• Phoenix Tucano 40 GP Tanıtım

Filoma katmış olduğum scale akrobasi tarzındaki Phoenix Tucano 40 patlar motorlu modelimi resimler eşliğinde sizler ile paylaşmak istedim.

Her zaman olduğu gibi bu modelin yapım aşamalarını ve uçuş videolarını bu başlık altında ilerleyen zamanlarda takip edebilirsiniz.

Phoenix Tucano 40 GP

[CENTER][/CENTER

Öncelikle Tucano nun gerçeği hakkında biraz bilgi ve teknik detay vermek istiyorum.
      Tucano Brezilya havacılık ve uzay şirketi Embraer tarafından geliştirilip üretilen çift koltuklu eğitim ve devriye uçağıdır. İlk uçuşunu 1980 senesinde yapan Tucano'nun hafif-saldırı amaçlı olanı da dahil çeşitli versiyonları bulunmaktadır. Günümüze kadar 600'ü aşkın adet üretilmiştir.

Motor: Pratt & Whitney Canada PT6A-25C (750 shp)
      Pervane: 3 palli
      Azami hiz: 448 km/h
      Ekonomik hız: 319 km/h
      Uçuş tavanı: 9144 m
      Azami menzil: 2055 km
      Genişlik: 11.14 m
      Uzunluk: 9.89 m
      Ağırlık: 1810 kg
      Azami kalkış ağırlığı: 3175 kg
      Silahlar: 4 adet kanat altı pilona 12.7mm makineli tüfek, roket ve bombalar eklenebilir.

RC modelimiz 156cm kanat açıklığı, 125cm gövde boyu, 2800 gr. uçuş ağırlığı, 5 servo kullanmaktadır (2x aileron + elevator + rudder + throttle). 0.04 – 0.046cc 2 zamanlı motor ile uçuş imkanı sağlar.

Her zaman olduğu gibi Phoenix firması bu modelde de kalitesini model için kullandığı ahşap, oracover, fiber, demir ve plastik malzemede belli etmiş. Son bitirişler rijit ve güzel bir işçilik mevcut.

Bu model de 5 adet Futaba 3004 servo, ubec destekli 2S Lipo alıcı pili, Futaba 72 mhz 138DP alıcı ve OS 46AX yada 55AX motor seçimi yapacağım.

Modelin kutu içeriğinden detay resimleri :

Bu makale başlangıçta forumdaki konuda yayımlandı: Phoenix Tucano 40 GP Tanitim başlatan yazar emo23 Orijinal mesajı görüntüle
      Yorum 1 Yorum
      1. fatih29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
        fatih29 -
    • Reklam Alanı

• Reklam Alanı

300x250 Sağ orta
    • B - Uçak