PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Maket Uçak

Medijine
02-05-2011, 00:04
Arkadaşlar öncelikle merhaba
ben maket uçak yapmak istediğime karar verdim
biraz araştırdım maketleri buldumda fakat bulduklarım uçmayanlardan ben bitirince uçurmakta istiyorum yakıtlı olmasını istiyorum kumandalı vs ama maket yapma tadınıda vermeli
yani kısaca uçakğımı kendim yapmak istiyorum rtr olmasını istemiyorum
ilk defa maket yapacagımdan çok zor olmasada iyi olur ama iyi bir uçak olursa tatminde eder
bu konuda bilgisi olan bana yardımcı olabilecek arkdaşlardan yardım istiyorum
iyi günler

m_kaplan
02-05-2011, 00:08
Maket değil model olcak ozaman.
Çaylak yada Pelikan ı öneririm. Forumda araştırın. Ayrıca Kanat yapımı vs yide okuyun.

Janberk.K
02-05-2011, 01:07
Konu yanlış bölümde.Burada aradıgın soruya cevap bulamazsın.Uçaklar bölmündede zaten bu konudan yüzlerce var.Bence bıraz forumu oku sana çok faydası olacaktır.

ANDROID
02-05-2011, 01:37
Arkadaşlar öncelikle merhaba
ben maket uçak yapmak istediğime karar verdim
biraz araştırdım maketleri buldumda fakat bulduklarım uçmayanlardan ben bitirince uçurmakta istiyorum yakıtlı olmasını istiyorum kumandalı vs ama maket yapma tadınıda vermeli
yani kısaca uçakğımı kendim yapmak istiyorum rtr olmasını istemiyorum
ilk defa maket yapacagımdan çok zor olmasada iyi olur ama iyi bir uçak olursa tatminde eder
bu konuda bilgisi olan bana yardımcı olabilecek arkdaşlardan yardım istiyorum
iyi günler

merhaba,

Guillow firmasının balsadan yapılan kitleri var, hem statik model(maket) olarak kullanabiliyorsunuz hemde bazılarına elektrikli motor veya yakıtlı motor takabiliyorsunuz ve gerekli elektronikleride kullanarak projesi ile birlikte maketinizi yapabiliyorsunuz ;) hem sergileyebilirsiniz hemde kullanabilirsiniz ama balsadan olucaklarından RC olarak kullanımda ne kadar dayanıklı olurlar bilemiyorum :)
satılan maketleri nereden bulabileceğinizi özelden mesaj attım size;) başarılar dilerim.

Medijine
02-05-2011, 21:44
teşekkürler yardımlarınız için şimdi farkettim doğru yere açıcam..
Android özeldende cevapladım malesef görünmüyor