PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : encok kırım sizce ne tür rc de yasanyor?

mitakondirium
13-03-2009, 17:55
beyler sadece merakımdan soruyorum ??

_ConquerorjR_
13-03-2009, 18:23
hava araçlarıdır. :) çünkü diğer araçların gazını kessen güvenle olduğu yerde durur. peki ya hava araçları? :D

muratdinc
13-03-2009, 18:36
Su diyeyim de muhalefet olsun, düşünsenize bi RO-RO gelip teknenizin üstünden geçiyormuş, komple kırım ! ! !

mitakondirium
13-03-2009, 19:10
hahaha cook gldm :D

ferit567
13-03-2009, 21:02
hava araçlarıdır. :) çünkü diğer araçların gazını kessen güvenle olduğu yerde durur. peki ya hava araçları? :D

hava araçlarıda stabil uçuşa geçer :P

serdar69
13-03-2009, 21:12
Hava araçları tabii kide ;)

muratdinc
13-03-2009, 22:01
komik bulmanıza sevindim çünkü saçma soruya saçma cevaplar eğlencelidir.

can's
29-03-2009, 00:47
benim düşünceme göre kara araçları en azından bu forumdaki arkadaşlarık kardeşlerim abilerim içinde. nedenini sorucak olursanız genelde ilk merak rc arabalardan başlaşlar uçak yada heliden başlıyan çok az kişi vardır ilk baştaki bilgisizlikten dolayı kara araçları diyorum. foruma bakıcak olursak havacıların çoğu 25-30 yaşlarındaki kişiler... ;)

MSenturk
29-03-2009, 02:56
Yaptiginiz kazanin rating`i ile ilgili bence. Sonucta kazada kirilmiyan yada zarar gormuyen rc yok piyasada.

pelekus
29-03-2009, 03:12

helikopterin direk çakılması hariç :D

serdar69
29-03-2009, 11:28
helikopterin direk çakılması hariç :D

Hiç bir helikopter havada kalmamıştır...

mackali
29-03-2009, 12:51
Hiç bir helikopter havada kalmamıştır...

elektrik tellerine asılı kalanlar hariçççççççççç:D:P

mackali
29-03-2009, 12:55
tabi pıccoz umda hariç . 2 gündür tavanda florasanın yanında asılı duruyor...

anı
29-03-2009, 13:25
bügün en fazla kırım benim araçta oldu arka mortisör kulamılmaz halde şase nin 2 side yamuldu fren diskleri kulanılmaz halde salıncaklar kulanılmaz halde motor mountun altındaki pilakanın altındaki aleminyum çubuğun 2 side kulanılmaz halde depo kulanılmaz halde,

mackali
29-03-2009, 13:38
bügün en fazla kırım benim araçta oldu arka mortisör kulamılmaz halde şase nin 2 side yamuldu fren diskleri kulanılmaz halde salıncaklar kulanılmaz halde motor mountun altındaki pilakanın altındaki aleminyum çubuğun 2 side kulanılmaz halde depo kulanılmaz halde,

geçmiş olsun:(

sanırım geriye hiç bişey kalmadı. umarın yakın zamanda toparlarsın

anı
29-03-2009, 14:01
çelışan bişiy kalmadı geriye ama bu akşam siparişi verçem

ferit567
31-03-2009, 16:53
bende pico mu akşam uçururken ampule çarptı... çat! çut! etraf birden karanlık :)
akp üzülür müki yaaa :( xD:lol:

mackali
31-03-2009, 16:57
en çok kırım: benim gibi acemilerin sımulator çalışmadan heli uçurmalarında olur..ehuehuu

badokan
31-03-2009, 20:15
bende piccoZumun pervanesindeki link'lernden birini kaybettim uçarken fırladı bi yere ve heli booom sol tarafa kaydı ve düştü.

mackali
31-03-2009, 20:18
bende piccoZumun pervanesindeki link'lernden birini kaybettim uçarken fırladı bi yere ve heli booom sol tarafa kaydı ve düştü.

geçmiş olsun grup arkadaşım::agla:

sakın pıccozu atma:(

ferit567
31-03-2009, 20:38
Pico mun elektronik parçalarını sökerek, saygıdeğer Melih Karakelle (www.melihkarakelle.com) beyin sitesindeki;
"9 GR RC MİCRO ROGALLO ( MİKRO DELTA KANAT )" dan yapmayı düşünüyorum.
Sizce nasıl olur? Eminim daha önce böyle girişimlerde bulunanlar olmuştur...

İyi forumlar...

badokan
31-03-2009, 20:40
geçmiş olsun grup arkadaşım::agla:

sakın pıccozu atma:(

yok abi merak etme, hemen oraya bişey uydurup dengeyi sağladım :D

mackali
31-03-2009, 21:42
Pico mun elektronik parçalarını sökerek, saygıdeğer Melih Karakelle (www.melihkarakelle.com) beyin sitesindeki;

İyi forumlar...

bence kıyma pıccoza kardeş:(
hem onlar çok küçücük nasıl söküp bidaha tolayacaksın.
incecik kablolar var pamuk tüyü misali. lhavyayı değdirmenle kopması bir olur:eek:

pıccozunla kırımsız uçuşlar dilerim:D

aynı zamanda bu pıco pıccoz değilse mesajıma aldırma

ferit567
31-03-2009, 22:23
pico = picooz:). picooz demeye üşeniyorumda... :P
siz www.melihkarakelle.com sitesini bi ziyaret edin derim ben.. picooz la neler yapılıyor...

mackali
31-03-2009, 23:02
pico = picooz:). picooz demeye üşeniyorumda... :P
siz www.melihkarakelle.com sitesini bi ziyaret edin derim ben.. picooz la neler yapılıyor...

evet siteye baktım gerçekten neler yapmış neler:eek:

ama pıccoz lara bunları yapmasını kabullenemem:D:D:D

mackali
31-03-2009, 23:05

İyi forumlar...

evet yapılabilir fakat oda pıccoz gibi fazla fonksiyonu yok.etrafında dönüyo sadece:)

ama uğraş ve hobi yönünden düşünürsek çok zevkli bir uğraş olabilir:)
kolay gelsin

truest
01-04-2009, 01:53
Arkadaşlar, bence her 3 aracıda (off-road, uçak ve heli) kullanan biri olarak diyebilirim ki, en çok kırım kara araçlarından off-road larda meydana geliyor. Çünki kullanıldıkları koşullarda zamanla bir çok kırım yaşıyorsunuz. Her ne kadar bir uçak veya Heli kadar büyük kırım olmasa da, kırımın oluş sıklığı açısından diğer modellere göre en fazla kırım bunlarda.

srknwrx
25-04-2009, 19:01
Tabiki hava:D.

jato3.3
25-04-2009, 19:29
yaw onu bunu bilmem artık bu soruya tek nokta koyak yaw tabiki 3 üde :))) havadaki çaklır karadaki saglam sekilde bindirir derin bir su görüpte yüzüyorsa anlayınki elektrik aksamı oldugu gibi süzülmüştür aynen haşırt olan cebinzie olur :=))

badokan
25-04-2009, 20:08
evet ama genede uçak ve Heli'lerde daha çok :)
kontol zor nede olsa...

rebrezant15
26-04-2009, 01:01
evet bende ilk zamanlar bir uçak çakmıstımm burdur gölü sahillerine :)))

onder82
26-04-2009, 01:47
Bende su araçları diyorum :)

carisma mert
26-04-2009, 11:21
bencede hava araçlarında çünkü hiçbir hava aracı havada kalmıyor ya iyi şekilde iniyor yada çakılıyor.kara araçlarında frene bastığın anda duruyor uçakta frene bas bakalım ne oluyor..:D

my_rc_car_07
26-04-2009, 12:25
bence ofroadda yasanıyor arkadaşlar cok profesyonel pılaotlar geneldee cok rahat motoru durmus ucak ve helıyı yere tüy gıbı ındırebılıyo...ve genelde o araclar karar ararclarına gore daha ucuzza paca saglıyo benım dusuncem bu

saygılar

mackali
26-04-2009, 13:26
Ehliyetsiz 1/1 araç kullananlarda:D
Plotaj deneyimsiz heli kullanıcılarında:D

oguzhangunes
09-05-2009, 14:02
Havacı olunca yedek parca almaya başladım

cemo
09-05-2009, 16:37
en çok kırım bence araçlarda 4 sürüşte bi sorun çıkıo uçakları kullanmasını bilirseniz hiç sorun yok arkadaşım mesela 10 senelik uçagı vAr :)

erdogangrb
09-05-2009, 17:14
kırım olarak kesinlikle hava araçları ama en pahalı kırımlarda karada bence

KAÇMAZ57
08-06-2009, 23:23
hava araçlarının çoğu elelektikli masraf çıkarmasıda ona göre az oluyor,kırım olayına gelince orta halli bilen biride ufak tefek kıkrııkları yapıştırıcı ve banlarla hallediyo.. bence kara araçların da en iyi bilen biri bile hoplama zıplama derken veya hız denemesi, kırım yaşaya biliyor diyer masrafını katmıyorum bile

spooky
23-07-2009, 23:18
bi keresinde bi 4.6 görmüştüm adam son hızla giderken park yasak direğine çarpmış:)
arabanın öünde V şekli oluşmuş ve ön tekerler birleşmişti :)

beerkaan1122
24-07-2009, 01:22
bende pico mu akşam uçururken ampule çarptı... çat! çut! etraf birden karanlık :)
akp üzülür müki yaaa :( xD:lol:

beyfendi yaptığınız laikliğe ters ve burası laik bir ülke hiç bir kimsenin tercihleri sizi ilgilendirmez ve sizin tercihleniz kimseyi ilgilendirmez lütfen yaptığınız yorumlara dikkat edin :mad: :hııııııı: !!

Berkan Darbaz

spooky
24-07-2009, 01:33
beyfendi yaptığınız laikliğe ters ve burası laik bir ülke hiç bir kimsenin tercihleri sizi ilgilendirmez ve sizin tercihleniz kimseyi ilgilendirmez lütfen yaptığınız yorumlara dikkat edin :mad: :hııııııı: !!

Berkan Darbaz

abi tamam sinirlenme arkadaş şaka mayetinde dedi :agla:

Residue
14-08-2009, 10:56
yogunluk derecesine bakarsan bence usta bir model ucakci zor kaza yapar, ancak yerde araba suren kisilerin yoldaki ufak tefek engeller, tas, toprak, kum gibi yada yapilan yarislardaki carpismalardan dolayi sanki rc arabalar profesyonellesilse de daha cok kirim verir gibi bi farkli fikir atayim ortaya.

acemipilot3
16-08-2009, 17:31
ben daha yeni başladım uçaklara ve hiç kırımım yok şu ana kadar.ama fazla uçtuğmda söylenemz:D.bence bu sorunun cevabı değişir.örneğin demişsiniz ki uçaklarda frene bassanız neolur diye uçaklarda niye frene baslımki:D.sonra başka bir şey hava koşulları rüzgarlı havada uçaklar fazla kırımma uğrar kara araçları yağmur dışında hiçbir hava koşulundan etkilenmezler.deniz araçlarına gelince fazla kullanan kişi yok sanırım ama onların kırımı daha sert oluyor ve toparlaması diğerlerine göre daha zor oluyor.bu benim düşüncem.:)

Hpi
29-08-2009, 02:13
bence hava çünki küçükse bir rüzgar eser yola düser araba ezer yada rc araba ama off road ın ezmesi başka :D

MSenturk
29-08-2009, 11:49
bence hava çünki küçükse bir rüzgar eser yola düser araba ezer yada rc araba ama off road ın ezmesi başka :D

Yazdığınızin türkçesi ne oluyor..?

Blackly
29-08-2009, 12:36
On-road ve off-road grubunu kullanan kişiler genelde yol ,sokak, park alanları ,hipodrum vb yerleri tercih etmeleri kırım olaylarını haliyle arttırdığından bence kara .Pist ve rc parklarda araç kullanımı konusunda gönül verenleri yönlendirsek ve açılmış olan mekanları kullanarak bu kırım olaylarını en aza indirebiliriz diye düşünüyorum.

Cevap : KARA

berkaykurtara
29-08-2009, 13:25
bir video izlemistim adamın helikopterin havada paller kuyruğuna çarpıyor ( en azından kazadan sonra adam ole açıklyor) heli infilak edip tortop morfuna geçiyor

shadowpane
09-09-2009, 14:28
arkadaşlar bende hava araçları diyeişaretledim fakat
kara araçları de pek aşağı değil.

bana göre bu kırımlar ençok bilinçli kulllanıma bakar. her ne kadar hava araçlarını işaretlmeiş olsamda kara araçlarında bilinçiz kullanım oranı daha fazla olduğu için kesinlikle kara araçlarında kırım daha fazla olmaktadır.

ben havada, karada, suda giden araçlarının tamamını kullandığım için kendi kullanım kabiliyetim doğrultusunda, edindiğim tecrublere dayanarak bunu işaretledim,

ufak bir detay var, havayken helikopterim mekanik bir sorun yaşadı ve anında yere çakıldı, kara araçlarında mekanik sorun cıktığı zaman genelde yürümüyorlar, deniz araçlarında mekanik sorun cıktığı zamanda yüzemiyorlar :D .

ozan07
10-09-2009, 23:20
Onu bunu bilmem ama acemilikte en fazla kırım yaşatan helikopter olsa gerek. Olsa gerek değil kesin öyle. Arabada yeterince geniş bir araziniz varsa problem çıkmaz. Zaten araba her zaman dört tekerlek üzerinde, en acemi insan bile, yeterince geniş alan varsa rahatlıkla kullanmayı öğrenebilir. Uçakta da yeterince geniş bir alan varsa problem çıkmaz, kalktıktan hemen sonra gazı keserek indirebilirsiniz, uçak iniş takımının üzerine düşsün yeter. Oysa helikopterler öyle güzide araçlarımızdır ki "bir karış" yükseklikte dahi size kırım tecrübesini tattırabilir, insana acemilikte saç baş yoldurur.

spooky
11-09-2009, 01:11
Onu bunu bilmem ama acemilikte en fazla kırım yaşatan helikopter olsa gerek. Olsa gerek değil kesin öyle. Arabada yeterince geniş bir araziniz varsa problem çıkmaz. Zaten araba her zaman dört tekerlek üzerinde, en acemi insan bile, yeterince geniş alan varsa rahatlıkla kullanmayı öğrenebilir. Uçakta da yeterince geniş bir alan varsa problem çıkmaz, kalktıktan hemen sonra gazı keserek indirebilirsiniz, uçak iniş takımının üzerine düşsün yeter. Oysa helikopterler öyle güzide araçlarımızdır ki "bir karış" yükseklikte dahi size kırım tecrübesini tattırabilir, insana acemilikte saç baş yoldurur.

ozan abi araba savage ise nolacak :)

ozan07
11-09-2009, 19:44
Normalde en çok kırım riski RC arabalarda olsa gerek, özellikle yarış halinde. Birincisi alan dar ikincisi rakibinizin ne yapacağını bilmiyorsunuz. Ben elinde hiç kumanda almamış acemi için konuşmuştum. Eline kumanda almamış bir acemi, eğer yeterince geniş alan varsa RC arabayı yavaş yavaş kullanabilir. Oysa bir acemi RC helikoptere gazı verdiği anda helikopter daha bir karış yükselmeden yana yatıp palleri kırılabilir.

gp_ilkay
13-09-2009, 17:57
yani en fazla kırım karada oluyordur büyük ihtimalle ama küçük masraflardır bunlar 1 uçağın çakılması 15 kara rc kazasına denk geliyordur masraf olarak üzücü bir durum böyle bir durumda kumandayı alıp eline gidiyorsun direk :/

YaLNıZ™
02-10-2009, 02:48
Selam Arkadaşlar.
ßende RC Uçak Ve Heli Manyağıyım:D.
Ama Şimdilik Simulatör Deneyimi Yapıyorum Program=RealFlight G4 Ama Demo:D.
Ve En Kolay Uçurulan RC Uçak:D.İndirmesi ßiraz Zor Olaßiliyor ßazen:D.
Ama Helikopter e Gelince Kaldırması ßir Güç, Kontrol Etmesi ßir Güç,
İndirmesi Daha da ßir Zor.
ßir Türlü Heli İle Uçamadım. En Fazla 15sn. Havada Oda Asılı Duruyor Gißi ßişey:D.
Ama Uçağa Geçince Akroßasi ßile Yapaßiliyorum.
Araßa yı Soracak Olursanız Araßayı Çoktan Geçtim ßen:D.Yeterince Deneyimim Var.
Ve En Çok Kırım Herşeye Rağmen Hava Araçlarından Helikopterler:D.
Ve En Çok Masrafta Onlarda ßence.
Çünki Heli Veya Uçakla Çakıldığınız Yer Nasıl Olursa Olsun Elinizdeki Kumanda İle
Evinizin Yolunu Tutuyorsunuz:D.
Saygılarımla...

Frky
04-10-2009, 00:53
Ya 3 kisi suda kirim demis en cok bide :D kim acaba ya suda nasil kirim oluyo :D 2 tane buyuk rc gemi carpisik su mu aliyo noluyo :D

SeRmEy87
04-10-2009, 02:51
Ya 3 kisi suda kirim demis en cok bide :D kim acaba ya suda nasil kirim oluyo :D 2 tane buyuk rc gemi carpisik su mu aliyo noluyo :D

aslında bende hep merak etmısımdır suda nasıl kırım oldugunu :D
eğer elınde vıdeosu olan arkadasımız warsa bızımle paylasırsa cok sewınırım :P

sarkolemma
04-10-2009, 10:20
En çok kırım havada olur helikopter ve uçaklarda.Helikopteri ele alırsak acemi biri hiç bilgisi olmadan gaza yüklenince yerden yükselen heliyi görünce panik yapıp saga sola yatırır ve düşürür sonuçta parçalar profesyoneller bile yeri geliyor hata yapıyor belki teknik hatadan dolayıda düşüyor ama sonuçta param parça oluyorlar uçaklarda çakıldıgı an bitmiş demektir gözümün önünde daha ilk kez kullanılacak 0 uçaklar kalkış anındaki bir hata yüzünden 3 sn lik bir uçuş sonrası kullanılamaz hale geldiler bazı arkadaşalar diyor 15 uçak kazası 1 araç kazasına bedeldir aslında öyle bir şey yok çünkü havacılarda o kadar çok kırım oluyorki kırık parçaları yapıştırarak devam edenler oluyor ondan masraf edilmiyor :D siteye bununla ilgili bir kaç resim yüklerim birazdan.

http://img87.imageshack.us/img87/3192/cemincap.jpg (http://img87.imageshack.us/i/cemincap.jpg/)

By_FrEdY
22-10-2009, 23:03
tabiykide hava..gözünü araçtan asla ayıramıyorsun sürekli onu dengede tutmak, düzeltmek durumundasın. kara araçlarına gelince istediğin zaman fren yapabiliyorsun, su araçlarında ne gibi kırım olur ki? tekne karaya oturup altı delinecek deil ya :D

fly_man
10-11-2009, 17:24

heli uçin doğru ama uçak için ferit abiye katılıyorum

memphis_belle
11-11-2009, 03:07
hava araçları tabiki benim p51d mustangın ustune dolabı üstünden 2 tane rulo halı düştü uçak sizlere ömür :D

ucanyurek
29-11-2009, 23:58
bence yöneti açısından insanın en yabancı olduğu hava araçları... denizcilikte de zaten sağa çevir sola dön mantığı var..

krovax
01-12-2009, 03:09

Ya Heliler ? Yada jetler :D onlar nasıl stabıl ucus yapıcak :D

ayayra
11-12-2009, 19:40
yapın kazaları yaa sorun olmaz tabı kaskonuz varsa

batu1709
12-01-2010, 06:20

gecmis olsun nasıl yaptın o kadar kırımı

RC_Cankat
19-01-2010, 23:24
su ve kara taşıtlarında gazı keserseniz yavaşlayarak durur ancak hava taşıtını bir kere kaldırdıktan sonra mutlaka indirmek zorundasınız ayrıca kara ve su taşıtlar sadece ileri-geri sağ-sol şeklinde hareket ederken hava taşıtlarının yukarı-aşağı yönününde olması pilotajı zorlaştırıyor ki buda doğal olarak kırımı arttırıyor.

Oceans09
19-01-2010, 23:42
muhtemel bir sonuç olarak hava araçları daha mantıklı gibime geliyor

hepsinde profosyonel olundugunu düşünürsek

1. kara

prof oldugunuz için herhangi bi kaza çarpma riskiyle karşı karşıya degilsiniz fakat araçınızda bi problem çıktıgında bile gazı kesersiniz durur hiçbirşey yok :D koşun yakalayın :)

2. deniz,su

denizde çok kalabalık olan yerde zaten kullanılmaz bi yere çarpma riskiniz her zaman daha düşüktür araçta bi problem yaşarsanız yüzmeyi biliyorsanız gidip alıp gelebilirsiniz...

3. hava

en riski grup bana kalırsa hava çünkü her zaman bi tehlikesi var bi an kontrolünüzden çıksa birkaç saniyede yerde görebiliyorsunuz yada uçaktada helidede gidip havada yakalama şansınız yok araçta bi problem çıktıysa geçmiş olsun yapacak hiçbirşeyiniz yok sadece 3-5 saniye izliyorsunuz

bana kalırsa cevap HAVA

ou5557
20-01-2010, 11:23
Hava>Su>Kara Bence budur çünkü suda yuzup almakla koşup almak arasında fark olmalı değil mi? :D

Real_mavi
13-02-2010, 15:05
walla benim fikrim kara idi...sebebine gelince rc araba tir vs,hepsinin tekerleri yere degiyor..yani her an yok tasa carpti yok takla atti yok yan yatti camura batti durumu vardir..:) ucaklarda o kadar risk yok..bir kalkerken birde inerken yerle temasi var...ama arabalar oylemi...hatta dun forumda gordum ve yorumladimda genc bir arkadasin rc arabasini sokak ortasinda elinden alip agacami duvarami vurup geri teslim etmisler...ucakta gelsin yapsinlar bunu bakalim..en azindan hicbir fikri olmadiklari icin bi kenarda sakince izlerler diye dusunuyorum...yani rc arabalarin kacari goceri yok...pilot saglam olsa bile birileri hep etrafinda...

selamlar
Mavi

marcoscimbom
02-07-2010, 15:44
valla ortalama düşünürsek şahsi düşüncem hava>kara>su ama şu düşünce de benim için doğrudur:) MT(kara)>Uçak(hava)

mbt_53
22-07-2010, 23:32
reflexleri en çok kullanmak gereken grup havadır .insan reflexleride 10 dk dan sonra yorulduğu için dikkat dağınıklığı başlar. bu dikkat dağınıklığının en büyük sonuçlarını havacılıkta görürüz :D

MutluTEKIR
23-07-2010, 00:30
her türlü hava araçları tabiki. özellikle helikopter. uçakta bir bakıma süzülme payı var ucuz atlatma var ama helide kuyrukta sorun mu oldu gitti pallerde problem mi var gitti, dikkatsizlik mi gitti.

real mavi nin verdiği örnek kötü. bu gibi örnekleri önlemek için de cüsse lazım :)

Nobran
23-07-2010, 02:40
Konu başlığından yola çıkarsam en çok kırım kara araçlarında yaşanıyor çünkü kullanıcısı fazla en az kırımda suda yaşanıyor çünkü tekne en az kullancısına sahip kategori dolayısıyla hava araçları arada kalıyor fakat kırım riski tabiki en fazla hava araçlarındadır özellikle helikopterde uçakda nispeten gazı kestiğimiz zaman planör gibi süzülüyor helikopterin öyle bir lüksü yok malesef

wanlee
11-08-2010, 12:18
Bencede Karada olur özellikle off-road'da..

Çünkü başka hiç bir model türünde aracı kırmak için elinden geleni yapmazsın:D

Ayrıca soru EN ÇOK diye sorulmuş. Bu da kullanıcı çokluğu ve kullanım oranına bağlı bişi.

kayhank
14-08-2010, 23:44
en çok kırım havada yaşanır ama offroad araçlarıyla uçarken ;)

furerkus
10-09-2010, 01:25
en çok kırım havada yaşanır tamam da hep hava araçlarında teknik arıza oluyorda kara(özellikle araba) araçlarında teknik arıza olmuyor mu? sizin bi arabanızın gazı sıkışıpta(alıcı pili çıkıp) son gaza sağ sol yapamadan gitsinde soluğu nerde alıyorsunuz ne kadar kırım yaşıyorsunuz görürsünüz. :D (fail safe olmasına karşı)
ALLAH korusun bi de tehlikelide.son gaz bi yakıtlı offroad arabasının rastgele gitmesini düşünebiliyor musunuz? :D

dieforme55
10-09-2010, 02:31
tabi ki de karaa!!! :D:D

cangelgen
03-11-2010, 21:22
bence de hava araçları ;soruyorum size 100km yapan bi canawarı karada mı yoksa havada mı kullanmak kolay olur bi de bu mantıkla düşünün hangisi daha riskli

StaNLy_
20-11-2010, 11:43
bence de hava araçları ;soruyorum size 100km yapan bi canawarı karada mı yoksa havada mı kullanmak kolay olur bi de bu mantıkla düşünün hangisi daha riskli

Biraz konuyu hortlatmış olacağım ama yazamadan geçemedim.Siz 100km yapan bir kara aracı kullandınız mı ? Kim neye alışıksa onun için daha kolaydır.

cangelgen
10-12-2010, 19:21
o da doğru tabi :D

...HadrieL...
11-12-2010, 16:14
Bencede hava araçları çünkü yer çekimi çok haylaz bir çocuk :D

harunk
17-03-2011, 23:11

hav araçlarında aerodinamik yapı vardır motoru durdurdugundada havada süzülmeye devam eder ve rahat bir iniş yaparsın ben simulasyonda motoru durdurup indiriyorum yanlıpşmı bilmiyorum :(

aggb
17-03-2011, 23:19
En çok kırım hava araçlarında yaşanıyor. Fakat hava araçları içinde de en ağır kırımlar helikopterlerde yaşanmaktadır. Uçak kırımları tamir edilebilir kırımlardır. Tamir edilmese bile uçaklar çok pahalı değildirler. Fakat helikopterler hem çok pahalıdır, hem çok kırım yaşanır, hem de tamiri zor aletlerdir. Kırılan parçalar özel ve fabrikasyon olduğundan yerine yenisi gerekir.

Kısacası, kırım en çok helikopterlerde olur ve ağır mali yük getirir... Helikopter kullananlar bu sözlerime kızacaklardır. Kızmaları, sözlerimin gerçek olduğu doğrusunu değiştirmez...

MADDIVER
24-03-2011, 19:00
En çok kırım hava araçlarında yaşanıyor. Fakat hava araçları içinde de en ağır kırımlar helikopterlerde yaşanmaktadır. Uçak kırımları tamir edilebilir kırımlardır. Tamir edilmese bile uçaklar çok pahalı değildirler. Fakat helikopterler hem çok pahalıdır, hem çok kırım yaşanır, hem de tamiri zor aletlerdir. Kırılan parçalar özel ve fabrikasyon olduğundan yerine yenisi gerekir.

Kısacası, kırım en çok helikopterlerde olur ve ağır mali yük getirir... Helikopter kullananlar bu sözlerime kızacaklardır. Kızmaları, sözlerimin gerçek olduğu doğrusunu değiştirmez...

Niye kızalım yahu...
Bunu söylemeye de ne gerek var anlamadım.
Evet doğrudur; en kanlı kırımlar helide yaşanır.

Enewwss
11-04-2011, 13:07
En çok kırım 3D helide yaşanır bence :)

specialist
05-05-2011, 13:31
Heli tamamem masraf çıkartır cüzdanın kuvvetli olması lazım ;) hadi kaldırdın nasıl indiricen.o yüzden tr de doğru düzgün 3D yapan çok az sayıda insan var onlarda ya pilotajlarına yada cüzdanlarına güvenen kişilerdir...

xbadx
02-11-2011, 21:18
helıkopter az cok asılı kalıyor pekı ucak hep ileri hep ileri

harunk
03-11-2011, 14:19
tam tersine 6 kanal heliyi 10 sn kontrolsüz bırak nolucanı görürsün uçağı yavas kkhızda burnu azıcık yukarda bırak rüzgarsı havada epeyi gidebilir....

darktiger
03-11-2011, 15:25
havada kontrolsüz bırakmayı geç, kalkarken sadece yavaş yavaş gazı arttırda (diğerlerine dokunmadan) bak bakalım sağa sola uçuşan kaçtane parça saycaksın ;) uçakta ölemi, ver gazı gitsin :D

harunk
03-11-2011, 22:27
simulatördde kullandıgım için söylüyorum bunları :) helş paramparça oluyor :)

anlay
04-11-2011, 22:22
en çok kırım Helikopterde yaşanıyor arkadaşlar,ayrıca kırımlarda en fazla maliyette yine helilerde yaşanıyor.Kırımın şiddeti daha doğrusu fiziksel şiddeti ne olursa olsun kesinlikle heli'lerde daha fazla.Bazı kırımlardaki hasarın az olmasını söyleyecek olabilir,sadece şansa bağlı olur bu..oda başka konu ancak.1 .numarada heliler var bence.2 numarada uçaklar 3 numarayada offroad araçları koyarım oda bashing yapanlarda kırım oranı artıyor bence,onun dışında kırım kullanımdan kaynaklanan hata dışında çok nadir;)

ews06
16-03-2012, 20:19
şuana kadar arabamdaki her kırımı kendi imkanlarımla ucuzdan hallettim ancak big lamamdaki son kırım üçün malzeme siparişi verdim tonla en çok helilerde yaşanıyor kırım

kara_32
16-03-2012, 22:41
en çok kırım havada yaşanır ama offroad araçlarıyla uçarken ;)

Çok güldüm ya süper söylemişin :)

Bu arada bence takla atarak duvara doğru giden bi touring araç

agt33
17-03-2012, 10:20
arkadaşlar bende havadedim ama bide şurdan bakın benim gördüğüm kırımlar hep karadaoluyor.
%80 neden çünkü hep karaya çarpıyoruz çoğunlukla uçaklarda helilerde havada parça kopması yada birbirine çarpmassa karaya çarparak kırım yaşarlar. :D

warhead
17-03-2012, 17:05
hava araçlarında ustalaştıktan sonra (ortam şartları hariç) kazalar en aza indirgenir ama kara araçlarında öyle değil.siz ne kadar usta olursanız olun biri gelir size kafadan çarpar ,çarpan araca birşey olmaz sizin aracınız pert olur :) Cemni ile F1 otoparkında (bilenler bilir yaklaşık 3 bin metrekare alan) 1:10 araçları birbirine soktuk :) bu yüzden bence ortalamaya vurursak kara araçları daha fazla kırım yaşar.
hava araçları maliyetlidir,ona birşey diyemem.

BRAVO
23-03-2012, 22:20
Kırımlar kötü tabi ve istenmeyen durumlar sadece bir tanesi hariç : Parklarda çocukların ve başkalarının hayatını tehlikeye atan, bu tür ortak kullanım alanlarında rc koşturanların kafasını kırma isteği istenen ve hayırlı olan bir kırım

mjordan
24-03-2012, 19:29
en çok kırım modelin bol olduğu alanda olur risk artacağından yani pistte 15 araba varken çok fazla kırım olabilir aslında herkez hava araçlarında kırım çok diye düşünür evet düşerse paramparça oluyo genelde ama ustalaştıktan sora reel havacılıktaki gibi modelde eksizsiz ve bakımlıysa model havacılıkta kaza kırım listesinde sonda gelir en üsttede kara araçları:)