PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Evli Rc'ciler

hakancelebi
17-03-2010, 21:43
Arkadaslar
Bu hobi ile ugrasanlar olarak burada bulusalım diyorum,evlilik ve bu hobinin nasıl yurudugu seklinde paylasımlar
belki coluk-cocuk hafta sonları aktiviteleri :)
gunluk paylasımlar ne dersiniz :)

Ben baslayım
ismim hakan, 34 yasındayım,İlaç sektorunde calısıyorum ve 3,5 yasında Noyan isimli bir oglum var,beylikduzunde yasıyorum

buda benim arac
http://img687.imageshack.us/img687/3046/img1661a.jpg

Musadenizle Buraya katılanların ismini yazacagım
1-Hakancelebi (Hakan-Rustler vxl) İst.
2-El Mariachi (Halil-Mugen Seiki MBX-6Tw/ O.S. 28XZ) İst.
3-Haakan (Hakan-Rustler vxl) Ank.
4-loony (Onur-?) Cook uzak
5-mcgyver (Taner-HK 450 V2) Antalya-K.A
6-durlytaz (Burak-trex700+..) Mersin
7-red_fin (Egemen-?) Avustralya
8-Ironmaiden (Alper-1/8 TEAM ASSOCIATED) İst.

El Mariachi
17-03-2010, 23:03
Aha!! tam benlik konu:)

Valla siz de tahmin edersiniz ki, yalnızca bu hobi değil hiçbir hobi evlilikle doğru düzgün yürümüyor:) Ayırmak istediğim zamanın üçte birini ayırmaya hazırlandığım anda 10 aylık oğlum Ali Emir'le ilgilenmek daha çekici geliyor..

Benim ismim Halil, 30 yaşındayım, serbest avukatlık yapmaktayım ve Acıbadem'de yaşıyorum. Bu bahsettiğiniz hafta sonu aktiviteleri de oldukça ilgi çekici.

hakancelebi
17-03-2010, 23:45
Memnun oldum hocam :)
buradaki amac zaten kuzularimizdan ayri kalmadan birseyler yapabilmek :)
hazir onumuz bahar ve yazken guzel zamanlar gecirebiliriz

HaaKaN
18-03-2010, 02:34
Merhaba ben Hakan. Ankaradan yasiyorum. 28 yasindayim, 1 yillik evli ve 3 aydirda baba adayiyim. Gecen hafta sonu esim ve anne-babamla beraber piknige gittik onlar yediler ictiler ben aracimi kullandim. İlk basta aracla ilgilendigim icin esim biraz kıskanir gibi oldu fakat acindirma taktigini kullandim ve simdi sorun yok gibi :)

loony
18-03-2010, 07:27
Merhaba ben Onur
5aydir evliyim wow tutkumu esime asiladim benden daha cok wow oynar oldu. Bu hobbyide asilama calismalarina basladim :D

hakancelebi
18-03-2010, 08:49
Gunaydinlar
hakan, onur dostlar sizde hosgeldiniz
dayanisma icinde olursak :) eslerimizi herturlu bu hobiye alistiririz gibi geliyor

gerci topic acmistim ama buradada paylasayim;
traxxas rustler aracim var ve dun yeni geldi kutusundan actim kurdum arac manyaklasti
kumandasi kapali - bir saga bir sola gidiyor. Dedim ne oluyor?
Sonra fark ettimki odadaki wireless mouse araci etkiliyor :)
mouseu alip aracin yanina goturdum arac manyaklasti Allahtan kicini kaldirmistim
lastikler o kadar hizli donuyorduki axell atti
siz siz olun araci bu sekil mouse larin oldugu yerde acmayin :)

bu arada Guzel ve sıkıkntisiz bir dogum dilerim simdiden Hakan hocam :)

mcgyver
18-03-2010, 10:14
Evli ve RC ci iş te o ben :) ama çok zor oluyor henüz çocuğumuz yok ama şu anda bile sıkıntılı. Hanım pek onaylamıyor ama ailecek piknik şeklinde olursa bence eşler daha kolay alışır bu hobimize. Her başarılı erkeğin ardında bi bayan vardır derler ya eşlerimizde bize köstek yerine desek olsalar çok daha güzel olur herşey bence :)
Herkese kolay gelsin diyorum

Selamar
Taner

hakancelebi
18-03-2010, 10:21
Taner hocam hosgeldin
haklusin dayanisma icinde olmamiz gerekiyor :)
bir kadin isterki esinin tek hobisi kendisi olsun :)

not : Pc basina gectigimde ilk mesaji resimler ve klup uyelerinin isimlerini girerek duzenleyecegim :)

hakancelebi
18-03-2010, 12:43
ilk mesajı duzenledim :)
haakan hocam senin arabaya rustler dedim ama ?
onur hocam seninkini cıkartamadım :) soyleyebilirsen duzeltirim

bu arad iyi bir ps3 oyuncusuyumdur ama futbol oynamayı sevmem

durlytaz
18-03-2010, 13:36
evli ve rc hobi sahibi bu tanım banada uyuyor :)
ben de mersin de yaşıyorum. 2yıllık evliyim 8 ay sonra da baba oluyorum.
benim eşimde ilk başlarda tepkiliydi ancak zaman içinde kişilik yapımı bildiği için zamanla alışması gerektiğini anladı ve şu an daha ılımlı ancak yeni model aldıgımda sinirlenmiyor degil örnegin geçen hafta haber vermeden trex700le aldım sınırlarımı zorladı ancak uçan danaya çabucak alıştı.
aslında olay onları bu hobiye alıştırmak yerine sevdikleri insanların bu hobiyi yaparken ne kadar mutlu oldugunu göstermek. burada devreye biraz ajitasyon ve küçük emrah rolleri giriyor. ben yaptım ve işe yaradı hatta eşim ögretmen ve özel derslerini cumartesiye koyuyor ki ben rahatça heli lerimi uçurayım.

HaaKaN
18-03-2010, 14:37
tesekkur ederim hakan hocam. Mause basligini dun okumustum.

Evet yukardada soylemistim acindirma taktigi herzaman ise yarar. :D

hakancelebi
18-03-2010, 14:39
Hocam hosgeldin
aslinda onlarada kullandirabilsek ve onlarla beraber yapsak cok slk olacak

hakancelebi
18-03-2010, 14:41
Hocam hosgeldin
aslinda onlarada kullandirabilsek ve onlarla beraber yapsak cok slk olacak

HaaKaN
18-03-2010, 14:45
ben bir kere kullanmasi ve denemesi icin kumandayi esime verdim ve yuzlerce metre genisliginde/uzunlugunda dumduz cimlerle kapli bir alanda (futbol sahasindan buyuk bir alan) sadece 1 yerde bulunan agac kokune carpti ( avatar resmimde aracin uzerinde durdugu agac koku). Aracim havada ve yerde sayamadigim taklalar atti, korkudan kumandayi yere birakip kacti ben oracikta yıkıldım kaldim felan. O yuzden mumkun oldugu kadar esimi bu hobby den uzak tutmaya calisiyorum. :D

serbez
18-03-2010, 16:29
Merhaba ben bu konuda biraz şanslıyım,eşim fazla hobime karışmıyor.Yanlızca kirlenmiş durumda aracı eve sokmama izin vermiyor,mecburen yıkatıp eve öyle getiriyorum.:)

4,5 yaşında Sarp isminde bir oğlum var, fırsat buldukça benimle beraber buluşmalara gelir.

Genel olarak bu hobiye ayrılan zamanla eve ayrılan zaman dengelenirse fazla bir problem çıkacağını düşünmüyorum ve tabii evdeki dolapları fazla işgal etmemek kaydıyla.Dolap meselesi yüzünde eşimin baskılarıyla Baja'mı satmak zorunda kalmıştım.:P

hakancelebi
18-03-2010, 17:24
hAkan hocam :) derler ya konya ovasinda daga carpmak diye ona benzemis
Serbez hocam oncelikle Allah bagislasin prensini
bende benimkini devamli suruslere goturmeyi dusunuyorum :)
aksam evde kullanmak istedi de dedim parazit var olmuyor :)

loony
19-03-2010, 07:42
herkeze merhaba tekrardan

Araciniz hayirli olsun oncelikle..
gercektende konya ovasinda agaca carpmak gibi olmus :D
---
Biz Virjinyada yasiyoruz. 6ay once geldik buraya yerlestik gibi gozukuyor simdilik:D
bende LST2 var ama Turkiyede.. diger araclarimda (tt-01, chaos) hep Turkiyede.. burada arac kullanmayi inanilmaz ozledim.
Suan esim, senede sadece 1 arac alabilrsin diye kota koydu. :) bu sure bana yeterde artar bile :D uzlasma yolu var :D ama ortak nokta "ortada kirli arac gormek istemiyorum kendine bir dolap yap" bu cumleden kacis yok sanirim :D
cok iyi dengelemek lazim :)

Uzaklardan takipteyim..

hakancelebi
19-03-2010, 08:23
Herkese gunaydin
2 sene once amerikada 1 ay kalmistim. Ah be ne zamanlardi o
ne yemekler yemistim :)
( sanildiginin aksine yenecek o kadar guzel seyler varki)
meryland de crab, phila da kaburga cheescake factoryde cake
Coldstoneda dondurma, italyan sosisi aman allahim , herkosebasinda kanat :)

Bu arada bu ilk pro arabam. hep pillileri kyllaniyordum
yarinda biraz lastik yakarim
usa den pro line road rage lastik siparis verdim 4 tanesine 30 usd verdim ( bi magazanin elindeki son 2 ciftti) bu aralar gelen olursa getirecekler

loony
19-03-2010, 17:14
ben virginiada oturuyorum marrylandde calisiyorum :D
hakikaten costcoyu kacirmissin ozaman ben sana oyle diyim :D orda da sosisli ve peynirli pizza yiyceksin sadece..

El Mariachi
19-03-2010, 18:14
Bir gaza getirme anında katakulli çevirerek modellerimin durduğu eşyalarımı oturma odasının girişine koydum:) Neredeyse her akşam tartışması oluyor. kpıdan giren bunlar ne diyorlar.. Ben de nasıl kabul etti hala şokundayım.. Ama eminim bir gün ya bunlar ya ben diyecek:)

cagdas07
19-03-2010, 20:12
Bir gaza getirme anında katakulli çevirerek modellerimin durduğu eşyalarımı oturma odasının girişine koydum:) Neredeyse her akşam tartışması oluyor. kpıdan giren bunlar ne diyorlar.. Ben de nasıl kabul etti hala şokundayım.. Ama eminim bir gün ya bunlar ya ben diyecek:)

Ve senin cevabın ?? bunlarmı olacak abi :D :D hahaha :D

cagdas07
19-03-2010, 20:14
ha bu arada ben evli falan değilim üni. öğrencisiyim ama hep istediğim şey böle aileler biraraya gelsinler böle paylaşımlar dostluklar gerçekten çok güzel olur buna eminim... umarım bigün gelir benimde böyle güzel çocuklarım ve eşim olur böyle dostluklar yaşarım... inşallah olur böyle şeyler :)

hakancelebi
19-03-2010, 20:34
ha bu arada ben evli falan değilim üni. öğrencisiyim ama hep istediğim şey böle aileler biraraya gelsinler böle paylaşımlar dostluklar gerçekten çok güzel olur buna eminim... umarım bigün gelir benimde böyle güzel çocuklarım ve eşim olur böyle dostluklar yaşarım... inşallah olur böyle şeyler :)

insallah dostum :
el mariachi umarım oguyn gec gelir :)

loony rıhtımda resmim :),
http://photos-g.ak.fbcdn.net/photos-ak-sf2p/v106/243/93/723157198/n723157198_211874_4532.jpg

buda oradaki restoranttan
http://img.fotoambar.com/img/00007/b2614d15bfcd06d596b52c05434aae66.jpg

hakancelebi
19-03-2010, 21:21
bugun yedek pilimide aldım
turnigy 3000 3s
avcılardaki rchooby marketten fiyatıda 65 tl
uzerinde 45 euro fiyat var ama dedim ben 65 e alıyorum (gercek) indirim var dedi o fiyata verdi

hakancelebi
19-03-2010, 21:32
flashforward ı takip eden varsa 11-12 geldi

Toral
19-03-2010, 23:36
Böyle bir konuya ilk mesaj yazanın avukat olması hiç şaşırtıcı değil, ne de olsa her evli modelci potansiyel avukat müşterisi ;) Bazen konu bu kadar vahim olabiliyor ama umarım kimsenin başına gelmez.

21 yaşında oğlum var, Yağız Can. En genç Türkiye şampiyonudur kendisi, 1/10 GP 2005 yılı. (tabii ki yarışlarda ben pit verdim). İşimi reklam olmasın diye buraya yazmıyorum, işim nedeniyle bu hobiye ayırdığım zaman evde sorun olmuyor;)

Eminim bu işleri evde dengelemek çok zor oluyordur, ne diyeyim, kolay gelsin:)

hakancelebi
19-03-2010, 23:39
hosgeldiniz,
guzel tecrubelerinizden faydalanmak isteriz hocam :)

loony
20-03-2010, 03:51
loony rıhtımda resmim :),
http://photos-g.ak.fbcdn.net/photos-ak-sf2p/v106/243/93/723157198/n723157198_211874_4532.jpg

buda oradaki restoranttan
http://img.fotoambar.com/img/00007/b2614d15bfcd06d596b52c05434aae66.jpg

en yakin zamanda bende resimleri atarim faceden de eklersen ordada bayagi resimlerim var :D
can_on@hotmail.com

loony
20-03-2010, 03:54
Arkadaslar
Bu hobi ile ugrasanlar olarak burada bulusalım diyorum,evlilik ve bu hobinin nasıl yurudugu seklinde paylasımlar
belki coluk-cocuk hafta sonları aktiviteleri :)
gunluk paylasımlar ne dersiniz :)

Ben baslayım
ismim hakan, 34 yasındayım,İlaç sektorunde calısıyorum ve 3,5 yasında Noyan isimli bir oglum var,beylikduzunde yasıyorum

buda benim arac
http://img687.imageshack.us/img687/3046/img1661a.jpg

Musadenizle Buraya katılanların ismini yazacagım
1-Hakancelebi (Hakan-Rustler vxl) İst.
2-El Mariachi (Halil-Mugen Seiki MBX-6Tw/ O.S. 28XZ)İst.
3-Haakan (Hakan-Rustler vxl)Ank.
4-loony (Onur-?)Cook uzak----------->simdi dikkatimi cekti bu iyi olmus :D
5-mcgyver (Taner-HK 450 V2)?
6-durlytaz (Burak-trex700+..)Mersin
7-

hakikaten coook uzaktayim..

hakancelebi
20-03-2010, 12:05
:)

hakancelebi
20-03-2010, 12:44
hocam ekleyemedim-eklenmiyor sen ekle
sabah benim prensle kahvaltı oncesi gittik 45 dk tur attık arazide :)

loony
21-03-2010, 04:52
en guzelini yapmissiniz.. bende burda duzenimi kurim.. garajimi burdada kurucam.. zor tutuyorum kendimi almamak icin.. ev icin oncelikleri biranonce bitirmek istiyorum :D

loony
21-03-2010, 04:59
e-mailinizi bana yazarmisniz ekliyim ben sizi. bende sizi goremedim..

hakancelebi
21-03-2010, 13:22
gonderdim hocam :)
bugun beylikduzu grubu ile bulusacagız
dun aracın sol-on den bir somun cıktı bauhause a gittim 3mm lik somun aldım hallettim :)

loony
22-03-2010, 02:44
tamamdir ekledim.. gecmis olsun.. kazalar tuzu biberi bu isin :D cozulebilen olsun yeterki..

hakancelebi
22-03-2010, 08:43
Herkese gunaydin
aynen oyle hocam benim prens kapyi isi :) spin attiriyor bol bol
dun rustlerin en cok kirilan parcalarini siparis verdim towerdan

loony
22-03-2010, 18:34
kucuk prens sert kullanmaya baslamis sanirim :D bencede en iyisini yapmissiniz :D toptan verin siparisi beklememis olursunuz hemde :D
isi kapmasi super.. birde tozun icinde oyle kullansa herhalde hic birakmazdi ozaman:D

HaaKaN
22-03-2010, 21:13
ben faceyi kullanmiyorum cok amele var :D arkadaslar gecen gun arabanin servosunu yakmisim. Arac askida kalmisti bende gaza yuklenmistim kurtulsun diye ve servo gitmis. Siz sakin denemeyin :) birde arabalarin vidalarini orta derece vida sabitleme yapistiricilariyla sabitlemenizi oneririm. Her surum sonrasi vidalar gevsiyor.

hakancelebi
23-03-2010, 09:08
ben faceyi kullanmiyorum cok amele var :D arkadaslar gecen gun arabanin servosunu yakmisim. Arac askida kalmisti bende gaza yuklenmistim kurtulsun diye ve servo gitmis. Siz sakin denemeyin :) birde arabalarin vidalarini orta derece vida sabitleme yapistiricilariyla sabitlemenizi oneririm. Her surum sonrasi vidalar gevsiyor.
Gunaydin
cok haklisin hocam bende farkettim gecengun vida olayini
on takimlar ozellkile gevsiyor

durlytaz
24-03-2010, 13:44
vida gevşemesi heli kullananların baş derdidir. havada bir anda heli tek bir vida nedeniyle kontroldan çıkar sonuç kırımdır. geçende swashplate nin üzerindeki linklerin baglı oldugu ball vidası havadayken çıktı ve heli 10m yüksekten rotor üstü çakıldı. sonuç; tail boom, yatay dikey stabilizer, main gear, flybar, 3 servo, faethering ve main shaft, karbon pal hepsi gitti.
hepsi sadece tek vida nedeniyle oldu.
özellikle elektrikliler her uçuş olmasada 2-3 uçuşta tüm vidalar threadlocklanır. özellikle yakıtlı helilerin yarattıgı titreşim nedeniyle onlar her uçuşta kontrol edilir.
hobi mi eziyet mi belli degil :)

hakancelebi
24-03-2010, 15:16
Gecmis olsun hocam

benim lastikler yola cikmis ;)

loony
25-03-2010, 05:36
ben araclarimi kullandiktan sonra vidalarini duzenli oalrak kontrol ediyordum..
hakkaten vida gevsemesinden dolayi spuru yemistim.. o gunden beridir her kullandiktan sonra vidalarini kontrol ederdim..

loony
25-03-2010, 05:37
Gecmis olsun hocam

benim lastikler yola cikmis ;)

gule gule kullanin :D

loony
25-03-2010, 05:42
vida gevşemesi heli kullananların baş derdidir. havada bir anda heli tek bir vida nedeniyle kontroldan çıkar sonuç kırımdır. geçende swashplate nin üzerindeki linklerin baglı oldugu ball vidası havadayken çıktı ve heli 10m yüksekten rotor üstü çakıldı. sonuç; tail boom, yatay dikey stabilizer, main gear, flybar, 3 servo, faethering ve main shaft, karbon pal hepsi gitti.
hepsi sadece tek vida nedeniyle oldu.
özellikle elektrikliler her uçuş olmasada 2-3 uçuşta tüm vidalar threadlocklanır. özellikle yakıtlı helilerin yarattıgı titreşim nedeniyle onlar her uçuşta kontrol edilir.
hobi mi eziyet mi belli degil :)

gecmis olsun.. heliler zaten havada dusus olayi yasandiginda boncuk boncuk ter akiyordur :D dikkatli olun

hakancelebi
25-03-2010, 09:56
Herkese gunaydin

hakancelebi
25-03-2010, 11:42
Aranizda amortisorleri degistiren aleminium kullanan varmi acaba

hakancelebi
25-03-2010, 22:33
arkadaslar grup bolumunde de,grubumuzu actım beklerim :)

HaaKaN
28-03-2010, 01:46
girdim ben :)

hakancelebi
28-03-2010, 07:08
Gunaydin
hosgeldin hskan hocsm :)

HaaKaN
29-03-2010, 09:35
Dun ankarada arabaci arkadaslarla bulustuk cok egleceli oldu :D 7-8 kisi vardik degisik degisik araclar.

hakancelebi
29-03-2010, 10:03
Gunaydin hocam
bende sapancadaydim
2 kisinin kanina girdim onlarda alacaklar :)

aramizda fenerli varsa tebrik ederim :)

Bur sorum olacakti ,

benim aracin esc si 250-320 watt mis
turnigy sarj aletinde nasil bir ayar cekmem gerekiyor, aracimin pili max sure kullanmasi icin?

HaaKaN
29-03-2010, 10:29
o konularda hic bilgim yok malesef.

red_fin
29-03-2010, 10:51
...
Bur sorum olacakti ,

benim aracin esc si 250-320 watt mis
turnigy sarj aletinde nasil bir ayar cekmem gerekiyor, aracimin pili max sure kullanmasi icin?

Aracınızın ESC'si ile şarj aletiniz arasında hiç bir korelasyon bulunmamaktadır. Aracınızın pili maksimum süre kullanması için pilinizi maksimum kapasitede şarj etmeniz gerekir. Piliniz lityum polimer mi, nikel pil mi bilemiyorum. Ama nikel pilse kapasitesinin 1/10 'u ile, lityum pil ise kendi kapasitesinde şarj etmeniz gerekir.

hakancelebi
29-03-2010, 11:27
Tesekkurler hocam
pilim lipo

red_fin
29-03-2010, 11:45
Lityum pilleri kendi kapasitesinde şarj edebilirsiniz. Yani, örneğin 3000 Mah kapasiteli bir pili 3 amperle şarj edebilirsiniz. Şarj aletinizin balans özelliği varsa mutlaka kullanın. Bu sayede hücre gerilim değerleri birbirine eşitleneceğinden, pilinizi daha verimli kullanabilirsiniz.

hakancelebi
29-03-2010, 12:11
Balance ayari var hocam
ben 2.8 ile sarj ediyirum
peki sunu sorayim,
pil bittiginde en azindan 9-10 V a dusmesi gerekmiyormu bende 11 lerde kaliyor

red_fin
29-03-2010, 12:15
Piliniz kaç hücreli?

hakancelebi
29-03-2010, 12:40
3s hocam

red_fin
29-03-2010, 13:08
ESC, hücre gerilimi 3.5 voltun altına inince akımı keser. Yani 3s pil yük altında iken 10.5 volta inince ESC kesiyordur. Yük kesildikten sonra gerilimin 11 volta çıkması gayet normal. ESC, pilinizi son derece normal ve de güvenli kullanıyor.

hakancelebi
29-03-2010, 13:32
Verdiginiz guzel bilgiler icin tesekkurler hocam :)

red_fin
29-03-2010, 13:48
Rica ederim..

Bu arada başlıkla ilgili de bir iki kelam edeyim: Gördüğüm kadarı ile bu başlığa yazan arkadaşlar ya yeni evli, ya da yeni modelci. Olur da modelciliğe (ya da evliliğe) devam edecek olursanız, bir yerden sonra modelciliğiniz iyice kanıksanıyor. Artık kimse size karışmamaya başlıyor.

Ben yaklaşık 25 yıldır modelcilikle uğraşıyorum. 13 yıldır da evliyim. 5 yaşında bir oğlum var. Böyle kabul edildiğim için ne karışanım var ne görüşenim. Hanım havalar güzel olduğu zamanlarda Cumartesi günleri oğlanı alıp uçuşlarımızı izlemeye gelir. Arada da Off-road arabayla oynarlar. Bahar ve yaz aylarında, pazar günleri ailece model tekne yüzdürmeye gideriz. Benim için modelcilik bir yaşam tarzı olduğu için, evlilikle çatışan bir durum sözkonusu değildir.

Darısı başınıza. :)

hakancelebi
29-03-2010, 14:25
:)
hocam ben 10 yildir evliyim fakat dediginiz gibi yeni modelciyim :)
simdiye kadar cok rc oyuncak oldu ama hepsl kirildi
benim sansimda 3,5 yasindaki oglum ve 2 mizinde elektronige bagli hobilere duskunlugumuz
evde simdiye kadar 6 araba 2 heli hasat oldu

bu baslikta gorusmek uzere doyelim :)

ps3 oynuyorsaniz psn im noyancelebi

SadButTrue
29-03-2010, 14:26
Selamlar.Henüz evli değilim ve bir "Rc" aracım da yok ama kısmetse ikisi de olacak :) Ama ben de çok isterim öyle birşey,çoluk çocuk bi haftasonu gezisinde heli ya da herhangibir "Rc" ile eğlenmesi ne keyiflidir ya :):)

hakancelebi
29-03-2010, 14:33
Aynen oyle dostum :) bu sene biz haftasonlari iceri girmeyiz artik

SadButTrue
29-03-2010, 14:42
Valla Beylikdüzü ve Çekmece bu konuda müsait :D Hiç bir yer olamsa parklar bahçeler var.Ah askerden bir döneyim,dönüşüm muhteşem olacak :d Kısmetse Mayıs'ta askerim üstat :)

hakancelebi
29-03-2010, 16:27
Simdiden hayirli teskereler dostum :)

SadButTrue
29-03-2010, 16:51
Teşekkür ederim.Geldikten sonra para biriktirip bir Lama 400 alayım diyorum,öğrenmemde bu sitenin ve sizlerin büyük yardımı olacak gibi hissediyorum :D

mcgyver
29-03-2010, 16:59
Rica ederim..

Bu arada başlıkla ilgili de bir iki kelam edeyim: Gördüğüm kadarı ile bu başlığa yazan arkadaşlar ya yeni evli, ya da yeni modelci. Olur da modelciliğe (ya da evliliğe) devam edecek olursanız, bir yerden sonra modelciliğiniz iyice kanıksanıyor. Artık kimse size karışmamaya başlıyor.

Ben yaklaşık 25 yıldır modelcilikle uğraşıyorum. 13 yıldır da evliyim. 5 yaşında bir oğlum var. Böyle kabul edildiğim için ne karışanım var ne görüşenim. Hanım havalar güzel olduğu zamanlarda Cumartesi günleri oğlanı alıp uçuşlarımızı izlemeye gelir. Arada da Off-road arabayla oynarlar. Bahar ve yaz aylarında, pazar günleri ailece model tekne yüzdürmeye gideriz. Benim için modelcilik bir yaşam tarzı olduğu için, evlilikle çatışan bir durum sözkonusu değildir.

Darısı başınıza. :)

Amin :fisdua:

Bende aktif olarak 1 senedir uğraşmaya çalışıyorum. Eşimin engellemelerine rağmen. Ama son günlerde sanki kabullenmeye başladı. Geç olsada :D

SadButTrue
29-03-2010, 17:11
Geç olsun güç olmasın ustam :D

hakancelebi
29-03-2010, 19:25
benim kuzu sevdigi surece bana herseye izin var :) oda cok seviyor zaten

hakancelebi
29-03-2010, 23:37
http://photos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs429.snc3/24753_374866422198_723157198_3867793_1962556_n.jpg
http://photos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs409.snc3/24753_374866432198_723157198_3867794_4798367_n.jpg
http://photos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs449.ash1/24753_374866437198_723157198_3867795_744106_n.jpg

loony
30-03-2010, 03:37
http://www.hobbyrc.com/forum/album.php?albumid=113

bu likteki Turkiyede biraktigim ve ozlemini cektigim miniklerim var..
yaklasik 3.senemdeyim modelcilikte.. Burdaki duzenimi hallettigim zaman mini garajimi tekrardan kurucam :)
bugun24dolara fiyati inen x-mods aldim 1tane.. ilk geldigimde de lama v4 almistim bu resimlere ek oalrak bunlar var :D
http://www.atomicmods.com/Products/XMOD-Evo-Starter-Kit---2009-Dodge-Challenger__15066.aspx
burda da x-mods icin buldugum bir linki verdim..
esim evlenmeden once bu hobimi bildigi icin fazla sikinti yapmiyor.. bugun x-modsu alalim diyen kendisiydi hatta :D

SadButTrue
30-03-2010, 11:12
Hakan Bey,Allah bağışlasın.Profesyonel Rc pilotu gibi :D Loony seninkileri de :D

HaaKaN
30-03-2010, 12:32
Hakan hocam masallah cok yakisikli bir oglunuz var Allah bagislasin. Eminim sizden daha cok yeteneklidir. Durusu ve Asaleti onu gosteriyor :)

Loony hocam; miniklerimi biraktim dediginizde cocuklarinizi birakmak zorunda kaldiniz sandim birden icimde bir sizlama oldu. Megersem maketlermis :)))))))

hakancelebi
30-03-2010, 13:16
Amin hepimizinkini insallah :)
gercekten cok yetenekli rustleri cok guzel kullaniyor

loony
31-03-2010, 06:29
Hakan hocam masallah cok yakisikli bir oglunuz var Allah bagislasin. Eminim sizden daha cok yeteneklidir. Durusu ve Asaleti onu gosteriyor :)

Loony hocam; miniklerimi biraktim dediginizde cocuklarinizi birakmak zorunda kaldiniz sandim birden icimde bir sizlama oldu. Megersem maketlermis :)))))))

:D
daha cocuk yok once duzen gerekli:D oyle birsey olsa paylasamam...

hakan hocam hakikaten cok iyi yaa.. allah bozmasin.. uzaktan takipteyim gecte olsa yazabiliyorum aksamlari okuyorum..

IRONMAIDEN
31-03-2010, 09:36
Merhaba arkadaşlar bende Alper - Bostancı 'dayım ilk aracımı 98 yılında HPI ın GP modeli ile başlangıcımı yapmıştım . O zamandan bu zamana okul , iş , askerlik derken 4 senelik evliyim ve RC ye 2.5 sene önce Takas tan aldığım Team associated Monster 4.60SE GP aracım ile tekrar hayata döndüm :) . Çok fazla abartılmadığı sürece evllilik ve RC çok güzel devam ediyor kimse kimseyi kıskanmıyor yani mutlu mesut devam edilebiliyor.. :)

hakancelebi
31-03-2010, 19:10
hosgeldin Alper hocam :)

bence evlilikte cocuk bu hobinin gelisimine ve uygulanmasına buyuk katkı saglıyor :)

bugun anaconda lastikleri axell parcalarım ve wheelie bar ım geldi :)

ayın 23 unde postalamıslardı 8 gunde elime gecti

SadButTrue
31-03-2010, 19:46
Merhaba arkadaşlar bende Alper - Bostancı 'dayım ilk aracımı 98 yılında HPI ın GP modeli ile başlangıcımı yapmıştım . O zamandan bu zamana okul , iş , askerlik derken 4 senelik evliyim ve RC ye 2.5 sene önce Takas tan aldığım Team associated Monster 4.60SE GP aracım ile tekrar hayata döndüm :) . Çok fazla abartılmadığı sürece evllilik ve RC çok güzel devam ediyor kimse kimseyi kıskanmıyor yani mutlu mesut devam edilebiliyor.. :)

Hoşgeldiniz üstat,Metal'in yaşa başa bakmadığının örneğidir :D Konuyla alakasız ama Metal dinleyen birilerini görmek güzel :D

hakancelebi
04-04-2010, 18:20
selam arkadaslar bu hafta sonu evin ugraslarından vakit bulamadım rc ye haftaya insallah simdi voleybol ve futbol maclarımızı seyretme zamanı :)