PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ilk cep telefonu

eca
14-01-2010, 13:23
ilk cep telefonu anılarımızı yazalım, ne dersiniz?

94 yılında orta ikinci sınıfa gidiyordum, bir sınıf arkadaşımda ilk kez cep telefonu görmüştüm, ericson markalı biraz büyük ebatlı bir cep telefonu vardı, tenefüslerde cebinden çıkarıp konuşuyordu, bana çok ilginç gelmişti o zamanlar, bir derste fen bilgisi öğretmenimiz o arkadaşa bağırmıştı " oğlum, sen iş adamı mısın? senin cep telefonuyla ne işin var" diye :D ama onbeş yıl sonra :D şimdilerde cep telefonu olmayan pek kalmadı gibi, enteresan bir durum :D

ben de ilk kez 99 yılında bir telefon ve hat almıştım..

ersunsoz
14-01-2010, 13:38
Benim cep telefonum bundan 5 sene önce oldu, o zamana kadar cd çalarlarla idare ediyordum, Sonynin çıkardığı walkman phone serisi (W) çok hoşuma gitmişti ve cep telefonunun sağladığı iletişimi çok umursamayan biri olarak 2mplik kamerasına ve 3.5lik jak girişine vurulduğum o telefonu aldım. 3 sene boyunca günde en aşşa 3-4 saat müzik dinlettiren telefonum en sonunda emekliye ayrılmaya karar verdi, bunun üzerine bende aynı fonksiyona sahip, Nokia 5310 xpress music aldım...
Cep telefonumu enderdir duyduğum, genelde müzik dinlenirken aranırsam ya da odamdayken duyarım, onun dışında yolda falan telefonum hiç çalmaz çünkü sürekli sessizdedir:D

Bu arada 99 yılındaydı galiba, Matrix ilk çıktığında annemde de Neodaki telefondan vardı, baya bir eğlenmiştim o telefonla, neoculuk falan oynuyordum:D

eca
14-01-2010, 13:43
evet neonun telefonu çok meşhurdu o zamanlar, tasarımı da baya güzeldi, sadeydi,

MSenturk
14-01-2010, 14:20
ilk ciktigi zamanlari iyi hatirliyorum... Milletin oyuncak telefonlari gercekleriymis gibi kulaklarina dayayip diyologa girmeleri :) veya yagan sagnak yagmur altinda takim elbiseli + uzerinde koca kabani olan kisilerin telefonum var edasiyla telefonlarini ellerinde tasidiklarini hic unutmuyorum..

Ben kullanmiyorum ise gittigimde evde olabilecek acil durumlar icin bir telefonum var ama onuda ararsa esim arar o aramazsa aramadigi surede calmaz..

shadowpane
14-01-2010, 14:58
cep telefonunu ilk 1996 yılında gördüm. biraz kücük bir yer olması sebebiyle telsiz telefonların meşhur olduğu dönemlerdi. neyse,
muhasebe bürosunda staj yapıyorum, esnaflar, faturaları vs içli dışlı olduk.

ozamanlar iki telefon vardı diye hatırlıyorum. aselsan ve netaş mı neydi. devhasal telefonlardı. daha sonra ericsson felan cıktı. telefon hattı almak bile külfetliydi. yanlış hatırlamıyorsam 150.tl gibi bir bedelle hatlar alınabilişyordu. telefonlarda 250 tl civarındaydı.

hayat pahalı oldu derler ama bence tam tersi. hayat daha ucuz ama gelirimiz az :D.

ince999
18-01-2010, 23:13
hattın olmadan telefon aletini alamazdın