PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : neden mor?

Hassank
27-05-2004, 11:44
Arkadaşlar bugün kafama bişey takıldı bu R/C hobby araba piyasasında özellikle metal parçalarda kullanılan renk neden mor? yani ben başta ilk HPI da gördüm sonra herhalde adamların imajıdır diye filan düşündüm ama daha sonra baktım başka markalardada var mesela serpent te!! Sanırım bu birbirlerini taklit etmelerinden ileri geliyor yoksa o renk olmasının önemli bir nedenimi var bilen varsa açıklasın :)

WOLF
27-05-2004, 11:49
Bazı firmalarda mavi kullanıyor.
Aslında tamamen pazarlama maksatlı renk stratejisi. Mor,mavi renkler aliminyum üzerinde çok güzel gözüküyor. Dikkat edersen bir çok aliminyum adonized dağcılık malzemesi de bu renklerdedir
1-2 yıl önce katıldığım bir seminerde Europe Color Institute'dan bir hanımın konuşması vardı, duysanız kafayı yersiniz. Renk ve görünüm tabiki satın alma kararında (malesef) en önemli etken olmayı sürdürüyor

Hassank
27-05-2004, 12:05
valla açıkçası ben RS43 SS i ilk gördüğümde o mor rengi beni çok etkilemişti araba üzerinde öylesine hoş duruyorduki tamam dedim bunu alıyorum :) Ama gerçekten motorun üzerindeki soğutucu mor renkle süper duruyor özelliklede siyah ve mor çok yakışıyor ve albenisi bol oluyor yani ben arabayı alırken arabadaki mor renkler mavi lsaydı belkide beni bu kadar cezbetmezdi bunuda açıkça söyliyim.

omer_yildir
27-05-2004, 12:10
dıkkatlı bakarsan bılgısaya anakartları sogutucuları ekran kartlarıda boyle cezbedıcı renklerde mor sıyah ucuk pempe mavı...... :) onlarda sadece gruntu amaclanıyor herhalde. :)

WOLF
27-05-2004, 12:13
HPI şasesi siyah olduğu için mor daha cazip.
Daha açık renkli; gri veya grafitle beraber mavi de süper :)

yavuz364
28-05-2004, 00:46
karbon elyaf ve mavi = TRF415 :)

WOLF
28-05-2004, 07:49
:) :D
Veya TRF414 veya NTC3

Penny
30-05-2004, 22:22
:D graphite + metal rengi = Xray T1