PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : el yapımı kalemlik

eca
30-11-2009, 13:01
bir diğer hobim ise kalemlikler :)
kırtasiyeden iki mm kalınlığında mukavva karton alıyorum,
bir tarafı yapışkanlı olan özel defter kaplarından alıyorum,
bir kaç tane de japonya--pıştırıcısı alıyorum :D
bir kaç saat sonra resimlerdeki gibi bir kalemlik meydana geliyor,
ihtiyaca göre her çeşit ve kombinasyonda kalemlikler yapılabilir, yapabilirsiniz,
saygılarımla..

eca
30-11-2009, 13:03
birkaç resim daha

angilonit
30-11-2009, 13:07
elinize sağlık bence gerçekten güzel olmuş büyük ve herşey sığıyor kartpostal koyucak yeri bile var :)

eca
30-11-2009, 13:09
büyük kalemler vaya japon yapıştırıcısını koymak için büyük bölümler var,
ince normal kalemler koymak için uygun bölümler var,
bant, vida, silgi, tırnak makası, ıvır zıvır küçük şeyler koymak için ortada bölümler var,
banka kartları, ehliyet, çeşitli kartları koymak için önde uygun bölüm var,
ve en önde fotoğraf veya kartpostal sıkıştırmak için uygun bir yer var,
oldukça kullanışlı, çalışma masasında güzel duruyor ve herşeyi taşıyor..

hakan_41
30-11-2009, 13:38
ahah hobide sınır yok :D , insanın elinen böyle şeyler gelmesi çok güzel , eline sağlık abi :)

eca
30-11-2009, 13:58
bir kalemlik daha :) bunu da kardeşim için yapmıştım..

_phoenix_3
30-11-2009, 14:40
:D Birini miniatürk buluşmasında hediye olarak alırım abim senden :P Maşallah ne yetenek ya :D Benim fingerboard a da bi pist beklerim senden :D

eca
30-11-2009, 14:45
rc hobi insanın el becerilerini geliştiriyor :) bir de mcgyver dizilerini izlemek :D

eca
30-11-2009, 16:24
Okan bi ara istediğin kalemliğin planını çiz, ölçülerini belirle, rengini sööle, bana özelden gönder,
hemen yapmaya söz veremem, ama müsait bir zamanda yapıp hediye edebilirim sana :)

_phoenix_3
30-11-2009, 17:28
:D Sağolasın abim özelden yollarım sana , Miniatürk de de alırım artık nasipse.:D

mcgyver
30-11-2009, 17:47
biri mcgyver mı dedi :D

eca
30-11-2009, 20:09
bu kalemliklere ihtiyaca göre led ışık da yerleştirilebilir, gece lambası olarak kullanmak için,

veya küçük bir motorlu pervane de eklenebilir, yazın serinlemek için :)

eca
13-12-2009, 10:49
yeni bir kalemlik daha:

_phoenix_3
13-12-2009, 14:51
:DAhuohuha :D Abi çok güzel olmuş ellerine sağlık FAKAT : kartvizitlik biraz komik geldi yani elini daldıramaz insan içine bi kısmı açık olsaydı keşke :D

eca
13-12-2009, 14:54
kartvizitlik on onbeş kartı rahatlıkla alıyor, yok çıkarırken zor olmuyor, hemen ele geliyor..

ortada sağda duran kutuya dikkatli bakın, turuncu renkli iki tane sünger var, onlar kulak tıkacı, bauhaustan aldım, onları kulağa takınca hiç ses duymuyor insan :D etrafta gürültü varsa ses duymamak için kesin çözüm, tavsiye ederim :D

ortada duran plastik kapaklı metal çubuk "kretuar" hobi bıçağı olarak satılıyor kırtasiyelerde, kesim işlerinde faydalı bir alet

isviçre çakısı, japon yapıştırıcısı, toplu iğne, vs.. birçok şeyi birarada tutan bir kalemlik oldu :)

_phoenix_3
13-12-2009, 18:11
ortada sağda duran kutuya dikkatli bakın, turuncu renkli iki tane sünger var, onlar kulak tıkacı, bauhaustan aldım, onları kulağa takınca hiç ses duymuyor insan :D etrafta gürültü varsa ses duymamak için kesin çözüm, tavsiye ederim :D

Ahanda 2. hatayı da yakaladım :D Kulak tıkaçları ile tırnak makasının aynı yerde durması hijyenik bir sorun olmalı abim :eek: :fifufifu::fifufifu::fifufifu:

eca
13-12-2009, 19:05
kalemliği yeni yaptığım için hijyeni düşünmedim ne bulduysam içine attım Okan

ateş böceğini de bir anahtarlıktan söküp yapıştırdım :D

_phoenix_3
13-12-2009, 19:18
Görmemiş olayım :P :D Abi ama yani onu kulağına takıyorsun yani hijyen şart senin açından söylemiştim bende konuyu hijyenik tutayım fazla kalabalık etmeyeyim:D

eca
13-12-2009, 19:27
kaplama beş lira, mukavva elli kuruş, japon iki lira toplamda yedi buçuk liraya maloldu :D çok kullanışlı bir kalemlik oldu

mustyy
13-12-2009, 19:53
kaplama beş lira, mukavva elli kuruş, japon iki lira toplamda yedi buçuk liraya maloldu :D çok kullanışlı bir kalemlik oldu
elinize sağlık çok güzel olmuş kalemliklerin hepsi çok hoş bende deneyim bari....

eca
16-01-2010, 10:37
elinize sağlık çok güzel olmuş kalemliklerin hepsi çok hoş bende deneyim bari....

deneyin deneyin tabi

ismail avcı
03-11-2010, 02:31
bir diğer hobim ise kalemlikler :)
kırtasiyeden iki mm kalınlığında mukavva karton alıyorum,
bir tarafı yapışkanlı olan özel defter kaplarından alıyorum,
bir kaç tane de japonya--pıştırıcısı alıyorum :D
bir kaç saat sonra resimlerdeki gibi bir kalemlik meydana geliyor,
ihtiyaca göre her çeşit ve kombinasyonda kalemlikler yapılabilir, yapabilirsiniz,
saygılarımla..
bu kalemlikle benim ben yaptım :D ampul 50 kuruş bant 1 metre gitmedi 8 aydır kullanıyorum
http://www.hizliupload.com/img/cimg5118.jpg