PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dikkat ! Hobi araçları satan bir sitenin yaptığı bir dolandırıcılık öyküsü

fimbulvinter
08-05-2009, 15:16
Geçen gün hobi araçları satan bir siteden 400 tl ye yakın bir alışveriş yaptım. Ürünlerin stokta olmadığı söylendi. Ve havale yaptığım para geri gönderilmedi. İnternette araştırma yaptım benim gibi onlarca kişi aynı şeyleri yaşamış. Ben yaptım siz yapmayın. Dikkat edin. Dolandırıcılık bu olsa gerek. bir kişi adına havale ettim. Sitede telefon yok mesajlara cevap veren yok. Ayıp başka birşey demiyorum. Sonuna kadar uğraşıcam. Tc kimlik nosu elimde. Mahkemeye vericem onu.

ofbe
08-05-2009, 15:23
Web üzerinden yapılan alışverişlerde çok dikkatli olmak,araştırmak ve öncelikle iletişime geçmek gerekiyor.Geçmiş olsun.

alport
08-05-2009, 15:34
Geçmiş olsun. Site ismini pm atarmısınız. Ben de alışverişlerimi genelde netten yapıyorum. Hakkınızı sonuna kadar arayın mutlaka Biraz diş gösterince genelde geri adım atıyorlar. Benim başıma da daha önce böyle olaylar geldi.

fimbulvinter
08-05-2009, 15:37
Ne yapacağımı bilmiyorum. Hakkımı nasıl aramalıyım sizce? Biraz sonra forumdanda silinir mesajım. Demin yazdım ama sildiler mesajımı :(

fimbulvinter
08-05-2009, 15:39
Adamın telefonu yok. Ulaşamıyorum ama buraya yazdım eskiden beri buraya takılan biri sanırım. Site sahibi tanıyordur belki. Ama mesajlarım silindiği için herkesten süpheleniyorum artık. :(

alport
08-05-2009, 15:46
Tüketici hakları derneğine elindeki belgelerle gidip danışabilirsin. (havale dekontu v.b.) En iyi onlar yol gösteriyor. Sitede şirketin adresi var. İstanbul'da bir tanıdığın uğrayabilirse iyi olur.

fimbulvinter
08-05-2009, 15:54
Hemen gidip danışayım şimdi siteden gerekli screenshotları alıcam.

Clio172
08-05-2009, 16:02
Geçmiş olsun. Forumdan mesajlarınızın silinme gerekçesi neydi?

100kmh2sn
08-05-2009, 16:03
Öncelikle geçmiş olsun

Açtığınız konuyu ben sildim.

Forumda sadece 2 mesajınız vardı oda açtığınız bu konuyla ilgili. Fakat; sebep bir firmayı zorda bırakarak açtığınız konunun bence usülsüz olmasıydı. Ben sizi tanımam yazdıklarınızın doğruluğunada güvenemem. Böyle bir konuda her başlık açanın başlığı açık kalsa o zaman zor duruma düşen bizler olacağız. Kaldı ki tecrübe ettiğimiz bir durumdur bu..İsim vermeniz ve detayları açık saçık dökmeniz doğru değil. Bu yüzden konunuzu sildim.

Hatta; bu konunun ilk mesajında yazdığınız isimleride silmelisiniz.

fimbulvinter
08-05-2009, 16:07
isimleri sildim. Yaşadığım seyin doğru olup olmadığını bilemezsiniz ama söz konusu siteyi korumanızda gerekmez. Beni dolandıran kişiyi tanıyorda olabilirsiniz. neyse benim başım yandı sizinki yanmasın nette bir sürü insan var burdan ağzı yanan. Ve adam hala satış yapmaya devam ediyor. Suçlu benim zaten ....

devilmc
08-05-2009, 18:12
isimleri sildim. Yaşadığım seyin doğru olup olmadığını bilemezsiniz ama söz konusu siteyi korumanızda gerekmez. Beni dolandıran kişiyi tanıyorda olabilirsiniz. neyse benim başım yandı sizinki yanmasın nette bir sürü insan var burdan ağzı yanan. Ve adam hala satış yapmaya devam ediyor. Suçlu benim zaten ....

bakın forumda normal hiç bir aktifliğiniz yok sadece bir firmayı şikayet amacıyla foruma girmişsiniz dürüstlüğünüze nasıl inanabiliriz,kimsenin o firmayı koruduğu falan yok sadece hiç bir kanıt olmadan bir firma hakkında söylenen şeyler desteklenemez,ayrıca suçlu benim zatende nedemek nasıl bir üslup bu

reallegend_rc
08-05-2009, 22:11
sakıncası yoksa özellden şu firmanın ismini verirmisin bizde ögrenelim

CmrHun
08-05-2009, 22:48
sakıncası yoksa özellden şu firmanın ismini verirmisin bizde ögrenelim

+1

emoxy
09-05-2009, 00:48
pm ile bana da yollayın.belkii birşeyler yapılabilir.

M_tech
09-05-2009, 01:36
Bahsi geçen sitenin iletişim kısmında yazan yazı:Her türlü soru, öneri ve şikayetleriniz için bize mesaj gönderebilirsiniz.

"Telefon numaramızı vermeme sebebimiz; yazılı olarak daha iyi hizmet verilebildiği içindir.

Mesajlarınız hafta içi mesai saatlerinde cevaplanmaktadır. Mesai saatleri dışında ve hafta sonu göndereceğiniz mesajlar takip eden ilk iş gününde cevaplanmaktadır.

Mesaj göndermek için TIKLAYINIZ!"

M_tech
09-05-2009, 01:46
Verilen adreste herhangi bir firma bile mevcut değil.

Perpa A-Blok K-9 No: 1202 Okmeydanı-İSTANBUL

sorgu sayfası : http://www.perpa.com.tr/Default.aspx?section=perpacompanies

muratdinc
09-05-2009, 06:38
vay be ben de merak ettim kimmiş bu...

fimbulvinter
09-05-2009, 08:47
Evet haklsınız hiç aktifliğim yok çünkü bu kişiyi şikayet için girdim. Kendinizi yerime koyun. Bir firmadan alışveriş yapıyorsunuz. havaleniz kabul ediliyor. Sonra size şiparişiniz hazırlanıyor diye bir mesaj geliyor. Sonra bir mail daha geliyor. Aldığınız ürünler tedarikçimizde yoktur. Sonra bir mail daha geliyor. Siparişinizi iptal etmek isterseniz para iadesi için hesap bilgilerinizi gönderin. Bilgileri gönderiyorsunuz. Sonra bir cevap geliyor. Siaprişiniz isteğiniz üzerine iptal edilmiştir. Gün içinde paranız hesabınıza yatırılıcaktır. Sonra sessizlik. Firmanın sitesinde bir tane bile telefon yok nette araştırma sonucu bulunan numaralar ise hep sallama. Firmanın adresi var fakat orda öyle bir şirket bulunmuyor. Siz olsaydınız ne yapardınız? Ne düşündüğünüz umrumda bile değil. Hatta uslubumu sorgulayacak eğitim seviyesinde olmadığınızdan eminim. Ben sadece sinirliyim ve tepkimi hiç değilse başkaları yaşamasın diye uyarıya dönüştürmeye çalışıyorum. Ayrıca bu bahsettiğim site hala aktif ve satış yapmakta. Ayrıca site hakkında internette yaptığım araştırmadan 10larca insana rastladım benim durumumda olan. Ben bişey demiyorum başka. Sadece dünya böyle olduğu için üzgünüm. Merak etmeyin bundan sonrada bu forumda aktifliğim olmayacaktır. Yeniden söylüyorum Hata benim....

Not: İlgilenen arkadaşlara çok teşekkür ederim. Hepsine sitenin adresini şimdi yolluyorum..

fimbulvinter
09-05-2009, 08:57
bakın forumda normal hiç bir aktifliğiniz yok sadece bir firmayı şikayet amacıyla foruma girmişsiniz dürüstlüğünüze nasıl inanabiliriz,kimsenin o firmayı koruduğu falan yok sadece hiç bir kanıt olmadan bir firma hakkında söylenen şeyler desteklenemez,ayrıca suçlu benim zatende nedemek nasıl bir üslup bu

Bir önceki başlığımıda cevap alabilirsiniz. Dolandırıcılığın doğru olduğuna inanmıyorsanız. Girin siteye ve alışveriş yapın. Daha ne diyebilirimki ben. İsterseniz savcılığa ve tüketici derneğine vereceğim dosyadan bir kopyada size göndereyim.

100kmh2sn
09-05-2009, 09:45
Bir önceki başlığımıda cevap alabilirsiniz. Dolandırıcılığın doğru olduğuna inanmıyorsanız. Girin siteye ve alışveriş yapın. Daha ne diyebilirimki ben. İsterseniz savcılığa ve tüketici derneğine vereceğim dosyadan bir kopyada size göndereyim.

Tekrar merhaba,

Konuyla ilgili biz sizin yerine kendimizi koyduk fakat; sizde bizim yerimize kendinizi bir koyun bakalım. Size hak veriyorum etik olmayan ticari ahlakı zedeleyici durumlar bunlar ama çözümü direk böyle bir başlık açmak değildir. HobbyRC kurallarına max. düzeyde sahip çıkan ve kurallar ışığında yürüyen bir sitedir. Bu bağlamda herşey yazılabilir fakat; kuralları göz önüne alarak.

Bizler bu konuda tabiki duyarsız kalmak istemeyiz, böyle haksızlıklar karşısında binlerce üyesi olan bir site olarak sesimizi yükseltmek isteriz.Fakat; en azından konuyu açmadan bize bir bilgi verseydinizde beraberce bir başlık açsaydık ve ne sizin konunuz silinseydi nede böyle polemikler çıksaydı.

Bu arada başlığınızı editlediğiniz için teşekkür ederim. Bu konuda firmayı ve detay bilgileri merak eden arkadaşları özelden bilgilendirmek sanırım en doğrusu olacaktır.

Not : Yukarıdaki birkaç mesajınızda yazmışsınız fakat; ne bahsi geçen firma nede şahıs/şahıslarla ilgimiz kesinlikle yoktur.

Saygılar

M_tech
09-05-2009, 13:45
Evet haklsınız hiç aktifliğim yok çünkü bu kişiyi şikayet için girdim. Kendinizi yerime koyun. Bir firmadan alışveriş yapıyorsunuz. havaleniz kabul ediliyor. Sonra size şiparişiniz hazırlanıyor diye bir mesaj geliyor. Sonra bir mail daha geliyor. Aldığınız ürünler tedarikçimizde yoktur. Sonra bir mail daha geliyor. Siparişinizi iptal etmek isterseniz para iadesi için hesap bilgilerinizi gönderin. Bilgileri gönderiyorsunuz. Sonra bir cevap geliyor. Siaprişiniz isteğiniz üzerine iptal edilmiştir. Gün içinde paranız hesabınıza yatırılıcaktır. Sonra sessizlik. Firmanın sitesinde bir tane bile telefon yok nette araştırma sonucu bulunan numaralar ise hep sallama. Firmanın adresi var fakat orda öyle bir şirket bulunmuyor. Siz olsaydınız ne yapardınız? Ne düşündüğünüz umrumda bile değil. Hatta uslubumu sorgulayacak eğitim seviyesinde olmadığınızdan eminim. Ben sadece sinirliyim ve tepkimi hiç değilse başkaları yaşamasın diye uyarıya dönüştürmeye çalışıyorum. Ayrıca bu bahsettiğim site hala aktif ve satış yapmakta. Ayrıca site hakkında internette yaptığım araştırmadan 10larca insana rastladım benim durumumda olan. Ben bişey demiyorum başka. Sadece dünya böyle olduğu için üzgünüm. Merak etmeyin bundan sonrada bu forumda aktifliğim olmayacaktır. Yeniden söylüyorum Hata benim....

Not: İlgilenen arkadaşlara çok teşekkür ederim. Hepsine sitenin adresini şimdi yolluyorum..
Bu sitede hangi meslek gruplarından,hangi eğitim düzeyinde ne tür akademisyen,mühendis,doktor,avukat,teknik insan olduğunu bilmediğinizi ve canınız yandığından acele ile yazdığınızı düşünerek bu kısmı es geçiyorum.

Berkan
09-05-2009, 15:48
firmanin ismini alabilirmiyim.
bende bu şekilde dolandırılsaydım ilk iş olarak başka insanlara haber verirdim ben sizi haklı buluyorum, tabi çamur atmaya çalışıyoda olabilirsiniz böyle bi olasılıkda var ama ozamn eminimki o firmadan alış veriş yapan başkaları, yok kardeşim bizde alişveriş yaptik ama istediğimiz ürünler kısa sürede gönderildi diyebilirdi, ama firmanın ismini açik bir şekilde yazamadiğiniz için gerçeği öğrenmemiz mümkün olmıycak taaki alişveriş yapana kadar.

Risk
09-05-2009, 16:04
Konu atışmaya ve çatışmaya dönüşmesin lütfen !!!

erdogangrb
09-05-2009, 17:13
eğtim seviyesi he:) merak ettim sizin eğitim seviyeniz ne ayrıca bu olayın eğitim seviyesiyle alakası ne onu da anlamadım emin olun alişan nın eğitim seviyesi bu konularda sizden çok daha ilerdedir şüpheniz olmasın yaşadığğınız olaya gelince ise maden eğitim seviyeniz çok iyi ilk önce şunu bilmelisiniz ne kadar haklı olursanız olun üslubunuz kötüyse siz hatalı duruma düşersiniz böle bişeyi gerçekten yaşamış olabilirsiniz ama insanlara laf söyleyerek bir yere gelemezsiniz herşeyin bi yolu yordamı vardır iftirada olabilir dolandırılmış da olabilirsiniz ama her ne olduysa bunu somut bir şekilde ispatlamanız gerekir

gencoglan999
09-05-2009, 17:51
ben halen firmanın linkini bekliyorum!..ayrıca forumun önde gelen isimlerine karşı biraz daha saygılı olmanızı beklerim ki ciddiye alınasınız..Bu konuda ispatınızı gösterirsiniz amenna fakat gösteremezseniz buradaki birçok kişi haklı olarak sizin hakkınızda iyi şeyler düşünmez..en kısa zamanda ispat niteliğindeki belgeler bekliyoruz...umarım birşeyler görürüzde sen haklı biz karlı çıkarız.

fimbulvinter
09-05-2009, 18:33
İspat etmem için ne gibi belgeler istersiniz?

fimbulvinter
09-05-2009, 18:36
firmanin ismini alabilirmiyim.
bende bu şekilde dolandırılsaydım ilk iş olarak başka insanlara haber verirdim ben sizi haklı buluyorum, tabi çamur atmaya çalışıyoda olabilirsiniz böyle bi olasılıkda var ama ozamn eminimki o firmadan alış veriş yapan başkaları, yok kardeşim bizde alişveriş yaptik ama istediğimiz ürünler kısa sürede gönderildi diyebilirdi, ama firmanın ismini açik bir şekilde yazamadiğiniz için gerçeği öğrenmemiz mümkün olmıycak taaki alişveriş yapana kadar.

firmanın ismini burada yazacak kadar eminim ama o zaman konu siliniyor neyse ben aşağıdaki linki veriyorum ve konu burdan silineceği için aranızdan ayrılıyorum.

Hata benim...

fimbulvinter
09-05-2009, 18:49
Neyse link gitti sanırı Pm den mesaj attığım arkadaşlar googledan arayıp alışveriş inceleme sitesindeki site ile ilgili yorumları okuyabilirler. Sadece uyarmak ve yardım almak istemiştim. Üzgünüm içim yandı ondan acele ve sinirli yazdım kusura bakmayın... Dediğim gibi olaylar neyse...

100kmh2sn
09-05-2009, 18:52
Tırnaklarımızla kazıyarak buralara getirdiğimiz sitemizden bir arkadaşın ayrılması tabiki bizleri üzer. Fakat; burası bir forum ortamı yazılanlara mutlak surette dikkat etmemiz gerekiyor. Yazdığınız bazı sözleri forum geneline yazmışsınız ve maalesef hakaret mahiyeti içeriyor. Haklı olarak arkadaşlarda tepkilerini dile getiriyorlar.

Biz size kurallarımızı düzgün bir dille anlattık, yapılması gerekeni söyledik ve böyle birşey gerçekten yaşadıysanız geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Bu kadar iyi niyete rağmen buradan ayrılmayı istiyorsanız bizlerin yapacak birşeyi yoktur.

Saygılar

Berkan
09-05-2009, 19:28
İnternette yaptiğim kücük bir arama sonucu siteyle alakali yorumlar buldum bazılarını ekliyorum, göründüğü kadariyla site güvenilir değil, bence uzak durulmalı.

2 tanesi olumlu 10 tanesi olumsuzdur

BÜLENT HAYDAROĞLU
siparişi verdiğimiz gün havalesini çıkarttığımız halde ne mesajlarımıza cevap yazılıyor nede ödemenin alındığını gösteriyor.üründe gönderilmiyor.telefon yok cevap alamıyor vede deli oluyorum.hukuksal yoldan yapabilecek ne var araştırıyorum.Kesinlikle tavsiye etmiyorum.

Suat Baki Başkan
Ürünü göndermedikleri gibi yazdığım mesajlara da cevap verilmiyor.artık amaçlarının herhangi bir ürün göndermek olmadığını düşünüyorum.Kesinlikle uzak durulması gereken bir site.

Selçuk Özgür
Ücretini sipariş günü hesabınızdan çekiyorlar, gönderim tarihi belli değil. Telefon numarası olmadığı için mesaj yazıyorsunuz onada cevap vermiyorlar

buda olumlu mesaj
Eren Yalçındağ
Akşam 19:00 da ürün sipariş vermek için siteye mesaj attım,sipariş verdiğim takdirde bugunkü gönderilere yetiştirilip yetiştirilemeyeceğini sordum. Kısa sürede cevap geldi ve hemen kargoya verebileceklerini söylediler. 19:30 da siparişimi verdim ve kargoya gerçekten yetiştirdiler. Ertesi gün 12 de ürün elimdeydi.Teşekkürler ........... ;) Tavsiye ediyorum.

StaNLy_
09-05-2009, 20:34
Acaba Berkan'ın söyledikleri doğruysa domain bilgileri faydalı olabilir mi adamı bulmak için ?? Sorun olup olmayacağını bilmediğim için yazmıyorum..

M_tech
09-05-2009, 21:18
Registrant:
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
PERPA A-BLOK K-9 NO 1020
OKMEYDAN
ISTANBUL, SISLI 34320
Turkey

Registrar: DOTREGISTRAR
Domain Name: xxxxxxxx
Created on: 24-JAN-05
Expires on: 24-JAN-10
Last Updated on: 30-JAN-09

Administrative, Technical Contact:
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx (HS) domain2@reg2c.com
PERPA A-BLOK K-9 NO 1020
OKMEYDAN
ISTANBUL, SISLI 34320
Turkey
212.2212739
212.2215795

BAZI YERLERLE OYNADIM DİREKT DEŞİFRE OLMASIN DİYE!

reddeck
09-05-2009, 21:44
Öncelikle geçmiş olsun, alışveriş yapmadan önce kesinlikle araştırma yapmak gerektiğini unutmayalım. Bu siteyi banada pm atabilirseniz sevinirim.

yama©©©
09-05-2009, 22:14
Neyse link gitti sanırı Pm den mesaj attığım arkadaşlar googledan arayıp alışveriş inceleme sitesindeki site ile ilgili yorumları okuyabilirler. Sadece uyarmak ve yardım almak istemiştim. Üzgünüm içim yandı ondan acele ve sinirli yazdım kusura bakmayın... Dediğim gibi olaylar neyse...
egıtım sevıyenız ile eminimki bu konuyuda halledersınız gecmıs olsun genede

erme1234
23-05-2009, 11:14
arkadaslar uyanık olun sizde ole hemen arastırmadan sorusturmadan irtibata geçmeden hemen para bayılmayın ayrıca kaliteyide uzaklarda aramayın uç kuruş ucuza alcaz die elinizdeki paradanda olmayın bilindik bir suru rc firmaları war sağlam gozunun kapalı alışveriş yapabilceğiniz nebiliyim formda yetkililere danısın bu insanlar bu form ne için kurulmuş yani bi girin bakın arastırın sorun sora ne siz uzulun nede biz