PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hindsight 4.Modelimiz

DM545
25-09-2008, 20:37
Merhabalar.Planların arasından ilginç gördüğüm bir uçak gözüme çarptı.
Kanadı gövdenin üstüne montajlı değildi.Aksine gövdeden bir kaç santim yüksekteydi.Israr edince bunu da yaptık:)
Fotolarımız;
1.Önce gövdeyi kestik sonra parçaları planın üzerindekine göre yerleştirdik.
2.Sonra yan çevirip ayarları yapmaya başladık(Burası çok zevkli)
3.Düzenleme yapılıyor.
4.Sadece bantladık.
5.Son ayarlardan sonra yapıştırılıyor.

PATO
25-09-2008, 20:45
Bunlar hafta sonu buluşmasına hazırlık mı? :) Bu gidişle yetişecek gibi.

DM545
25-09-2008, 20:56
Mert'in bunları buluşmayı götürmesi için benden izin alması lazım:)Hepsinde emeğim var.Hem benide götür diyorum olmaz diyor.Mert'in artık malzemesi yok motorları parçaladı ve diğer parçalarıda yandı.Üniversiteye gitmeye az kaldı.Gidince birlikte alacağız.Fotoğraflarıda çektim siteye koyalım dedim video olmadan olmaz dedi.Bir de sitede moreli bozulmuş siteye girmiyor.Şimdi bunları eklediğimi söyleyince kıramayıp girecektir:)
Fotoğraflarımız;
1.Tahtaları düzenlice kestik ve gövdeye yapıştırdık.
2.Bunu bilmiyorum arkada oynayan şey.İsmini unuttum.
3.Kuyruk.
4.Yine fayans çizgilerinde iza alınıyor.
5.Son düzenlemeler yapılıyor.

DM545
25-09-2008, 21:06
Fotoğraflarımız;
1.Bitmiş şekliyle bir görüntü.
2.Temsili olarak kanat.
3.Başka bir fotoğraf.
4.Arkadan görünüş.
5.Yükseklik problemimiz var?5.5 metre olması gerekirken 6 gibi olmuş:(
6.Yine köpüğümüz olmadığı için kanatsız kaldık.

DM545
26-09-2008, 00:26
Model uçak yapmayı az öğrenmiş olsamda bazen isimlerini ve parçalarının isimlerni telefuz edemiyorum canım sıkılıyor mertte bunla dalga geçiyor ama onlarıda öğrencem hala o arkadaki şeye arkadaki oynayan şey diyorum.Uçak isimlerni yazarken bakıp bakıp yazıyorum:)

hkartol123
26-09-2008, 01:27
Ellerine sağlık sevgili kardeşim isminizi henüz bilmiyorum gerçekten çok güzel bir model olacak işçilikteki kalite ortada.merakla bekliyorum...

myssba
26-09-2008, 09:28
Model uçak yapmayı az öğrenmiş olsamda bazen isimlerini ve parçalarının isimlerni telefuz edemiyorum canım sıkılıyor mertte bunla dalga geçiyor ama onlarıda öğrencem hala o arkadaki şeye arkadaki oynayan şey diyorum.Uçak isimlerni yazarken bakıp bakıp yazıyorum:)

Uçak isimleri modellerin uçmasını sağlamıyor. Neyin ne işe yaradığını bilmek ve doğru yapmak daha önemli. Bende uçak modellerine göre isimlerini bilmiyorum. Bana göre önemlide değil. Hangi tipin hangi uçuş karekteristiğine sahip olduğunu bilmek yeter.
Eline sağlık çok farkli bir gövde yapımı. El yatkınlığı olunca güzel şeyler yapılabiliyormuş. :)
Fayansları döşeyen usta inşallah işini iyi yapmıştır.:D
Yapıştırıcı olarak ne kullanıyorsun?
Modelin burnuna motor bağlamak için ahşap parça ekleyecekmisin?
Modele düşündüğün ekipman ve muhtemelen toplam ağırlık ne kadar olacak?
Bu gövde güzel bir kanat hakkediyor.:)
Kolay gelsin.

DM545
26-09-2008, 11:34
Ellerine sağlık sevgili kardeşim isminizi henüz bilmiyorum gerçekten çok güzel bir model olacak işçilikteki kalite ortada.merakla bekliyorum...
Teşekkür ederim ismim Dilara.

DM545
26-09-2008, 11:50
Uçak isimleri modellerin uçmasını sağlamıyor. Neyin ne işe yaradığını bilmek ve doğru yapmak daha önemli. Bende uçak modellerine göre isimlerini bilmiyorum. Bana göre önemlide değil. Hangi tipin hangi uçuş karekteristiğine sahip olduğunu bilmek yeter.
Eline sağlık çok farkli bir gövde yapımı. El yatkınlığı olunca güzel şeyler yapılabiliyormuş. :)
Fayansları döşeyen usta inşallah işini iyi yapmıştır.:D
Yapıştırıcı olarak ne kullanıyorsun?
Modelin burnuna motor bağlamak için ahşap parça ekleyecekmisin?
Modele düşündüğün ekipman ve muhtemelen toplam ağırlık ne kadar olacak?
Bu gövde güzel bir kanat hakkediyor.:)
Kolay gelsin.

Yapıstırmak için uhu por kullanıyoruz.Motora bağlamak için kontraplak kullanacağız.Ağırlığın ne kadar olduğu hakkında bişey diyemeyeceğim....Teşekkür ederim düşünceleriniz için.

mertfb129
26-09-2008, 12:24
Diloş yapmışsın yine yapacağını.Ben sana tamamen bitmeden ve video çekmeden koymayalım dedim:)Ah bir kere sözümü dinlesen:)Nasıl yaptık ama modelleri?Bir kaç günde 10 tane uçağımız oldu:)
-Dilara sen öğretmen olsaydın 1 haftada okumayı söktürürdün çocuklara.Öyle değil mi?
-O kadar foto koymuşsun benim o kadar uğraştığım A2 leylek(elektrikli) onu neden koymadın?
-Ellerine sağlık tekrar.

DM545
26-09-2008, 12:29
Seninde ellerine sağlık 2mizinde emeği var bu uçaklarda.

Acemi Hacker
19-11-2008, 23:13
Güzele benziyor uçuşunuda görmek isteriz :)

Yalnız bir sorum olacak,yapıştırırken epoksi mi kullandınız,ağaç tutkalı mı?

mertfb129
20-11-2008, 09:06
Biz genellikle uhu por kullanıyoruz.Gayette güzel yapıştırıyor.

myssba
20-11-2008, 21:24
Biz genellikle uhu por kullanıyoruz.Gayette güzel yapıştırıyor.
Takıntım olan sokak arasında çok yavaş uçabilecek bir model vardı. Tamamen kaprondan yapıyorum 200 gr. çıkarmaya azmettim. Uhu por kullanıyorum ama tatbikten sonra bekleme kahrediyor.:D