PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Maltepe Sahil Kucukyali Sonax PROTESTOSU

Bravocuda
13-04-2009, 18:25
Haber DH Forumundan alıntıdır.

Olayi bilmiyen arkadaslar icin : Maltepe'de "yol verme" tartışmasında kurşunlanarak öldürülen üniversite öğrencisi Hakan Eron'un cenazesi, toprağa verilmek üzere Yalova Çınarcık'a gönderildi. Olaydan sonra gözaltına alınan iki kişinin sorgusu sürerken Eron'a ateş ettiği öne sürülen ve olaydan sonra kaçan Sami Ayçiçek polise teslim oldu.

Olay sırasında Hakan Eron'la birlikte olan sevgilisi Işık Üniversitesi öğrencisi Nihan Ç. (21) gözyaşları içinde suçluların bir an önce cezalandırılmasını istedi. Hakan Eron'la birlikte, sahilde hava almak için gezintiye çıktıklarını belirten Nihan Ç., "Evden yeni çıkmıştık. İçinde bir kişinin bulunduğu otomobil, bizi sıkıştırdı. Hakan ile laf dalaşına girdiler. Aracından inen kişi, Hakan'a küfürler etmeye başladı. Hakan otomobilden inmemişti. Küfür ve tehditler savuran kişi, 'Erkeksen ileri gel' dedi. Hakan da tüm ısrarlarıma rağmen onu izledi" dedi.

Nihan Ç, yaşadıklarını şöyle anlattı: "Küfürleşmelerden sonra yaklaşık 100 metre ileriye gittik, bir oto kuaförünün önünde durduk. Oto kuaföründen bir grup bize doğru gelmeye başladı. Hakan, araçtan inince saldırıya geçtiler. Tüm yalvarmalarıma rağmen onları durduramadım. Daha sonra Hakan arabaya geldi. Yaklaşık 50 metre ileride tekrar aracı durdurdu. Bana araçtan kesinlikle inmemi söyleyip çıktı. Üzerindeki tişörtü çıkarıp üstü çıplak halde geri döndü. Daha sonra silah sesi duydum ve Hakan'ın yere yığıldığını gördüm. Sonra herkes ortadan kayboldu. Yanına gittiğimde Hakan kanlar içindeydi. Çevredekilerin yardımıyla bir otomobile koyup Hakan'ı hastaneye kaldırdık. Bir hiç yüzünden, genç bir insana kıydılar. Hayallerimizi söndürdüler."

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bu gencecik arkadasimizi olduren kisi Maltepe Sahil Kucukyali Sonaxin sahibi ve ustteki restaurantta bu kisiye ait. Boyle insanlarla ne is yapalim , ne de dukkanlarina herhangi bir sebeple olursa olsun gidelim. Kisacasi bu sonax bayisini ve restauranini protesto edelim.

Gitmiyelim , akrabalarimizi , arkadaslarimizi goturtmeyelim. Her seferde her yerde de dile getirelimki yapacagimiz protesto amacina ulasmis olsun.

Yapacaklarimiz Hakan kardesimizi geri getirmiyecektir ama en azindan bu insanlara ekmekte yedirmiyecektir.

Evet mekanin gorunusu yazdiklarim hafizalardan silinebilir ama resimler herzaman akilda kalir. Bu sebep ile istemedigim halde sonaxin ustten gorunusunu ekliyorum...

http://www.simasonax.com/images/simasonax1.jpg

Not: Turkce karakterlerim olmadigindan dolayi turkce karakterleri kullanamadim. Duzeltmek isteyen arkadaslar varsa duzelttikten sonra tekrar bana gonderirlerse ozel mesajdan seve seve degistiririm.

Türkiye çapında büyük protesto için tüm forumlarda konu açılmış olup genç arkadaşımızın hakkını ve bu yapan bayii sahibinin hukuki yaptırımlar doğrultusunda ceza görmesini istiyoruz.Onun içinde diğer forumdan buraya konu açmayı uygun gördük.

İstanbul'da bu bayide müşteri sıfatında yararlananlar var ise yada bilmeyipte oraya gidenler forumumuzda varsa bilgilendirelim.
Boykot ve protesto edelim.
Bir insanın kıro takımının yaptığı bu pislik davranışlar er geç cezasını bulmasını diliyoruz.

Konu linki : http://forum.donanimhaber.com/m_31012481/tm.htm

ALI
13-04-2009, 20:58
çok doğru bir hareket. ilginiz için teşekkürler.
vurulan kişiyede Allah rahmet eylesin:(

Scorpion_King
13-04-2009, 21:24
Asla bir canın bedelini ödeyemez ama, en azından belki başka magandalar için caydırıcı olur. Umarım boykot başarıya ulaşır.

Bravocuda
13-04-2009, 21:27
Tüm Türkiye Otomobil ve Pc forumlarında bu konu açıldı bizim forumumuzda da olsun diye donanım haberden alıntı yaptım.Oradaki üyeler epey bir uğraşıyorlar mail atmışlar Almanya ve TÜrkiye Distribütlerine.Bizdende uygulamalarımıza geçiririz.;)