığım laptopu kumandaya cevirmek istiyorum. Bilgisayar prog iyi anlıyorum. Çekim alanı yaklaşık 10 km. Ayrıca üzerine parmak kamera konulacak. Fiyatı birazcık uçacak ama en iyisini almak istiyorum. Bana önerecekleriniz neler? Bu araba ne olur ve kaç km yapar 160-170 den aşağı yapacaksa elimi bile vurmayacağım.

omer_yildir
03-11-2005, 22:35
su 1\8 130 km yapan epnın marka model ustundekı motor esc ıvır zıvırı hakkında bılgı verırmısın...

cursed_crafty
03-11-2005, 23:32
tam olarak bende bilmiyorum zaten tasarım değil hazır alım teknosaya gidersen orada bulabilirsin

M_tech
07-11-2005, 02:30
ya arkadaşlar elimde ep 1/8 arac var saatte 130 km yapıyor. Şimdi sizlere bir 1/8 sever olarak soruyorum. Aracı aşağıdaki malzemelerden yapsam bu araç ne olur?
1. Motor:.21 VZ-R Turbo II
NovaRossi (.21) 3.5cc On Road Engine 8P EFRA
45000 rpm
2.MRX4
Özellikleri:
Belt Drive 4WD
+Double Shoe Type Clutch
+Shoe Type 2 Speed Gear Box
+Adjustable (Body Position) F/R Body Mount
+Adjustable (Angle) Front Anti-Roll Bar
+Adjustable Front Bump Stop/Rebound Stop
+Adjustable Rear Bump Stop/Rebound Stop
+Adjustable (Ackerman) Servo Saver
+Ventilated Brake Disk
+Low Gravity Battery Holder
+Carbon Radio Plate
+F/R Carbon Damper Stay
+5m/m (A70-75) Chassis
+125 c.c. Low Height Fuel Tank, Filter-equipped
+Belt Tensioner
+Full Ball Bearing
3. Lastik
New Arrows 30 Sertliğinde, 0 Offsetli, 30 mm
4. Yakıt
Sidewinder %30 Nitrolu Çeyrek Galon Yakıt (0.95 Litre)
Üzerinde tabiki birkaç değişiklik olacak. Öncelikle bir plastik fabrikası bana 5000 cc depo hazırlıyor. Onun haricinde kumanda benim ve bir arkadaşımın tasarımı olacak. 2000 yılında aldığım laptopu kumandaya cevirmek istiyorum. Bilgisayar prog iyi anlıyorum. Çekim alanı yaklaşık 10 km. Ayrıca üzerine parmak kamera konulacak. Fiyatı birazcık uçacak ama en iyisini almak istiyorum. Bana önerecekleriniz neler? Bu araba ne olur ve kaç km yapar 160-170 den aşağı yapacaksa elimi bile vurmayacağım.

bu malzemeleri nereye takacaksın ep aracına mı?

M_tech
07-11-2005, 02:31
tam olarak bende bilmiyorum zaten tasarım değil hazır alım teknosaya gidersen orada bulabilirsin

teknosadan aldığın modele mi uygulayacaksın bu parçaları..

cem
07-11-2005, 11:02
Bence daha oce kendılerı cızıp urettıklerı ve kamyonun altına gırıp parcalanan aractan bır tane daha yapacaklardır:):)

DeLLyCeM
07-11-2005, 11:08
way be Teknosa'da 130 km yapan elektrikli arabada satılıyormuş ta bizim haberimiz yokmuş.

cem
07-11-2005, 14:13
Sen konuyu kacırmıssın dostum.Arkadasımız teknosadan aldıgı nikkonun kutusunda yazan 'scale speed' yazısını fazla ciddiye alıp,ustune burada birde aracın ısrarla 130km hız yaptıgını (bu arada 130km hız ile 30km hız arasındakı fark nasıl ayırd edilemez anlasılır gibi degil) soyluyordu.

serkan8848
21-12-2008, 03:57
2000 yılında aldığım laptopu kumandaya cevirmek istiyorum

Bu olaya bittim :D