PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Type ss yol tutuş

unalsel
17-07-2004, 22:29
Selamlar. Benim rs 4 3 type ss bugün yol tutmadı doğru dürüst. Sağa sola da çekiyor, steering trimden bi turlu tutturamadım ortasını. Gerçi okulda kullandığım yüzey ne çok iyi ne de çok kötü,Murat abinin nitro 4-Tec'i o yolda tutuşu iyiydi.Toe,chamber vs ayarların hepsi çok düzgün yüzeyler için ayarlı,sizce bundan mı?Autodromda bu kadar kötü değildi yol tutuşu. Diğer rs 4 3 lerde böyle mi?

tuning
18-07-2004, 00:34
bence;
1-alıcı veya vericiden kaynaklanabilir
2-servodan kaynaklanabilir
3-çevrede kontrol cihazlarını etkileyen bir cisim bulunabilir
ya da
sen lastiklerini kontrol et sonra düz bir yerde araç yavaş bir şekilde hareket halindeyken balance ayarını kontrol et daha sonra mümkünse düz,iyi bir zeminde aracını kullan.yine bir problem yaşarsan yukarıdaki nedenlerden biri olabilir.
bu hobide acemiyim ama kendimi geliştirmeye çalışıyorum.benim fikirlerim bunlar.yanlış da olabilir.eğer yanlışsa diğer arkadaşların sana yardım edeceğine inanıyorum.rc dolu günler.

traxxas
18-07-2004, 00:48
cevrede cıhazları etkıleyecek bır sey yoktuu cunku bende kullandım orada bence senın arbanın cekmesı var sende duzelteyım dıye cok cevıyorsun vede arabanın stabılıtesı bozluyorr bencee

tuning
18-07-2004, 01:01
o da olabilir.....

WOLF
18-07-2004, 01:16
Arkadaşlar,
Yol tutuş aslında çok karmaşık bir konu
İçinde
Geometrik ayarlar; Camber,caster,toe,vs vs
Kuvvetsel ayarlar; Yay, yağ, lastik diff vs vs
gibi konuları içerir.
Arabanın iyi yol tutması için bunların piste göre düzgün ayarlanması gerekir.
Arabanın sağa sola çekmesi, veya ani hareketler yapması ise tamamen farklı bir konudur. Mekanik veya elektronikteki problemleri gösterir.

Hassank
18-07-2004, 10:40
senin sorunun kesinlikle eminimki kumandandan kaynaklanıyordur. orda ayarları iyice yap arabayı al yavaşça sür kumanda dan ayar yap her bir artırışta tekrar devam et en iyi ayarı bulana kadar trim ayarlarını arttır ve düşür bendede aynısı oluyordu hazerfern de iken ozan abinin yardımlarıyla çözmüştük olayı sonrada kimseye dokundurma kumandanı yoksa biri eline aldımı hangi tuşa basarsa bassın ayar bozuluyor aklında bulunsun okey.

unalsel
19-07-2004, 10:52
Tamamdır sağolun bir deneyeyim, evet çekmeden kaynaklanan sorundan dolayı ben düzeltmeye çalışınca stabilitesi bozuluyor ama trimden iyi ayarlayıp çekmeyi engellesem de bi yerden sonra kendiliğinden stabilliğini kaybediyor bu da yol tutuş ayarlarının çok düzgün yüzeye göre olduğundan kaynaklanıyor sanırım,onları bile değiştirmeye zamanım olmuyor. Neyse ya bi buluşalım memlekete gidiyorum yakında,rc'ye bi kaç aylığına veda partisi yapalım:)

engine02
19-07-2004, 21:12
walla bi bulusma bnce de yaparsak cok ii olr hatta super olr :)

traxxas
20-07-2004, 01:19
bulusalımm bakalımm gecenn sefer ben gulmekten bır sey yapamadımm cumartesı gıne bır bulusma yapalımm veya carsamba da olabılırr

Walkman
20-07-2004, 12:12
hangi?? bu çarşamba veya cuma mı........... Ben de geliyorum

traxxas
20-07-2004, 12:21
dost daha bellı degıl ama bu carsamba veya cuma gunu ıkısıınden bırıısı eger kessınlesırse zaten ben yazarım bu arada araba ne var sende

Walkman
20-07-2004, 12:32
:dıdııtt: R-40:dıdııtt: Var..Üstün de de Picco motor var

fahreddinfatih
20-07-2004, 23:03
eğer amortisörleri düzgün asfalt için sertleştirdiysen araba bozuk yolda lastikleri yola yapıştıramayabilir
bu yüzden yolu daha az tutuyor olabilir