PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dumansiz Hava Sahasi Hareketi

similyan
23-07-2009, 01:24
Merhaba Arkadaşlar..

İçimiz döktüm rahatladım da size de tavsiye ederim..

Dumansız hava sahasi hareketi internet sitesinde yorum yazılabiliyor artık..

www.dumansizhavasahasihareketi.com (http://www.dumansizhavasahasihareketi.com)

ALI
23-07-2009, 02:06
sigara tamamda. nargile kafelerinde bu olaydan etkilenmesi hiç hoşuma gitmedi açıkçası.
benim evde içme imkanım var. ama nargile tiryakisi olup belli kafelere takılanlar bu işten çok kötü etkilendiler. sonuçta nargile canın sıkıldığında cebinden çıkartıp içebileceğin birşey değil.
sigara yasaklansın hak veriyorum. ama kapalı alandaki nargile kafelerin bu işten etkilenmesi pek hoşuma gitmedi açıkçası :)

yabani
23-07-2009, 12:17
bu hareketi hem destekliyorum hemde karşıyım :D

üzerine öldürür yazılan bir maddenin neredeyse her alanda içilmesini yasaklıyorsan o zaman satışını da yasakla ki bizlerde seve seve! bırakmış olalım. ama bunun vergilerini artırmak, içileceği alanları kısıtlamak tiryaki için bir çözüm değil. aksine tiryakileri 2. sınıf insan yerine koymak oluyor.

KLL
23-07-2009, 14:08
gelir kaynağı işte ne güzel? neden arttırmasınki arz talep meselesi.

bbbozca
23-07-2009, 14:09
....

fftyffty
26-07-2009, 01:21
Ben kesinlikle destekliyorum.Ben içmiyosam beni kimsenin zehirlemeye hakkı yok.Ben sporcuyum aerobik kapastistemizi geliştirmek için inanılmaz sancılı antrenmanlar yapıyoruz adam gelip yanımda pöfür pöfür tüttürecek kapalı alanda :D olur mu öye şey.Bence bu yasa daha önceden çıkartılmalıydı.

byahsi
30-09-2009, 16:04
evet wildcat %15 nitro ile dumana evet diyorum

börteçine52
30-09-2009, 16:50
kahve haneler de yasak olması biraz acaiyip bi durum
kahveye gidenlerin benim mahalemde 8 10 kahve var %99,99 sigara içiyor
kahvehanelere bi ayrıcalık tanınmalı mesala denmeliki sigara içmeyenlerin girmesi tehlikeli ve yasaktır

turuncu779
30-09-2009, 18:43
Ben kesinlikle destekliyorum.Ben içmiyosam beni kimsenin zehirlemeye hakkı yok.Ben sporcuyum aerobik kapastistemizi geliştirmek için inanılmaz sancılı antrenmanlar yapıyoruz adam gelip yanımda pöfür pöfür tüttürecek kapalı alanda :D olur mu öye şey.Bence bu yasa daha önceden çıkartılmalıydı.

Canım kardeşim.Seninde ne işin var o alanlar da :D Birde olaya baktığınız zaman yasak çıkmadan önce bir yere gittiğinizde zaten havalandırma vs. gibi olaylar vardı.Hee derseniz ki biz bara gidiyoruz orası çok duman altı oluyo o kafayla duman altı olduğunu görebildiysen bara niye gidiyosun ki :D:D Millet tutturmuş dumansız hava sahası tamam ben her yerde içilsin demiyorum ama içen ne kadar saygı gösteriyorsa içmeyende bir o kadar saygı göstermeli bence.:hımm:

mstfgn
30-09-2009, 18:50
bu hareketi hem destekliyorum hemde karşıyım :D

üzerine öldürür yazılan bir maddenin neredeyse her alanda içilmesini yasaklıyorsan o zaman satışını da yasakla ki bizlerde seve seve! bırakmış olalım. ama bunun vergilerini artırmak, içileceği alanları kısıtlamak tiryaki için bir çözüm değil. aksine tiryakileri 2. sınıf insan yerine koymak oluyor.

katılıorum satışıda yasaklanmalı. bu şekilde bütün esnaflar için kötü oldu.

eca
08-10-2009, 23:05
ben de destekliyorum içenler kanser oluyorlar..

kundun's
09-10-2009, 00:32
Kahve turu yerde yasak olmasi bence de sacma biraz duzenlemeye gidilmesu lazim. Ama su an hic hos degil uygulama. Izinde alisveris merkezlerine gittigimde uzunca bir duman tunelinden gecmeden iceri girilemedigini gordum. Sigara icilmeyen restorana girmek icin disardaki sigaralari icinize cekip ondan sonra iceri gecmeniz gerekiyor. Tum buyuk magazalarin dukkanlarin onu duman bulutu halinde. Kokusundan dumanindan nefret ediyorum. Istemedigim halde baskalarinin beni zehirlemesini de sevmiyorum ama yine de bence yasanin biraz iyilestirmeye gitmesi gerektigini dusunuyorum.

gmork
09-10-2009, 00:39
zevkten ise içilir, dertten ise yakılır...sigara içmeyenlerin sağlıklı yaşama özgürlüğü kadar içenlerin de içme özgürlüğünün unutulduğu yasaktır. her kuşu... sadece leylek kaldıda bu işlerle uğraşıyor devlet.. Türkiye' de müzik ve film indirme dönemi bitiyor! diye bir kampanya vardı hatırlayın 1 ay önce idi ama takan yok neyse konu şu restoranda, kafede vırtta zırttaki insanların sağlığı için endişe ediyorsunuz madem, gebze dilovası'nda yaşayan insanların sağlığı için nasıl bir hava sahası, hangi koşullarla yaratılacak peki? köprülerde filan da dalga geçer gibi "kocaeli'de tam dumansız hava sahası" afişleri var. kimse kör değil. orada ve türkiye'de bunun gibi havaya zehir saçan yüzlerce fabrikaya dur denilmezken, oralardaki insanların hayatları hiçe sayılırken sigara dumanından insanları koruma çabası tek kelimeyle tutarsızlıktır. insanını bu kadar düşünüyorsan fabrika atıklarına çözüm bul, bacalara filtre taktır, kömür kullanımını azalt, doğalgazı yaygınlaştır vs. bunlar da yapılsın eyvallah helal olsun diyeceğim.

bbbozca
09-10-2009, 01:20
................

muratdinc
09-10-2009, 11:06
Bir yol bin adım da olsa birinci adımla başlanır.

Sigara içenler için özel kabinler yapılsa bence daha iyi olur, içen sadece kendini zehirlesin...

Ayrıca başka insanları etkileyecek şekilde sigara içilmesi kesinlikle yasaklanmalı, ve içmeyenler koruyucu kanunlar çıkartılmalı:
Mesela parkta oğlumu salıncakta sallarken, yine çocuğunu yan salıncakta sigara içerek sallyan birinin sigara dumanını oğlum teneffüs etmemeli, o hayvanı dövdüğümde kanunen haklı olmam lazım.

bbbozca
09-10-2009, 11:12
Bir yol bin adım da olsa birinci adımla başlanır.

Sigara içenler için özel kabinler yapılsa bence daha iyi olur, içen sadece kendini zehirlesin...

Ayrıca başka insanları etkileyecek şekilde sigara içilmesi kesinlikle yasaklanmalı, ve içmeyenler koruyucu kanunlar çıkartılmalı:
Mesela parkta oğlumu salıncakta sallarken, yine çocuğunu yan salıncakta sigara içerek sallyan birinin sigara dumanını oğlum teneffüs etmemeli, o hayvanı dövdüğümde kanunen haklı olmam lazım.
.....

gmork
09-10-2009, 14:21
siz insanları "hayvan" olarak görmeye ve "dövmeye" devam edin doğru yoldasınız...
evet haklısınız insanları dövme sövme hakkınız(kanunen) olmalı.... bugün siğara için,yarın başka bir keyfi tutum için.....

ben bile biyoloji derslerinde insanları omurgalı hayvanlar sınıfına dahil ederken dersi bin bir incelikle işleyip insan ile hayvan kelimesini mümkün olduğunca yan yana getirmemeye çalışıyorum

murat bey aceleyle yada bi anlık öfkeyle yazdı heralde onları beni bağlamaz gerçi ama ?

muratdinc
09-10-2009, 19:51
gmork iyi niyetin için teşekkür ederim ama benim oğlumu zehirleyen bir vahşiye her şeyi söyler ve herşeyi de yaparım !

gencoglan999
09-10-2009, 20:05
oğlunu zehirleyen birine ne diye hitap etmesi gerekiyor?belki burası yeri değil ama farklı ne olursa olsun eğer benim oğlumun başına böyle bir durum gelse bende o adamın hakkında pek iyi şeyler düşünmem:)

gencoglan999
09-10-2009, 20:06
model uçak ve helikopter uçurmak yasak dense,
çünki teröristrer bunu kullanıyor dense ve
kanun çıkarılsa hala desteklermisiniz..........

bu arada ne alakası var konuyla:D:Dneden yasaklansın 1
yasaklansa elbette bizde boş durmayız..2

bbbozca
09-10-2009, 20:45
........................

eca
10-10-2009, 13:38
kahvehanelere bi ayrıcalık tanınmalı mesala denmeliki sigara içmeyenlerin girmesi tehlikeli ve yasaktır

isabetli bir düşünce, hem sağlığa zararlı hem de kokusu insanın kıyafetine siniyor..

muratdinc
12-10-2009, 12:23
model uçak ve helikopter uçurmak yasak dense,
çünki teröristrer bunu kullanıyor dense ve
kanun çıkarılsa hala desteklermisiniz..........

Muhakeme yeteneğiniz biraz körelmiş sanki !

Hobi araçlarında iyi yada kötü kullanım seçeneği var ancak sigara, kumar ve alkol bağımlılığında iyi birşey olma ihtimali yok.

eca
12-10-2009, 16:11
ancak sigara, kumar ve alkol bağımlılığında iyi birşey olma ihtimali yok.

içenler akciğer kanseri oluyorlar, tedavi harcamaları onu hem kullananların hem de kullanmayanların vergilerinden gidiyor..

Enewwss
12-10-2009, 16:24
benim hazırlık hocam bir keresinde sigara içen diğer hocaların yanında "sigara içen tüm insanlar salaktır" demişti. ve şiddetle karşıydı sigaraya. adam 50 yaşında olmasına rağmen halı saha maçlarında bize kök söktürüyordu.

bbbozca
13-10-2009, 00:03
evet arkadaşlar bir çoğumuz kendi açılarından,
mukayeseler (değerlendiirmeler) yaparak etraflarında hayvanlar,salaklar,körelmişler vs....ler görmüşler
aslında haklısınız galiba,

etrafımızda-fımda "Homo sapiens neanderthalensis" sandığımdan da çok bence.......!!!!!

bbbozca
13-10-2009, 01:18
benim açımdan konu çok uzadı,
o yüzden bir daha cevap yazmayacağım.
ama lütfen "Homo sapiens neanderthalensis" nedir diye sormayın.

ALI
13-10-2009, 01:34
bbbozca bey keşke onceden yazdığınız mesajı silmeseydiniz. yeterince güzel bir cevaptı :)

muratdinc
13-10-2009, 09:59
Kötülükleri savunanlar var oldukça konu tabiiki uzar !

Ama iyilerin mücadelesi asla bitmeyecek, kötüler en sonunda kaybedecek.

bbbozca
14-10-2009, 21:11
Kötülükleri savunanlar var oldukça konu tabiiki uzar !

Ama iyilerin mücadelesi asla bitmeyecek, kötüler en sonunda kaybedecek.

işte bir "Homo sapiens neanderthalensis" örnegi......!!!!!!!
(inşallah ne demek istediğimi bu sefer anlarsınız)

bbbozca
14-10-2009, 21:12
bbbozca bey keşke onceden yazdığınız mesajı silmeseydiniz. yeterince güzel bir cevaptı :)

ali bey, sanki kendimi kanıtlama yazısı gibi hissettiğim için sonradan sildim.

ozan07
15-10-2009, 04:33
Ortak kullanım alanlarında uygulanan sigara yasakları prensipte doğrudur. Ancak hükümet tarafından "dumansız hava sahası" sloganı ile sigara yasaklarının paldır küldür çıkarılmasında insan sağlığı ile ilgili kaygıların ön plana çıktığını zannetmiyorum. ...................... Ayrıca kahvehanelere insanlar sigara içildiğini bile bile ve hatta sigara içmek için giderler. Hal böyle iken kahvehanelerde bile sigarayı yasaklamak tam bir despotluktur.

orhantekkan
15-10-2009, 10:27
Ortak kullanım alanlarında uygulanan sigara yasakları prensipte doğrudur. Ancak hükümet tarafından "dumansız hava sahası" sloganı ile sigara yasaklarının paldır küldür çıkarılmasında insan sağlığı ile ilgili kaygıların ön plana çıktığını zannetmiyorum. Daha çok dinciliğe has bir despotluk seziyorum. Ayrıca kahvehanelere insanlar sigara içildiğini bile bile ve hatta sigara içmek için giderler. Hal böyle iken kahvehanelerde bile sigarayı yasaklamak tam bir despotluktur.

Bu da ne demek hiçmi dininize yada dinimize saygınız yok. Bende sigara içen biri olarak bu yasağa sonuna kadar destek veriyorum . Çünki sabah dolabı açıp montumu giyeceğim zamanki o pis kokuyu benim yüzümden başkalarının çekmesi hiçte adil değil.

sarkolemma
15-10-2009, 15:03
içenler akciğer kanseri oluyorlar, tedavi harcamaları onu hem kullananların hem de kullanmayanların vergilerinden gidiyor..
Ben yaklaşık 1 ay önce dayımı kaybettim bu hastalık yüzünden sizinde dediginiz gibi tedavi için bir çok para harcandı ama neyim var neyim yok verseydikte dayım geriye gelse herşey para degil ...

cemo
15-10-2009, 15:15
Ben yaklaşık 1 ay önce dayımı kaybettim bu hastalık yüzünden sizinde dediginiz gibi tedavi için bir çok para harcandı ama neyim var neyim yok verseydikte dayım geriye gelse herşey para degil ...

Sigarayı çok iyi bir şeymiş gibi anlatanlar bize örnek olucak kişiler ..

sarkolemma
15-10-2009, 15:18
Cem sigara yasağının özgürlüklerinin kısıtlanması olarak düşünenler başkasının haklarının başladıgı yerde kendi özgürlüklerinin bittigini unutan kişilerdir..

Enewwss
15-10-2009, 16:22
sigaranın iyi olmadığını dünya alem biliyor üzerine koskocaman "sigara öldürür" bile yazmışlar. zaten içenlerin bundan gayet te haberi var da. şimdi soruyorum sayın gelişmiş homosapien? sen çok gelişmişsen benim havamı kirleteceğini niye düşünmüyorsun acaba? hadi kendini öldürüyosun benim ne suçum var?

bide bu işi dine bağlıyanlar var onlara da ...la gülüyorum.

sigara yasağı bir ihtiyaçtı ve bu ihtiyaç görüldü... isteyen istediğini desin. kimsenin yeni nesilleride zehirlemeye hakkı yoktur.

eca
15-10-2009, 16:33
gelişmiş ülkeler bu zehiri yasaklayalı uzun yıllar oldu, hatta bazı işyerlerinde işe alırken kullanmayanlara öncelik tanıyorlar :)

angilonit
15-10-2009, 17:41
dumansız hava sahasına reklamdaki gibi 10 üzerinden 10 veriyorum.artık dumana maruz kalarak nefessiz kalmak gibi şeyler yok.içmiyorum da içilmesini de istemiyorum.isteyen dışarıda içebilir fakat kafelerde buna katılmadığınızı belirtmişsiniz bunun önlemini de cafelerin alması gerektiğini düşünüyorum.içenler de en azından buna karşı diretmezler.en azından belki bir bölüm yapılabilir ama yeniden kendi adıma konuşuyorum bunu destekliyorum

angilonit
15-10-2009, 18:41
gelişmiş ülkeler bu zehiri yasaklayalı uzun yıllar oldu, hatta bazı işyerlerinde işe alırken kullanmayanlara öncelik tanıyorlar :)
gerçekten iyi ve haklı bir nokta işte bile karşınıza çıkıyorsa gayet doğru bir karar olmuştur ki gelişmiş ülkelerin buna bu kadar dikkat ederken türkiyenin yeni başlaması bir adımdır sadece

bbbozca
15-10-2009, 23:20
sadece gülüyorum:)

gülmeye devam edin,
şimdi sizin gülme zamanınız........

viaconme
15-10-2009, 23:49
Mesajlarımızı yazarken lütfen forum kurallarını gözardı etmeyelim..

Sigara yasağı konusunda da lütfen konu ülke kurtarmaya kadar gitmesin..