PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SkyRc Leopard Toro Brushless Sistem Program Sorunu Yardım Acil !

onur1693
23-02-2013, 13:13
İyi günler arkadaşlar yakın zamanda aldığım skyrc leopard toro 9t 4370 Kv 60 Amper sistemimi 2.4 ghz kumandam ile bağdaşlaştıramadım (programlyamadım). esc nin kullanım klavuzun yazan maddeleri tek tek yapıyorum aynı şekilde oluyo fakat istediğim şekilde programlyamayorum . istediğim şekilden kastım gaz bastığım zaman araba geri gidiyor . fakat bu sorunumu kumanda üzerindeki kontrol panelinden hallettim ancak gaza bastığımda giden hız ile geri bastığımda giden hız arasında çok büyük fark var araç geri çok ama çok daha hızlı gidiyor . bilen arkdaşlar yardım ederse çok sevinirim . ayrıca servoda çok keskin dönüşler yapmıyor buda ek bir sorun :(

alonewolftr
23-02-2013, 13:24
Merhaba Programlama kartının resmini eklersen tüm ayarları yazabilirim.

Kumanda üzerinden yapmış oluğun ileri geri sadece tetik yönünü değiştirir ana programlamayı kart üzerinden yapmalısın.

onur1693
23-02-2013, 13:27
Merhaba Programlama kartının resmini eklersen tüm ayarları yazabilirim.

Kumanda üzerinden yapmış oluğun ileri geri sadece tetik yönünü değiştirir ana programlamayı kart üzerinden yapmalısın. peki şu an fotoğrafnı cekmem mumkun deil ama internetteki programlama kartının resmni atıyorum . ben bıraz ayarlama yaptım ama gende geri modda daha hızlı gidiyor

118160

alonewolftr
23-02-2013, 13:38
Merhaba,

Reverse Type :FWD to Brake and Reverse yapmanız gerekecek.(İleri Fren GERİ)
Kumanda dan ayarlarını eski konumu getırın hanı terse aldınız araç geri daha hızlı gidiyorya ilk konumuna geri alın.

onur1693
23-02-2013, 13:41
çok sağolun eve gidince denicem inşallah olur . birde 3kg torklu servo var normal brushed sistemde cok keskin dönş yaptıyodu fakat brushless takınca dönşlerinde %80e varan azalmalar oluştu köşeyi dönmem için el freni bile işime yaramıyor desem yeridir .

alonewolftr
23-02-2013, 13:46
Servonuz da alıcı kaynaklı sorun olabilir halen aynı alıcıyı kullanıyorsanız buda zor bi ihtimal BEC unıtesı gerekebilir sağlıklı beslenmiyor olabilir servodaki dişlilerde problem olabilir biraz ucu açık bi konu ama servo nun esc ile ilgisi olmaz.

alonewolftr
23-02-2013, 13:48
Servo ile ilgili problemde birde şase de steering kontrol edin?Tamamen sorunun servo kaynaklı olduğuna emin olun,servo nun steering bağlanan başını çıkarıp kendiniz yön verin ve test edin.

onur1693
23-02-2013, 13:49
servo daha sıfır brushless e cevirdgm için pilde motorda ve servoda komple degsme gittim . dişlerde hiçbir şeklde sorun yoktur belki besleme az gelmektedir bes ce sorun olabilr genede cok sağolun zaten öncelgim geri ve ileri problemmdi onuda sanrm bu akşam cözerim hersey için cok sağolun :) sıkıntı olursa yazarım

Lancer
23-02-2013, 13:55
Gaza bastığında geri gitme sorununu motorun iki kabolusunu ters çevirecek halledebilirsin (sensörsüz sistem ise).

onur1693
23-02-2013, 13:58
ssorun geri veya ileri gitmesi değil onu kumandadan hallettim benm demek istedgm geri ile ileri gitmesi arasında cok buyuk bır hız farkı var mesela geri 50km hıuzla gidiyosa ileri 20-25km arasında gidiyo buda ciddi bir problem . sistem sensorlu mu sensorsuz mu onu bile dahi bilmiyorum . skyrc leopard toro 9t 4370kv 60a ?

Lancer
23-02-2013, 14:04
Tamam işte kumandadan yaptığın ayarı düzelt, motor kablosunu ters çevir (ortadaki kablo ile yanlardaki kablodan herhangi biri). Bu şekilde ileri hızlı gidecek geri yavaş.
Sensörlü sistemde motora 3 kablo haricinde birde soketli çok uclu sinyal kablosu gider.

efee
23-02-2013, 20:12
aynen bende sensörsüz esc kullandım bi ara, motor senin ki gibi tersine dönüyordu. iki kablonun yerini değiştirerek çözdüm.
http://www.hobbyhot.com/LEOPARD-SKYRC-4370KV-9T-Brushless-Motor-60A-ESC-Speed-Controller-Combo-ME720.html
sanırım bunu kullanıyorsun. sensörsüz gördüğüm kadarıyla, sarı kabloyu turuncuya, turuncuyu sarıya tak, düzelecektir. ha bu arada kumandadaki geri/ileri ayarınıda tekrar ileri/geri yapmayı unutma :)

onur1693
24-02-2013, 10:21
Tamam işte kumandadan yaptığın ayarı düzelt, motor kablosunu ters çevir (ortadaki kablo ile yanlardaki kablodan herhangi biri). Bu şekilde ileri hızlı gidecek geri yavaş.
Sensörlü sistemde motora 3 kablo haricinde birde soketli çok uclu sinyal kablosu gider.

çok sağolun şimdi aklıma oturdu :)

onur1693
24-02-2013, 10:21
aynen bende sensörsüz esc kullandım bi ara, motor senin ki gibi tersine dönüyordu. iki kablonun yerini değiştirerek çözdüm.
http://www.hobbyhot.com/LEOPARD-SKYRC-4370KV-9T-Brushless-Motor-60A-ESC-Speed-Controller-Combo-ME720.html
sanırım bunu kullanıyorsun. sensörsüz gördüğüm kadarıyla, sarı kabloyu turuncuya, turuncuyu sarıya tak, düzelecektir. ha bu arada kumandadaki geri/ileri ayarınıda tekrar ileri/geri yapmayı unutma :)

anladım ben yanar die takmamıstım :D evet sistemim o :) programlama kar5tından hiçbir ayar yapmama gerek yok dmi ?

efee
24-02-2013, 13:23
yok. bütün olay kablolarda :)

onur1693
24-02-2013, 14:26
Tamam çok sağolun :) birde servo sornum var peki onu nasıl çözeblrm oldukca keskin dönebilen servo aldım fakat bu sıstemden sonra dönsler cok kısalaştı :( açısında bayağı bir daralma var

efee
24-02-2013, 21:09
kumandadan End point adjustments (epa) ile ayarlanabiliyor o. kabusum. gidip kumanda almak zorunda kaldım sırf bu yüzden

onur1693
26-02-2013, 14:19
hmm :( ben sorunu çözdm alıcı sistemnde 1. kanala ne takarsam calısmıyo . mesela 1. kanala motor 2. kanala servo baglasam motor calsmyo servo calsıyo aynı seyı 1. kanala servo 2. kanala motor takarak yaptgmda bu seferde servo calsmyo ama kumanda üzernden ince ayar yapıp kolu hareket ettreblyorm ama sağ sol yaptramyorm ? kumanda içndeki sistemde mi sorun var mesela lehmnde kopmalar ? aklıma gelenler bunlar :(