• Aquamarine Pro Fisherman Bass Boat Modifikasyonu

Tekne, Amerika'lıların levrek avlarken kullandıkları bir balıkçı teknesi normalde. Gerçi normalde dedim ama tipi maşallah benim diyen sürat botlarını aratmıyor

Tabi ıvır vede zıvır için sağı solu kurcalamaya başladım vede evdeki stoklardan bu motoru çıkardım. Robbe'nin MÖ tarihinde, henüz fırçasız motorlar keşfedilmeden çıkardığı, performans motorlarından bir model kendileri. Performans yüksek olsada, haliyle emsali fırçasızlara göre epey bir ağır ;D Görcez, bakcezzz artık...

Eeeeeee......bu kadar stok kurcalamışken, haliyle azar azarda imalata geçtim. Ne yapayım kurtlandım mı duramıyorum ;D Esasen kıçtan takmalı motoru olan bu teknenin, tüm sistemi değişeceği için bende öncelikle kıç tarafın içini tamamıyla boşalttım

Orjinal motorun söküldükten sonra geride bıraktığı delikleri yamadım vede motorla şaft yerlerine yerleştirip, birbirine bağladım. Tabi bu sırada ufak tefek tadilatlarda olmadı değil Akşama fırsat bulursam dümeni takmayı düşünüyorum

Önce burundaki kayıp elektirik motorunu ürettim sağdan soldan afırdığım parçalardan

Arkasından dümenini taktım bir güzel ittire kaktıra.

Fakat sıra ne zamanki dümen telinin içinden geçeceği pirinç borunun montajına geldi, teknenin kıç tarafı bir anda dağılıverdi. Açıkcası az biraz bastırıdım diyemem, çünkü zorladım zorlamasına. Ama ne yalan söyleyeyim, böyle tuz buz olacağınıda tahmin etmemişdim doğrusu. Bir ara gözüm karardı gece gece, yüzdürmeyim, uçak yapayım duvara doğru dedim ama sonra vazcaydım

Epoksi ve elyafla düzeltmeyi deneyeceğim bugün yarın. Oldu oldu. Olamadı, anlayacağınız aynen çöp olacak bu kız

kırdığım yerleri macunladım, birde boya tutsun diye her biryanını 1500 no ile güzelce yıkadım yuvdum. Yoksa benden evvel kıranların yaptıkları hiç birşeye bulaşmadım. Ben mi kırdım yavvvvv ;D

Arkasından bir güzel saldırdım Alclad marka boyalara. Pahalı mahalı, çok güzel boyuyor metalik renkleri

Önce bir güzel astar siyahını attım. Atmak ne kelime hatta onu teknenin alt rengi bile ilan ettim daha sonra Arkasından bastım Crom rengini bir güzel vede son olarak dayadım transpant red'i gereken yerlere. Az biraz rötuş işi var. Sonra ver elini cila

Elimizi atmışken, birazda detay fotosu koyalım bari. İç düzeneğide böyle oldu bu kızın.

Bakalım yaz sezonunda ne yapacak bu ufaklık. Hep beraber Nisan gibi görürüz inşallah
      Bu makale başlangıçta forumdaki konuda yayımlandı: Aquamarine Pro Fisherman Bass Boat Modifikasyonu başlatan yazar ceb76 Orijinal mesajı görüntüle
    • Reklam Alanı

• Reklam Alanı

300x250 Sağ orta
    • B - Boat