PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1/5 subaru kep yapımı

fcdream1293
04-12-2013, 20:34
Geçirdigim bir kaç rc kazasından sonra tabiri caizse paramparça olan kepimi kullanmak pek içime sinmiyordu bunun kırık çatlak yerlerini mukavvemetli bantla kapattım destekler yaptım ve içine doldurdum alçıyı tabi ondada sıkıntı yaşadım 45 kg hazırladıgım alçı yetersiz oldu yeniden alçı almam zordu bende o an için dükkanda neler bulduysam doldurdum içine köpük,pet şişe,tugla vb... ama olsun en üst seviyeye kadar doldurmaya yetmesede sıkıntı degil oraları yaparız dedim bir şekilde çelik macunuyla, bu basınca haliyle kep dayanamadı ve resmen patladı :D desteklerim oldugu için yinede sıfırdan yapacagıma en azından genel hatları hiçte fena olmayan bir kalıp elde ettim

1. resim kepimin kalıptan sonraki hali gerçi kalıptan öncede aynıydı ama olsun
2.3.4.5 nolu resimler biraz tesviye yaptıgım resimler
6.7.8 nolu resimler ise biraz daha fazla tesviye yaptıgım resimlerdir
alçıyı spatula meyve bıçagı yardımıyla bir elma soyar edasıyla kesiyorum alçıyı çünkü sol ön kapı orjinalinden çok daha fazla bombe yapmıstı o bombeyi azalatacagım sonrada aracın etek kısımlarındaki eksik gelen alçı yüzünden şekli alınamayan yerleri macunla doldurup şekil vericem zaten aynı subaruyu yapmıcam biraz kendimden de dogaçlama yapacagım ama yinede body kit konusunda önerilere açıgım iyi aksamlar....

fcdream1293
04-12-2013, 20:40
Bu arada söylemeyi unuttum fiberglassla ürün almayı planlıyorum ama bellide olmaz elimde kep malzemesi vakum makinesi var tek sıkıntım ısıtıcı onuda çözersem normal seffafda basabilirim ama en azından alçıyı işleyebildigim kadar işlicem şimdiden degerli yorumlarınız için teşekkürler

Umut51
04-12-2013, 22:30
Eğer elinizden gelirse farklı bir modele yoğunlaşın derim ben eski kep subaru imiş değişiklik olur. Yok bunu yapayım belki ikincisini sonra yaparım derseniz haklısınız başlanmış bir kere :) . El işçiliği her zaman değerlidir, sevdiğiniz bir kep olur inşallah.

fcdream1293
04-12-2013, 22:44
bende öyle düşünüyorum ama elim alışşın diye yaptım bunu birazda eglenmek için bu bitsin bundan sonra sıfırdan yapıcam eski kasa mercedes olabilir

Eğer elinizden gelirse farklı bir modele yoğunlaşın derim ben eski kep subaru imiş değişiklik olur. Yok bunu yapayım belki ikincisini sonra yaparım derseniz haklısınız başlanmış bir kere :) . El işçiliği her zaman değerlidir, sevdiğiniz bir kep olur inşallah.

Umut51
05-12-2013, 00:00
Şöyle long modellerden birşey mi ? :)
http://www.mcsmk8.com/96-S600/HR/CARS-03.JPG
bende öyle düşünüyorum ama elim alışşın diye yaptım bunu birazda eglenmek için bu bitsin bundan sonra sıfırdan yapıcam eski kasa mercedes olabilir

fcdream1293
05-12-2013, 00:22
Şöyle long modellerden birşey mi ? :)
http://www.mcsmk8.com/96-S600/HR/CARS-03.JPG
neden olmasın zaman gösterecek bakalım el becerilerimin sınırlarını zorlayacagım zaten önemli olan olmayanı yapmak :D

Umut51
05-12-2013, 00:52
Katılıyorum takipteyim :)

neden olmasın zaman gösterecek bakalım el becerilerimin sınırlarını zorlayacagım zaten önemli olan olmayanı yapmak :D