PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Thunder Tiger EB-4 G3

rcbuggy
18-03-2013, 21:51
Merhaba arkadaşlar. Bugün itibariyle Thunder Tiger EB-4 G3 almış bulunuyorum. Bir süredir Traxxas mı?, Hpi mı?, Thunder Tiger mı? Radcat mi? diye kararsızdım. Nihayetinde şartlar doğrultusunda bu araçta karar kıldım. Benim ikinci buggy im. Aslen e-MTA modelini merak ediyordum inceleme fırsatı buldum aracın al benisi yüksek fakat caymama neden olan tek sebep şase üstünde bulunan neredeyse bütün elektroniği kapatmışlar" Motor hariç". Hava kanalları yok mu tabiki var fakat önümüz yaz ve ne denli yeterli kalır orası meçhul. Birde Maverick Strada Xb Evo mevcut. " Sanırım buggy hastasıyım:eek: " Thunder Tiger ı henüz test etmedim. Esc si 4s e kadar destekliyor fakat 3s te kullanmayı düşünüyorum ne olur ne olmaz. Pili edinir edinmez en kısa zaman da bir video ve bir kaç fotoğrafla sahada ki izlenimlerimi de yine buradan paylaşırım. İlk izlenimlerime gelecek olursam gözüme batan ilk şey aracın kepinin gövdeye oranla fazla enine hazırlanmış olması. Yani yanlardan aşırı bir fazlalık var. Zaten resimlerde bunu göreceksiniz. Bunun haricinde kullanılan plastik kalitesi yeterli gibi tabi asıl sonuç dağ taş toprakta görülür. :D Şase alüminyum. Kumandası belirtildiği gibi LCD ekranlı değil aynı markanın daha eski ekransız bir modeli mevcut ve bu da biraz can sıkıntısı fakat çok mühim değil benim için. Kutu içerisinden bir sürü alet edevat çıkıyor artı bir kaç ta yedek parça bu güzel bir şey. Şimdilik aktarabileceğim bunlar daha sonra arazi tecrübelerimi de paylaşırım. Gelelim fotolara :

120030 120031 120032 120033 120034 120035 120036 120037 120038 120039 120040

emrah3684
18-03-2013, 22:03
Öncelikle hayırlı olsun, en sonunda karar vermişsiniz =)

Araç biraz tipsiz ama kaliteli birşeye benziyor.

Bence 4s ile kullanmalısınız 1/8 ler için ideal denilebilir. Tabi tercih meselesi

Kumandanın ekranlı olması iyi olurdu ayar yapma konusunda çok büyük kolaylık ve esneklik sağlıyor.

Emin değilim ama stabilazör göremedim ben, eğer dediğim gibi yoksa bu bence büyük bir eksiklik sayılır

rcbuggy
18-03-2013, 22:23
Teşekkür ederim evet nihayet karar verdim. 4s kullanmayı bende istiyorum fakat esc gerçekten sıkıntı yaratır mı yaratmaz mı bilmiyorum denemeden de öğrenemem sanırım. İlk etapta bir 3s gazlayalım da sonrasına bakarız. Kumanda konusunda hem fikiriz ileride daha kaliteli ve ekranlı bir kumanda almayı düşünüyorum bir süre elimdekiyle idare etmem gerek. Stabilizör tam olarak nedir? Şase üzerinde ki denge aparatı mı? Kusura bakmayın terimlerle aram pek iyi değil her ne kadar aklımda tutmaya çalışsam da bazen çorba oluyor.

emrah3684
18-03-2013, 23:13
salıncaklara diferensiyel kutularından bağlanan uzun çubuklar varya takla engelleyiciler onlar işte =)

rcbuggy
19-03-2013, 00:07
Şimdi anladım:) bahsettiğiniz çubuklar maalesef yok hatta kitapçığına da göz gezdirdim opsiyonel parçalar arasında bulunuyor maalesef.

emrah3684
19-03-2013, 01:27
Açıkçası olsa iyi olurmuş. Şöyle söyliyim, benim aracın ön tekerindeki stabilazör çıkmıştı fark etmemişim iki üç kez sürüş yaptım

diyelimki sağ dönüşlerde ve sağa spin anında sağ arka teker yani stabilazörü sağlam olan havada iken yani yere temas etmez iken sağ öndeki yerinden çıkmış olan teker yere basıyordu.

bu durum şunu beraberinde getiriyor, dönüş yönüdeki tekerler aracı dönüş yönünün tersine doğru ittiği için takla atması muhtemel oluyor.

rcbuggy
19-03-2013, 01:57
Anlaşılan o ki, bu parçayı kısa zaman da temin etsem hem aracın yararına hem benim yararıma :)