PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ön tampon çatladı ne yapmalıyım?

bYNiCo
15-06-2004, 20:04
selam arkadaşlar
bugün şarjlı yeni bir araba almıştım..
biraz alıştırma yapayım belki öğrenirim diye kullanmaya başladım
fakat kendi hatamdan dolayı :kütküt: arabam duvara çarptı
we ön tampon çatladı..
kaputun üstündede kücük bi kırık war ama onu bi şekilde kapatıorum.
bu çatlağı nasıl tamir edebilirim?
birde bu kaza dan sonra malasef sağ sol yapmamaya başladı araba
sadece düz qidiyor.
acaba aşırı ısınmadanmı bu gelip geçiçi?
yoksa ciddi bi hasarmı?
son olarak da tabi kaza sonrası boya cıktı
bunun için ne yapmalıyım?
şimdiden cok teşekkür ederim..
digital şu an olmadıqı için web cam le cekmek zorunda kaldım umarım anlaşılıyordur
(başlığı yanlış yere acmadım umarım yanlışsa düzeltin lütfenn)

Penny
15-06-2004, 21:55
araban ne? bide iç kısmın fotosunu koysana. genel olarak tamponun resmini koymanı öneririm. çatlak bi şekilde yapıştırıcıyla olabilir.

omer_yildir
15-06-2004, 21:57
saanıırım tampon catladı dıye kebı soyluyor ıc tampon degıl .... :)

Penny
15-06-2004, 22:14
olsun sağa sola dönmüyo demiş arkdaş omer :)

bYNiCo
16-06-2004, 00:26
arkadaşlar ilqiniz için teşekkür ederim
arabayı biraz karıştırdıktan sonra içte sağ sola dönmeye yarayan motordaki çarklardan 1 tanesinin (adını bilmiorum (: ) bazı dişlerinin kırılmış oldugunu gördüm.tersine cewirip yerleştirdim.şimdi calışıor.catlağıda şu an yapıştırdım ama pek bi fark olcağını sanmıyorum.aslında arabanın markasını bilmiorum.kutusunu aşağı atttım ama gider bakarım.cok süper bişe değil corvette modelinde.ben bu arabaya bazı değişiklikler yapmak istiyorum.rengi kırmızı siyah yapabilmem mümkün sanırım.bunu nasıl yapıcaqımı cok kısa anlatabilirmisiniz?birde neon koymak istiyorum.hobbyrc de resimlerde bir arabada görmüştüm cok muhteşemdi..
sanırım burdan türkiye içindeki parça alabileceğimiz yerleri yazamıyoruz. eğer yasak değilse bana istanbul maltepe kadikoy arası jant lastik neon boya gibi parçaları alabileceğim yerleri özel mesajla gönderebilirimisin..
teşekkürler mutlu kaLın.

denizfeneri
16-06-2004, 00:32
[QUOTE=bYNiCo]
Arabanın marka ve modelini belirtmeden sana burada yardım edilmesi oldukça zor. Penny'in dedigi gibi resim koyabilirsen çok iyi olur...

BOND
16-06-2004, 00:42
Eger öncelikle k1r1lan, çatlayan parçay1 degistirmeyi düsünmüyorsan, araban1n modelinin çok bi önemi yok asl1nda, istanbuldaysan, büyük yap1 marketlerden birine git ve epoksi yap1st1r1c1 al, epoksi, iki bilesenli her tür yap1st1r1c1n1n genel ad1d1r. Sen plastik, pvc için olan1n1 alacaks1n, fiyatlar1 10 ile 25 milyon aras1nda degisiyor. Bahsettigim epoksi'nin marka ve modelini san1r1m "denizfeneri" sana verebilir. Evliyadelik herseyi kaya gibi yap1st1ran epoksiler var ama kullan1rken dikkatli ol dogru sekilde kullan, baz1lar1n1n geri dönüsü olmuyor çünki, dedim ya kaya gibi yap1s1yor... Yedek parça boya gibi ihtiyaçlar için istanbullu arkadaslar heralde sana yard1mc1 olur.

bYNiCo
16-06-2004, 01:08
arkadaşlar işte arabanın resimleri
ama dediğim gibi henüz kullanmayı bile beceremediğim için şu anlık cok iyi bir şey almadım..
sizinde fark ediceğiniz gibi değiştirmem gereken ilk şey farlar
ama farları değiştirmem içinde sanırım kep' i komple değiştirmem qerekiyor :)

sanchez
20-06-2004, 17:10
çatlağı yapı marketlerinde satılan ''duck band'' lar ile tamir edebilirsin.zamanında benimde tampon ikiye yarıldı ondan biliyorum.

Car_Maniak
20-06-2004, 23:15
pek model arabaya benzemiyo cunku ben kep kulelerini goremiyorum... kucumsemek gibi alinma ama yani ben kep kulesi fln gormuorun ve de senin saga sola donduren cark dedigin seyden model arabalarda onun yerine servolar olur.. bence bi kutuya bak da bi daha yaz...