PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Evli olmak hobiler için dezavantaj mıdır?

ozan07
15-08-2009, 14:06
Bence çok büyük dezavantaj. Bekarlık ise her yönden çok büyük avantaj. :)

emo23
15-08-2009, 14:11
:lol:
sırf hobi için değil bu durum. her konu için teraziyi iyi kullanmak gerek. hele işin içine birde çocuk girsin.
evli adamın dertlerini evli adam anlar bir tek. bir dahada birşey demem ;)

ince999
15-08-2009, 14:29
Emo kardeşim evli olmak zaten en baskın hobi.Hemde yedek parcaların hep orjinalini alacaksın.Benim 2. evliliğim idare edip gidiyoruz işte.Allahtan benim hanım yamaç paraşütü ile uçmak ve tüple dalmak hobilerinde yanımda benimle beraberde rahatım

emo23
15-08-2009, 14:32
keramet 2. sinde diyorsun yani abi :)

ozan07
15-08-2009, 14:43
Bir de şöyle düşünün. Bekar iken para harcadığınız bir şeye, evli iken aynı şekilde para harcayabilir miydiniz. Parayı geçin en önemlisi "zaman" bulabilir miydiniz.

yellowaircraf
15-08-2009, 14:44
Hobi olarak yaptiginiz surece zaman bulabiliyorsunuz..

ince999
15-08-2009, 14:45
Elbette ikincisinde Ben 57 yaşındayım Hanım36 daha ne olsun

emo23
15-08-2009, 14:55
evet bizler prof.ce uğraşmıyoruz modelcilikle. sadece hobi mahiyetinde.
hobi ne zaman olur. elbette her zaman değil. işten ve aileden geri kanal boş vakitlerde.
ilk mesajımda da yazdım. eğer eşinizinde hobileri var ise rahatsınız ama yok ve size sarmış bir halde ise vay vay diyorum ;)
sonuçta aile mağbeti her dk. - sn. beraber olunması gereken bir durum değil. yeterki birbirinizin hobilerine saygı duyarak, özgürlüğüne hak tanımaktır.

HONDA_CRX
05-09-2009, 10:28
benim bagımlısı oldugum her hobi ve ortamda esimde yanımda..sorun yok aynen devam...

Gyutre
05-09-2009, 11:20
Bendeniz Ceyhun COŞAR, ankarada yaşamaktayım. evlilik öncesi: bas gitar çalardım, motorsikletim vardı, zıpkın ve olta avcılığı( delilik boyutlarında), modellere az da olsa bütçem kadar ilgim vardı.

evlilik esnasında: bas gitar çalmaya devam ettim, binbir kavgalar motorsikletimi büyüttüm, modellere olan ilgim arttı, balık avcılığı dırdırlar mertebesinde geriledi.

kızım oldu ve 3.5 yaşına geldi: bas gitar olayı çayladı, elimde ne varsa satıp yeni tekneler alıcam :), motorumu sattım bir kısmı ile şu an kullandığım tekneyi aldım, akvaryumculuğa başladım avcılık kalmadı, model tekneme zaman ayırabilir hale gelebildim.
Valla iimi oldu kötü mü oldu anlamadım, yoruma açık bi durum aslında.

Gürkan Yücel
05-09-2009, 11:25
Ceyhun bey evliliğin ve sonraki zamanda dünyaya gelen çocuğun hobi üstüne etkisini benim açımdan bakıldığında da ne kadar güzel özetlemişsiniz :)

ince999
05-09-2009, 12:10
Evlenmeden önce hobilerinizi tutkularınızı eşinizden sakladı iseniz vay ki vay halinize

emo23
05-09-2009, 12:37
ince abi
evlenmeden önce sadece hobiler mi saklanıyor :) hobi doğuştan gelmiyorki birde. belki evlilik sonrası hobi sevdası gelmiştir.

bir önceki yazımdada belirttim. bu çiftlerin tamamen birbirine saygı göstermesinden ibaret . eşinin yada kız arkadaşının hiç olmaz ise hobini yaparken seni yanlız bırakması gerekir gibime geliyor benim.
sahaya gittiğinde eşin yada kız arkadaşını aldın örneğin. eğer ben 30 dk - 1 saat içinde modelimi kullanırım sonra basar gideriz derseniz sorun yok. ama genelde toplu orgn. olayları uzun sürüyor. eşiniz ve kız arkadaşınız bu duruma ne kadar sabırlı. surat ifadesi ve hadi artık gidelim demesi çok hoş değil.

evli tecrübesiz çiftlere benim nacizane tavsiyem. sizin RC hobiniz var ve eşiniz bu durumu sevmiyor. en güzeli onun ilgi duyabileceği hobilere (fitness olabilir, takı kursu olabilir vs vs aklıma gelmiyor) beraber katılın. her ne kadar sıkılsanızda durumu idare edeceksiniz bir süreliğine. baktınız hobi onu sardı. iş burada bitmiş demektir. :) tam tersi durum oluşursa farklı hobiler arayacaksınız. yada daha güzel bir yol. eşinizin arkadaş çevresini genişletmek. ailecek buluşmalar ayarlayın. bayanlar birbiri ile anlaşırsa yine rahatsınız.

cygnus
05-09-2009, 23:10
35ime kadar bekar kalmayı düşünüyorum umarım böyle olur :D

oruc47
07-09-2009, 23:28
Yorum Yok Sadece Cevap: bence evli olmak dez avantadır çünkü bazen insan hobilerini yakınlarından daha çok sevebiliyor:D

ince999
07-09-2009, 23:50
Evlilik bir şans işi.İstediğin gibi gitmezse ne yapsan nafile

gencoglan999
08-09-2009, 00:29
evlilikten soğutmayın adamı:D

Gyutre
26-05-2010, 12:08
Bu arada, eklemek istiyorum:

- Ne alacaksanız kendinize evlenmeden ve çocuk sahibi olmadan alın, çeyizinizi düzün yani...
Asıl olay çocuk kreşe başlayıncaymış, kanım kurudu be...

omerd
26-05-2010, 12:28
Evlenmeyin evlenipte ne yapacaksınız :D

gumush
26-05-2010, 12:30
:)

" eee evlenirken hobilerimi biliyordun ! " mu diyeceksiniz :)

Ben sansliyim sanirim esim uzun zamandir istedigim trex 600'u son dogumgunumde aldi ;)

Eskiden ucuslara gelirdi , simdi bebekten sonra gelmez oldu.

Gerci ufaklik 6 aylik baktim simulator kablosunu kemiriyor , var bir ilgisi belli :)

Just4ForMe
26-05-2010, 15:42
Şahsen ben 70'ime kadar evlenmiyeceğim :P

atinch
26-05-2010, 15:56
Valla ben de şanslıyım bu konuda, zira eşim bu hobiye girmemde çok büyük destekçim oldu.
Zira kendisi Tiyatro oyuncusu olduğu için hafta sonları genelde oyunu oluyor, ayrıca sık sık turneye de çıktığı için benim de bir böyle bir hobi ile uğraşmamı tamamen destekliyor (Aklım gözüm başka yerde olacağına oyuncaklarımda olsun istiyor sanırım ya neyse :P )
Bu sayede Onroad-Offroad araba ve Uçaklardan oluşan geniş bir filom ve çok güzel dostluklarım oldu.
Kesinlikle evli evsiz herkese tavsiye ederim modelciliği...

luthier76
26-05-2010, 17:38
Ben yakında evleniyorum. Korkum masraflar yüzünden kaliteden ödün vermek ;) :)

Jarjaryan
26-05-2010, 18:05
Nianlım çok fazla sorun ederken ilk önce köpek aldım eve güzel bir uğraş oldu ama genede bana laf atmasini kesmedi.. En sonunda bir revo vxl vererek beraber kullanmaya gitmeye başladik ben sıkıldım az sürüş yapacağim diyorum onuda yanıma aliyorum 1-2 pil sonra eve dönüyoruz. güzel oluyor..
ve sonunda..
Nişanlım Bu konuda gerçekten anlayişli olmaya başladi en son kıbrıstaki on-road yarişlarimizda bayan arkadaşlarimizda yariştilar. Tabiki nişanlimida soktum yarişa =) görmeniz lazimdi 8 bayan arkadaşimıza 40 marshall yetmedi =)

En solda elini beline koyan kişi nişanlimdir yarişta Cyclone Tc nin salıncağini kırmayı başardı bu arada =)

Ama soun da bu hobiyi beraber yapmaya onunda benimle zevk almaya başladi

batakci
07-06-2010, 19:33
valla ben 15 aylık evliyim ve bu hobiye evlendikten sonra başladım eşim hamile oldu çocuğunda erkek olduğunu öğrenince oğluma kumandalı araba aldım diye slash ı getirdim eve :D bi kaç dırdır oldu
- hani araba yı oğlumuza almıştın sen şimdiden bunun parçalarını çizmeye kırmaya başladın
derken biraz daha zamangeçti bi organizeye beraber gidelim dedim ve sevdi hoşuna gitti ama söyleyemiyor :D
dedim hatun al sende kullan dedim slashın kumandasını verdim slash o zamanda stok halindeydi biraz kullandı ve sonra
- birazda şıu küçük olanı süreyüm dedi (e revo vxl)
bak bu onun gibi uysal değil bayaa vahşidir dikkat et demeye kalmadı bizim hanım aracı duvara tırmandırmaya çalışıyo :D
neyse vel hasıl kelam şimdi ona aşılamış oldum ve hiç te şikayetçi değilim evde temizlik bakım yaparken bana çıraklık yapıyo alyan ı ver vidayı tut vs .. :D
ve 3 ay önce oğlumuz oldu onunda ayakları yere bassın onada aşılıycaam
ve ailecek hobimizi sürdürceez inşallah

loony
08-06-2010, 05:52
ince abi
evlenmeden önce sadece hobiler mi saklanıyor :) hobi doğuştan gelmiyorki birde. belki evlilik sonrası hobi sevdası gelmiştir.

bir önceki yazımdada belirttim. bu çiftlerin tamamen birbirine saygı göstermesinden ibaret . eşinin yada kız arkadaşının hiç olmaz ise hobini yaparken seni yanlız bırakması gerekir gibime geliyor benim.
sahaya gittiğinde eşin yada kız arkadaşını aldın örneğin. eğer ben 30 dk - 1 saat içinde modelimi kullanırım sonra basar gideriz derseniz sorun yok. ama genelde toplu orgn. olayları uzun sürüyor. eşiniz ve kız arkadaşınız bu duruma ne kadar sabırlı. surat ifadesi ve hadi artık gidelim demesi çok hoş değil.

evli tecrübesiz çiftlere benim nacizane tavsiyem. sizin RC hobiniz var ve eşiniz bu durumu sevmiyor. en güzeli onun ilgi duyabileceği hobilere (fitness olabilir, takı kursu olabilir vs vs aklıma gelmiyor) beraber katılın. her ne kadar sıkılsanızda durumu idare edeceksiniz bir süreliğine. baktınız hobi onu sardı. iş burada bitmiş demektir. :) tam tersi durum oluşursa farklı hobiler arayacaksınız. yada daha güzel bir yol. eşinizin arkadaş çevresini genişletmek. ailecek buluşmalar ayarlayın. bayanlar birbiri ile anlaşırsa yine rahatsınız.

2bayanin birbiriyle anlasmasini gormek saatli bombayi izlemekten farki yok :D benim en cok korktugum seydir. allahtan sorun yasamadim hatta birlik oldular hanimlar :D

muratdinc
08-06-2010, 13:45
Geçen gün oğluma(2 yaşında) uzaktan kumandalı tank aldım, Tabi annesi hemen yapıştırdı imalı soruyu: oğuna mı kendine mi aldın ? diye...
Orijinal 400mah pilleri şarz olsun, yeni GP2100mah pil gurbu lehimleyelim derken, dün akşam nihayet seyirci karşısına çıktı tankımız...
Ben kullandım oğlum kullandı annesi kullandı, ama en nihayetinde kumanda en çok benim elimde bulunuyordu hehehe...

ilginçtir, bizim oolan araçların peşinden koşmaya alışmış, kumandayı benim elime verip tankın peşinde koşmaya başladı, çok komikti...

muratdinc
17-06-2010, 17:42
DEzavantaj dersek: bizimkisi daha çok ufak ve çok meraklı, herşeye dokunmak istiyor ve her tuttuğunu çevirmeye çalışıyor, bazen üstlerine oturmaya çalışıyor falan.. bazı sıkıntılar bunlar ama başkaları da var tabii, mesela, o uyanıkken artık tamir ve modifikasyon yapamıyorum çünkü herşeye dalıp çıkıyor, onun ve araçların güvenliğine mi konsantre olayım yoksa tamire, ince işciliğe mi ? ? ?
O uyuyunca birşeyle yapmam lazım ama zaten bütün gün iş güç yorulmuşuz akşam ben onu uyutana kadar o beni uyutuyor, gene tamir işi yatıyor, anlayacağınız...
Hadi uyuttuk diyelim bu sefer de dremel ile birşeyleri kesip biçemiyorum uyanmasın diye, sessiz olmak lazım...
Hadi dedesine falan göndersem, bu sefer de o evde olmayınca zevki çıkmıyor araçlarla uğraşmanın...

Yani anlayacağınız bizim bu böcü biraz daha büyüyüp eline tornavidayı almadan biz bu hobiden artık zevk alamayız !

Nobran
23-07-2010, 22:58
Evli olmadığım için avantaj dezavantaj durumunu kendi açımdan değerlendirmem mümkün değil, fakat insanın karşısına ilglili, meraklı, yeni şeyler öğrenme isteği olan bir eş çıkarsa bu durumun avantaja dönüşeceğini düşünüyorum fakat forumdaki evli insanların içler acısı halini görünce çoğunlukla dezavantajla sonuçlandığını görüyorum görünen köy klavuz istemez o yüzden oyumu dezavantajdan kullanıyorum:D Gülme komşuna gelir başına, buda kendim için :D

Big King
10-08-2010, 15:23
Konuyu Görünce hemen kaldım kusura bakmayın. eşim yasemin hanımla nisan ayında evlendim:) o araclar üzerine benden daha deli diyebilirim artık biz yaşam felsefemiz mesleğimiz ve hobimiz yaptık aracları.
Eşim öylesine aştıkı benle evlendiğinde opel corsa aracı varken şimdi 2001 wrx biniyo(hks türkiye doğan abim saolsun yaseminin hatrına aracı max 640+hp yaptı):)
Ama düşünün ben iş yerini acarken aracımı sattım eşim hala bayan kuaförü ve aracını kullanıyor.
Kismetse seneyede bayanlar klasmanında draglara katılacak.
Yani tutkularımız gibi hobilerimizde bir olabilir biz otomobillerden modelcilikten dövmeden ve pitbullardan ikimizde hoşlanıyoruz.

bu arada ince abimizin yorumlarına mest oldum uslubuna hayran kaldım abi azına eline sağlık.

ACMaintenance
10-08-2010, 20:53
:)

" eee evlenirken hobilerimi biliyordun ! " mu diyeceksiniz :)

Ben sansliyim sanirim esim uzun zamandir istedigim trex 600'u son dogumgunumde aldi ;)

Eskiden ucuslara gelirdi , simdi bebekten sonra gelmez oldu.

Gerci ufaklik 6 aylik baktim simulator kablosunu kemiriyor , var bir ilgisi belli :)

Allah bağışlasın Vatana millete hayırlı bir evlat olur inşallah ufaklık...

santral61
10-08-2010, 21:31
Ben evli değilim :) uzun sürede evlenmeyi düşünmüyorum :lol::D bence dezavantaj değil çünkü rc oyuncak olmadığı için yane farklı olduğu için ilgisini çekiyor bizden daha fazla sevmeye başlıyor :D:D birgün proje ödevimiz vardı 2 erkek 2 kız dık :D benim evde toplandık... tam ödevi yaparken kızlar tt-01 imi gördü alıp incelemeye başladı :D:D çok gerçekçi nerden aldın diye soruyorlardı :D:D neyse herşeyi anlattıktan sonra 2 erkek ödevi bitirdik ve bir eksiklik olduğunu farkettik(ödev çok ağır olduğu burdan belli :D)kızlar yoktu :lol:2 kız balkonda oturmuşlar drift yapıyorlar:hımm::eek: :D1 dk de çözmüşler işi :D o günden bu güne 4 kişiyiz hepimizin aracı oldu toplanıp sürüyoz :D:D

wanlee
11-08-2010, 12:09
Avantaj yada dezavantaj olayı tamamen karşı tarafa aşılayabilme kapasitene kalıyor:D

Araç 2 taneyse sorun yok, eğerki tekse kumandadan fedakarlık edicen artık.. Bakımı da beraber yapabiliyosan senden paşası yok..

Erkek olarak asıl sorunumuz aracı kişiselleştirip kıskanan bayan arkadaşlarımız:D

hkartol123
11-08-2010, 13:51
Sanırım ben karar veremedim uzun sürebir bir biraberliğim var kız arkadaşımla normal arkadaşken bile benim hobilerime saygılı ve ilgiliydi şimdi ise ben uçarken kameramı o çekiyor arada kumandayı onada veriyorum ( Yardımcı Kumandayı ) Bak çok kolaymış uçurmak diyor :) kırılıncada benden çok üzülüyor(muş) :D şimdilik anlaşıp gidiyoruz. Ama evlenirsek bana daha çok zaman ayırcan diyor.:) bende benimle olmak isteyen yanımda durur diyorum :) Şimdilik sorun yok ama evlenince değişirmi dersiniz? :D

crabs
11-08-2010, 14:26
evli olmam hobilerim için asla bir dezavantaj olmadı hatta en son bana bir buggy hediye etti eşim. bu araçla geçen hafta bir formula bpisti buluşmasına bile katıldım. önceden genellikle rc boat kullanıyordum her zaman arabamın bagajında durur. sahile felan indiğimizde genellikle kendisi der istersen oyna diye. yani nasıl iki elin parmakları bir değilse eşlerin de ne yapacakları ne hissedecekleri veya nasıl tepki verecekleri belli değil. tabi bir de burada bizede büyük bir görev düşüyor. hobi ye ayıracağın zaman ve eşine ayıracağın zamanın ayarını iyi yapmak.

sozsener
12-08-2010, 14:44
Evli olmak bu hobby için büyük dezavantajdır.
Aramızdan birkaç kişi eşini bu işe adapte etmiş veya eşide bu işten zevk alıyormuş ama bu durum bir elin parmak sayısını bile geçmez. Geçmemeside normal zaten. Çocukluğumuzdan beri erkekler araba kızlar bebekle oynamadımı? Şimdi düşününki eşiniz bebek elbisesi dikme hobby işi ile uğraşıyor. Biz erkek olarak onu nasıl yaparız. Eeee biz onu yapamıyorsak eşimizinde arabalardan zevk almasını bekleyemeyiz. Sonuç olarak bu konularda ortak nokta bulmak çok zor. Bu yüzden ben şahsım adına bu hobby ile ilgilenirken tam olarak zevk alamıyorum. Herzaman eve geç kalma veya evi kirletme veya arabalarına daha çok vakit ayırıyorsun lafını duymak artık bende stres yapıyor. Benim gibi evli olan birçok arkadaşımdada bu stres malesef var.
Nekadarda eşine vakit ayırsanda sıra kendi hobine geldiği zaman suratlar ekşiyor.
39 yaşındayım, acilen emekli olmak istiyorum. Emekli olunca kimin suratı ekşirse ekşisin umurumda olmayacak:) Kendime yapıcam bir atölye şuanda harcayamadığım birikmiş zamanlarımı orda değerlendiricem.

Bir arkadaş sormuş acaba evlenince eşim değişirmi? Bu soruyu sen kendine sor. Sen değişirmisin? Bence değişmeyen yoktur. Her ne olursa olsun bir şekilde farklılıklar olacaktır buna hazırlıklı olun derim.

dieforme55
06-09-2010, 01:43
tabi ki bay olsun bayan olsun her insanın merakı bir olmuyor. bu söylenildiği gibi tamamen eşlerin bu işe merakına kalmış bir olay. bir taraf sever gözü gibi bakar bir taraf umursamazsa dezavantaj olması normaldir. ama bence evlilik bir hayatı paylaşmak ise 2 taraf da anlayışlı olup zevklere saygı duymalı ve kendisi sevmiyorsa bile sırf eşi sevdiği için onun merakına ortak olmalıdır. evliliğin de mantığı budur bence. okudukarımdan ve gördüklerimden bunu öğrendim ben.. ama ben de ilerde evlenirsem inşallah problem olmaz eğer olursa da gerekirse bırakırım bu hobbyi hiç bir şey eşimden kıymetli değildir sonuçta olamaz da :)

Nobran
06-09-2010, 03:11
dieforme55 sözüm sana değil sadece yazdığın yazıdan dolayı aklıma bişeyler geldi:) Genelde erkekler dediğin gibi düşünüyor, eşim değil mi gerekirse bırakırım ondan kıymetli olacak hali yok gibi. Peki bayanlar neden eşleri için, eşim değil mi onu mutlu eden herşeyde bende varım, demezler bunu çözemedim. Diyeni tabiki vardır ama geneli böyle demez:)

dieforme55
06-09-2010, 04:53
evet bak o yönden bayanları anlamak zordur zaten ama öyle diyenler de var eşini her şeyden kıymetli gören de var.. sonuçta hepimiz insanız ve hepimizin farklı farklı karakter ve kişilikleri var :)

Lancer
06-09-2010, 17:00
Evli olmak bu hobby için büyük dezavantajdır.
Aramızdan birkaç kişi eşini bu işe adapte etmiş veya eşide bu işten zevk alıyormuş ama bu durum bir elin parmak sayısını bile geçmez. Geçmemeside normal zaten. Çocukluğumuzdan beri erkekler araba kızlar bebekle oynamadımı? Şimdi düşününki eşiniz bebek elbisesi dikme hobby işi ile uğraşıyor. Biz erkek olarak onu nasıl yaparız. Eeee biz onu yapamıyorsak eşimizinde arabalardan zevk almasını bekleyemeyiz. Sonuç olarak bu konularda ortak nokta bulmak çok zor. Bu yüzden ben şahsım adına bu hobby ile ilgilenirken tam olarak zevk alamıyorum. Herzaman eve geç kalma veya evi kirletme veya arabalarına daha çok vakit ayırıyorsun lafını duymak artık bende stres yapıyor. Benim gibi evli olan birçok arkadaşımdada bu stres malesef var.
Nekadarda eşine vakit ayırsanda sıra kendi hobine geldiği zaman suratlar ekşiyor.
39 yaşındayım, acilen emekli olmak istiyorum. Emekli olunca kimin suratı ekşirse ekşisin umurumda olmayacak:) Kendime yapıcam bir atölye şuanda harcayamadığım birikmiş zamanlarımı orda değerlendiricem.

Bir arkadaş sormuş acaba evlenince eşim değişirmi? Bu soruyu sen kendine sor. Sen değişirmisin? Bence değişmeyen yoktur. Her ne olursa olsun bir şekilde farklılıklar olacaktır buna hazırlıklı olun derim.

Kesinlikle katılıyorum.

atmaca53
06-09-2010, 17:35
Nianlım çok fazla sorun ederken ilk önce köpek aldım eve güzel bir uğraş oldu ama genede bana laf atmasini kesmedi.. En sonunda bir revo vxl vererek beraber kullanmaya gitmeye başladik ben sıkıldım az sürüş yapacağim diyorum onuda yanıma aliyorum 1-2 pil sonra eve dönüyoruz. güzel oluyor..
ve sonunda..
Nişanlım Bu konuda gerçekten anlayişli olmaya başladi en son kıbrıstaki on-road yarişlarimizda bayan arkadaşlarimizda yariştilar. Tabiki nişanlimida soktum yarişa =) görmeniz lazimdi 8 bayan arkadaşimıza 40 marshall yetmedi =)

En solda elini beline koyan kişi nişanlimdir yarişta Cyclone Tc nin salıncağini kırmayı başardı bu arada =)

Ama soun da bu hobiyi beraber yapmaya onunda benimle zevk almaya başladi

ben bu kadar modelci bayan görmedim birde yarışıda varmış...

Jarjaryan
06-09-2010, 17:58
Sana bizim Bayanlar Liginden bir yarış videosu :D

http://www.youtube.com/watch?v=8OeCmqqiSAY

atmaca53
06-09-2010, 19:21
ilgiyle izledim ve bayanlardan neden modelci olmaz çok iyi anladım. bu videyu facede paylaşabilir miyim. malum kişiye biraz gönderme yapayım diyorum anlarsın ve bu arada ilk linke izleyebildim ama ikincisi yok düzenler misin?

Jarjaryan
06-09-2010, 19:28
2. videoda sadece röpörtajlar vardi. http://www.youtube.com/user/ringaCyp#p/u/13/68aadwbny8w Bi yariş videosudaha vardi elimde arayayaım koyarıım buraya.

melo372
19-09-2010, 22:06
adamlar çok zorlanmıştır:D arabayı düzelt tekrar düzelt adamlarında hakkını vermek lazım :D

kayhank
20-09-2010, 11:25
süpermiş.. 4 kalem pille çalışan bir arabayı çarpmadan kullanan olsa birinci olur yani o kadar :)

ozan07
20-09-2010, 22:08
Jarjaryan, video çok güzel, bayanların da cesaret edip kumandayı ellerine aldıklarını görünce çok sevindim. Sevindim sevinmesine de bir şeyi söylemeden duramayacağım, çocuklar bile bunlardan iyi kullanır. Anladığım kadarı ile bu bayanların kendileri modelci değil; modelcilerin eşleri, kız arkadaşları felan öyle değil mi? Arabalar da kendilerine ait değil.

Jarjaryan
20-09-2010, 22:16
Eh doğrudur Benim 2 Tane on-road Yariş şasem var var 1'i benim 1'i nişanlımın (aslında benim ) :D Her yarişan bayan ya yarişan kişinin eşi , nişanlısı yada kız arkadaşi. Ama orada yarişan sadece1 1 kişi kız arkadaş statüsünde geri kalan bütün bayanlar evli veya nişanlı bundan dolayı bizi engelleyemediklerinden yarişlara katilmaya razi olmuş 8 bayan arkadaş..

görüldüğü gibi her yariş böyle araba düzeltme peşinde geçti toplam 3 Ladys cup yapildi hepside birbirinden eğlenceli ve birbirinden komikti her araç sonuna kadar kısılmış ve kırılmamasi için elinden gelen yapilmiş modellerdi :D

İşte sonuç olarak bayanlarıda bu işe çekebliyoruz önemli olan o Bu zevk onlarada tattirip artıka rbanla oynamamı çıkıyorsun dememesi onlara benden daha değer veriyosun dememesi öenemli olan sonunda biz bunu sağladik onlarda zevk alip yarişmaya başladilar.

ozan07
20-09-2010, 23:08
Jarjaryan, aslında "çocuklar bile daha iyi kullanır" diyerek demoralize etmemem gerekiyordu, bir cesaret örneği sergileyip kumandayı ellerine almışlar, tebrik ederim.