PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rs4 3 Ss

Hassank
01-05-2004, 12:13
Arkadaşlar merhaba kaç aydır araştırdığım ve sonunda almayı en uygun bulduğum 1/10 benzinli HPI RS4 3 SS modelini sipariş verdim ve arabam inşallah 10 içinde elime ulaşacak.
Şimdi bu arabayı kullanan yada kullanmış arakadaşlardan benim yararıma olabilecek tecrübelerine dayalı ilk aldıklarında başlarından geçen kötü olaylarla karşılaşmışlarsa beni uyarmalarını istiyorum bana bu araba hakkında detaylı bilgi verirseniz çok memnun olucam artıları ve eksileri nelerdir. vs. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ediyorum.

Orientt
01-05-2004, 13:28
hayırlı olsun hasan.. inşallah başına kötü şeyler gelmez.. :) bak mesela ben bir sinirle pull-startın yayını kırmıştım..çünkü çek çek çalışmıyodu bi türlü(bi ara öyle bi şey olmuştu)..kırıldıktan hemen sonra roto strart sipariş ettim.. artık her düğmeye bastığımda çalışıyo ayrıca çok rahat.. gerçi ben daha yarım galon yakıtı anca yakabildim o yüzden arabayla pek bi tecrübem olmadı ama bunun dışında hiçbir sorunum da olmadı.. ayrıca arabayaı ilk aldığında görüceksinki parça parça çıkıcak..onları birleştirirken heyacana ve aceleye getirme dikkatli ve kitaba %100 uyarak birleştir arabanı..ki daha sonra bi problem çıkarsa en azından set-up ta bi problem olmadığını bilmiş olursun.. ok :) hadi tekrar hayırlı olsun

Hassank
01-05-2004, 13:40
ok çok saol orient inşallah ben pullstart olayını iyi kavrarım yazdıklarını aklıma getiricem çok asılmicam pulltarta :)

Orientt
01-05-2004, 13:57
en iyisini yaparsın :) ama bazen düşünüyorumda iyiki kırmışım pull-startı :))

umitp
01-05-2004, 14:00
arkadasım hayırlı olsun rs4 un guzel araba bende mayıs ın 15 ını beklıyorum cnku savage o zaman gelıyor cok heyecanlıyım sipariş listem hazır bile biran once savage 25 rtr ye kavusmak istiyorum.tekrar dan hayırlı olsun kazasız kullan ınsallah :)

Orientt
01-05-2004, 14:10
arkadaşlar 2 nizde bu işin en çekilmez yanlarını yaşıyosunuz.. o arabaya kavuşma heyecanı adamı yiyip bitiriyo:):) ama olsun bunlar yaşanmadan bu işin zevki çıkmaz :)

platy
01-05-2004, 14:16
Hasan , siparişi verdiğine sevindim , hayırlı olsun.
Hiç Rs4 kullanmadım. Bu konuda en güzel Oğuz abi yardımcı olur.
Genel olarak , buji ısıtıcısının , alıcının , vericinin pillerinin şarjlı olmasına dikkat et. Rodaj konusunda dikkatli ol , arabayı alır almaz gazı kökleme. Motor ayarlarına ( kapış , rölanti , benzin ayarları ) dikkat et. Araba çalışmayacak olursa ya ayarlarda bir sorun vardır yada ısıtıcının şarjı bitmiştir yada buji miyadını doldurmuştur. Kebe önden ve arkadan delik açmayı unutma.
Yaparken kitapçığı iyi incele. Yaparken kafan karışıcak olursa yada gerilmeye başlarsan hemen kalk başından , inatla yapmaya devam etme. Yanlış yapma riskin artar o zaman... Şimdilik bunlar geldi aklıma genel olarak.

Hassank
01-05-2004, 16:21
saol platy söylediklerini dikkate alıcam... Gelsinde bi :)

Orientt
01-05-2004, 19:23
platy herşeyi söylemiş zaten söylenecek başka bişey yok :):)

!Amorfy.BaRoS+
01-05-2004, 20:43
Selam O arabayı hıc kullanmasam da yakıtlı araba cok kullandım ozellıkle pull starrt konusunda cok basım agrıdı bırde roto start olmadı hala Napıcamı bılmıyorum .ArabayI gaza Gelip sakın harcama derim bizden Cogu ark Kesin bir gercek arabayla kapısmıstır bende kapıstım adam ezıyodu arabayı fılan neyse Aramıza KatIldıgın ıcın mutluyuz...

Hassank
03-05-2004, 17:05
Bu arabadan kimsede yokmu arkadaşlar ya geri saymaya başladım bile 10-9-8- :)

cem
03-05-2004, 17:32
Sanssizmissiniz demekki pullstart konusunda.BEnim tek pullstart sorunum ilk benzinli arabamda basima gelmisti(yil 1991).pullstart ipi koptu ve o zaman hic bir seyin parcasi olmadigi icin mecburen pullstarti iptal edip starter a donmustum.Daha sonraki arabalarimda bir sorun yasamadim pullstartla ilgili.

Hassank
03-05-2004, 17:49
sanırım bu pullstartı ilk başta bilmeden çok asılındığı için kopartıyorsunuz :) valla benim araba gelsin yavaş yavaş çekicem pullstartı :)))

Orientt
03-05-2004, 20:41
hasan ben ilk arabamı aldığımda aman bişey olmasın die çok narin ve yawaş çekiyodum .. ve haliyle çalışmıyodu.. öyle öyle 2 gün geçti.. 3 gün artık sinirlerim tepeme fırlamıştı.. artık yeter ne olursa olsun hızlı çekicem dedim.. bir çektim 2 çektim 3.cüde çalıştı .aslında burda yawaş hızlı meselesi değil.. tabi benim çektiğim gibi çokta yawaş çekilmemesi gerek.. asıl mesele motor kitapçığındaki pull-start ipinin uzunluğundan fazla çekmemek.. olduda çekersen..ya ipi elnde kalır yada benim bigi yayını kırarsın..sonrada bir roto-start sipariş eder.. ve rahatlığın ne olduğunu anlarsın.. aslında pull-startında bi zevki var ama motor çalışmicam die diretmeye başladığında pek te zevkli olmuyo..istersen senin araba gelene kadar benim Rs4 3 Type SS in videolarını göndereyim.. aralarında güzel olanları var.. en azından hem arabanın neye benzediğini nasıl gittiğini görmüş olursun hemde beklemekle geçen günlerin dahada çekilmez olur :D göndereyim bir kaçını ama nasıl :confused:

Hassank
03-05-2004, 22:37
Orient dostum gönder tabi ne demek çok sevinirim videolarını ve varsa resimlerini benim için öğretici işime yarayacak araba hakkında bilgi edinebileceğim ne varsa gönder göndermeyi dert etme al sana bir sürü alternatif :)
1-MSN hasankabalak@hotmail.com
2-hkabalak@sensormatic.com.tr

2.deki mail adresim gerçek yani her an cevap yaacağım sürekli online olduğum adrestir buraya istediğini gönderebilirsin 10 mb civarı alanım vardır hiç çekinme gönder :) hemen cevapta verebilirim şimdiden çok teşekkürler kendine iyi bak. saol

Orientt
03-05-2004, 22:50
tamam bi şekilde yollamaya çalışırım çünkü biliyosun hotmail yada yahoo da snırlı bir yollama boyutu var oda çok küçük bişey 1-2 mb kadar ama sıkıştırıp felan yollamaya çalışıcam ok

Hassank
04-05-2004, 09:14
orhan saol aldım dün gece videoyu abi manyak bişey ya çok eğlenmişsiniz hakkikaten vites değiştirirken çok manyak ses çıkıyor ikincisi araba o kadar hızlı giderken nasıl oluyorda bir fren le duruyor anlamadım abs mi var :) ne?

Hassank
04-05-2004, 09:22
Aytuğ sende rs4 var bildiğim kadarıyla su araba hakkında bilgi ver be kardeşim hazır online olmuşsun :)

Orientt
04-05-2004, 15:52
hehehe :) meslek sırrıdır söyleyemem :) o gün çekim yapacaktık o yüzden frenleri biraz sıktım ki gaza geldiğimde bir yere vurmayayım(çok çabuk gaza geliyorum çünkü :) )

Hassank
04-05-2004, 16:00
süper ya nasıl geçicek bu günler :)

Orientt
04-05-2004, 16:04
saya saya :) :)