PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ailemi rc almaya ikna edemiyorum..YARDIMM..!!

MhMtCn
29-01-2009, 17:43
arkadaşlar ilk rcmi almayı planlıyorum ama babam dedem babannem eğer aldığımı duyarlarsa haçlıkları keserler ve rc direkk olarak çöpe gider bu yüzden bunu aldığımı onlardan nası saklarım.dün akşam anneme söledim böle bişi alcam die bilmediği için ufacıcık şeye 350 tl mi werilir dedi.ama ben alcam kararlıyım.bide annem kriz döneminde nası wercenki okadar parayı dedi bi gün lazım olursa falan dedi.bu konuda bana biraz haklı geldi ama bilemiyorum.sizden istediğim aranızda böle bir aile problemiyle nası başa çıkıp r rc aldığını öğrenmek istiyorum çünkü bende denicem..iyi forumlar..

StaNLy_
29-01-2009, 19:22
dediğim gibi yaşını bahane edebilirsin :) kahveye gidip sigara vs kötü şeyler öğreneceğime oturur evde bunun başında oyalanırım diyebilirsin..

MoDeLcİ
29-01-2009, 19:31
ben ailemi sıkıntıya sokmak istemem. şu ana kadar rc için neredeyse ailemden hiç para istemedim. sadece kargo paralarını babam ödüyor. kendim biriktirip, alıp-satıyorum.

cootai
29-01-2009, 19:59
arkadaşlar ilk rcmi almayı planlıyorum ama babam dedem babannem eğer aldığımı duyarlarsa haçlıkları keserler ve rc direkk olarak çöpe gider bu yüzden bunu aldığımı onlardan nası saklarım.dün akşam anneme söledim böle bişi alcam die bilmediği için ufacıcık şeye 350 tl mi werilir dedi.ama ben alcam kararlıyım.bide annem kriz döneminde nası wercenki okadar parayı dedi bi gün lazım olursa falan dedi.bu konuda bana biraz haklı geldi ama bilemiyorum.sizden istediğim aranızda böle bir aile problemiyle nası başa çıkıp r rc aldığını öğrenmek istiyorum çünkü bende denicem..iyi forumlar..

Çok haklısın dostum bende annemi bir türlü ikna edemiyorum annem o şeye o kadar para verilir mi diyor! :( Babam kabul etti ama kriz nedeniyle elde para yok alamıyoruz.Bir mucize olsada alabilsek keşke.... O kadar çok istiyorum ki rüyamda Tamiya tt-01 gördüm subaru bembeyaz böle tekerlekler simsiyah her şeyi ile hazır masamda duruyordu :)

MhMtCn
29-01-2009, 20:36
muhammet abi bende para istemiyorum zaten haçlıklarımla toplıcam topluyorum zaten.babam sivisarlı olunca para harcamaz kolay kolay bana olsun başkasına olsun.şu anda 40 tl war hızla biriktiriyorum parayı ama babam işleri bozuyorr :(

serdar69
29-01-2009, 21:16
Dostum Muhammed Eyüp Abi gibi bende aldığım RC'leri kendi paramla alıyorum. Babam sadece kargoları ödüyor. Biraz para biriktir sen. Daha sonra biraz da annenlerden iste. Ayrıca annen büyük ihtimalle RC'nin nasıl birşey olduğunu bilmiyordur. Duyduğum kadarıyla RC kiralayan bazı yerler varmış. Oradan bir RC kiralayıp RC'nin ne olduğunu gösterebilirsin. RC'yi alana kadar bize kızan babama RC'nin kumandasını verdiğimde söylediği şey aynen şu:
"Ne güzel araban varmış Serdar yaa.. (gülerek)."

blackboard
29-01-2009, 21:17
sigara falan içiyosan bırakmak için güzel bir yol :D Önce itiraf et :D Sonra rc alırsam bırakıcam diye söz ver ve bırak.Ama içiyosanda izin vermeselerde bırak.Ben böyle yaptım 2 modelim var.Tekide yolda :D

nastiest
29-01-2009, 21:24
Valla bende öyle bi dert yok lama v3 alıcam araç alıcaktım onu yazın alıcam bi anadolu lisesi kazanıyım varya neler alcaklar neler hayalimdeki aracı aldırcam traxxas revo 3.3

WhiteNoise
29-01-2009, 21:29
küçük olmak zormuş ya :D

MhMtCn
29-01-2009, 22:16
yoo allah korusun sigara içmiyorum sporcu olduğum için :D abilerim ailemden maddi bir beklentim yok sadece izin wersinler.arabayı aldığımda saklı saklı sürmek istemiyorum :hannhan: ..arabayı alınca her pazar buluşmalara gidicem.gidince babam sorcak nereye gidiyon diye ben ne dicem mecburen yalan atcam.bunları yaşamak istemiyorum ..ama söyliyememde yoksa rc benim için sadece bir rüya olur..sonuç şöyleki babama sölesem alamıyom...söylemesem zevksiz bir rc olacak???? :hııııııı: aklım çok karışık..:agla::agla::agla:

MhMtCn
29-01-2009, 22:26
whitenoise abi :D evet çok zor küçük olmak...bide sizden ricam var çok soru soruyorum biliyorum ama acemiliğime verin :) rc almak için para topluyorum ve hemen toplamam lazım..17 yaşında lise öğrencisi olduğum için para toplamakta zorlanıyorum...bu yüzden nası para kazanabilirim haçlıklarımdan başka bilemiyorum..bikez 1misli iddaa oynıyım 5 6 tl versin die planlıyodum ama tek maça iki maça falan yatıyorum :D bunada bi yorum yaparsanız sevinirim..:cool: iyi dorumlar..

burakk7
29-01-2009, 22:49
merhabalar Mehmetcan. kardeşim 14 yaşında kardeşim var ilk aracımızı ortak almıştık. ki aldığımız araç iyi bir şarjer, iyi bir pil, ve tt01d şasesi ile yaklaşık 750liraya toplamıştık. yarısını kardeşim vermişti. düşünün ki her sıkılmadan harçlıklar biriktirerek ki bunlar günlük aldığı 1TL kenara atarak gerçekleştiriyor. yılmıyo usanmıyor mod parçası ya da kep alıyor. aldığı kepte sadece kep değil. spoiler, jant lastik, tuner kit gibi bir çok parça alıyor sanırım son siparişimiz modlarla birlikte 200lirayı geçmiş. yani isteyince ufak ufakta olsa biriktirerek birşeylere sahip olabilirsiniz. yeterki acele etmeyin. bu iş sadece bu aracı alıp sokaklarda kullanmak değil bu işi gerçekten hobby olarak yapmaktan geçiyor. ailen istemiyorsa üstlerine gitmemeni ancak bu hobbynin çocuk işi olmadığını aldığınız modelin bir oyuncak olmadığını kanıtlamanız gerekir. bunu bir buluşmaya gidip toplu resimlere katılarak araçların fotolarını çalışma prensiplerini anlatarak gerçekleştirebilirsiniz. kolay gelsin.

kelalper
30-01-2009, 10:26
bence en güzel yolu ailene yalan söylememek. Babanı al ve sitelerdeki buluşmaları ve koca koca yaşını başını almış insanların bunlarla uğraştıklarını anlat ve buluşma resimlerini göster. Sonra babanı al ve bir hobby mağazasına götürerek bire bir göster. Sonra da ben sizden para pul istemiyorum sadece izin istiyorum kendi harçlıklarımla uğraşacağım de bence o zaman izin verecektir. Zaten izin verdikten sonra bir kere eline alsın o zaman maddi yardım bile yapabilir bence. Benim babam deliydi alana kadar binbir zorluk çıkarırdı aldıktan sonra ben bunu daha hızlı yapıcam diye alır yapar verir ama üzerindeki parçalar motorun gücüne dayanamaz iki günde dağılırdı.

mcadirci
30-01-2009, 11:17
Eğer yeterli paran varsa aracı al 50 liraya aldım de olsun bitsin, paran yoksa işin zor.

MhMtCn
30-01-2009, 18:32
merhabalar Mehmetcan. kardeşim 14 yaşında kardeşim var ilk aracımızı ortak almıştık. ki aldığımız araç iyi bir şarjer, iyi bir pil, ve tt01d şasesi ile yaklaşık 750liraya toplamıştık. yarısını kardeşim vermişti. düşünün ki her sıkılmadan harçlıklar biriktirerek ki bunlar günlük aldığı 1TL kenara atarak gerçekleştiriyor. yılmıyo usanmıyor mod parçası ya da kep alıyor. aldığı kepte sadece kep değil. spoiler, jant lastik, tuner kit gibi bir çok parça alıyor sanırım son siparişimiz modlarla birlikte 200lirayı geçmiş. yani isteyince ufak ufakta olsa biriktirerek birşeylere sahip olabilirsiniz. yeterki acele etmeyin. bu iş sadece bu aracı alıp sokaklarda kullanmak değil bu işi gerçekten hobby olarak yapmaktan geçiyor. ailen istemiyorsa üstlerine gitmemeni ancak bu hobbynin çocuk işi olmadığını aldığınız modelin bir oyuncak olmadığını kanıtlamanız gerekir. bunu bir buluşmaya gidip toplu resimlere katılarak araçların fotolarını çalışma prensiplerini anlatarak gerçekleştirebilirsiniz. kolay gelsin.

burak abi para konusunda bende seninle hemfikirim..bende haftalık 25 tl alıyorum ve haftada 18 20 tl koyuyorum ee babannem dedemde takviye yapıyolar haçlıklara bu çıkıyo haftada 30 falan.param var şuan 50 tl falan..senin bana sölediklerinden birşeyi uygulıcam, pazar günü buluşmada fotoğraf makinemi getircem..sonrada babama enneme göstercem anlatcam..eğer babam bu araçlardan aldığımı duyarsa haçlığımı keser ve alamam.:( tek çare paramı sabırla toplayıp aldıktan sonra alıştıra alıştıra sölemek olıcak..bence bu yol daha iyi hiç olmassa haçlığımı kaybetmem...

MhMtCn
30-01-2009, 18:40
abi bide sizden birşey rica etsem mehmetcan yerine mehmet ismini kullansanız bana çift isim kullanmayı sevmiyorumda :D teşekkürler...

MCK
30-01-2009, 18:48
Sevgili Eskişehirli hemşeri kardeşlerim bu durumda yapılacak tek şey var malesef benimde önceden yaptığım gibi. Sabredip kendi ayaklarım üzerimde durana kadar bu işe kalkışmamak. Bu hobi öyle bişey ki çok büyük bir hastalık, şimdi kıt kanaat para biriktirerek alsan da allah göstermesin bir tarafına birşey olsa yedek parça almak zorunda kalacaksın. bir kenarda parçası eksik durumda yatması seni daha çok üzecek elindeki imkânlarla tamir etmeyi deneyeceksin bazen olacak bazen olmayacak bazen de tamamen bozulacak. ben araba işinden anlamam ama helikopter ile uğraşıyorum 1,5 senedir, kendimden çok zaman ve para harcıyorum yeri gelince, ilk etapta arabayı alıyım tamam diyorsun ama yetmiyor, bu RC hobi nin hepsi için geçerli, bir anda öyle para harcar buluyorsun ki kendini, sonra kara kara düşünüyorsun. belki insanın hevesini kırıyor bunlar ama malesef gerçekler. bütün bunları göz önünde bulundurarak başlayın hobi ye, sonradan pişman olmayın. bu hobi 1 tane araç ile olmuyor :(
Saygılarımla
Mustafa Coşku KURT

red_fin
30-01-2009, 18:50
sigara falan içiyosan bırakmak için güzel bir yol :D Önce itiraf et :D Sonra rc alırsam bırakıcam diye söz ver ve bırak.Ama içiyosanda izin vermeselerde bırak.Ben böyle yaptım 2 modelim var.Tekide yolda :D,

Ee hala bırakmadın ama sigarayı. Geçen hafta içiyordun fosur fosur...

oguz9119
30-01-2009, 19:45
benim pederde lisedeken aynı şeyi yapmıştı kendi paramla alıcam demiştim... senin kendi paran nerden var harlıklarınıda ben veriyorum izin vermiyorum dedi ben inat yaptım okuldan sonra çalıştım... kendime arkinin topladığı bir 1/16 mini bir model aldım evde bira zonla uğraştım ünide . lama v4 aldım ve bunları almak için sigarayı bırakıp alkolüde kestiğim için hoşuna gitti. ve 3 ay önce savage x 4.6 alınca canım istememesine rahmen her akşam araba ile oynamaya gidiyoruz:D oda yetmedi dışarı çıkmak ve gürüldü yüzünden hpi e10 drift arıcı aldım.. daha elime kumandayı birkere alabildim peder sağolsun 4 pil yetmiyor bile yakında araba iflas edicek... şimdide nitrolu bir tekne alıcam dedim hemen siparişini ver yazın denizde oynarız dedi... yani bu hobbyin çocuk işi olmadığını nitrolu bir model kutusunda yazan +15 yazısını gösterirseniz anlıcaktır

reddeck
30-01-2009, 21:42
Ben babama ilk söylediğimde olmaz deli misin sen dedi, ben başka birşey demedim o laf üstüne, 6 ay içinde aldım 1 sene sonrada söyledim, 1 sene sonrada babam oynadı çok da hoşuna gitti. Evde ne zaman görse aracı açıp ya temizliyorum ya tamir parça değişimi filan yapıyorum artık sen iyice tamirci olmuşsun demeye başladı. Herhangi bir maddi yardım istemedim, üni öğrencisiyim aylık aldığım kredilerle karşılıyorum harcamalarımı.

Charger_
30-01-2009, 21:52
Eğer yeterli paran varsa aracı al 50 liraya aldım de olsun bitsin, paran yoksa işin zor.

Bende Öyle Yapmayı Planlıyorum :D

Ve Ben Günlü 2tl alıyorum Hafta Sonları dışında tabi (okul sağolsun :D)

carisma mert
31-01-2009, 00:34
Benim annem izin vermiyodu sbs falan davası yüzünden yılbaşından beri ikna çabaları işe yaradı ve 2 hafta önce aldım aracımı babam en büyük destekçi oldu bana dedeminde desteği var tabi çalışma prensibini anlatınca bahçede kullandığı el motoru gelmiş aklına alda bi bakalım şu alete dedi ve rüyaların gerçek oldu

MhMtCn
31-01-2009, 17:22
peki arkadaslar yorum yapan yapmayan herkeze tesekkür ederim.ben yolumu buldum sagolsun bir tek bu konuda ablamdan yardim aldim.her ay maasindan bana para vercek.ald1ktan sonra babama sölicem...baska care yokkk...:(

bigfoot
24-03-2009, 17:30
ben 12 yaşındayım 6. sınıfa gidiyorum ikna için kolay bi yöntem buldum eyer karnem ilk yarı döneminde hepsi 5 gelirse alıcaklardı bende çok çalıştım aldılar
arabayı söyleyince ilk önce yuh dediler ama bende sözlerini hatırlattım

berkay38
24-03-2009, 17:56
valla arkadas onu bunu bılmem ben lıse 2 ye gıdıyorum lıse 1 de actım konuyu sonlarında karne ıyıde neyse yaz gectı bıtı okullar acıldı ben hatırlattım.ve hakkın fln dedı babaannem saolsun babama soyledı arkamda babaannem olduugu surece her kez eh dıyor seker bayramında gs storm buggy almıstım.1/8 halende o var subaro ımperaza thunder tıger 1/8 alıcam dedım dedılerkı manyak msn sen yeter baska alamazsın eh dedım.amacam ve kuzenım arabayı aldıktan 2 3 hafta sonra zırt prıt arıyıp berkay arabayı hazırla gıdıyoruz fln dedıler.bende benzın ykatıgı ıcın depo basına 2 tl fln dedım:D oyle gıdıyor halen buggy var suburayu alabılırsem super olucak onu alıcak para hazır.usutne 2cı vıstes fanfın fonuda alabılırım.ama ızın yok bende buggy nın servolarını degıtrcem.bakalım cunku tek arac sıkıyor:D bır tanede aldım mı kuzen ben kapısırz artıkında oda zor bıraz hele bu krızde.haftalık dersenız alıyorum bısıler yemıyorum ıcmıyorum gezmıyorum parayı bırıktıryorum.bakalım sımdık ne yapacaz okul bıtsın karne gzl olsun ınsllah onuda alıcam ama karneye baglı %90.tabı arkamda babaannemın yardımı lazım ızın ıcın.

ızın ıse kacamak yapmaya gerek yok soyle babanı ailenı al bı hooby rc dukkanına gotur adamlar anlatsın orda bır aracı calıstırsınlar ALICAGIN ARACI ama sonra ailen oke hmn alalım der ztn buggy bastan sona sokup toplamam 45 dkkamı alıyor saseden vıdaları cıkarmak motorun vıdaları fln artık elım ıyıce alıstı:D

her rc alıcak arkadasa ve aldıktan sonra basarılar ıyı sanslar

Deagles48
24-03-2009, 19:00
ben 12 yaşındayım 6. sınıfa gidiyorum ikna için kolay bi yöntem buldum eyer karnem ilk yarı döneminde hepsi 5 gelirse alıcaklardı bende çok çalıştım aldılar
arabayı söyleyince ilk önce yuh dediler ama bende sözlerini hatırlattım
5 . 6. sınıfda benımde cok ıyıdı ama ozaman aklımda yoktu rc 7.8 de bozduk dersleri:D

Rondar
24-03-2009, 19:28
yaşın kaç bilmiyorum ancak eğer belli bir yaşın altındaysan zaten ikna etmek için elinde karne ve notlardan başkası yok ki bu da "oyuncağa o kadar para mı verilir" lafına çok engel olamaz genelde. ki bi bakıma haklılar da. ben şimdi geriye dönüp bakıyorum. ilk rc mi babama aldırdığımda yaklaşık 13 14 yaşlarındaymışım. belki toplam 3-4 ay oynayıp koymuştum kenara. gerçekten israf. herkeste böyle olur diye birşey yok tabi ancak insan küçük yaşlarda gördüklerini gerçekten istemekten çok özenmeye daha meyilli genellikle. o yüzden ailen de bu kadar parayı ufak bir heves için bi anda harcamak istemiyor olabilir bu düşüncelerle. dediğim gibi eğer belli bir yaşın altındaysan elinde nottan başka koz yoktur muhtemelen.

ancak belli bir yaşın üstündeysen benim gibi ailenden destek bile görebilirsin. "oğlum içkin yok sigaran yok bu da senin zevkin sat anasını ver siparişini çalışıyorsun kendin paranı kazanıyorsun" şeklinde aldım ben desteğimi. tabiki çalıştığım ve kendi kazandığım parayla ;) insan parayı kendi kazandığı zaman ancak anlıyor harcamanın ne kadar zor olduğunu...

_yıldırım_
24-03-2009, 19:48
Ailenizi ikna etmenin tek yolu (lise öğrencisiyseniz) insanların kötü alışkanlıklardan kurtulabilmesi için hobby lerine yönelmeleri gerektigi lise 1 den vurgulanıyor ben aileme bunu söyledim ve istedigim şeyi elde ettim:D

gmork
24-03-2009, 21:22

ilk rc şu elimdeki dedem hala aldığıma güler durur yaş 24 babama söledim sen çocukmusun demişti annelere sorulmaz bile böyle konular onlar arabanın a sından anlamadıkları için herneyse ben babama 93 model opel aldım öyle ikna ettim gerisini sen düşün.. :) he unutmadan babamında 6 milyar desteği oldu opelde yani benim rc 3 milyara geldi..

MhMtCn
25-03-2009, 18:14
Tavsiyeleriniz çok güzel ama şimdide babamın işler kötüye gidiyor...:( satılan malların parasını alamıyoruz bu yüzden herşeyden kısmak zorundayız şu anda benim için rc yine hayal oldu yani..:( ama olsun babamın işler rcden daha önemli varsın olsun rc olmasın ne farkeder ...ama beni tek teselli eden annemin bana 'babanın işler düzelsin hemen ikna etmeye başlıcam'lafı oluyor şu sıralar... yani yakında inşallah bi arabam olacak :D

serdar69
25-03-2009, 19:31
mehmetcan şu krizde yeni RC almak cidden zor. Kurlardan dolayı hem fiyatlar yükseldi hem de sizin ve benim gibi babası ticaretle uğraşanların alım gücü azaldı. Babamdan biliyorum sürekli çek geliyor. Gelen çeklerin bir kısı da karşılıksız oluyor... Allah herkese kolaylıklar versin. Umarım kısa sürede dilediğiniz RC'ye kavuşursunuz...

gencoglan999
25-03-2009, 22:00
hayırlısı kardeşim..acele etmenin hiç alemi yok.eğer acele edicem diye bükçeyi zora sokarsan inan bu işten hemen soğursun.kolay gelsin..

pelekus
25-03-2009, 22:42
birde arabayı aldım tamam bitti diye düşümeyin kenarda köşede birikmiş paranız olsun biraz daha sonra herhangi bir kırımda o parayı denklestirene kadar arabanız yatar aklınızda olsun
ayrıca elektrikli alırsanız ekstra pil derdi yakıtlı alırsanız yakıt parası nerden bulastık yahu biz bu işe :D

bide bu iş bagımlılık yapar bi yerlerden para bulursam aklımda 1 rs4 birde 6 kanallı heli war :D

Deagles48
25-03-2009, 23:10
pelekus dogru diyor yakıt ve kırım parasından batıcaz valla:D benimde raptor 50 var aklımda ama ne yapacan para yok:D

MhMtCn
26-03-2009, 20:25
karaserdo haklısın vallahi...işler hep böyle gidiyor acele etmiorum zaten...yazın çalışcam kendi paramı kazancağım için hiç kasmıyorum kendimi..

mackali
26-03-2009, 20:41
selam.

bence böylesi daha iyi arkadaşlar, daha zevkli oluyor ve dahada heyecan katıyor olaya. öyle her istediğimiz rc yi hemencecik alsak nerede kaldı bu işin zevki.
yavaşca sabrederek ve kendimiz toplayarak ,deneyler yaparak birbirimize tanışarak zevkini ala ala yapmalıyız.
bence hobinin güzeli bu.

santral61
26-03-2009, 22:05
abi bence kriz biraz gitsin(biteceğini sanmıyorum:D:D)alırsın bir tane.bende alacaktım bir tt-01d. dolar yükseldimiydi fiyatlerde yükseliyor,azaldımı adam kara veriyor fiyatları alçaltmıyor.bu sebeple ben sipariş vereceğim gün vazgeçtim:(sana önerim toplama yap:D:D.ilk şasi vs.

gmork
29-03-2009, 19:05
abi bence kriz biraz gitsin(biteceğini sanmıyorum:D:D)alırsın bir tane.bende alacaktım bir tt-01d. dolar yükseldimiydi fiyatlerde yükseliyor,azaldımı adam kara veriyor fiyatları alçaltmıyor.bu sebeple ben sipariş vereceğim gün vazgeçtim:(sana önerim toplama yap:D:D.ilk şasi vs.
konunun uzaktan yakından alakası yok ama
ben gerçekten bu ülkede kriz olduğuna inanmıyorum sadece bu kadarını yazıyorum gerisinin siyasete girmesini istemem zaten adı üstünde site hobby ile ilgili siyasi değil kendi düşüncem budur kimse kalkıp senidemi TEĞET geçyi denmeyeceğine aduım gibi eminim.:)

ferit567
31-03-2009, 15:00
yok dowjons düştü .. yok dowjons yükseldi ( ne demekse :) )

döviz olmasın :)

Deagles48
01-04-2009, 09:58
konunun uzaktan yakından alakası yok ama
ben gerçekten bu ülkede kriz olduğuna inanmıyorum sadece bu kadarını yazıyorum gerisinin siyasete girmesini istemem zaten adı üstünde site hobby ile ilgili siyasi değil kendi düşüncem budur kimse kalkıp senidemi TEĞET geçyi denmeyeceğine aduım gibi eminim.:)

:mad:nasıl kriz olmadıgını düsünüyorsun hic izlemiyormusun haberleri hergün bi fabrikalar kapanıyor:mad: insanlar işşiz kalıyor türkiyeyi bu hale getirerninde allah belasını versın:mad: diyorum biraz sert konustuysam özür dilerim

modexl
01-04-2009, 10:56
ilk rc mi 16 yaşında kendi biriktirdiğim paralarla almıştım. 150 dolara tamiya toyota celica gtr,babam böyle şeyleri asla sevmez ve bir anlam veremezdi "gerek varmıydı şimdi buna" derdi hep, hala diyor.Ben babama fiyatını doğru söylememiştim o zaman 100 dolara aldım demiştim halbuki 150 dolara arabayı ve 47 dolara kumandayı,ayrıca pilini pilşarj aletini falanda almıştım tabi...hepsi 100 dolar demiştim,babama gösterirken yanımda bir tanıdığımız vardı o şöyle demişti " ne güzel bir uğraş valla, yaşıtları lacos mu tommy mi don giysem kıçıma diye marka marka şeylere dünya para akıtırken senin güzel bir hobin var" diye söylemişti. Ozaman babam bişey demedi :) sonra birde rc cilerin toplantısına gitmiştik babamla zorla...ordaki en küçük kişinin ben olduğumu görünce bunun oyuncak olmadığını anlamıştı hatta kendide kullanmıştı bi süre :)

not:Hala fiyat konusunda yalan söyliyebiliyorum babamla aramızda 40 yaş fark var ve nerdeyse hiç oyuncağı veya hobisi olmamış,bunu anlaması zor o yüzden bunlar masum yalanlar,kendi biriktirdiğim paradan harcağığım sürece bir sorun yok bence

Enewwss
01-04-2009, 11:01
:mad:nasıl kriz olmadıgını düsünüyorsun hic izlemiyormusun haberleri hergün bi fabrikalar kapanıyor:mad: insanlar işşiz kalıyor türkiyeyi bu hale getirerninde allah belasını versın:mad: diyorum biraz sert konustuysam özür dilerim

bu hale getirenler wallstreettekilerin ta kendisidir.

konuyu dağıtmayalım.

anıl_61
27-04-2009, 19:44
babam dedım kı baba araba alıyorum ıyı olum al benıde gezdırırsın dedı dedım baba oyla araba degıl getırdım bılgısayarın basıan burdan gosterdım arabayı ılkden guzel al oglum fılan dedı dedım baba bıraz destek cıkarmısın oglum param olsa ben alırım sana dedı ıyı baba dedım aradan 2 gun gectı babam ısten eve geldı ve elınde bır kutu oglum gel sana bıse aldım dedı kutu buyuk gorunde dedım allahım ıste bu benımde rc olucak kutuyu actım baktım ıcınde araba ama 5 tl lık arabalardan kumanda pıllı ıle calısıyo baba ne yaptın dedım oglum araba ıstemıyomuydun aldım ıste artık bızıde gecdırısın devreye annem geldı ve ooo artık sen sımdı arabaya benzınde alamassın benzıne zam geldı dedı zaten duyan hep dalga gecıyo 19 yasında oyuncak araba alıcakmıs dıyo ama su anda hıc sesım cıkmıyo para bırıktırıyorum arabayı alayım o zaman gorusucek 1 saatı 10 lıraya kıralıyacam mıllete :D:D

atakan7615
27-04-2009, 20:30
1 saat 10 lira az değilmi 1 saate ne benzin nede elktrik dayanır en az kar yapmak istiyosan 80 tlden aşşa olmaz bence hehe

anıl_61
27-04-2009, 20:53
bu krizde ne kapatırsak kar olur evdekılere 10 lıra ev dısındakılere 20 lıra ıslerıne gelırse :D:D

atakan7615
29-04-2009, 20:55
valla yerinde olsam zaten benzinli araç için 55 tl 1 galon ee 1 saate onu yiyip bitiriler elektirklide de öle yani sen zaarlı çıkarsın

FuRqan34
10-05-2009, 16:28

Aynı sorun bendede var işte o oyuncağa o kadar para yazık falan diyolar
burs alan bi kişiyim 3 ayda 200 tl geçiyo elime ama oda sürekli bir şey çıkıyor
arada para biriktiriyorum kriz nedeni ile olmuyo hayat çok zor
ancak şu siteden resimlere bakmakla yetiniyorum
Forumdaki çoğu kişide 2şer 5er arac var
keşke benimde 1 tane rc aracım olsa =)

MhMtCn
24-05-2009, 00:03
konuyu ben açmıştım cevap yazmıyodum ama uzaktan takip ediyordum..:D;)

şimdi abilerim izin işini hallettim sayırır..:cool: annem iyi al ama benden beş kuruş para isteme dedi.bende isteyen yok zaten sen izin ver annecimm dedim :D:D annem izin verdikten sonra babama laf düşmez:P:P..

sıra para toplamaya geldi ..burak abinin kardeşinin topladığı gibi yapcam nerden 5 kuruş bulursam kardır bence..sağolsun burak abi rc alımında yardım etcek.zaten şimdide ediyor sağolsun..

abilerim tek bir sorunum kaldı..yazın çalışcamı babama söyliyemiyorum:(..bizim iş yerimiz var yazları orada çalışıodum.ama bu yaz gitmicem nası dicem bilmiyorumm:(..şimdide yardım isteme konum bu sizden..yazın okadar işçi gibi tabiri caizse biyerlerimi yırtıom ama 5kuruş alamıyom..bu yüzden yazın çalışıp rc için para toplamaya hız vermem lazım..nese tekrar cevaplar için çok sağolun..yeni yorumlarınızı bekliorum..

iyi forumlar..

burakk7
24-05-2009, 01:49
Mehmet'im merak etme sen herşey hallolur. Ben sana teşekkür ederim. Kendini çok zorlama. Babana biraz para biriktirmek istediğini söyle. Doğruyu söyle para biriktirip modelcilik yapıcam de. Modelciliğin çok ciddi bir uğraş olduğunu. Kötü alışkanlıklarının olmadığını. Modelcilikle zaman geçireceğini söyle. Bu işi yapan modelcileri söyle tanıt.
Şimdiden kolay gelsin kardeşim. hep yanındayım.

MhMtCn
24-05-2009, 01:53
abi siz beni böyle destekledikten sonra her iş elimden gelir..saolun..diemem abi karşı çıkcanı biliorum çünkü adım gibi eminim..babam sivrihisarlı abi bilen bilir sivrihisarlıları :D para dedin mi akan sular durur sivrihisarlılar için ama bnim için öle değil..hayatta paradan daha önemli şeylerde war ama babama bunu söyleyemem :(:(:(

ofe534
11-06-2009, 17:29
sigara falan içiyosan bırakmak için güzel bir yol :D Önce itiraf et :D Sonra rc alırsam bırakıcam diye söz ver ve bırak.Ama içiyosanda izin vermeselerde bırak.Ben böyle yaptım 2 modelim var.Tekide yolda :D

çok güzel seçim bende wd sporster alcam ilk uçağım olcak önceden heli fln vardı bıktm ondan.Aile meselesine gelince bizimkileri karne hediyesi fln dedim bi tktr getisem alcaklar
:rolleyes::rolleyes::hımm:

my_rc_car_07
14-06-2009, 21:43
kardeş bütçeni zorlama bekle biras daha bende aracımı sattım şimdi yaz boyunca çalışıp para biriktirip bi araç alacağım.forumlara takıl muhabbet et kafanı boşalt biras baban rahatlayınca eminimki senin istediğini alır..ve beraber kullanırsınız inşallah....

hellsing
18-06-2009, 13:14
bakşana bi tavsiye bitane 10 tl lik arba al sonra o 350 tl lik arabayı al sonra ailen sorarsa modifiye yaptım dersin olurmu :D ?

ilkermuhsin13
18-06-2009, 22:46
bizimkilere söyledim annem olur dedi parayı dahi veririm dedi ama babam el kadar maverick'e 300 verilmez israf haram dedi

GörkemSaltan
28-07-2009, 00:54
ben biriktirdiğim halde annem karışıyor.
ama biraz haklı aldığım coğu şeyin sonu çöp oluyor.

yigit100
28-07-2009, 01:41
ben biriktirdiğim halde annem karışıyor.
ama biraz haklı aldığım coğu şeyin sonu çöp oluyor.

aynen bana da öyle diyorlar :)

GörkemSaltan
28-07-2009, 13:37
:)

DeathMagnetic
28-07-2009, 16:52
Benim sorunum çok daha farklı. Bu Rc işine çok önceden beri meraklıydım. Youtube'daki drift videolarını görünce fena gaza geldim ve bu işe girişmeye karar verdim. Ama benim sorunum Rc dışında gitarla da ilgilenmem. Gitar için pedaldı, amfi parasıydı derken Rc'e nasıl para ayırırım bilemiyorum :S Bir de milletin tepkisi ne olur bilemiyorum. Arkadaşlarımdan ve ailemden, bu arabalar için bu kadar para dökülür mü gibi tepkiler almaktan çekiniyorum.

spooky
28-07-2009, 18:28
yha nolcak yha önümüz ramazan topla 200 lira elindende bi iki nşi satıver bende aynısını yapmayı planlıorum :D elimde iki brama 10b var satıcam ikisinide 350 küsüre 550lira 100lirada bende var 650 lira 150 lirada babamdan koparcam :D 800 lira rahatlıkla olmasada alırız bi savage :D

sen e 10 mu almayı düşünüyosun

acemipilot3
16-08-2009, 17:35
benim babam böyle şeylerle ilgilenmemden çok memnun.hatta emekli olunca oda bunlarla ilgilencek sanırım.:)ama annem biraz kızıyo.ancak ondanda o kadar büyük bir tepki görmedim.ama ben sizin durumunuza bir şey söyleyemem.stanly_ abimin dediği banada mantıklı geldi yaşınızı bahane edebilirsiniz :D

acemipilot3
16-08-2009, 17:38
bayramların en sevdiğim yönü bu işte.bende yaşımı kullanarak harçlık topluyorum:Dbayram günlerini o yüzden iple çekiyorum :D

spooky
17-08-2009, 14:00
:D aynen

atamert
22-08-2009, 16:18
ilkde bende böyle sorunlar yaşıyodum fakat paramı birktirdim bizim burda THK 1 kişi çalışıyo oda bizim çok yakın akrabamız bana modeller verdi onları yaptım ilk rc uçağımı yapmaya kaltığımda maliyetini söyleince nabıyosun sen biz bankamı işletiyoruz dedi ben 10 liralık helikopteri buzdum onla bir uçak yaptım sonra benim böyle birşey yaptığımı görünce artık hiç kızmıyorlar sende böyle birşey yapabilirsin

spooky
22-08-2009, 21:26
sonunda babamı ikna ettim arkadaşlar benim bramayı biraz verdim şimdi aracı elinden bırakamıyor arabaya lastik alalım sonra alırız dedi sende böyle yapabilirsin sanırım adın memetcan eskisehirde speedy var aracı denemek istediğini söle (5 dkkada babana ver ) belki ikna olurr:D

alper777
22-08-2009, 22:51
Merhaba abilerim...

yaşım 14 ve bende bir r/c ye sahip olmak istiyorum ve bu yaz çalışıp para biriktirdim ve araçta buldum araç 200 tl sadece pili eksik pilde aldığımda yakşalık 250-275 e mal olacak ve bendede 270 tl var fakat annem izin vermiyor sizce ne yapmalıyım???

Not:Gezip tozmam yok,içkim sigaram nargilem yok(Sınıfımda ve çevremde örnek çok)

Anne bak benim kötü alışkanlığım yok. iyi bi anadolu liseside kazandım paramıda kendim biriktirdim alıcam diyorum. Bir oyuncağa o kadar para verilmez , zaten kötü alışkanlığın olamaz diyor..

Şimdi napayım yardım edin anneme inat yapıp sigaraya , gezip tozmaya, arabayı kaçırmaya mı(Eski Sınıf arkadaşım 220 km/h ile kaza yaptı kendisine birşey olmadı ama annesinin arabası hurda oldu) başlayayım.

yoksa gizliden arabayı mı alayım?

FuRqan34
24-08-2009, 22:46
bendede var sorun yok diolar başka bişi demiolar
Burs alıom 3 ayda 1 200 tl o arada biriktiririm ama burs paramı genç odası aldılar illa ona vercez diolar olmuo bi türlü