PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bugün olanlardan sonra.

hizir
10-03-2009, 16:13
Şimdi biraz daha sakinleştim. Bazı arkadaşlarım ö.m göndermişler desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Kendi kendime bir muhasebe yapıyorum şimdi. Kimse üzerine alınmasın ama lütfen okuyun da. Ve yazacagınız zaman da 1000 kere düşünün.
Yıllardır iyi kötü bu hobi ile ugraşıyorum (ruz). Kimseyi kırmamaya, elimden geldigince de insanlara yardımcı olmaya özen gösteren bir insanım. Bazılarınızla yüz yüze görüşme fırsatım oldu, baılarınız zaten tanıyordu, kiminizle farklı platformlarda hep konuşur olduk. Hiçbir kimsenin şahsına söyleyecek bir sözüm olmadı, olamaz da. Söyleyecek çok özel birşey se de mutlaka özel mesaj göndererek sorunumu hallettim.
Modelcilik camiası öylesine enteresan bir camiya ki, bütük kocaman insanlarda var daha 10 lu yaşlarda olan insanlarda var. Gençler yani. Umudumuz genç insanlar, delikanlı insanlar var. E adı üstünde delikanlı, arada deli olacaklar elbette hiç lafım yok.
Etrafımda birsürü çocugu olan arkadaşım var, ve benim çocugum benim yanımda degil malesef, annesiyle yaşıyor. Arkadaşlarım çocuklarının yönlendirilmesinde bana da sorular soruyorlar, model camiasını kulakdan dolam bildikleri için. Elimden geldigince anlatıyorum, diyorum ki, arkadaşlarım dikkat edin (arkadaşlarım dedigim kişiler sizler hepiniz) çok iyi insanlar, bu hobi ile ugraşmaya başlayınca çocukların daha sosyal daha paylaşımcı, daha bi yardım sever ve saygılı oluyorlar, çünki etrafımda öyle çok ki böyle arkadaşlarım. Örnekler veriyorum. Hiç kötü demiyorum, onları da bu hobinin içerisinde görmeyi istedigim için.

Bugün düşündüm de acaba hata mı ediyorum, delikanlılar bukadar neden deli oluyorlar, neden düşünmeden yazılar yazıp sonra da, bunu bilmiyordum, şunu bilmiyordum özür dilerim deniyor sonra. çok üzüldüm çookkk. O arkadaşların aillelerine allah sabır versin.

Konu yerli bir model sitesiydi, ve herkes fikrini yazıyordu, taki kişilerin kendilerine laflar gidene kadar sesimi çıkarmadım, savundugum şey kişilerin özlük haklarıydı, forumumuz hobi, kişel gelişim sayfası degildi ve alenen bir kişinin özlük haklarına saldırı vardı. Saldırılan kişi ne benim bir akrabam ne de bir yakınım, ama aynı yerlede bulundugum bir arkadaşım, dostum diyemem ama selamlaştıgım hal hatır sordugum bir insan. Konu model işinden çıkıp kişiye saldırıya karşı birşeyler yazıp olayı yumşatmaya ugraşsam da , delikanlı olan arkadaşım deli tarafına gelip (sanırım) benim de kişilik haklarıma saygısızlıkta bulundu. kendisinin delikanlılıgna veriyorum, sonrasında özel mesaj göndererek özürünü diledi ama çok geçti onun için.

Bu bir dertleşmedir. Okudugunuz için sizlere çok teşekkür ediyorum.

Rondar
10-03-2009, 16:39
Hızır abi senin ne olduğunu nasıl biri olduğunu seni tanıyan herkes biliyordur. Belki benden uzun zamandır da tanıyanlar vardır burda ama ben senin yaklaşık 6 senelik tanışıklığımızda kimsenin kalbini dahi kırdığını görmedim kaldı ki sen zaten hep alttan alan bir insansın. Bak kaç haftadır Revo da Revo diye diye gecenin köründe bile aradım seni hiç sesini çıkarmadın =) Sana saygısızlık yapana da zaten tepkiler geldi. Kalabalığın olduğu her yerde bu tarz şeyler olur. Sen gene büyüklüğünü gösterip rencide edici birşey yazmadın orda. Her zaman için büyük bir beyazlığın ortasında siyah lekeler olur ancak istemezsen onları görmezsin. Görmemek lazım.

(ayrıca revo buldun mu abi :D bulmadıysan tb03 diyoruz dimi =) )

orhantekkan
10-03-2009, 16:53
Burası genel anlamda herkese açık bir forum hata yapanlarda gerektiği gibi ceza demiyelim ama uzaklaştırılır. Kimsenin delikanlı olması , sinirli olması, hasta olması gibi bir mazereti olamaz saygı çerçevesinde içinden geldiği gibi konuşmakta özgürdür. Engin sabrınızdan ve katkılarınızdan ötürü teşekkür ediyorum.

_ConquerorjR_
10-03-2009, 18:17
Hocam siz doğru olanı yaptınız yazdınız. sizi tanımıyanların size davranışları yüzünden umarım bu hobiden veya forumdan soğmazsınız.

hizir
10-03-2009, 18:31
Bu arkadaşlar her zaman her yerde olacaklardır. Ne hobimden sogurum ne de başka birşey. Herşey kaldığı yerden devam.