PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : küçük yuvarlak turuncu lastikler

Hassank
05-06-2004, 18:33
ya bugün arabayı kullandım sonra birden sağ tekerlekler sağa dön
k kaldı sola dönmüyor baktım tekerleği tutan rot direkleri varya onların biri sağ tekerlekte olanı çıkmış yerinden sonra taktım çalıştırdım biraz gittim sağ sol derken yine çıktı deli oldum açtım baktım içine ne var ne yok diye orada koyduğumuz turuncu küçük yuvarlak ortası delik olan lastikler varya demir çubuğun tam önüne koyduğumuz yani demir demire sürtmesin ve birazda içerde kalıp onun dışarı çıkmamasını sağlayan lastikler işte o lastik erimiş abi mahvolmuş deli oldum temizledim içini iyice bu sefer tam sıkışmıyor o lastik olmadan bu yüzden demir yerinden çıkıyordu bende elime aldım lastik ve bankt o yuvarlar lastikten yaptım aynısı oldu ama sonra onu o yere taktım gres yağı sürdüm ve demiri taktım sonra arabayla 2 depo harcadım bir sorun olmadı anlamadığım şey acaba o lastik neden eridi? diğeride erirmi o şekilde? daha önce böyle bir sorunla karşılaşanınız varmı aranızda?

prorc
06-06-2004, 14:44
Hasan, bahsettiğin parçalar silikon o-ring. Silikon olanını kolay bulamasan da nitril olanlarını bulabilirsin, biraz sert olurlar fakat pek fark etmez, biraz daha dayanıklı olurlar.