PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Başlıyorum Terimler Hakında Yardım (motor, esc, servo vb.)

Meaa
15-12-2013, 22:11
Merhaba Arkadaşlar
10gün içerisinde sakurad3 araçımı alcağım ve bu hobiye başlayacağım

Benim sorum şunlar cevaplayanlara cok teşekkür ediyorum forumu gezdim ama net bişeyler bulamadım. Binlerce konu gezemedim.

Motor, esc, servo unuttuğum bir elektronik parça varsa onun hakkında da bilgi verirseniz sevinirim.
Bu elektronik terimlerin hangileri iyidir, birbirleriyle kıyaslarken hangi özelliğe bakıp daha iyi olduğu tespit edilir.İnce noktaları nelerdir.

:kütküt:

gogo3410
15-12-2013, 23:03
Merhaba Arkadaşlar

Benim sorum şunlar cevaplayanlara cok teşekkür ediyorum forumu gezdim ama net bişeyler bulamadım. Binlerce konu gezemedim.

Motor, esc, servo unuttuğum bir elektronik parça varsa onun hakkında da bilgi verirseniz sevinirim.

Bu elektronik terimlerin hangileri iyidir, birbirleriyle kıyaslarken hangi özelliğe bakıp daha iyi olduğu tespit edilir.İnce noktaları nelerdir.

arkadaşım öncelikle hobiye hoş geldin ama bir çok arkadaşın yeni başlarken yaptığı hataya düşüyorsun.hiç araştırmadan buradan bir soru sorarak bütün konuya vakıf olacağını zannediyorsun.senin sorduğun sorunun cevapları için binlerce konu gezmene gerek yok kısacık bir arama ile enince ayrıntılarına kadar motor-esc-servo hakkında bilgilere ulaşırsın birde terimlerin nesi iyidir bu kısmı anlayamadım.

Ali Gezer
15-12-2013, 23:24
Merhaba Arkadaşlar

yazdıklarının dışında kumanda+alıcı, batarya ve şarj aletine ihtiyacın olacak
hangilerini tercih edeceğine de konuları inceleyerek ve arama kısmını kullanarak ulaşabilirsin

Meaa
15-12-2013, 23:56
arkadaşım öncelikle hobiye hoş geldin ama bir çok arkadaşın yeni başlarken yaptığı hataya düşüyorsun.hiç araştırmadan buradan bir soru sorarak bütün konuya vakıf olacağını zannediyorsun.senin sorduğun sorunun cevapları için binlerce konu gezmene gerek yok kısacık bir arama ile enince ayrıntılarına kadar motor-esc-servo hakkında bilgilere ulaşırsın birde terimlerin nesi iyidir bu kısmı anlayamadım.

Hoşbulduk, doğru diyorsunda şöyle birşeyde var motor konusuna giriyorum 5.5t motor kullanıyorum diyor ben burda 5.5t ne işe yarar 5.5tmi yoksa 9.5t mi iyi nerden anlarım bunların açıklamasını istiyorum bunlarıda 50 küsür civarı konu gezdim görmedim boş yerede devam etmedim yani ben temel kavramları öğrensem diğerlerinide anlarım sen şimdi bana bildiklerini anlatsan öğrenirdim yani bişeyler

Dilhun55
16-12-2013, 00:14
elektronik olarak SPEED PASSION 10,5 motor , hobby wing exrun , sawöks 1251 mg servo , mv-x sanwa kumanda bakabilirsin team ncrc den

BeytoAteş
26-12-2013, 18:14
Dostum seni anlıyorum, bunların öncelikle nasıl çalıştığın forumlardan çok Google yardımıyla öğreniyorsun (Bende öyle oldu) daha sonrada işin detayına iniyorsun.ESC nedir?Kaç tür ESC var?Ne işe yarar? vs vb. Drift için çok güçlü Motor ve Escye gerek yok bunu bil.Ama iyi bir Servo almalısın bence. Dediğim gibi sadece Forumla olmuyor Google daha iyi

Meaa
28-12-2013, 00:27
Beni anlayan biri cıktı sonunda ama googledende bunları araştırınca 1ton sayfa cıkıyor birisi bana kısaca bildiklerini anlatsa daha iyi olur diye düşünüyorum :ımmm: