PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz!...

Cydia
30-08-2005, 18:49
Arkadaşlar biliyorsunuz sitemizin serverlarının değişim sürecinde 36 saatlik bir kapanma durumu sözkonusu oldu.. Şuan site ve forumumuz yeni server üzerinde çalışmaya başladı.. Bu geçiş sürecinde anasayfamızı komple yeniden tasarladık ve forum ile bağlantılı hale getirdik.. Web sitemizin yeni halini nasıl bulduğunuz konusundaki anketimize katılırsanız seviniriz..

Herkese iyi seyirler...

100kmh2sn
30-08-2005, 18:56
Bu değişim çok iyi oldu, bundan böyle yeni sürprizlerle ana sayfamızda sürekli aktif olacak, herkese hayırlı uğurlu olsun

Saki
30-08-2005, 20:16
Değişim Güzel olmuş. :eyweyw:

Aysenur
30-08-2005, 20:20
tebrikler.. gerçekten uğraştığına değmiş...

Cydia
30-08-2005, 20:24
tebrikler.. gerçekten uğraştığına değmiş...

nede olsa her başarılı erkeğin arkasında ;)
:ımmm:

modelci54
30-08-2005, 20:50
başarılı ve çok iyi giden bir ntc 3 vardır :) şaka bi yana taci süper olmuş seni tebrik ediyorum gerçektende uğraştığına değmiş

viaconme
30-08-2005, 21:22
ellerine sağlık TC emeklerin için minnattarım.... yukardaki ankete baktım da geliştirilmesi lazım! oylarıda var ... eğer bu oyları kullanan arkadaşlar bu konudaki fikirlerinide belirtirlerse memnun oluruz....
tekrar teşekkürler TC.

aRTHuRr
30-08-2005, 21:38
Sİtenİzİ İnceledİm Çook Uzun SÜren Bİr İncelemeden Sonra Su Kaniya Vardim Taco Anlicaktir 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Bİİİİp : ))))) Tbkrler GÜzel OlmuŞ Yanİ İlk BakiŞta KÖyde Bİr Mİgross Havasi Gİbİ Gelİyor Sonradan Metropolİs HavaSI Daha Sonra İse Barracuda Havasi :) GÜzel

Cydia
30-08-2005, 21:43
ellerine sağlık TC emeklerin için minnattarım.... yukardaki ankete baktım da geliştirilmesi lazım! oylarıda var ... eğer bu oyları kullanan arkadaşlar bu konudaki fikirlerinide belirtirlerse memnun oluruz....
tekrar teşekkürler TC.

evet.. o oyu uçarlar nickli arkadaşımız atmış.. fikirlerinizi belirtirseniz bizde daha güzel yapmaya çalışırız...

!Amorfy.BaRoS+
30-08-2005, 21:49
Bence Çok İyi olmuş hele habaerlere bayıldım :)
İYi eskitmeler mi diyelim artık :)

Cydia
30-08-2005, 21:50
haberleri siz yazın artık.. biz onaylarız yayınlanır.. sizin adınıza... :)

!Amorfy.BaRoS+
30-08-2005, 22:10
Yahu Taci abi Sol alttaki haberler :) Diğer İş Kolay.

pehlione
30-08-2005, 22:18
herşey çok güzel olmuş emeği geçen herkesin ellerine zevklerine sağlık:)

kepaze
30-08-2005, 22:42
portalınız hayırlı olsun.
forumun altından turkticaretin reklamını kaldırın.

Lancer
30-08-2005, 23:18
Yapıcı eleştiri olarak söylemek gerekirse;
Beğendim ancak forum olayının anasayfa ile bu kadar iç-içe (büyük bir alanı son 10 mesaj kaplamış) olması benim pek hoşuma gitmedi.. Bu şekilde sanki biraz daha amatör bir site havası veriyor. Haberler bölümünde olduğu gibi küçük bi pencede içinde kayan yazı şeklinde yapılsa daha güzel olurdu..
Onun dışında güzel olmuş, elinize sağlık..

Cydia
30-08-2005, 23:42
forum'u o şekilde de değerlendirdim... şimdilik böyle güzel.. olmassa ilerki zamanlarda küçük bir kutucuğa alabiliriz...

saolasın inanç.. bayaa emek harcadık ve buna da değdiğine inanıyoruz..

Berat
31-08-2005, 10:49
iyi güzel olmuş eskisi bunun yanında çok basit kalıyo

volkan_uzman
31-08-2005, 11:50
abiler manyak olmuş bu site yahuuuu.....
millet bundan böyle buraya takılsın....
ne ararsan var, gel gel kaynanamın malı bunlar(konuyla alakası yok ama gırgır olsun diye yazdım...))):lol:
dediğim gibi süper olmuş.:ahhahyt:

yusufcetin
31-08-2005, 13:02
Forum kısmı ile site kısmının tasarımları arasında dünyalar var desem yeridir. Birbirinden kopuk 2 farklı tasarım bir site için büyük handikap.

Sanki 2 farklı site iç içe geçmiş gibi. Bunun yerine temiz sade bir tasarım ile site bir bütün haline getirilmeli.

Ayrıca 2 bölümün tasarımlarınında fonsiyonel ve yaratıcı olmadığını söyleyebilirim.

Son olarak allah rızası için şu mouse imlecini opsiyonel hale getirin lütfen. Benim gözümü alıyor yazılara konsantire olamıyorum.

yusufcetin
31-08-2005, 13:07
Birde ankete beğenmeyenler içinde bir seçenek eklemek daha gerçekçi analizler yapmakta faydalı olacaktır.

100kmh2sn
31-08-2005, 13:11
yusuf,
sıfırdan bir tasarımda yapardık ama biz sitenin görüntüsüne değil kullanılabilirliğine baktık, bence böyle çok güzel, ana sayfayı sadece biz güncellemicez üye arkadaşlarında katkılarıyla sayfa kendini yenilicek,ayrıca eski ana sayfayla forum arasında zaten format olarak bir bağ yoktu aradığın nasıl bir bağ anlayamadım doğrusu _?

100kmh2sn
31-08-2005, 13:12
Bu arada bence mouse güzel, göz aldığını söyleyemem,
düşüncelerin için teşekkür ederim

Cydia
31-08-2005, 13:27
Birde ankete beğenmeyenler içinde bir seçenek eklemek daha gerçekçi analizler yapmakta faydalı olacaktır.

beğenmeyenlerin fikirleri bizi ilgilendirmiyor yusufcetin! biz eski site ile şuanki arasında bi karşılaştırma yapıyoruz... şuanki halini beğenmiyorsan eskisi daha güzeldi seçeneğini işaretlersin... onuda beğenmiyoduysan zaten hiç yorum yapmayabilirsin.. zorunlu değilsin.. ok... eleştiri yapıyorsan da yıkıcı değil yapıcı eleştriler yap... bunlar ögghhh kaka demekle olmaz.. şöyle olsa daha ii olur böle olsa daha güzel olur gibi yardımcı olabilirsin... yada nezaman şunu yaparsanız daha güzel olur dedin de gözardı ettik bu eleştirini ?

eski site ile şuanki forum arasında ne renk benzerliği ne tasarım uyumu nede forum bağlantısı vardı.. şuan anasayfadaki üyelikler ile forum birebir bağımlı.. anasayfadaki her detay forum kaynaklı... forum ve anasayfa renkleri birbiri ile uyumlu... buton ve menüler forum standardının dışında olmaması için çoğunlukla buton yerine yazı ile tasarlanmış durumda... yada bunun gibi birsürü detay... biz anasayfayı ahım şahım bi görünümle de yapabilirdik ama düşüncelerimiz forumdan ayrı kalmamasıydı... sanırım gözlüklerini takmadan inceliyorsun.... ayrıca mouse imleci okurken yada yazarken gözünü alıosa mouse'yi sürükleyerek onu göz önünden çekebilirsin...

herşeyin daha iyisi olur.. 36 saatte bukadar yapabildim... beğenmiyorsan Çıkış butonuna tıklatıp daha güzel siteleri ziyaret edebilirsin... iyi seyirler...

yusufcetin
31-08-2005, 13:30
Ben tamamen tecrübelerime dayanarak söylemiştim. Site sizin tabiki istediğinizi yaparsınız.

Kullanıcıyı yormamak, kullanıcı dostu olmak adınaydı benim söylediklerim. Dünyadaki yeni yapılanma artık değişik CRM teknikleri ile kullanıcıyı tanıyan, onu saran, çevreleyen siteler yapmak.

Örneğin site düşününki girdiğinizde sizin sevdiğiniz konularda haberleri, resimleri, yazarları, linkleri size sunuyor. Sizde site tarafından önemsediğinizi ve hatırlandığınızı hissediyorsunuz. Böylece duygusal bir bağ kuruluyor. Bu sayede kullanıcı siteyi unutmuyor ve sadık bir kullanıcısı oluyor.

Çünkü internet üzerinde her kullanıcı çok değerli hele sadıklık eğilimi gösteriyor ise tüm site onun için seferber olabilmeli.

Ayrıca bir isim altındaki bir proje. Fontundan, link dizilimine noktasına virgülüne kadar birbiri ile bağıntılı ve ilgili olmalıdır. Bunun için büyük internet sitelerini incelemenizi tavsiye ederim.

Bu cevap Şükrü abiye yazılmıştır.

yusufcetin
31-08-2005, 13:33
beğenmeyenlerin fikirleri bizi ilgilendirmiyor yusufcetin! biz eski site ile şuanki arasında bi karşılaştırma yapıyoruz... şuanki halini beğenmiyorsan eskisi daha güzeldi seçeneğini işaretlersin... onuda beğenmiyoduysan zaten hiç yorum yapmayabilirsin.. zorunlu değilsin.. ok... eleştiri yapıyorsan da yıkıcı değil yapıcı eleştriler yap... bunlar ögghhh kaka demekle olmaz.. şöyle olsa daha ii olur böle olsa daha güzel olur gibi yardımcı olabilirsin... yada nezaman şunu yaparsanız daha güzel olur dedin de gözardı ettik bu eleştirini ?

eski site ile şuanki forum arasında ne renk benzerliği ne tasarım uyumu nede forum bağlantısı vardı.. şuan anasayfadaki üyelikler ile forum birebir bağımlı.. anasayfadaki her detay forum kaynaklı... forum ve anasayfa renkleri birbiri ile uyumlu... buton ve menüler forum standardının dışında olmaması için çoğunlukla buton yerine yazı ile tasarlanmış durumda... yada bunun gibi birsürü detay... biz anasayfayı ahım şahım bi görünümle de yapabilirdik ama düşüncelerimiz forumdan ayrı kalmamasıydı... sanırım gözlüklerini takmadan inceliyorsun.... ayrıca mouse imleci okurken yada yazarken gözünü alıosa mouse'yi sürükleyerek onu göz önünden çekebilirsin...

herşeyin daha iyisi olur.. 36 saatte bukadar yapabildim... beğenmiyorsan Çıkış butonuna tıklatıp daha güzel siteleri ziyaret edebilirsin... iyi seyirler...

Ne şimdi bu. Bak Şükrü abi ne güzel yazmış sakin sakin sen niye kendine hakim olamıyorsun.

Cydia
31-08-2005, 13:36
Kullanıcıyı yormamak, kullanıcı dostu olmak adınaydı benim söylediklerim. Dünyadaki yeni yapılanma artık değişik CRM teknikleri ile kullanıcıyı tanıyan, onu saran, çevreleyen siteler yapmak.

Örneğin site düşününki girdiğinizde sizin sevdiğiniz konularda haberleri, resimleri, yazarları, linkleri size sunuyor. Sizde site tarafından önemsediğinizi ve hatırlandığınızı hissediyorsunuz. Böylece duygusal bir bağ kuruluyor. Bu sayede kullanıcı siteyi unutmuyor ve sadık bir kullanıcısı oluyor.

bir her üyemize RC'yi sunuyoruz... bunun dışında bi içeriğimiz yok... konularımız genelde rc, yazarlarımız rc adına yazıyor,linklerimiz rc siteleri.. üyelerimize tv-fal-portal-eğlence-oyun linkleri mi verelim ???

senelerdir içeriğimizin dışına çıkmadan büyüyoruz.. amacımız türkiyenin büyük bir portalı olmak değil, türkiyenin büyük bir RC portalı olmak... bu yolda devam ediyoruz... bizi kullanıcılarımızla bağlayan en önemli şey RC...

Cydia
31-08-2005, 13:47
Ne şimdi bu. Bak Şükrü abi ne güzel yazmış sakin sakin sen niye kendine hakim olamıyorsun.

2 gündür adam gibi uyumuyorum.. dün geceyide arkadaşımın kafede geçirdim evdeki adsl sorunumdan dolayı... bunların üzerine mesajını okuduktan sonra nasıl olmamı bekliyorsun ???

neyse...

yusufcetin
31-08-2005, 13:50
CRM'in ne olduğuna dair 2 link mevcut aşağıda.

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=crm

http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=CRM&btnG=Google%27da+Ara&meta=lr%3Dlang_tr

Ben Onroad Elektirikli arabalar ile ilgilenmeye başladım bununla ilgili değişik siteler geziyorum. Hobbyrc eğer CRM tekniklerini kullanıyor olsa idi. Siteye girdiğimde benim PC'mi analiz eder sitenin içinde bu tip yerlere yönlendirirdi. Ve bunları yeni Web 2.0 Standartları ile yapardı.

Web 2.0 Standartları için iyi bir kaynak: http://www.google.com/search?sourceid=gmail&q=web%202.0%20sample

Demek istediğim şu, ücretli-ücretsiz bir forum kurup onun updatelerini yaparak olmuyor artık bu işler. Gelişmek için bahsettiğim şeylere girmek lazım artık.

Ayrıca siteyi 36 saat kapalı tutmadan arkaplanda işleri bitirip devreye alabilirdin. Çok daha fazlada zamanın ve test imkanın olurdu. 36 saatte bu kadar yapabiliyorum demek bahane değil.

Ayrıca eskisinden tabiki daha başarılı olmuş. Çünkü eskisinin çok kötü olduğunu sende bende biliyoruz. Onu kıstas almanın manası yok.

Cydia
31-08-2005, 14:29
CRM'in ne olduğuna dair 2 link mevcut aşağıda.

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=crm

http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=CRM&btnG=Google%27da+Ara&meta=lr%3Dlang_tr

Ben Onroad Elektirikli arabalar ile ilgilenmeye başladım bununla ilgili değişik siteler geziyorum. Hobbyrc eğer CRM tekniklerini kullanıyor olsa idi. Siteye girdiğimde benim PC'mi analiz eder sitenin içinde bu tip yerlere yönlendirirdi. Ve bunları yeni Web 2.0 Standartları ile yapardı.

Web 2.0 Standartları için iyi bir kaynak: http://www.google.com/search?sourceid=gmail&q=web%202.0%20sample

Demek istediğim şu, ücretli-ücretsiz bir forum kurup onun updatelerini yaparak olmuyor artık bu işler. Gelişmek için bahsettiğim şeylere girmek lazım artık.

Ayrıca siteyi 36 saat kapalı tutmadan arkaplanda işleri bitirip devreye alabilirdin. Çok daha fazlada zamanın ve test imkanın olurdu. 36 saatte bu kadar yapabiliyorum demek bahane değil.

Ayrıca eskisinden tabiki daha başarılı olmuş. Çünkü eskisinin çok kötü olduğunu sende bende biliyoruz. Onu kıstas almanın manası yok.

yusuf;
neyi kuracalıyorsun anlamadım ama.... açıklayım...

36 saat site server taşınması sebebiyle kapalı durdu... bende siteyi farklı bir test serverında denedim test ettim hazırladım.. sonra hepsini tekrardan buraya uyguladım... çünkü test olarak kullandığım forum ile bizim forum farklı olduğu için birbirlerine uyumlu yapmaya çalıştığım için böyle yapmam gerekti...

bahsettiğin sistem henüz yeni bir sistem.. daha mynet-superonline-ntvmsnbc gibi portalların bile kullanmadığı bir sistemi bizim getirmemizi düşünmüyorsun sanırım... keşke okadar bilgimiz becerimiz olsada yapabilsek.. malesef şuanlık bukadar yapabiliyoruz... bi süre daha senin isteklerini dile getirmeni bekleyeceğiz sanırım.. illaki dile getirmeden biz anlayalım istiyorsan bulalım bi hacker girelim pc'ne toplayalım bütün cookie kayıtlarını ondan sonra bütün rlektrikli başlıklarını özel mesaj veya mail ile yallarım söz :)

ayrıca sitemizde, o sistemlerin bilgi toplamak için kullandığı rss özellikleri bile mevcut... yakında onlarıda aktif edecez... şuan sitemizin %20 lik bir kapasitesini kullanıyoruz...

sizlere daha güzel bir ortam hazırlamak için çalışıyoruz... tabiiki mükemmeli için çabalayacaz.. ama taktir edersin ki bunlar zamanla olacak.. ben bi adım attım ve uzun zamandır değişmeyen birşeyi değiştirdim... ileride ben yada başkası daha büyük bir adım atacak daha fazla bişeyleri değiştirecek...

100kmh2sn
31-08-2005, 14:39
Forum kısmı ile site kısmının tasarımları arasında dünyalar var desem yeridir. Birbirinden kopuk 2 farklı tasarım bir site için büyük handikap.

Sanki 2 farklı site iç içe geçmiş gibi. Bunun yerine temiz sade bir tasarım ile site bir bütün haline getirilmeli.

Ayrıca 2 bölümün tasarımlarınında fonsiyonel ve yaratıcı olmadığını söyleyebilirim.

Son olarak allah rızası için şu mouse imlecini opsiyonel hale getirin lütfen. Benim gözümü alıyor yazılara konsantire olamıyorum.

yusuf konuyla ilgili ilk postunda sitenin olumlu yönünü veya yeni yapılanmada göze çarpan yenilikleri anlatan hiçbir şey yok, tamamen olumsuz eleştiriler içeriyor, bu anlamda emeğe saygı çerçevesinde düşünürsek bu ilk girişi doğru bulamadım ve tacinin tepkisine hak verdim..Daha yapıcı birşeyler yazabilirdin, tabiki eksikleri ve olumsuz yönleride söyleyebilirdin ama sen tepeleme daldın..eğer yaptığım doğru diyorsan zaten bu başlıkda sana başka bir şey yazmam doğru olmaz

!Amorfy.BaRoS+
31-08-2005, 14:41
Bence Mükemmel olmak yerine yeterli olması daha iyi ki şuanda bana yeterli gözüküyor.Tabi yusuf gibi tr nin en önemli sitelerini yapan birisi için yeterli oılmıcaktır :) Ama eleştrisi bence haklı ama verilen cevap biraz sert(çıkış butonu cümlesi ) taci abi ama yorgunlugun belli olşuyor onun için önemsenmicek birşey onun için boşverelimde sayfanın tadını çıkaralım.
Bu arada taci abi resim ekleme filan eklentiler gibi az boyutlu mu olucak yoksa gine internete upload edip link vs mi vericez anlamadım fazlada kurcalamak istemedim :)

100kmh2sn
31-08-2005, 14:49
Bence Mükemmel olmak yerine yeterli olması daha iyi ki şuanda bana yeterli gözüküyor.Tabi yusuf gibi tr nin en önemli sitelerini yapan birisi için yeterli oılmıcaktır :)

Yusuf daha profesyonelce yaklaşabilirdi, bilgi paylaşımı böyle olmaz, yıkıp dökmeyle emek veren insanın üstüne gitmeyle kimse kimseye yeni birşeyi öğretemez veya söylediklerinde yaptırım gücü bulamaz, biz başlık açmışız sitenin yeni halini nasıl buldunuz diye,saolsun birçok kişi karalamış birşeyler, hatta saolsun lancer bir eleştiride bulunmuş ama bence gayet güzel..fakat yusuf direk BERBAT olmuş dercesine bir tavırla yazmış ilk cümlelerini, nediyim bana hoş gelmedi bu tavır,

neyse fazlada uzatmayada gerek yok, hepinize iyi seyirler

yusufcetin
31-08-2005, 14:56
Bahsettiğim teknolojileri gördükten ve kullanmaya başladıktan sonra. Sürekli takip ettiğim bir forumdada böyle bir yapılanma olmasını isterdim.

Eğer anket gurur okşamak için yapılmadıysa beğenmeyenler içide bir seçenek olmalı. Gerçek sonuçlar ve profesyonel yorumlar rahatsız etmemeli. Çok sert bir eleştiride yapmadığımı düşünüyorum halen. Benim bildiğim bir anket yapılır gelen yorumlara göre yol belirlenir.

Şükrü abinin dediği gibi konuyu taci ile tatlıya bağladığımızı düşünüyorum. Bu yüzden uzatmaya gerek yok.

100kmh2sn
31-08-2005, 15:08
Bizler yeni gelen bir arkadaşımıza nediyoruz ''Ailemize hoşgeldin''..burada güzel ve sıcak bir ortam kurmaya çalışıyoruz, ben bilmediklerimi taciden,yusufdan,onurdan,keremden,murattan öğrenicem başka bir arkadaş bilgili diğer bir arkadaşdan öğrenecek bilmediklerini, bu düzen devam ederken kimse birbirini kırmamalı, eksikler olur,yanlışlar olur çok çok önemli sorunlar olur ama önemli olan bunları sakince,ılımlı ve hoşgörülü bir şekilde aşmak..her zaman daha iyiye gidiyoruz işallah bu böylede devam edecek,hepinize kucak dolusu sevgi :D

calsac
31-08-2005, 17:54
:D bence her hali güzel.sizin gibi güzel insanlar yaptıktan sonra

:)

mcagis
01-09-2005, 17:01
Bu ne abicim ya? "Yeni mesajlar"ı her tıkladığımda en son calsac'ın mesajı ısrarla çıkmaya devam ediyor. Burası kendini okundu kabul etmiyor mu acaba?..

!Amorfy.BaRoS+
01-09-2005, 17:30
AYnen Aynı şey bende de Oluyor En son hadi birisi msg atsın diye bekliyorum...

Şimdi düzeldi ama.

Saki
01-09-2005, 23:02
Merhaba , sitenin yeni arayüzü guzel ama,
Bence mouse normal olsa ve bu en ustteki ve görev cubugundaki hobby rc yazısı kaymasa daha guzel olacak , asırı derecede dikkat dagıtıyor.
Tabi takdiri size kalmıs,
Saygılar
Serkan

ersin
02-09-2005, 00:56
iyi olmuş böyle ya ben sevdim. eline sağlık taci. başarılarınızın devamını diliyor sizi MRS'e davet ediyoruz :)

onur, konstantinapolis neresi? dünya üzerinde nereye denk geliyor? bulamadım ben haritada

mhmtg
02-09-2005, 01:59
valla bi tasarimci olarak notum 10/9 (aslinda 10/10 da biraz gelistirilmesi icin acik kapi biraktim) supeer. elinize saglik.

platy
02-09-2005, 06:27
ana memet abi :shock:
bu arada site harikülade olmuş , ellerinize sağlık.

!Amorfy.BaRoS+
02-09-2005, 11:22
iyi olmuş böyle ya ben sevdim. eline sağlık taci. başarılarınızın devamını diliyor sizi MRS'e davet ediyoruz :)

onur, konstantinapolis neresi? dünya üzerinde nereye denk geliyor? bulamadım ben haritada

İzmit ve istanbul :) Dünyada arama :) Dünya dışı olan trde ara.

Cydia
02-09-2005, 12:19
İZMİR - Fener Rum Ortodoks Patriği Bartholomeos hakkında, Patrikhane'nin internet sitesinde İstanbul yerine 'Yeni Roma' ve 'Constantinople' ifadeleri kullanıldığı için, 'bilişim suçları' kapsamında dava açıldı.
Bağımsız Protestanların Türkiye Temsilcisi ve İzmir Bağımsız Protestan Cemaati Başkanı Pastör Ertan Çevik, yaklaşık iki ay önce Fener Rum Patrikhanesi'nin www.patriarchate.org/visit/html/biograpy.html' adresindeki sitesinde İstanbul yerine 'New Rome' (Yeni Roma) ve 'Constantinople' (Konstantinapolis) ifadelerinin kasıtlı olarak kullanıldığı gerekçesiyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Bartholomeos'un biyografisinde de 'Constantinapole, New Rome and Ecumenical Patriarch' (Konstnatinopolis, Yeni Roma ve Evrensel Patrik) sıfatı kullanıldığının altını çizen Çevik, şunları kaydetti: "Site İngilizce ve Rumca düzenlenmiş. Kilisenin merkezinin bulunduğu İstanbul için ise Bizans dönemi ifadeleri olan Yeni Roma ve Konstantinapolis kullanılıyor. Kasıtlı olduğu ortada. Din adamları sadece cemaat lideridir. Her hangi bir politik rolü olamaz. Türkiye'de İstanbul var. Yeni Roma veya Konstantinapolis değil."
Suç duyurusunun savcılıkça dava konusu edildiğini belirten Çevik, "Dava, Bulgar Ortodokslarca ibadetlerini engellediği gerekçesiyle Bartholomeos hakkında açılan davayla birleştirildi ve Fatih 2. Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülmeye başlandı" diye konuştu.

Fatih Terim kadar olamadınız

Fatih Terim Türk futboluna kattıkları kadar, kişiliği ve milli hassasiyetleri noktasında da özel bir insan.

Terim, Olympiakos maçı için Yunanistan’da bulunduğu sırada, basın açıklamasında kendisine yardımcı olan Yunan tercümanın “İstanbul” yerine devamlı olarak “Konstantinapolis” kelimesini kullanmasına daha fazla dayanamayarak, “Sen İstanbul demesini bilmiyor musun?” diyerek tercümanı azarlamış. Terim bu, tercümanın İstanbul yerine “Konstantinapolis” kelimesini kullanmasındaki art niyeti anında çözüp, müdahale etmiş. Terim’in bu tür tavırlarına sıkça denk gelmemiz, Terim’e verdiğimiz değerin boş olmadığını gösteriyor.

Bu arada Sırp şarkıcının İstanbul'dan Konstantinapolis diye bahsetmesi ve "buraya yıllar önce bizlere yapılan eziyetin intikamını almaya geldim!" şeklinde saçma ve gereksiz bir cümle kurması, yok yere gerilim yaratması bence hiç de hoş şeyler değil.

Güya Türkiye, Atatürkçülükten iğne atsan yere düşmeyen bir ülke. Gelin görün ki bu ülkede hükümetinden bürokrasisine, üniversitelerinden yazılı ve görüntülü medyasına kadar herkes Fener Rum Patriği Bartholomeos’un önünde ceket ilikliyor. Ona, herkes Heybeliada’da okul açmak için yarış halinde. İstanbul’a Konstantinapolis demesine ve “Ekümenik Patrik” olarak imza atmasına da ses çıkartan yok. Adam resmen devlet içinde devlet.

500 yıldan fazla süredir bizim olan ve adına istanbul denilen dünyanın baş şehri hakkındaki bazı tartışma metinleri... Biz kendi içimizde dünyanın başkenti olarak adlandırılan istanbul'umuzu bu şekilde roma tabiriyle kullanırsak, yabancılara kabahat bulmayada hakkımız olmaz...

İstanbul konstantinapolis değil istanbul'dur... :hııııııı:
Türkiye Turkey değil Türkiye'dir.... :mad:

ersin
02-09-2005, 15:10
konuyu fazla saptırmamak için +1453 diyorum. tekrar eline sağlık taci

mania_rc
02-09-2005, 16:31
Ellerinize sağlık bize böyle güzel bi site ve forum hazırladığınız için. :d

platy
02-09-2005, 23:41
takmayın ya kafayı bu kadar konstantinopolismiş vsymiş.

!Amorfy.BaRoS+
02-09-2005, 23:42
Bütün sorunlar Bitti Bu başladı Hadi bi Konu açalım bunu konuşmak için :kütküt:
Zevk ve anlayış meselesi bir yerde.

Eski şehir isimlerini sevip bizanslıları sevmemek gibi.Tabi kimsenin de anlaması Beklenemez...
Turkeyin nereden çıktıgıda ayrı bir muamma :ıggcck:
Başkası olsaydı açıklamazdım bile Değerini bil yeter.

emu
03-09-2005, 09:18
zaten kafaya takmaya takmaya bu hale getirdik.
siz takmamaya devam edin.bunlar küçük ve boş şeyler değil........

platy
03-09-2005, 19:09
peki abi takalım o zaman. hazır etraf sakindi , aksiyon olur.

!Amorfy.BaRoS+
03-09-2005, 19:31
peki abi takalım o zaman. hazır etraf sakindi , aksiyon olur.
:ahhahyt:

Konuya devam edelim çok gereksiz bir şekilde uzayacak yoksa ah ersin abi aah :ddd:

platy
03-09-2005, 20:06
yok ya uzamaz. ben hadi kapışalım demek istemedim , negatif bir yorum yapmaya çalıştım sadece. gerek yok gibisinden.

ferdinand
04-09-2005, 01:07
Herşeyden önce hiç bir maddi menfaat beklemeden,bu siteyi ayakta tutmaya çalıştığınız ve geliştirmeye çalıştığınız için teşekkür ederim.Ayrıca site son hali ile daha kullanışlı ve pratik olmuştur.Emeğe saygılar...

FATİH_ÖZ
04-09-2005, 15:39
Sanırım bu web site hazır olarak alınmış yani internette gördüğüm web sitelerdede aynı şablon kullanılmış. Emeği geçenlerin ellerine sağlık ;)

Cydia
04-09-2005, 16:36
Sanırım bu web site hazır olarak alınmış yani internette gördüğüm web sitelerdede aynı şablon kullanılmış. Emeği geçenlerin ellerine sağlık ;)

imzandaki resimin boyutu forum kurallarının dışında.... düzenlermisin..

FATİH_ÖZ
04-09-2005, 22:03
imzandaki resimin boyutu forum kurallarının dışında.... düzenlermisin..
Düzenledim!

RoCCo
05-09-2005, 00:09
site çok güzel olmuş . tam bir prof. rc sitesi mantığında .

emin_emin
05-09-2005, 11:31
Elinize, kolunuza, klavyenize, emeğinize sağlık.;oleeea: ;oleeea: ;oleeea: ;oleeea:

Cydia
08-09-2005, 14:49
1600 küsür resim sitemizin resim galerisi bölümüne eklendi... herkese hayırlı olsun... ayrıca üyeler o bölümlere kendileri de resim ekleyebilirler...

yankee16
08-09-2005, 17:33
Bence Çok Güzel olmuş Arkadaşlar Hiç Bir Sitede Görmediğim Özellikler Burda var ;)

k@y@
08-09-2005, 17:55
kanka eline sağlık.resim galerisindeki resimleri e-kart olarak ta yollayabiliyormuşuz.hatırlatmış olayım.

emeği geçen herkesin ellerine sağlık.

100kmh2sn
08-09-2005, 18:05
Eklenen her resmin e-kart olarak gönderilme özelliği çok kullanışlı, tavsiye ederim

RC06
09-09-2005, 19:32
Yeni haline söylenebilecek tek şey muhteşem :)

cguckan
10-09-2005, 02:02
Yaa ben sadece birşey söyleyecem..:)

Bu mause gözümü çok alıyor. Daha üzel hareketsiz birşey yapsak??

Saki
15-09-2005, 23:51
Yaa ben sadece birşey söyleyecem..:)

Bu mause gözümü çok alıyor. Daha üzel hareketsiz birşey yapsak??

yah aynen benimde daha once belirttigim gibi insan bir yazı okurken devamlı gozu kayıyor

inoli
16-09-2005, 00:02
anasayfamızı komple yeniden tasarladık ve forum ile bağlantılı hale getirdik..

süper tasarlamışsınız. ekip çalışması anlaşılan. grafik çizimleri photoshoplamı? kodu php, kim yazdı? merak ettim.

:censor:

Cydia
16-09-2005, 02:39
?????????????????????