PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sıra hangisinde

tuning
09-07-2004, 00:14
selam.bende hpi rs4 3 ss var.daha üst bir otomobile geçmek istiyorum.benzinli on roadlardan neler tavsiye edebilirsiniz.serpent düşünüyorum ama hangi modeli daha uygun olur.1\5 ler hakkında ne düşünüyorsunuz.bir yardım edin.

mcagis
09-07-2004, 10:29
Serpent 710 şu aralar bayağı bir revaçta ama biraz pahalı. Onun haricinde:
1- Serpent 705 (rccarinternational'da kampanyası var)
2- HPI R-40 (Tower'da var)
3- Associated Nitro TC3 (Tower'da var)
4- İkinci el temiz bir Serpent Impulse (ilanlara bir bak, bu aralar çok sayıda var)

Ben de 1/5 (özellikle Palio kasalı) almak isterim ama, hem çok pahalı, hem de heryerde kullanılmaz. Ayrıca işletme masrafları da neredeyse 1/1 gerçek araba kadar var...
Eğer 1/10 alacaksan, sıfır almanı öneririm. 1/8'lere de hiç girme derim, çünkü yarışları yapılmıyor...

unalsel
09-07-2004, 12:13
Peki Gas on road?

Hassank
09-07-2004, 14:07
Kuzgun yani mutlu ağbimiz 1/10 alacaktı en son bilmiyorum belki o sana 1/5 palio arabasını satmayı düşünebilir. Elleri nasırlaşmıştı arabayı çalıştırmak isterken :)
tuning rs43 ss çok iyi bir araba neden üstüne başka araba almak istiyorsunki anlamadım?
hem araba daha yeni sayılır ne kadar olduki çıkalı sen ne zaman aldın? Bana sanki herkes serpent alıyor bende ondan alıcam gibi bir hisse kapılmışsın gibi geldi.Neyse karar senin tabi nasıl istersen öyle yap madem en iyisini istiyorsun o zaman benim sana tavsiyem gidip serpent 710 al bu seni yeterince tatmin eder ondan sıkıldığındada ne almanı tavsiye ederiz bilemiyorum ama bence arabalardan çabuk sıkılmamaya çalış iyi eğlenceler...

Olynth
09-07-2004, 14:44
Hassank arkadas herhalde serpentlerı gorunce bır anda baydı galba hpı :D
cıkalı yenımı oldu ? valla coktandır var o araba ya.

Hassank
09-07-2004, 14:56
1-2 sene çokmu uzun bir zaman sayılıyor? yapmayın Allah aşkına...Firmalar her sene yeni model çıkarırsa battık valla...

platy
09-07-2004, 16:45
Arabadan sıkılmıyodurda hızı yavaş gelmeye başlıyordur herhalde. Motor değişimi yada değişik modifiyelerle daha tatminkar hale getirilebilir araba ama serpent in daha üstü yok bence şasi olarak. Ama nedense ben pek tavsiye etmiyorum. 2. araba olarak erken olabilir. Eğer sorun yaşarsan baya bilirsin. En azından 2. el bir impulse ile daha mutlu olabilirsin. Serpentler çok karışıktır ;)

tuning
09-07-2004, 22:40
benim tanıdığım birden fazla otomobili olan birçok kişi var neden şaşırdınız anlamadım.arabamdan sıkılmadım ama insan daha iyisini istiyor.niyetim kendimi geliştirip yarışmalara katılmak.neyse düşüncelerinizi belirttiğiniz için sağolun.

WOLF
09-07-2004, 22:50
Tuning;
Öncelikle kendini test et. RS4'ü niye üst modelle değiştirmek istiyorsun? Piste çık ve neler yapabildiğini ve yapamadığını gör. Hazır olmadan yapacağın bir araba yükseltme seni geliştirmez aksine geriletir ve hatta ve hatta hobiden bile soğutabilir.
Eğer piste çıkıp, arabanla, arabanın limitlerinde hiç spin atmadan, kaza yapmadan ve aralıksız olarak 3-4 depoyu rahat bitiriyorsan o zaman pilotaj olarakyeni araba veya motor almanın vakti gelmiştir. Ayrıca teknik olarak da kendini değerlendirmen lazım; eğer arabada çıkan bir problemi 1-2 dakika içerisinde algılayabiliyorsan ve 10-15 dakika da çözebiliyorsan, teknik olarak da olmuşsun demektir.

Eğer bu noktaya gelmişsen; o zaman bütçeni belirle ve ona göre sadece şase değil motor ve pipe da seçerek istediğin arabayı al.

Ben bu yazıyı yazarken, kesinlikle yaparsın veya yapamazsın şeklinde değil bir ölçüt olarak yazdım. Belki sen çoktan bu noktaları geçtin. Onun için alınmaca gücenmece yok. Sadece benim fikirlerimdir.

tuning
09-07-2004, 22:54
tavsiyelerin çok doğru wolf.sağol.

WOLF
09-07-2004, 22:57
Sende sağol.....