PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Baja 5b için sand car kepi..

nzferby
12-09-2009, 19:43
merhaba arkadaşlar;
Yabancı bir sitede gezinirken bajalar için sand car keplerini gördüm ve biraz hoşuma gitti.:D az araştırdıktan sonra sanayide laser kesim yapan bi yer buldum , bize çizip getirirsen keseriz dediler bende hemen çizdim:D malzeme 1.5 mm saç katlama işleminden sonra argon kaynağı ile kaynakladık..kepin yaklaşık ağırlığı 1.6 kg civarı..ve mukavemeti beni gayet tatmin etti..Bu arada '' freedown21 '' (Burak Başaran) kardeşimede sonsuz teşekkürler :D katlama kaynak vs. beraber onların dükkanında yaptık:D sonuç olarak kepin büyük bir kısmı bitti resimler haricinde birde lazerde kesilirken videosunu çektim buyrun:D
http://www.youtube.com/watch?v=yo5ziEwyzt4
yo5ziEwyzt4

demirci
12-09-2009, 19:51
nazif, süper olmuş :) elinize emeğinize sağlık..

dachosen
12-09-2009, 19:52
Sand car kepi yapıcam dedin 1 hafta geçmeden olay bitti:) Monsterda ayrı bi güzel durdu şimdi:P:) Güle güle kullan..

nzferby
12-09-2009, 19:52
saol abi uzun bi aradan sonra yine daldık rc işine :D

nzferby
12-09-2009, 19:53
ayberk bak sana teşekkürü unuttuk seninle konuşmasaydım o gece monster yerine örümcek olabilirdi :D:D:D

mustafayonet
12-09-2009, 19:55
yakışıklı olmuş
ama ağırlık arttı artık seni daha rahat geçerim :)
görüşürüz

nzferby
12-09-2009, 19:58
yakışıklı olmuş
ama ağırlık arttı artık seni daha rahat geçerim :)
görüşürüz

baktım senin arabanın hızlanacağı yok ben yavaşlatayım dedim zevki çıkmıo yoksa:D:D

cagkan
12-09-2009, 20:00
kep güzel elinizie sağlık ama kesim aletine bayıldım ben :D

ALI
12-09-2009, 20:01
süper.
ellerine sağlık :)

dachosen
12-09-2009, 20:05
ayberk bak sana teşekkürü unuttuk seninle konuşmasaydım o gece monster yerine örümcek olabilirdi :D:D:D

:D:D

nzferby
12-09-2009, 20:14
kep güzel elinizie sağlık ama kesim aletine bayıldım ben :D
teşekkürler..sorma bende bayıldım..:D

süper.
ellerine sağlık :)
teşekkürler..

mustafayonet
12-09-2009, 20:26
baktım senin arabanın hızlanacağı yok ben yavaşlatayım dedim zevki çıkmıo yoksa:D:D

bakalım yeni modlar gelincede aynı gülücükleri saçabilecekmisin?
:)
kardeşime bak tamam senin olsun yollar biz arkadan izlerini takip ederiz

Kemal_06
12-09-2009, 20:32
nazif abi eline sağlık çok güzel olmus :) yapımı ne kadara mal oldu bende istiorm :D

Jarjaryan
12-09-2009, 21:02
vallahi ellerinize sağlik cok gzuel bir çalişma olmus :D

burak senin lst ye de yap su meletten takla atmaktan başi donmustur onun :D

nzferby
12-09-2009, 21:31
nazif abi eline sağlık çok güzel olmus :) yapımı ne kadara mal oldu bende istiorm :D

saol:D valla ne desem yalan olur parasından çok emek var :D çizim kısmını ben yaptım laserci tanıdık gibi bişeydi kaynak falan zaten para deil:D ama yurt dışında sanırım 240 dolar civarında bi fiyatı vardı ona nazaran bedava diytebiliriz:D

nzferby
12-09-2009, 21:33

teşekkürler..:D yok burakda baja alıcak onada değişini yaparız artık:D

nzferby
12-09-2009, 21:34

ben senden çok beni geçmeni istiyorumki bende bişeyler alayım araca:D

ceyhun34
12-09-2009, 23:09
vay beee:D...aşamaları benimle paylaşmıştın ama sonucun bu kadar güzel olacağını tahmin etmemiştim:D...harika...bravo nazif:D:D

freedown21
13-09-2009, 01:26
merhaba arkadaşlar;
Yabancı bir sitede gezinirken bajalar için sand car keplerini gördüm ve biraz hoşuma gitti.:D az araştırdıktan sonra sanayide laser kesim yapan bi yer buldum , bize çizip getirirsen keseriz dediler bende hemen çizdim:D malzeme 1.5 mm saç katlama işleminden sonra argon kaynağı ile kaynakladık..kepin yaklaşık ağırlığı 1.6 kg civarı..ve mukavemeti beni gayet tatmin etti..Bu arada '' freedown21 '' (Burak Başaran) kardeşimede sonsuz teşekkürler :D katlama kaynak vs. beraber onların dükkanında yaptık:D sonuç olarak kepin büyük bir kısmı bitti resimler haricinde birde lazerde kesilirken videosunu çektim buyrun:D
http://www.youtube.com/watch?v=yo5ziEwyzt4
yo5ziEwyzt4

abi bi netten uzak kaldım 3 -5 saat hemen koymuşsun wallahi nazifim :D
zaten gelir gelmez bu konuyu aradım :D
rica ederim kardeşim yardımcı olabildiysek ne mutlu bize sen bugun bzm dükkanda bayaa terledim 1 kilo vermişsindir :D
cok güzel olmuş kep bide monster yazısına yeşili ayarladaıkmı tam olucak ;)

freedown21
13-09-2009, 01:28

lst de kep kalmadı neredeyse :D
yok beya lst ye yakışmaz :P

freedown21
13-09-2009, 01:29
teşekkürler..:D yok burakda baja alıcak onada değişini yaparız artık:D

inş.inş. alıcaz bakalım :D

freedown21
13-09-2009, 01:30

hocam snn MCD ye de cnc de yapalım kep :D
bi o kaldı zaten durrrrr birde su jeti var r.c ye karıştırmadığımız :D

viaconme
13-09-2009, 01:45
Ellerinize sağlık güzel bir çalışma olmuş.. Görünüşü çok değiştirmiş.. Etkileyici bir çalışma olmuş..Müsati bir zamanda daha net ve bi-kaç fotoğraf daha alabilirmiyiz?

Sağlamlık adına tavan köşelerine, ön ve arka tarafa destek yerlerinden köşelere, ve en alttan yan tarafların birbirine yada şaseye bağlantılı yuvarlak 6-8mmlik borulardan kaynatırsan çok faydalı olacaktır diye düşünüyorum..

cemery
13-09-2009, 02:07
Fikirde, uygulamada, araç üzerindeki halide On numara. Tebrikler.

nzferby
13-09-2009, 02:46
vay beee:D...aşamaları benimle paylaşmıştın ama sonucun bu kadar güzel olacağını tahmin etmemiştim:D...harika...bravo nazif:D:D

teşekkür ederim ceyhun abi yaptık işte bişiler bende ortaya ne çıkıcak çok kestiremiodum başlarda ama hayal ettiğime yakın bişiler çıktı ortaya bende şaşırdım :D:D

nzferby
13-09-2009, 02:53
Ellerinize sağlık güzel bir çalışma olmuş.. Görünüşü çok değiştirmiş.. Etkileyici bir çalışma olmuş..Müsati bir zamanda daha net ve bi-kaç fotoğraf daha alabilirmiyiz?

Sağlamlık adına tavan köşelerine, ön ve arka tarafa destek yerlerinden köşelere, ve en alttan yan tarafların birbirine yada şaseye bağlantılı yuvarlak 6-8mmlik borulardan kaynatırsan çok faydalı olacaktır diye düşünüyorum..

Teşekkür ederim ali abi..:) evet kaliteli fotoğraf şu an için ekleyemedim makinamın kartını kırdım yanlışlıkla ama en kısa zamanda son haliyle resimleri ekliycem..

Evet destekler dahada sağlam yapar o kesin artık bişiler düşünücez..yan taraflar içinde zaten baja 5T deki bağlantıları alıcam yanlardan şasiye desteklenicek ama ayrıca yanlara aradan bir boruda hiç fena olmaz:cool: tavisyeler içinde teşekkürler...

nzferby
13-09-2009, 02:54
Fikirde, uygulamada, araç üzerindeki halide On numara. Tebrikler.

Teşekkürler:)

LuCiFeR
13-09-2009, 03:21
nazif tebrikler kep süper olmuş ama sana tek tavsiyem bu keple takla atma :D ben test videosunu izledim sonucu pek hayırlı değildi emekler boşa gitmesin... zaten adı üstünde sand car çölde kumlarda kullanıyorlar bunları bizim Türkiyede ilk taklada pert :S

nzferby
13-09-2009, 04:14
nazif tebrikler kep süper olmuş ama sana tek tavsiyem bu keple takla atma :D ben test videosunu izledim sonucu pek hayırlı değildi emekler boşa gitmesin... zaten adı üstünde sand car çölde kumlarda kullanıyorlar bunları bizim Türkiyede ilk taklada pert :S

teşekkürler...o videoyu izlemek isterim varsa link verebilirmisin merak ettim valla:D acıkcası kep var die elimi gazdan kesmem taklada atar parandede:D ister yamulur ister bükülür:D:merkata etmiyor değilim hani illaki takla attırırım ben buna büyük ihtimalde kep deilde şasiye bağlantı yerlerinden kırılır gibime geliyor..yakındır sonuçları paylaşırım :D

mustafayonet
13-09-2009, 04:18
yok be ya bende ilk anda öyle düşünmüştüm ama görünce öyle kolay kolay pelt olmaz
anck üstünden araba geçmeliki ezilsin
çok şağlam olmuş
daş gibi daşşşş

dejavu77
14-09-2009, 10:15
helal be kardeşim helal emeğine ve zihnine sağlık RC kulanıcısı olarak bu bilgiyi paylaştığın için teşekkürler

İnfinity_DREAM®
14-09-2009, 12:17
tebrikler cok güzel calısma olmus yapımda emegi gecen arkadaslara tesekkur ederiz sana çalısma ortamı sundukları için ama melihin ve ali nin dedigi gibi köseleri yuvarlak boru ile yapıp argon kaynagı ile yaparsan cok daha saglam ve direncli oalcaktır. melihin dedigi gibide bunlar sert taklaya gelmez sert ve ters bir taklada yapılan emekler bosa gidebilir. tekrar hayırlı olsun