PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nitro Yakıtınızı nereden temin ediyorsunuz?(İstanbul için)

Nava
28-02-2012, 16:10
Arkadaşlar merhaba,

Başlıkdada belirttiğim gibi yakıt teminini nerden sağlıyorsunuz?Link vermenin yasak olduğunu biliyorum ama yakıt satan yerlerin isimlerinin en azından verilebileceğini düşünüyorum :)

alport
28-02-2012, 16:14
Yakıt sağlanan yerler hobbyshoplar olduğundan. siteye sponsor olmayanlar dışında link verilemiyor. Herkes kendine en yakın yerden alıyor zaten, hobby mağazası dışında bir yerden almıyoruz;)

alport
28-02-2012, 16:17
Adresiniz pendik olarak görünüyor. En yakın hooby mağazaları kızıltoprak, göztepe ve sahtayıcedit ile kadıköyde . İnternetten araştırıp adreslerini bulabilir ya da online sipariş verebilirsiniz.

Nava
28-02-2012, 16:21
Adresiniz pendik olarak görünüyor. En yakın hooby mağazaları kızıltoprak, göztepe ve sahtayıcedit ile kadıköyde . İnternetten araştırıp adreslerini bulabilir ya da online sipariş verebilirsiniz.

Dediğiniz yerlere bakıcam

Teşekkürler

Nava
28-02-2012, 16:37
Son bişi daha sormak istiyorum.Farklı markalarda nitro yakıtlar mevcut.Bir nitronun kaliteli olup olmadığını nasıl anlayabiliriz?Örneğin hpi ve Byron Race'in yakıtları var.Bunların her ikiside aynı kaliteye mi sahiptir?Kaliteyi sadece yakıtı kullanırken aldığımız performansdan mı anlayabiliriz?

Tecrübeli arkadaşların cevaplayabileceği bir soru oldu sanırım :)

mantikus
28-02-2012, 17:58
Byron Race
HPI
Wildcat

Aralarından en kaliteli hangi marka ? off road araçları için

Yada arkadaşlar bu markalar yerine en iyi nitro yakıt markası hangisi ?

Lüleburgazdan katılıyorum aranıza nereden temin edebilirim ? (Daha aracım yok)

iloveyourc
28-02-2012, 19:49
Gecende kararim kesin nitro onroad demistin yine offroad??? Bir fikrim yok :D

Nobran
28-02-2012, 19:52
Son bişi daha sormak istiyorum.Farklı markalarda nitro yakıtlar mevcut.Bir nitronun kaliteli olup olmadığını nasıl anlayabiliriz?Örneğin hpi ve Byron Race'in yakıtları var.Bunların her ikiside aynı kaliteye mi sahiptir?Kaliteyi sadece yakıtı kullanırken aldığımız performansdan mı anlayabiliriz?

Tecrübeli arkadaşların cevaplayabileceği bir soru oldu sanırım :)

Burak, ben hep Byron kullandım ve o yakıttan memnunum öteki markaları kullananlarda memnundur zaten memnuniyetsizlik söz konusu olsaydı bunu yazarlardı. Bir araçta hangi markayı ve % kaç kullanıyorsanız alıştığınız yakıtla ve % ile devam edin derim ve son olarak kullanırken problem çıkartmayan yakıt iyi yakıttır;) Yerli yakıtları bilmiyorum fakat ithal yakıtlar genel olarak kaliteli.

Byron Race
HPI
Wildcat

Aralarından en kaliteli hangi marka ? off road araçları için

Yada arkadaşlar bu markalar yerine en iyi nitro yakıt markası hangisi ?

Lüleburgazdan katılıyorum aranıza nereden temin edebilirim ? (Daha aracım yok)

Bir üst mesajda aynı soru sorulmuş zaten, sen aynısını tekrar yazmışsın.

alport
28-02-2012, 20:04
Yakıtların hangisinin kaliteli olduğunu görmek için en iyi yol tabiki aracın performansına göre karar vermek. Özellikle Byron ve HPI'ın yarış yakıtı olan optifuel kaliteli yakıtlardır. Yakıtın markası kadar raf ömrü ve depolanma şartları da bir o kadar önemli. Türkiye'de maalesef özellikle raf ömürleri konusunda sıkıntı olabiliyor. Firmalar çok fazla satış yapmadığından bir kere bol miktarda getirip daha sonra uzun süre rafta bekletiyorlar. Ben bu işlerde oldukça tecrübeli bir arkadaşımın tavsiyesi ile yurtdışından daha az miktarda ve daha sık getiren bir mağazadan optifuel %25 nitro alıp kullanıyorum.

Nava
28-02-2012, 21:05
Burak, ben hep Byron kullandım ve o yakıttan memnunum öteki markaları kullananlarda memnundur zaten memnuniyetsizlik söz konusu olsaydı bunu yazarlardı. Bir araçta hangi markayı ve % kaç kullanıyorsanız alıştığınız yakıtla ve % ile devam edin derim ve son olarak kullanırken problem çıkartmayan yakıt iyi yakıttır;) Yerli yakıtları bilmiyorum fakat ithal yakıtlar genel olarak kaliteli.

Bir üst mesajda aynı soru sorulmuş zaten, sen aynısını tekrar yazmışsın.

Yakıtların hangisinin kaliteli olduğunu görmek için en iyi yol tabiki aracın performansına göre karar vermek. Özellikle Byron ve HPI'ın yarış yakıtı olan optifuel kaliteli yakıtlardır. Yakıtın markası kadar raf ömrü ve depolanma şartları da bir o kadar önemli. Türkiye'de maalesef özellikle raf ömürleri konusunda sıkıntı olabiliyor. Firmalar çok fazla satış yapmadığından bir kere bol miktarda getirip daha sonra uzun süre rafta bekletiyorlar. Ben bu işlerde oldukça tecrübeli bir arkadaşımın tavsiyesi ile yurtdışından daha az miktarda ve daha sık getiren bir mağazadan optifuel %25 nitro alıp kullanıyorum.

Aslında daha ilk depomu bitirmek üzereyim çeyrek litre kadar yakıtım kaldı.Bu arada HPI %20 Nitro 2.5 litre yakıtını kullanıyorum.Memnun muyum?Henüz başka bir yakıt kullanmadığım için mecburen evet :) İnternette araştırma yaparken bu sorular aklıma takıldı onları sormak istedim.Bir yerde HPI %20 Nitro 2.5 litre yakıt 60 tl iken başka bir yerde Byron Race Gen2 %20 Nitro 3.8 litresi 60 TL olunca iyice meraklandım.

Yardımlarınız için teşekkürler

mantikus
28-02-2012, 21:57
Kesin dediysem off road dır :D daha ilk üye olduğumda söylemiştim

http://www.hobbyrc.com/forum/threads/73978-Yeni-al%C4%B1ca%C4%9F%C4%B1m-yak%C4%B1tl%C4%B1-arac%C4%B1m?highlight=

http://www.hobbyrc.com/forum/threads/73978-Yeni-al%C4%B1ca%C4%9F%C4%B1m-yak%C4%B1tl%C4%B1-arac%C4%B1m?highlight=

Diğer açtığım konularda araç seçiminden bahsetmemişim

mantikus
28-02-2012, 21:59
Kesin dediysem off road dır :D daha ilk üye olduğumda söylemiştim

Diğer açtığım konularda araç seçiminden bahsetmemişim