PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : RC model hobisi olanlar çocuk ruhlu mudur.

ozan07
27-08-2009, 00:57
Bence çocuk ruhludur, çünkü ben de öyleyim. Hiç bir hobisi olmayan nice "büyük" daha doğrusu büyümüş insanlar tanıyorum. Her insan boş zamanlarında bir şeyler yapar fakat bu yaptıkları "hobi" boyutuna ulaşamadan kalır. Boş zamanlarda TV seyretmek, Okey oynamak, arkadaşlarla lak lak yapmak, sinema seyretmek, müzik dinlemek, kitap okumak "hobi" değildir.

Çocuklukta her şeyin zevki başkaydı. Uçurtma uçurmanın zevki başkaydı, Kağıttan uçak yapmanın zevki başkaydı. Sarılı olan ip çekilince pervanesi dönen ve uçurulan helikopterin zevki başka idi. Ama bunlar çocukken zevkli idi şu an aynı şeyleri yapsak zevk alamayız. Şu an uğraştığımız hobilerimiz ile çocukluğumuzdaki gibi bir şeylerden zevk almaya çalışıyoruz, o duyguları yakalamaya çalışıyoruz ve "büyümüş" insanların yaptıkları sıradan şeyleri yapmıyoruz. İnsan eğer RC modelcilik ile profesyonelce ilgilenmiyor ve bu işi hobi olarak büyük bir zevkle yapıyor ise, çocuk ruhluluk vardır bence. Çünkü ben de öyleyim ve bundan mutluluk duyuyorum.

emo23
27-08-2009, 01:28
güzel bir anlatım olmuş ;)
keşke her büyük insan bizler gibi cocuk ruhlu olsa. çocuklar kötülük nedir bilmez.

afrodisiac
27-08-2009, 02:01
Kesinlilke katılıyorum...İçimizdeki çocuğu çıkarmanın güzel bir yönü bence rc ile uğraşmak...Bazen saatlerime mal olsada kesinliklee muhteşem bir hobby:eeeeyoo:

Residue
27-08-2009, 04:07
Benin inadigim nokta, sadece araba kullanip ucak ucurmuyoruz. Bunlari yaparken teknik bilgiler, matematik, elektronik, mekanik, fizik kanunlari ogreniyoruz ve hakikaten beynimiz bilgiyle doluyor. Pratik zekanin fazlasiyla gelistigine inaniyorum. Ayrica mahallede bakkal onunde takilan arkadaslarimiz gibi bos beles islere zaman harcamak yerine fazlasiyla egleniyoruz. Sosyallik de sagliyor. Apayri birsey bana gore yani. Cocuk yonumu de disari cikartmiyor degil yani. Aldigim haz 5 yasindaki cocuklarin oyuncaklarla oynadigindaki ile ayni.

KAÇMAZ57
30-08-2009, 01:18
Bence çocuk ruhludur, çünkü ben de öyleyim. Hiç bir hobisi olmayan nice "büyük" daha doğrusu büyümüş insanlar tanıyorum. Her insan boş zamanlarında bir şeyler yapar fakat bu yaptıkları "hobi" boyutuna ulaşamadan kalır. Boş zamanlarda TV seyretmek, Okey oynamak, arkadaşlarla lak lak yapmak, sinema seyretmek, müzik dinlemek, kitap okumak "hobi" değildir.

Çocuklukta her şeyin zevki başkaydı. Uçurtma uçurmanın zevki başkaydı, Kağıttan uçak yapmanın zevki başkaydı. Sarılı olan ip çekilince pervanesi dönen ve uçurulan helikopterin zevki başka idi. Ama bunlar çocukken zevkli idi şu an aynı şeyleri yapsak zevk alamayız. Şu an uğraştığımız hobilerimiz ile çocukluğumuzdaki gibi bir şeylerden zevk almaya çalışıyoruz, o duyguları yakalamaya çalışıyoruz ve "büyümüş" insanların yaptıkları sıradan şeyleri yapmıyoruz. İnsan eğer RC modelcilik ile profesyonelce ilgilenmiyor ve bu işi hobi olarak büyük bir zevkle yapıyor ise, çocuk ruhluluk vardır bence. Çünkü ben de öyleyim ve bundan mutluluk duyuyorum.

bu yazdıklarınıza imzamı atıyorum,faydalı hobiler kötü alışkanlıklara frendir,tebrikler:)

Beratk7
30-08-2009, 01:30
Benin inadigim nokta, sadece araba kullanip ucak ucurmuyoruz. Bunlari yaparken teknik bilgiler, matematik, elektronik, mekanik, fizik kanunlari ogreniyoruz ve hakikaten beynimiz bilgiyle doluyor. Pratik zekanin fazlasiyla gelistigine inaniyorum. Ayrica mahallede bakkal onunde takilan arkadaslarimiz gibi bos beles islere zaman harcamak yerine fazlasiyla egleniyoruz. Sosyallik de sagliyor. Apayri birsey bana gore yani. Cocuk yonumu de disari cikartmiyor degil yani. Aldigim haz 5 yasindaki cocuklarin oyuncaklarla oynadigindaki ile ayni.

+1;oleeea:

Frky
30-08-2009, 01:43
Ben 16 yasindayim bu hobiyle ilgileniyorum ama tam genc te sayilmadigim icin cocuk ruhu vardir tabiki :D

oruc47
31-08-2009, 22:17
Bende 16 yaşındayım kendime sırf bunun için çocuk diyorum ve yaşasın çocukluk hiç büyümek istemiyorum ama bu çocukluk ruhu asla bizden kaybolmayacak:)
helal olsun ozan abi

savagegarden
30-09-2009, 13:21
evet rc model hobi sahibi olanlar çocuk ruhludur doğru tesbit

hani arabistanda insanlar kendi elleriyle yaptıkları putlara taparmışlarya,
bazen rc kendi elimizle yapıp taptığımız puta benziyor gibi :)

bir arkadaş avatarında helisine sarılıp yatmış çok güldüm :)

loony
30-09-2009, 17:36
Hobisi olan insanlar ruhen rahat insanlardır.. Bu hobiyi icra ederken dikkat edin etrafınızdakilere ve kendinize gün içinde zihninizi bukadar boşaltabiliyormusunuz? şahsen benim en rahat huzurlu olduğum an kumandanın elimde olduğu andır :D

savagegarden
02-10-2009, 03:22
Hobisi olan insanlar ruhen rahat insanlardır.. Bu hobiyi icra ederken dikkat edin etrafınızdakilere ve kendinize gün içinde zihninizi bukadar boşaltabiliyormusunuz? şahsen benim en rahat huzurlu olduğum an kumandanın elimde olduğu andır :D

kelimelere dökemediğim hisleri sen güzelce tarif etmişsin teşekkürler

loony
02-10-2009, 10:18
hisler ahhh o hisler yokmu kelimelere bir dökülse.. :D

DenzZ
02-10-2009, 11:01
ben 6 senedir bu işle ugraşiyorum ve en zevk aldıgım sey bu benim bir parcam haline geldi asla bırakmıyacagim... :)

loony
03-10-2009, 13:04
Birkere başlanıldımı bırakmak istemiyorsun zaten :D

gmork
03-10-2009, 17:22
çocuk ruhlu (dur) bazılarına göre çevrenizde bunak yaşlı kişiiler çoksa örneğin dedem yada babam yada nebiliyim kendi çocukluğunu yaşayamadığı için başkasınında çocukluğuna engel olan zihniyetler hobbynize her zaman karşı çıkarlar aslında fesatlıkdır içlerindeki ama yüzüne söyleyemezsiniz çünkü bu sefer komik duruma düşersiniz söylersiniz senin neyini kıskanıcam gibisine sözler sarfederler ve ben gibi aldığınız aracı yarı parasına satarak hobbynizin a..k.. lar acı ama gerçek budur benim söyleyeceklerim bunlar sağlıcakla kalın

angilonit
03-10-2009, 19:18
size katılıyorum ozan abi bence de çocuk ruhludur ama aynı zamanda şunu da düşünüyorum:insan kaç yaşında olursa olsun(ya da ne durumda)hiçbir zaman bu çocuk yanını kaybetmemelidir ve aksine bundan keyif almaya bakmalıdır.rc kullananların ''çocuk musun sen'' gibi laflar işitmesine kesinlikle aldırış etmemesi taraftarıyım.benim düşüncelerim bu yönde:)