PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ae ntc3 ün karburatör ayarı lütfen yardım

yigit1905
10-06-2004, 10:09
özellikle bu durumu büyük ihtimalle ozan abi bilir ama ben yine de yazayım.şimdi eskiden araba 1.5 depo rahat istop etmeden giderdi.bi gün su hani karburatör hava ayarı varmış.onu da ben bilmiodum.o karburatör ü açıp kapayan bişi var ya o azıcık oynuyodu.ben de orda bi vida var on sonuna kadar sıktım.neyse bi gün arabayı çalıştırıyım dedim baktım benzin gitmiyo falan.neyse o vidayı açtım benzin gitti.arabanın motoru 2-4/3 deydi.genelde o 1,5 depo kullandığım zamanlarda 2-1/2 idi ayarım.açtım falan ayarı 2-4/3 de ve şu an yarım depoya kalmadan istop ediyo.nedenini bulamadım ve çok sinir oldum.arabanın orjinal best performance dediği iki bucuk tur.
not:benzin %16 nitro her zaman.

WOLF
10-06-2004, 10:18
Yiğit,
Motorda konuyla alakalı iki tane ayar var. Birisi dik duran zengin/fakir ayarı diğeri ise yandan giren küçük siyah low speed ayarı. Bir de rolanti ayarı varki konumuzla alakası yok.
Senin hangi vidadan bahsettiğini anlayamadım. Her ikisini de orjinal hallerine getirip dene.
Öte taraftan senin motorda farklı bir sorun var gibi. Ben %25 nitroyla 7-8 depo non stop kullanıyorum tık demiyor alet. Rodajında problem olabilir.

Ayrıca depoyu doldurup kullanmaya başla ve depo yarıya inmeden tekrar full yap ve bu şekilde dene. Egzos beslemesinde de problem olabilir. Yakıt azalınca, basınç azalıp yeterli yakıt göndermiyor olabilir.

yigit1905
10-06-2004, 14:06
benim dediğim sizin dediğiniz yandan giren küçük siyah vida onunla oynamadan önce durumu çok iyiydi.bu arada o sağdaki vidanın orğinal hali kitapçığında yazmıyo.towerdan mt getirtirken.ae tuning cd version 2 die bişi var ondan alıcam belki o zaman sorunu çözerim.ama bu olay bi seferde oldu nasıl olur ya.

yigit1905
11-06-2004, 07:24
ozan abi fabrika ayarlarına döndüm oldu ama havada starter boxın üzerindeyken çeyrek yarım gaz arası bastım üç depoyu bitirdi ben sıkıldım istop ettim.yani ben bunu bizim garajda kullanıyorum(açık hava) orda çok basıyorum bırakıyorum falan belkide ondandır şu ana araba canavar gibi gidio

WOLF
11-06-2004, 07:53
O siyah vidanın ayarını şöyle yapacaksın.
Motoru çalıştır. Arabayı 1-2 dakika kullan. Motor ısınsın. Son arabayı yanına getir ve 15-20 sn bekle rölantide çalışsın. Sonra aniden tam gaz asıl. Motor boğulur gibi ses çıkarırsa, low speed zengin demektir, vidayı biraz sık, yok eğer ok gibi fırlayıp sonra öksürme yaparsa bu seferde fazla fakirdir biraz gevşet. Her seferinde çeyrek tur sıkarak veya gevşeterek dene. Araba hızlanırken motorun sesi düzgün çıkıyorsa olmuş demektir.
Eğer sesinden net anlayamıyorsan, sıcaklığınıda konrol etki fazla ısınmasın alet.

yigit1905
11-06-2004, 17:58
o low speed ayarı falan herşeyi yaptım oldu sanki sağol ozan abi

vedatyalcin
07-09-2008, 15:48
selamun aleykum bnede robitronıc mantis var kardes ben 150 cc yakıtla full dolduruyorum 15 dakka gitmiyor nedeni ni bilmiyorum sizde bir yardım eerseniz iyi olur

devilmc
07-09-2008, 16:27
birincisi konu2004te açılmış konuşulmuş yani 4yıllık birkonuyu hortlamanın ne gereği var
ikincisi bu konuyla szin sorunuzun ne alakası var
üçüncüsü araştırma yapmadan hazır cevap beklemeyin ve aramabutonunu kulanın

vedatyalcin
08-09-2008, 00:22
kardes dogrudur ben baktım karburator ayarı yapılcak ama ben anlamıyorum yane bozarım diye yapmıyorum bilen biri bana yrdımcı olursa diye yardım istedim

ALI
08-09-2008, 00:48
150cc ile 10-12 dakka maksimumdur zaten. konuyu hortlatmanın bir mantığı yoktu.

cepcity
08-09-2008, 17:44
2004 te açılmış bir konu arkadaşlar... yiğit arkadaşımızın bu sorununu çözdüğü günü biliyorum 23nisan bulusması :) boşuna yazmayın