PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : anne ikna etmek

harunk
07-02-2011, 22:20
annem r/c ofroad arabalara küçükse ve 4 tane tekeri varsa o oyuncaktır diyor :D Maverick Strada Sc Rtr 1/10
yi gösterdim o kdr para ona veremem diyor ama haftada 1 milyar harcıyor :D
nası ikna ederim bn annemi lütfen fikir lazım aranıza katılmam lazım :D

daydreamer
07-02-2011, 23:13
selam harun annene forumu okut :)) videoları izlet 30 40 yaslarında işlerinde güclerinde adamların bununla nasıl ugrastıgını anlat yınede olmazsa bir hobin olmazsa kahveye gıtmeye baslayacagını soyle belkı ıkna olur :D

harunk
07-02-2011, 23:41
merahaba mustafa ağbi,

annem pc den anlamaz ben gezdirsem gözünü tv ye kaydırır yani forumu gezidrmem imkansız , teyzemi ikna etmeye çalıstım annemi ikna etmesi için benim öyle seylerle isim olmaz dedi o da gitti.teyzeme tanısalım kösesini göstermeye çalıstım ama olmadı annemde tek arabaya baktı zaten sözlü olarak ikna etmem lazım :(

anlattım bir de ztn ise yaramadı ya dinlemedi ya da o oyuncak o kdr para neden veriym diyor ...

-buggy-
07-02-2011, 23:59
1-) aracı almasına karşılık önemli birşey yap mesela büyük bi fedakarlık gibi 2-)mutlaka aracın videolarını izletmelisin 3-) yada aynen şöyle de ( anne bana bu aracı al 1 sene boyunca senden hiçbirşey istemiyecem de) işe yarıya biliyor.4-) karne parası, bayram parası biriktir gizlice al 5-) yada bi yerde işe gir (gerçekten bunu düşünüyorum kendim için) bunlar işine yaraya bilir. ben de ailemi ikna etmekte zorlandım çok ısrar ettim alınacak %90 bana da. oyuncak diyince tepem atıyo bide yha anlamıyolar oyuncak olmadığını :D

EgE55
08-02-2011, 00:04
şöyle bir dene anne bak kaçtane arkadaşım var onları narabaları zaten tam bir yaratık bende şu evcil uysal olanı almak istiyorum de ben ilk savage x ss öyle almıştım :D

harunk
08-02-2011, 00:11
-buggy- o 1. yi hep yapiyoz alıstı :D
2. laptopu tv ye bagladım zornan izlettirdim :D
3.ztn istemiyom bisi istemeyemi baslasam:D
4.haftada 10 tl alıyorum ztn basladım biriktirmeye o en basta yanda dursun
5.yas 13 :D

ege55 imkansız burda kumandalı araba kullanan bile yok :D

bu arada kapıda ödeme sunan ve mavercik srada sc satan bi site biliyorsanız lütfen ö.m atın

umu
08-02-2011, 00:15
annen haftada 1 milyar harcıyor ve sana sen 10 tl mi harçlık alıyosun garip :)
en iyisi kendi paranı kendin biriktir sonra annende yardım eder zaten alırken benim öyle olmuştu:D

harunk
08-02-2011, 00:16
yardım etmesi imkansız kendini düsünen bi nese burda büyüklerimizin yanında olmaz

wakizashi
08-02-2011, 01:32
En güzeli benimki gibi karışan yok birşey diyen yok ...
Elimdeki Bayramlardaki , doğum günümdeki parayla vs. aldığım ps3 ve gh: setini , orjinal ps3 oyunlarımı satarak aldım flux ı ... Yaklaşık 12 yaşımdan beri internetten bişiler satın alıp, sattığım için pek karışmıyorlar artık , Onlarında işlerine geldi açıkcası artık oyun oynamaz , araç üstünde biraz daha sorumluluğu olur diye ..
Diğer pulse uda birmiktarını ben diğerinide babam karşıladı oda internet satış sitesi kurmam şartıylaydı tabi ..

zozoburo11
08-02-2011, 01:34
eğer para snden çıkacaksa git satın al habersiz satın aldıkdan sonra bişi demez en fazla 2 gün kızar kendi kendine söylenir :) kendimden biliyorum :)

smhsn
08-02-2011, 10:05
biraz para biriktirin. Sonra üstünü tamamlar. Şimdi imkansız dese bile. Yemek yeme. Tek başına bi odada otur. Hiç yanına gitme. Soğuk havada soğuk odada kalırsan olur. Ben bu teknikle neler almadım ki?(telefon,psp,...) Bende işe yaradı. Denemeni tavsiye ederim.

furkan32
08-02-2011, 12:21
arkadaşım sen bütün parayı annene ödetmek istiyorsun :) ben strada sc alırken paranın 250 küsürürünü biriktirdim. babam 50 lira verince bile mızmız etti :).çok acele etme bence.

harunk
08-02-2011, 12:41
350 hazırda var da alamam kart yok gaziantepdede mağza yok

sanırım teyzemim ikna ettim :D gizlice alıcam parayıda teyzeme vericem...

rcdeLisi34
08-02-2011, 12:51
arkadaşım sen bütün parayı annene ödetmek istiyorsun :) ben strada sc alırken paranın 250 küsürürünü biriktirdim. babam 50 lira verince bile mızmız etti :).çok acele etme bence.

Furkan yemin ediyorum sana gelen olay banada olacak bir e10 alacagım.Bende 250 milyon var babam üstüne 50 tl vericek hala mızmız ediyor :D

harunk
08-02-2011, 16:02
artık vazgeçtim r/c araba imkansız bisey

Deli cerkes
08-02-2011, 18:37
Bence stratejiyi baştan yanlış kurmuşsun Sevgili dostum.

Anneniz haftada 1.000 lira harcama yapabiliryorsa , aylık geliri Türkiye ortalamasının çok üstünde olmalı. Ancak kadınlar mekanik ,elektronik ve motorlu araçlardan anlamaz. Bir erkek için bunların önemini kavrayamaz . Saç , diyet ,moda , kıyafet dediğin vakitte Zincirle bağlasın dahi yerinde durmaz. Bunca çabalarınıza rağmen istediğiniz araç alınmıyor ve harçlığa zam yapılmıyorsa , daha alternatif çözümler üretmek lazım. Ya tutarsa diye denemekte fayda var.

Ben sizin yerninizde olsaydım , Şöyle bir yol izlerdim.

İşi garantiye alabilmek için iki farklı yöntemi aynı anda izleyip ,Stratejimizi erkeklerin egoları ve karılarından korkuları ile annelerin çocuklarının kişilik gelişimi için ikna edilmesi üzerine kuruyoruz.

1-( Umarım pot kırmıyorumdur babanız yok galiba ) Önce Sülalenizin erkeklerine , her fırsatta bu hobbyden bahsedin. dayı , amca , dede vs vs kimi bulursanız yakasına yapışın. Bunlar çocuk oyuncağı gibi bir yaklaşımda bulunurlarsa , Nitroluların yaptığı hızı ve çıkarttığı sesleri duymaları için videolarını seyrettirin , Bunların ulaştığı süratlarden bahsedin.ayrıca yapılan etkinlik ve toplantı resimlerini gösterin ki forumun yaş ortalamasından , bu hobby ile uğraşanların hiçte öyle genç yaş olmadığını anlasınlar.

Ayrıca daha bu yaşta motorlu araçlarla oynamanın ve bunları kontrol edebilmenin, büyüdüğünüz vakit gerçek araçları kontrol etmenizde faydalı olacağını , Bir anlık bir dalgınlığın bile nelere mal olacağını ,hiç canınız yanmadan rc araçla bile bir kazaya karışıldığında neler olacağını öğreneceğiniz ve idrak edeceğiniz için ilerde gerçek araba kullanırken bu hataları yapmayacağınızı ve böylelikle kazaya karışmayacağınız yönünde bol bol telkin edin.Erkek adam bu durumu gayet iyi anlar.

2- İkna edebilidiğiniz akraba erkeğe gaz verip istediğiniz aracı methedin ve israrla çocuk oyuncağı olmadığı yönünde beyanlarda bulnup , sinir stress atmak için birebir olduğu şeklinde gazı verip ,kendisi için aldırtmaya çalışın.

3- Bu şekilde araç alan olursa ve aracı alan evli ise, karısının bu araçtan haberi olmasını sağlayın.Mesela eşinin yanındayken ağzınızdan kaçıversin.

( Kaldıki bunu almayı düşünen çoğu erkek Karısın dalga geçmesinden çekineceği için gizlice alacaktır, büyüyüp evlenince evliliğin nasıl bir şey olduğunu anlarsın.Kendine özel yapacağın 1000 liralık bir harcamayı gelecekteki eşin olacak bayan sevişçle karşılmayacak, hatta benzeri kendi ihtiyacı olan 1.000 liralık bir şeyi almanızı isteyecektir. almazsanız , kendinize aldığınız 1000 liralık özel harcamayı kafanıza kakacak , kavga çıkartacak ,küsecek ve kendisi istediği şeyi, barışşma hediyesi olarak size zorla aldıracaktır. Bu işler genelde hep böyledir.Zaten evlilik böyle bir şeydir.Gizli kapaklı yaptın yaptın , yakalandın , hiç kurtuluşun yok.İllaki acısını çıkartırlar.))

4- Büyük bir ihtimalle karısı büyük bir kavga çıkartma arifesideyken , aracı alan erkek , sizi bahane ederek size aldığını veya hediye edeceğini beyan edip , kavgaya tutuşmaktan ve ömür boyu kafasına kakılacak bir kozu karısının eline vermektense, araç için ödediği bedeli sineye çekmeyi tercih edecek ve aracı size hediye edecektir.

( Böyle olmasını ümit edelim . Yok karısı düşündüğüm gibi yaklaşmaz ve bu kişi aracı size hediye etmezse, bu sefer annenize bu akrabanızı emsal gösterip, bu aktivitenin ne kadar yararlı olduğu, akrabanızın bu hobbye başladıktan sonra kahve veya benzeri yerlere gitmekten vazgeçip , kendini doğaya , börtüye böcüğe verip , Stressten uzak sağlıklı bir hayat yaşamaya başladığı konusunda nutuklar atın. )

Alternatif palavra olarak : Annenize ilerde makina veya motor mühendisi olmayı istediğinizi belirtin , Bir şekilde bir öğretmenizi veya annenizin sözünü dinleyeceği bir aile büyüğünüzü ikna edin , çocukluğunda uçak, araba gibi mekanik araçlarla oynayarak, bunları söküp takıp , tamir ederek geçirenlerinlerin, mühendisliğe daha yaktın olacağını şeklinde telkinde bulunsunlar. Almanya veya başka bir avrupa ülkesinde yaşamış birisini bulursanız daha ikna edici olur. "Avrupada bütün çocuklar bunlarla oynar ve orada çocukların kişilik gelişiminde faydalı olması için , bu türlü oyuncaklar her zaman tavsiye edilir" gibi bir şeyler söylemeleri lazım. Anneniz sizi dinlemese dahi bir öğretmeninizi veya büyüğünüzü dikkate alır ve çocuğunun istikbali söz konusuysa araç için ödeyeceği parayı gözü göremeyecektir. )

5- Cebinizden tek kuruş çıkmadan , üzerine çöktüğünüz araç ile doya doya oynayın. Bu gerçi birazda Sülaleniz üzerindeki ikna kabiliyetinize ve israla çalışmanıza bağlı. Ama bellimi olur. Bir tane isterken bu sistemle belki belki bir filo bile kurabilirsiniz. :) :)

Calimocho
08-02-2011, 22:53
İkna etmek yok parayı biriktiriyorsun gerekirse kız arkadaşımla buluşçam baba bi 20-30 diyip 50 tl kopar.Kargoyla alıyosun aracını onlar zaten niye aldın dicekler derken onlar senin elinden alıp kullanacaklar:D

harunk
08-02-2011, 23:58
babam var o paranın kaynağı ney :D sabah 6 da gider evden gece 3 de gelir göremiyorum bile :( sülalem imkansız dayım nefret eder r/c den pc müh. amcam işsiz dedim geçindiriyor imkansız :D nese teyzemle iddaya girdik 2012 de haziran ayına kdr araba almakdan vazgeçmezsem haziranın ilk günü teyzem alıcak para vermem gerekmiycek :Dbabam elektrikle ugrasıyor tesisattçı ztn sökme takma v.b yapıyorum bn,1 kuzenim almanyada yasıyor onunla konusmayı denerim ama bulmam çok zor

harunk
11-02-2011, 16:08
ikna etmeyi basardım eylülde aranızdayım :)