PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arkadaşım amerikaya gidiyor ve parça önerisi için yardım:(

lamala
15-04-2011, 23:10
Arkadaşlar merhaba ben aranıza yeni katılmayı düşünüyorum ve elimde hiç bir parça yok. ancak arkadaşım mayısta amerikaya gidecek ve 1 hafta sonra dönecek. 3 tane soracağım var size 1. arkadaşım ordan bana parçaları havaalanında sorun olmadan getirebilir mi? 2. amerikaya sipariş verirsem daha mı ucuz olur özel bir koşul gerekiyor mu oraya sipariş vermek için? 3. bana normal boyutta bir uçak için önerebilceğiniz plan ve parçalar nelerdir? Engin bilginizi paylaştığınız için şimdiden çok teşekkür ederim

lamala
15-04-2011, 23:31
yardım edecek bir arkadaş yok mu:(

gencoglan999
16-04-2011, 00:19
Benden Amerika'ya selam söylemesi söyle.... Eksik kalma, sen de selam söyle... Konu komşudan selam söyleyecekler varsa onların selamını da söylemesini söyle...

Hadi hatırı kalmasın bir de Japon yapıştırıcı söyle...

Bu ne demek oluyor şimdi?Düzgün cevap vermeyecekseniz bari konuyu saptırmayın.

Arkadaşım sana gelince,uçak planı vs. için araştırma yapmalısın.Forumun uçak bölümünü biraz incele.Nasıl bir uçak istediğini söylemeden burada sana kimse yardımcı olamaz.Uçak bölümüne istediğin uçakla ilgili bir başlık açıp öncelikle gereken parçaları öğrenmelisin.

Getirilecek parçalar konusunda sıkıntı çıkacağını sanmıyorum.Ben aynı bavulda 1xtrex 600 esp kit 2x5000mah 6s lipo 1xalıcı verici seti ve bol bol esc kablo birkaç uçak ve helicopter motoru vs.(X ray de bomba malzemesi gibi görünmesinden çok korkmuştum:D) getirmiştim.Üstüne bu bavul dubai singapur ve taiwan gümrüklerinden sorunsuz geçti.Sadece Türkiye girişinde lipo ları sordular,ben de onların bomba olduğunu ve kumandaya bağlı olduğunu söyledim:D
Şaka bir yana durumu açıkladım ve bavulu bile açtırmadılar.Dikkat etmen gereken tek husus pil işini fazla abartma.

lamala
16-04-2011, 00:24
ben orta hızda giden bir uçak istiyorum sonuçta yeniyim daha bu işte bide modelimi yalıtım malzemesinden yapmayı düşünüyorum. motor konusu ve bağlantıları nasıl yapacağım biraz canımı sıkıyor. birde başımda toefl sınavı belası var bu yüzden pek zman ayıramıyorum. senin önerebilceğin bi motor varmı 500-1000 gram arası ya olur ya olmaz uçağın ağırlığı

emo23
16-04-2011, 00:25
pek kitten anlamam ama kitten model yapacaklar için şöyle bir link buldum.
http://www3.towerhobbies.com/cgi-bin/wti0001p?&I=LXJ558&P=7

bu modeli elektrikli olarak hazırlayabilirsiniz. elektroniklerinide rcpano dan temin edebilirsiniz.

http://www3.towerhobbies.com/cgi-bin/wti0001p?&I=LXSFY3&P=0
başlangıç için ise böyle bir kumanda uzun süre iş görür. ayrıca bu kumanda seti içinde yukarıda kitte kullanacağın servolar da mevcut.

lamala
16-04-2011, 00:26
benim isteyeceklerim şu anda az sayıda :D sen resmen sınırları zorlamışsın:D
harika o zaman bir inceliyim ben :D

emo23
16-04-2011, 00:27
hazır amerika seyahati varken acemilik dönemi ertesi
http://hobbywireless.com/cart/index.php?main_page=product_info&cPath=46&products_id=567&zenid=b6ca6b6316b2c31b8bbfc8f9aa1de2b4
böyle bir kamera oldukça işinizi görecektir.

gencoglan999
16-04-2011, 00:29
ben orta hızda giden bir uçak istiyorum sonuçta yeniyim daha bu işte bide modelimi yalıtım malzemesinden yapmayı düşünüyorum. motor konusu ve bağlantıları nasıl yapacağım biraz canımı sıkıyor. birde başımda toefl sınavı belası var bu yüzden pek zman ayıramıyorum. senin önerebilceğin bi motor varmı 500-1000 gram arası ya olur ya olmaz uçağın ağırlığı

Malesef ben uçakcı değilim.Bu konuda pek yardımcı olamam.Ama tavsiyem towerhobbies ten kitlere bakmanız.Hazır elektrikli bir kit,alıcı verici ve kite göre motor almanız sizin için en güzeli olur gibi.Alacağınız uçağı belirlerseniz motor ve diğer elektronik ekipmanlar konusunda yardımcı olacak arkadaşlar her zaman vardır.Yok kendim yapacağım derseniz,söylediğim gibi sizi uçak bölümüne alalım:)

lamala
16-04-2011, 00:30
Bu ürün bana biraz pahalı gelir daha ucuza önerebileceğin varmı?. ben kanal sayısını ve ne kadar mesafede çektiğini nasıl anlayabirim

lamala
16-04-2011, 00:32
anladım çok teşekkür ederim yardımın için:D yarın bi inceleme yapıcam:D

emo23
16-04-2011, 00:34
forumda uçak bölümünü biraz araştır ve okuma yap.
klasik soruları soranları çok sevmez forum üyeleri ;), fırçayı basar.

Bu ürün bana biraz pahalı gelir daha ucuza önerebileceğin varmı?. ben kanal sayısını ve ne kadar mesafede çektiğini nasıl anlayabirim

lamala
16-04-2011, 00:38
tamam öyle yapıcam bende ilk modeli belirlemem gerekiyor sanırım teşekkürler:D

emo23
16-04-2011, 00:39
ilk modelini çok uzaklarda arama ;)

atambay
16-04-2011, 00:49
amerikadan futaba 10C kumanda getirt. Onu burada sat. Parasıyla istediğini alırsın.
Ya da 7 kanallı kumanda servolarıyla birlikte set olarak ve bir de OS46 AX motor getirt. Geriye sadece gövde kalır onu da buradan alırsın.

emo23
16-04-2011, 00:52
hocam bence 1 düzüne os getirsin TR de satsın :) daha mantıklı değil mi ? hatta bıraksın hobiyi icraa etmeyi. direk ticaretini yapsın ;)

atambay
16-04-2011, 02:13
o zaman tekne getirip satsın

caniiir
16-04-2011, 02:25
abilerim hastayım muhabbetlerinize. konuyu şöyle bir baştan okudum sonlara doğru bu konu neydi unuttum :D arkadaş modelciliğe yeni girecek galba biz ticaretine soktuk :D

Sümer Yamaner
16-04-2011, 09:08
forumda uçak bölümünü biraz araştır ve okuma yap.
klasik soruları soranları çok sevmez forum üyeleri ;), fırçayı basar.

Forum üyeleri dediklerin daha sorunun soruluşundan olayın ciddiyetini anlar meraklanma. Bu soru için fırça bile atmazlar. Ancak dalga geçerler burada olduğu gibi. Yani hakkını verirler Emrah'cığım! :)

emo23
16-04-2011, 10:29
metin hocam sen tekne dedi, sümer hocam dalga. çağırışım yaptı bir anda

bana kalırsa en çok gidecek malzeme tekne malzemeleri. hani şu teknenin arkasında cnc krom dümen, fin, z-drive, pervane vs tuzlu sudan etkilenmeyecek malzemeler iyi gider. TR de ateş pahası.

Joker73
16-04-2011, 14:10
Amerikadan getirtilebilecek ekonomik hiçbir cihaz veya malzeme yok.Ancak alışveriş merkezlerinde günlük indirime giren malzemeler (genelde tornavida vb gibi) veya ebay'dan 2.el veya tamir görmüş malzemeler ucuza geliyorlar.Çinden getirtmenin maliyeti amerikadan alıp ta birde vergi ödeyip Türkiyede gümrükten geçirmeye çalışmanın maliyetinden daha düşük.
Arkadaşınızı boşuna yormayın ve hiçbir malzeme istemeyin bence.Bırakın da kısıtlı valiz kapasitesine istediği hediyeleri doldurup getirsin...

lamala
16-04-2011, 23:43
peki arkadaşlar yardımlarınız için çok teşekkürler. bu hobiyi iyice araştırıp kendim yurt dışına çıktığımda halletmeye çalışacağım.