PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hobbyrc yakıtı

unalsel
17-06-2004, 21:20
Hobbyrc olarak yurtdışından yakıt getirtebilr miyiz? Hobby shoplar nasıl yapıyor bu işi? bu yakıtın özel bir izinle gelebilmesi gerek. Aylık olarak Hobbyrc'nin yakıt gideri Türkiyede hobbyshoplarda satılan yakıtın büyük bir bölümünü oluşturuyordur diye düşünüyorum. Gümrükten baktım yakıtın ülkemize girişinde yüksek vergiler de alınmıyor. Neyse konu ile bilgisi, görüşü olan arkadaşlar yazarlarsa bize faydalı olabilir. Yöneticiler'in de görüşleri olursa güzel olur. Bir de aslında bunu yazma amacım kar etmek falan değil, Hobbshoplara bağlı kalmamak.

platy
17-06-2004, 22:00
Fantazi gibi geliyor bana

Car_Maniak
17-06-2004, 22:56
gumruk boyle ozel kisilerin kimyasala madde getirmesinden dolayi biraz giciklik yapabilir...

engine02
18-06-2004, 11:51
walla bnce olabilir yane hosta olr hani :D

unalsel
18-06-2004, 14:25
Thy de çalışan dayımın oğlu ile konuştum o izinle getirtilir demişti hatta yanında da taşıyabilirsin demişti. Bi araştıralım bakalalım tower'a ve yakıt firmalarına bi mail atayım.

engine02
18-06-2004, 14:29
walla ii olr yane benzinlerin uzerine hobbyrc fln yazarız :D supper olr bea

apo.se
18-06-2004, 15:28
ya benzinin üstünde hobbyrc yazsa ne olur yazmasa ne olur?Sonuç olarak arabaya koyup gazlamayacakmıyız?Boşverin ;)

engine02
18-06-2004, 16:16
allah allah bi yarısa o benzin galonları elimizde girince karizma olr yaneoo hobbyrc fln bole nese bn isterim bole bisi olsun ama bimiom :(

omer_yildir
18-06-2004, 17:25
ya bır ara hobby dukkanından felan bahsedılıyodu ne oldu o ıs...:)

ersin
18-06-2004, 18:14
hobby shop gibi bir düşüncemiz yok şu an için ama gelecekte ne olur bilinmez.
bu yakıtları havaalanında yakalarlarsa uçağa sokmanız mümkün değil. zaten yakıtın üzerinde ne kadar tehlikleli madde işareti varsa hepsi var, alevler, kuru kafalar :) görevliler bu konuda kesin tavır içinde, başıma geldi, havayolu ile seyahat edecekseniz yanınıza yakıt almayın ya da yakıtı bulurlarsa emanet edebileceğiniz biri olsun yanınızda

engine02
18-06-2004, 18:40
hmm o da doru aslında ama isthe gusel olr die dedik bizde aslında bi hobbyshop hos olr gusel olr bnce ama :)

traxxas
18-06-2004, 22:16
pekı yakıt ucakla degılde gemıyle gelse boyle sorun cıkarıırlarmıı

k@y@
19-06-2004, 14:30
Yaw arkadaşlar bu gemiyle uçakla yakıt getirme işiyle kim ilgilenecek. Herkezin işi gücü var. eee bu adam istanbuldan işbilen biri olması lazım. O tür zamanı bol bir arkadaşımız da yok. Olsada onla uğraşılmaz. Çok baş ağrıtır...

madsnake
19-06-2004, 15:49
ya sanırım bir şirket adına falan rahatça getirtilebilir tabi bu seferde mal ticariye girer gümrük artar...başka türlü biraz zor olur...ayrıca bu işi benzin üreticileriyle konuşmak gerekir...birde çok alım yapmak gerekir başka türlü galonların üzerine hobbyrc yazacaklarını pek zannetmiyorum...

traxxas
19-06-2004, 16:13
arkadaslar bız en ıyııs gıne buradan allalım benzını ugrasmayalım bosuna yanıı ne yapıcazz artıkk

OrienXenophan
20-06-2004, 15:10
hobby shop gibi bir düşüncemiz yok şu an için ama gelecekte ne olur bilinmez.
bu yakıtları havaalanında yakalarlarsa uçağa sokmanız mümkün değil. zaten yakıtın üzerinde ne kadar tehlikleli madde işareti varsa hepsi var, alevler, kuru kafalar :) görevliler bu konuda kesin tavır içinde, başıma geldi, havayolu ile seyahat edecekseniz yanınıza yakıt almayın ya da yakıtı bulurlarsa emanet edebileceğiniz biri olsun yanınızda

Abi zaten dukkan acsaniz pek bi espirisi olmicak gibime gelio zaten herkez towerden getirtiyor parcalari

Car_Maniak
20-06-2004, 23:17
o zmn o dukkandan alcaz heralde :) ( ucuz olursa :) )