PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Biselect modifiye

...ERAY...
10-04-2010, 15:55
2 yada 3 sene önce ruhsat ve plaka gerektirmediği için biselect almıştık.Hızı yaklaşık 35 km.Ama bu beni tatmin etmiyor.Yokuşlardada bayağı bir zorlanıyor.Ağırlığı yaklaşık 80 kilo.Bende basit bir sistemi olduğu için makul bir fiyata modifiye olabilir diye düşünüyorum.Modelci kafasıyla bende biraz kurcaladım.

Özellikleri: Esc Max 48v destekliyor.4 Adet 20A 12v Akü var.Motor fırçalı tekerleğin içinde hub motor.Lipo ve fırçasız sistem düşünüyorum ama endüstiyel lipo bulamadım.

Hadi modelciler yardıma!:D

Motorun temsili resmi motor aynısı:http://www.kontakanahtari.com/UploadHaberResim/biselect_elektrikli_bisiklet_k.jpg

tutku16
10-04-2010, 17:04
Birader naptın yaa
Böyle sanayi işiyle ilgili bir konu ya konuşma tarzım ondan kayıyor galiba. :)
Bizde de var bi biselect.Mondial marka.Bizimki 25kmyi geçmiyor seninki nasıl 35 yapıyor?
Şimdiye kadar ibrenin hiç 25i geçtiğini görmedim.
Hatta bir ara kontrol etme şansım oldu ibre gerçek.
Modifiye biraz maliyetli gözüküyor.Lipo,fırçasız motor falan.Bence bu şekilde binmen daha akıl karı olacaktır.İleride de eğer motor hevesin devam ederse ve uygun ortam olursa 18inden sonra ehliyetle birlikte motorsiklet alırsın.

...ERAY...
10-04-2010, 17:14
Birader naptın yaa
Böyle sanayi işiyle ilgili bir konu ya konuşma tarzım ondan kayıyor galiba. :)
Bizde de var bi biselect.Mondial marka.Bizimki 25kmyi geçmiyor seninki nasıl 35 yapıyor?
Şimdiye kadar ibrenin hiç 25i geçtiğini görmedim.
Hatta bir ara kontrol etme şansım oldu ibre gerçek.
Modifiye biraz maliyetli gözüküyor.Lipo,fırçasız motor falan.Bence bu şekilde binmen daha akıl karı olacaktır.İleride de eğer motor hevesin devam ederse ve uygun ortam olursa 18inden sonra ehliyetle birlikte motorsiklet alırsın.

Biselect zaten mondial gibi bir marka değil mi.Farkı benim bildiğim kadarıyla mondial birsürü model üretiyor biselect sadece elektreikli yapıyor.Ben ilk çıkan seriden aldım o zaman böyleydi sonradan 25km lik hafif pedallı modellerini yaptılar.Benim ilk başlarda 40 yapıyordu ama şimdi tam şarjda anca 37 38 yapıyor.Benim hız istemem hevesimden değil aşağıdaki marketlere gidiyor ama çeşme merkeze gidemiyor.Arabalar gibi değil.Fırçasız motorda birkaç sitede gördüm hab motor ama tam alınabilir bi site görmedim.Lipo işide şimdilik kalsa olur.