PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GoPro kullananlar dikkat..!!

ymn
16-12-2011, 15:28
Kameramın kart girişi bozuldu,kart içinde takılı kalmıyordu.Bende söktüm kamerayı ve kart girişinde kilitleme sisteminde tamir denedim olmadı,microsd kartın adaptörünü yerleştirdim ve silikonla sabitledim.Tekrar topladım,kamera artık kartı görüyor.Size tavsiyem sizde sd kart söküp takmayın,usb veya adaptörlü micro sd kartı kullanın ve kartı cıkarın.Çünkü kameranın hafıza kartı kilitleme sistemi biraz kalitesiz geldi bana,benden tavsiye yinede siz bilirsiniz..!! :)

redbaron38
16-12-2011, 21:21
yaman hayırlı olsun kamerayı almışın.....mıcro sd kart olarak ne kullanıyorsun ..takılma yapıyormu...

ymn
16-12-2011, 21:33
yaman hayırlı olsun kamerayı almışın.....mıcro sd kart olarak ne kullanıyorsun ..takılma yapıyormu...

Sağol,toshiba 2gb kart kulanıyorum.2-3dk bir deneme çekimi yaptım ama sorun yoktu,daha önce kingston4gb kullandım.ikiside class 4 sınıfı kartlardı.Sanırım gopro kart seçmiyor..

mcgyver
17-12-2011, 01:33
Yaman dun bir bugun iki ne zaman bozdun aleti ben hep söküp takiyorum simdiye kadar birsey olmadi ama uyarini dikkate alacagim

ymn
17-12-2011, 02:32
Yaman dun bir bugun iki ne zaman bozdun aleti ben hep söküp takiyorum simdiye kadar birsey olmadi ama uyarini dikkate alacagim

Valla bende ona şaşırdım,haftası çıkmadan bozuldu.. garantiside yokmuş bende daldım kameraya,ama içindeki plastik zorlanınca kırılacak cinsten,ondan dikkat edin abi.!!

mcgyver
17-12-2011, 10:54
Yaman resimlere şimdi bakabildim. Dün akşam cepten yazıyordum.

Senin go proya taktığın kart mini sd fakat go pro normal SD kart kullanıyor yani kullanıcı hatası :(

http://2.bp.blogspot.com/_dDUHPa7QgaM/TDM0IJHknHI/AAAAAAAADvk/RF1F1SkHwNs/s1600/GoPro+HD+SDHC+memory+card.jpg

ymn
17-12-2011, 12:10
Yaman resimlere şimdi bakabildim. Dün akşam cepten yazıyordum.

Senin go proya taktığın kart mini sd fakat go pro normal SD kart kullanıyor yani kullanıcı hatası :(

http://2.bp.blogspot.com/_dDUHPa7QgaM/TDM0IJHknHI/AAAAAAAADvk/RF1F1SkHwNs/s1600/GoPro+HD+SDHC+memory+card.jpg

Yok abi,ilk önce bende sd kartı kullanıyordum tabi .Kartı çıkarırken bişey çıt etti,sonra sd kart yuvada takılı kalmıyordu.Bende söktüm mekanizmayı tamir ettim ama yine okumadı kartı.. bu sefer microsd'nin adaptörünü içine sabitledim,micro sd takıp söküyorum..

mcgyver
17-12-2011, 12:14
:) tamam anlaşıldı. Yani go proyu micro sd karta modifiye ettin :)

candane
17-12-2011, 16:29
Bende gopronun lensin parçaladım. Ama hakkını vermek lazım, defalarca hausingi olmadan kayaların üzerinde yuvarlandı. En sonunda inişin mantıksız olduğu bir yere inmeye çalışınca lens dağıldı.
Orjinal lensi bulmak mümkün değil, bende modifikasyon için kullanılan sunex lensi bulup aldım. Şimdi daha iyi olduğunu düşünüyorum, balık gözü görüntü de bu lens ile ortadan kalktı.

MutluTEKIR
17-12-2011, 17:45
hayırlı olsun Erdal abi, balık gözsüz güzel videolarını bekliyorum :)
Yaman sana da hayırlı olsun, aldığın gibi parçaladın mı aleti :D

recepcyln
18-12-2011, 01:41
Go pro aldığımdan beri en büyük tehlikeyi geçen gün atlattı tricopter kontrolden çıkınca olan oldu. Kamera sağlam ama olayın şokunu atlatamayınca videoda ters oldu:)

http://www.youtube.com/watch?v=dt-Ohb6paCQ&list=UU1kwhUjY40vL_rafUmGx-MQ&index=1&feature=plcp

ymn
18-12-2011, 02:40
Go pro aldığımdan beri en büyük tehlikeyi geçen gün atlattı tricopter kontrolden çıkınca olan oldu. Kamera sağlam ama olayın şokunu atlatamayınca videoda ters oldu:)

http://www.youtube.com/watch?v=dt-Ohb6paCQ&list=UU1kwhUjY40vL_rafUmGx-MQ&index=1&feature=plcp

kamera yerinden çıktıdamı ters görüntü oldu abi,yoksa tricopter mi ters ucuyor.. :) ha bu arada gopro da ters video moduda var,hausing modele sabitleyip görüntüyü ters cevirip düz görüntü almak mümkün.. Normalde hausing modele sabitleyince görüntü ters oluyor.. :)

uygarkuzuoglu
18-12-2011, 03:37
Bende uzun zamandır kullanıyorum , kart sök tak class 10 toshiba kartım sapıttı , bencede usb kablodan dosyaları kopyalayın bilgisayarınıza...

redbaron38
18-12-2011, 19:22

http://www.youtube.com/watch?v=dt-Ohb6paCQ&list=UU1kwhUjY40vL_rafUmGx-MQ&index=1&feature=plcp geçmiş olsun ..duzelır herhalde...trıcopterın ıyıymıs

recepcyln
18-12-2011, 19:40
Yaman kameranın değil aslında benim tersim döndü şaka bir yana bir filmde izlemiştim böyle ters görüntüleri deneyeyim dedim. Kimisi de kart bölümünü kullanın diyor usb girişi bozuluyor diye.
Ali Bey tricopteri rc explorer planlarına göre yaptım detayaları da paylaşacaktım ama şu an motorlar iş görmez gibi, yapımı devam eden bir hexa projem var ona odaklanacağım yani tri projesi bir süre rafta bekleyecek.

admslk
27-01-2012, 17:26
arkadaşlar biraz evvel elime kameram geçti. SD kartı yerleştirirken içeriden bi çıt sesi geldi. Zaten kart uyumsuzdu sanırım. Sonra makineyi hiç açamadım :((((Yardımcı olursanız sevinirim...

hasan çağrı
16-02-2012, 14:55
Kamerayı tükiyeden faturalı aldıysanız kart yuvasının bozulması durumunda garntiye giriyor değişimi yapılıyor.
Gopro kameralar en az class4 olduğu sürece ve uygun adaptör ile kullanıldığı sürece ayrım yapmıyor.
Daha yüksek aktarım hızlı kartın avantajı 1 saat ve üzeri çekimlerde kendini gösteriyor zaten. 15-20dk lık uçuşlarda çok fark etmeyecektir.

ymn
16-02-2012, 16:41
arkadaşlar biraz evvel elime kameram geçti. SD kartı yerleştirirken içeriden bi çıt sesi geldi. Zaten kart uyumsuzdu sanırım. Sonra makineyi hiç açamadım :((((Yardımcı olursanız sevinirim...

Biraz gözü kara olup açmak gerekiyor malesef,başka türlü tamir imkanı yok.Yada bu tür cihazları tamir eden kişilere götürüp yaptırabilirsiniz.